Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

Czy ten zegarek jest w 100% oryginalny?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy taka tarcza występowała w takiej kopercie?

post-61474-0-47958500-1454666637.jpg


Nawet popsuty zegarek dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawą teoria, może pokaż zdjęcie poglądowe konkretnego modelu żeby rozwiać wątpliwości ;)

Wydaje sie mi ze jeden z nich jest taki jak powyzej w Poljocie (niestety tylko sie wydaje polaczenie designu 2 Orientow daje Poliota) Sorki za wprowadzenie w blad.

post-75106-0-83983900-1454668986.jpg

post-75106-0-89481100-1454669002.jpg

Edytowane przez pyza1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Te Orienty to zupełnie inne ringi. Chociaż jakieś podobieństwo jest. Może i dobry trop ?

W Poljocie jedyne do czego można się przyczepić to szerokość ringu. 

W klasycznym, np. niebieskim ring jest szerszy, bliżej indeksów minutowych.

W tym "kolorowym" trochę oddalony, czyli węższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta tarcza występowała w stalowej kopercie?

Nie. Na pewno była w złotych, ja mam w złoconej ale tu już nie mam pewności czy wyszły takie oryginalnie. Jest ich trochę na rynku ale czy to oryginały, czy przekładki po przetopie - nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś tam widać. Nie powinno gdzieś być daty (na półmostkach)? Niby z 1937 roku.

 

4314686_k4337.jpg

 

4314753_k43372.jpg

Edytowane przez peregrinus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Były też w złoconych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro to nie ten rok, którego się spodziewałeś, to możesz mi oddać, coby ci nie przeszkadzał. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To elegancko, dzięki. Na deklu jest grawer z 1937, koperta z wzorkami. Przy 7 kamieniach powinien być gładziak chyba?

Edytowane przez peregrinus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się mogę wycofać ;) Może za dużo kombinowania z podmiankami?.. A jak tarcza?

 

4315394_k43373.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To elegancko, dzięki. Na deklu jest grawer z 1937, koperta z wzorkami. Przy 7 kamieniach powinien być gładziak chyba?

To żaden dowód. Przecież to nic dziwnego że zegarek z roku 1936 ma grawer zrobiony rok później. Może później ktoś grawerował albo od produkcji do zakupu minął jakiś czas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grawer na deklu (dedykacja) jest co prawda smaczkiem, który mnie zainteresował ale tu jest najmniej istotny. Problem z tym, czy przy tej ozdobnej kopercie nie powinien siedzieć w tym okresie wyłącznie mechanizm 15 kamieni? W katalogu z 1934 obydwa mechanizmy były w tej wersji koperty, a później?

Edytowane przez peregrinus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś w katalogu? Dawaj fotkę albo link do katalogu :) Jak piszesz o tym Antonowa to owszem -tam są tylko 15 kamieniowe w zdobionej kopercie ale nie jest nigdzie napisane że 7 kaminiowych nie robiono w zdobionych:)

Ja mam kilka 7 w ozdobnej i raczej oryginalnych, mam też 15 kammieniowe w niezdobionych.

Te zegarki to nadal spora tajemnica ale koperty zdobione - wg mojej małej wiedzy to raczej kwestia daty produkcji a nie ilości kamieni :)

A ten pokazany ma tarczę matową, moim zdaniem właśnie z lat 35/36 zgodna z mechanizmem. Ale to tylko moja opinia  :P

 

Edycja

pmwas - na pewno będzie wiedział :)
 

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman, Twoja opinia jest tu wiążąca i ostateczna :)

U Antonowa jest: "на 7 или на 15 камнях" w 1934 w kopercie ozdobnej, no i 7 w naręcznym. Potem w 1940 jest tylko 15 kamieni w kopercie zdobnej od Kirowa i 15 kamieni w gładkiej kopercie z 2-giej Moskiewskiej. A co się działo w międzyczasie wiedzą tylko 2-3 osoby w tym kraju ;)

Były w ogóle w tym okresie (35/36) tak na 100% gładkie koperty w 1-szej Moskiewskiej? Wszystko mi się już piórkuje z tym K-43..
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wnikam ale lepiej sprawdzać u Gordona niz u Antonowa.

A najlepiej to zapytać Krisa, Pmwasa

 

Ed

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i może banalnie zapytam, co sądzicie o tym zegarku? Głównie chodzi o tarczę tego Poljota. To może być oryginał?

 

vBPK6Aih.jpg

tN7pf4Sh.jpg

kZ8C06hh.jpg

vQ5o7GNh.jpg

 

Z góry dziękuję za opinie :)

Edytowane przez zeRo_Six

AT vs. PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewności nie mam, ale wydaję się współczesnym zamiennikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuję za informacje :)


AT vs. PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej na temat oryginalności, to pokaż go jeszcze od dudy strony, a najlepiej otworzonego


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tutaj nie kochać kupujących na Allegro, którzy nie posiadają podstawowej wiedzy...

 

Otrzymany komentarz:

 

Zegarek faktycznie w pięknym stanie zachowania, dokładny i zadbany....ale oryginalna koronka ??? to raczej żart...kompletnie nie pasuje do modelu.

 

Moim zdaniem koronka jest oryginalna, może Wy mnie uświadomicie czy jest ok, czy jednak zamieniona. Wszystkie Wostoki jakie widziałem w tej kopercie miały taką koronkę. Mam takie dwa z metkami i raczej nie miało możliwości, aby została podmieniona.

 

vwioxvvbzkozjc6u.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Koronka jest oryginalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.