Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

Czy ten zegarek jest w 100% oryginalny?

Rekomendowane odpowiedzi

No jak to?  :) Przecież medal za Wojnę Ojczyźnianą jest z 1945 roku  :) Zresztą były też takie Wostoki z tego samego roku też z gieorgijewską wstążką  :)

 

Przy okazji mojego pierwszego posta witam wszystkich forumowiczów. Trochę tu siedziałem, dużo czytałem, ale nie pisałem nic do tej pory  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak to?  :) Przecież medal za Wojnę Ojczyźnianą jest z 1945 roku  :) Zresztą były też takie Wostoki z tego samego roku też z gieorgijewską wstążką  :)

 

Przy okazji mojego pierwszego posta witam wszystkich forumowiczów. Trochę tu siedziałem, dużo czytałem, ale nie pisałem nic do tej pory  :)

I czas najwyższy się udzielić. Witamy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

O wstążce św. Jerzego:

 

"Akcję „Wstążka Gieorgijewska” w 2005 r. zainicjowała organizacja „Wspólnota studencka”, przy wsparciu władz Moskwy i agencji informacyjnej RIA Novosti. Od tego czasu masowa akcja rozdawania wstążeczek odbywa się co roku na prawie całym terytorium byłego ZSRR. Faktycznie, około 9 maja pojawiały się one wszędzie – przypięte do ubrań, przyczepione do samochodów, powiewające przy sklepowych szyldach.

Ale dlaczego wstążka nazywana jest „gieorgijewską”? W rzeczywistości wstążka gieorgijewska nie ma bezpośredniego związku z II Wojną Światową.

„Gieorgijewską” nazywano wstążkę przy orderze Świętego Georgija (Św. Jerzego), który został powołany przez Katarzynę II w 1769 r., jako wyższe, wojenne odznaczenie Imperium Rosyjskiego. W 1917 r. władze radzieckie zniosły order, który ponownie wrócił do życia w 1992 r.

Czarno-pomarańczową wstążkę przywrócono na odznaczenia wojenne w 1943 r.: taką wstążką był otoczony pięciokątny Order Sławy. W 1945 r. pojawiła się też przy orderze „Za zwycięstwo nad Niemcami w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej 1941-1945” (prawie 15 milionów odznaczonych), jednak miała wtedy zupełnie inną nazwę – wstążka „gwardyjna”.

Wstążka gwardyjna była powszechnie używana w ZSRR dla dekoracji. Można ją spotkać na zdjęciach z różnych okresów. Jednak określenie „gieorgijewska”, to bezpośrednie nawiązanie do imperialnej historii i dlatego w czasach radzieckich nikt jej tak nie nazywał."

Źródło: http://zw.lt/opinie/wstazka-gieorgijewska-to-symbol-tylko-czego/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Niedawno wygrałem licytację Poljota Aviatora. Zauważyłem dopiero teraz, że wszystkie inne zegarki z tej serii mają literę A na koronce w przeciwieństwie do mojego egzemplarza

Znalazłem jeszcze zdaje się ten sam model ale z innym deklem. http://www.ebay.com/itm/POLJOT-2614-2H-Aviator-Russian-Military-Men-s-Mechanical-Wristwatch-Excellent-/351624106897

Każdy z tych aviatorów wydaje się inny, już się pogubiłem <_<

YXB2P-KJscQK.JPG?v=2

 

Tutaj reszta :

http://tufotki.pl/YXB2P#p11453042

Edytowane przez DFG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na koronkę. Wszystkie niby "aviatory" które pokazałeś nie mają nic wspólnego z Poljotem - oprócz mechanizmu ze starych zapasów  :) . Składają je na Ukrainie i nazywają jak chcą. 


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boję się, że chciałeś kupić zegarek aviator swiss made a kupiłeś pasowke na starym werku Poljota 17k. Jeżeli chciałeś kupić pasowke to brak sygnowanej koronki o niczym nie świadczy. ;)

 

Ed.

Mam nadzieje, ze nie dałeś za niego majątku ;).

Edytowane przez Mike S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boję się, że chciałeś kupić zegarek aviator swiss made a kupiłeś pasowke na starym werku Poljota 17k. Jeżeli chciałeś kupić pasowke to brak sygnowanej koronki o niczym nie świadczy. ;)

 

Ed.

Mam nadzieje, ze nie dałeś za niego majątku ;).

410zł.

Przepłacony ? :C

Mechanizm wcześniej sprawdziłem, wiedziałem że to stary rusek , ale sam zegar wydawał się dość solidny...

Mogę prosić o wytłumaczenie, czym jest owa "pasowka" ?

Edytowane przez DFG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam takie zegarki można było kupić za niecałe 300 zł, czy były warte tej ceny nie mi oceniać. W tym wypadku pisząc pasówka miałem na myśli najprawdopodobniej chińską kopertę, chińską lub ukraińską tarczę i oryginalny stary, popularny, mechanizm wsadzony do środka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasówka to zegarek złożony z kilku przygotowany pod sprzedaż.

Czasami też się używało tego stwierdzenia przy modyfikowanych zegarkach kieszonkowych tak aby założyć je na rękę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasówka to zegarek złożony z kilku przygotowany pod sprzedaż.

 

Z tym się nie zgodzę. To jest składak :D

 

 

Czasami też się używało tego stwierdzenia przy modyfikowanych zegarkach kieszonkowych tak aby założyć je na rękę.

 

O ile dobrze pamiętam, ale mogę się mylić Pierwotnie, pasówką nazywano modyfikację zegarka kieszonkowego w takich sposób, aby można było go nosić jako naręczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym się nie zgodzę. To jest składak :D

 

 

O ile dobrze pamiętam, ale mogę się mylić Pierwotnie, pasówką nazywano modyfikację zegarka kieszonkowego w takich sposób, aby można było go nosić jako naręczny.

Dokładnie - nie mylmy pojęć. Pasówka a składak to dwie różne rzeczy.

 

Ed.

 

Pasówka może mieć swój szlachetny wymiar - tak jak koledzy z forum robią pasówki na Mołniach, tylko że oni nie udają później, że to Omegi - podmieniając tarcze. ;)

Edytowane przez Mike S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To szkoda trochę. Wybierałem między tym poljotem a kilkoma "piątkami" od seiko.

Teraz się zastanawiam czy te japońce nie byłyby lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponad dwa lata - długo się "rozkręcasz" :)

Mam czasem ciężki zapłon  :P A tak serio to zarejestrowałem się kiedyś, żeby móc oglądać zdjęcia Waszych zegarków. Niezarejestrowani zdjęć nie widzą  ;)

 

O wstążce św. Jerzego:

 

"Akcję „Wstążka Gieorgijewska” w 2005 r. zainicjowała organizacja „Wspólnota studencka”, przy wsparciu władz Moskwy i agencji informacyjnej RIA Novosti. Od tego czasu masowa akcja rozdawania wstążeczek odbywa się co roku na prawie całym terytorium byłego ZSRR. Faktycznie, około 9 maja pojawiały się one wszędzie – przypięte do ubrań, przyczepione do samochodów, powiewające przy sklepowych szyldach.

Ale dlaczego wstążka nazywana jest „gieorgijewską”? W rzeczywistości wstążka gieorgijewska nie ma bezpośredniego związku z II Wojną Światową.

„Gieorgijewską” nazywano wstążkę przy orderze Świętego Georgija (Św. Jerzego), który został powołany przez Katarzynę II w 1769 r., jako wyższe, wojenne odznaczenie Imperium Rosyjskiego. W 1917 r. władze radzieckie zniosły order, który ponownie wrócił do życia w 1992 r.

Czarno-pomarańczową wstążkę przywrócono na odznaczenia wojenne w 1943 r.: taką wstążką był otoczony pięciokątny Order Sławy. W 1945 r. pojawiła się też przy orderze „Za zwycięstwo nad Niemcami w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej 1941-1945” (prawie 15 milionów odznaczonych), jednak miała wtedy zupełnie inną nazwę – wstążka „gwardyjna”.

Wstążka gwardyjna była powszechnie używana w ZSRR dla dekoracji. Można ją spotkać na zdjęciach z różnych okresów. Jednak określenie „gieorgijewska”, to bezpośrednie nawiązanie do imperialnej historii i dlatego w czasach radzieckich nikt jej tak nie nazywał."

Źródło: http://zw.lt/opinie/wstazka-gieorgijewska-to-symbol-tylko-czego/

To czy nazwiemy tą wstążkę gwardyjską czy gieorgijewską to w sumie rzecz wtórna i nie będę się przy niczym upierał  :) Co nie zmienia faktu, że jest symbolem zwycięstwa nad Niemcami grubo przed 2005 rokiem i jak dla mnie ta Pobieda ma jak najbardziej prawilną tarczę  :)

A Order Sławy opisany w tym tekście nie jest pięciokątny tylko w formie pięcioramiennej gwiazdy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

410zł.

Przepłacony ? :C

Mechanizm wcześniej sprawdziłem, wiedziałem że to stary rusek , ale sam zegar wydawał się dość solidny...

Mogę prosić o wytłumaczenie, czym jest owa "pasowka" ?

Ukraińcy w Bytomiu i na Kole sprzedają je po około 250 zł i można przebierać w deklach i tarczach.

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne że były, wyglada ok

Tylko cena z kosmosu ;)

 

Dzięki za pomoc. Nie przymierzam się do niego, z ciekawości raczej pytałem. Jeśli już bym miał kupić to z arabskimi :) Cena oczywiście zaporowa (przynajmniej dla mnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukraińcy w Bytomiu i na Kole sprzedają je po około 250 zł i można przebierać w deklach i tarczach.

Zastanawia mnie nieraz czym się ktoś kieruje kupując taki zegarek za 400 i więcej (raz widziałem za prawie 700) gdy takie same są na allegro po 290-320 kup-teraz ???? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Sportiwny jest OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.