Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

NIE PRZEPŁACAJCIE NA ALLEGRO

Rekomendowane odpowiedzi

Gregorian to to ja jestem jeszcze w stanie zrozumiec chca sprzedac jak najszybciej i jak najdrozej. Nie oszukujmy sie sami podbijamy ceny ekscytujac sie niektorymi modelami i opisujac to na forum. dodatkowo tworzymy popyt na zegarki z sovieckiego sojuza. Na naszym bazarku ceny sa chyba jeszcze bardziej kosmiczne niz na allegro!!

Ostatnio na allegro mialem taka sytuacje:

znalazlem zegarek brzydki ale okolicznosciowy (staram sie aby moje ruski byly do codziennego uzytku i z jakas fajna historia wiec to ze byl brzydki nie bylo bez znaczenia;) )

Zegarek byl w zestawie 4 sztuki za 40 zl.

Napisalem do Pani ktora go sprzedawala ze chcialbym go kupic. Ona odpisala ze musi zegarki wystawic pojedynczo i chce za niego 20 zl. Ja napisalem ze chce dac 10 na co Pani rozsadnie napisala ze wystawi go za 15 zl.

Jak powiedziala tak zrobila, ale jako ze zegarek jest brzydki troche sie zawahalem chociaz wydawalo mi sie ze to jest umowa gentelmanow...

Po ok godzinie Pani napisala ze zainteresowanie jest ogromne i mam sie spieszyc bo ona musi zmienic cene na 30 zl. Jak powiedziala tak zrobila (chociaz moglem sie brzydko zachowac bo zmienila cene po 2h od napisania mejla ze zamierza zmienic).

aukcja dzis sie skonczyla wszystkie zegarki z zestawu poszly a brzydal sie nie sprzedal....

Nie ma juz czegos takiego jak gentelman's agreement.Czesto sprzedawcy maja poczucie ze to co sprzedaja jest wyjatkowe bo ma 25 lat.

Aparaty zenit kilka lat temu kosztowaly czasem tyle co minolty ja zdecydowanie wybralem minolty ale zegarki tylko CCCP

wiec trzeba cierpiec.

ale dlugo mi wyszlo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, czasami sami się nakręcamy, a przecież sprzedający też czytają to forum. Dodatkowo pewna część z nas, szczególnie młodych stażem kolekcjonerów chce mieć już, a jak to powiedział kiedyś Krzysiek_W "ludzie opanujcie się, zegarki zbiera się latami" :) . A co do cen, w tym bazarkowych, czasami rzeczywiście na alle wychodzi taniej. Kiedyś nawet rozmawiałem z kolegą, nt. niektórych cen i żartowaliśmy czy nie założyć tematu "nie przepłacajcie na bazarku", ale każdy zegarek jest tyle wart ile ktoś chce za niego dać i jak powiedziała klasyczka "nikt tu nikogo pod pistoletem nie trzyma" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MagMa widziałem dzisiaj juz ta beczke ale stwierdzilem ze nie bede wrzucal kolejnego Frankena bo zostane okrzykniety krolem skladakow.

Sprzedawcy robia sie coraz bardziej bezczelni :)

dodatkowo przegladalem tablice.pl tam ceny to juz jest kosmos, radzieckie zegarki (te "masowe") drozsze od szwajcarow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne że chinol na pierwszy rzut oka widać, wskazówki godzinowa powinna być z grotem, koronka jest zdecydowanie za mała powinna być zakręcana tu na 99,9% jest zwykła, tylny dekielek to coś ma utrzymać 20 atm. ?? nigdy. kobitka to sprzedaje nawet chyba sama nie wiedząc że to Fake. porównaj sobie z pierwsza lepszą z brzegu: http://allegro.pl/wostok-vostok-amfibia-200-m-automat-nowy-i3470275108.html

Edytowane przez Goral35

KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm....wiem, że mogę się mylić, ale co do wskazówki godzinowej nie byłbym taki pewien. Nie zawsze była z grotem. Co do reszty chyba masz rację.


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

mogę się mylić, ale co do wskazówki godzinowej nie byłbym taki pewien

Nightdrem, skoro jesteś taki niedowiarek, to najlepszym sposobem na poznanie niuansów przepięknej urody 100% orginalnych cud-zuanów, bedzie nabycie takiego cacka za 75pln !!! to PRAWDZIWA OKAZJA :)))


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne że chinol na pierwszy rzut oka widać, wskazówki godzinowa powinna być z grotem, koronka jest zdecydowanie za mała powinna być zakręcana tu na 99,9% jest zwykła, tylny dekielek to coś ma utrzymać 20 atm. ?? nigdy. kobitka to sprzedaje nawet chyba sama nie wiedząc że to Fake. porównaj sobie z pierwsza lepszą z brzegu: http://allegro.pl/wostok-vostok-amfibia-200-m-automat-nowy-i3470275108.html

A czemu Ty porównujesz Komandira do Amfibi ? W żadnym komandirze nie spotkałem się z wskazówką godzinową z grotem, co innego amfibia- tutaj jest to regułą . Oczywiście kolega ma racje że to chiński badziew - wystarczy jeden rzut oka na koronkę - która nie jest wodoszczelna no i nie sądzę żeby ktoś doszukał się tam napisu CCCP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu Ty porównujesz Komandira do Amfibi ? W żadnym komandirze nie spotkałem się z wskazówką godzinową z grotem, co innego amfibia- tutaj jest to regułą . Oczywiście kolega ma racje że to chiński badziew - wystarczy jeden rzut oka na koronkę - która nie jest wodoszczelna no i nie sądzę żeby ktoś doszukał się tam napisu CCCP.

 

 

Żeby się tyle nad jedna chińską podróbą doktoryzować :) . Oczywiście, ze Koledze się Komandir z Amfibią pomylił, ale to już w zasadzie zostało wyjasnione. Tak czy inaczej mamy tu ewidentną chińską podróbkę Komandira i temat można zakończyc :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że tarcza jest jednak oryginalna. Ale to tylko moje zdanie. Przy okazji witam wszystkich. Forum czytam od kilku miesięcy i w końcu postanowiłem się ujawnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Oryginalnie nie było pobied z taką tarczą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że tarcza małego sekundnika jest lekko wgłębiona względem tarczy podstawowej. Nie przypuszczam, aby spece od wytwarzania tzw. tarcz warszawskich opanowali technologię, która pozwoliłaby im wykonać takie wgłębienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też obstawiałbym, że tarcza to oryginał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

tarcza warszawska a cena jak za unikat:

http://allegro.pl/ze...3477958783.html

Zupełnie nie znam się na pobiedach... ale od tego allegrowicza kupiłem parę wostoczków i żaden nie był kombinowany. Co oczywiście nie znaczy, że zawsze jest on ok...

 

Sam bym kliknął, ale nie ma, takiej kasy, Super oferta -> raketa firmy rolex!! albo na abarot :))

http://allegro.pl/zsrr-zegarek-nareczny-rakieta-zlocony-sprawny-i3485260885.html

 

 


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że tarcza jest jednak oryginalna. Ale to tylko moje zdanie. Przy okazji witam wszystkich. Forum czytam od kilku miesięcy i w końcu postanowiłem się ujawnić.

Dobrzes to ujal  "wydaje mi sie"

Tarcza jest warszawska, lepsza wersja z niby-trytem. Mam takowa i do Atlantika tudziez z niby-trytem, i mase innych.

Wskazowki nie powinny miec bialego wypelnienia

Niestety tym ktorzy licytuja, tez sie wydaje ze wszystko jest ok. Zegarek prezentuje sie ladnie, pewnie rzadko sie pojawia z ta tarcza i co niektorzy biora to za rarytas. Dziwi mnie ta cena (100zl w tej chwili)  bo czasami sa Pobiedy w pieknym stanie za polowe tego. Zeby jeszcze koperta byla w ladnym stanie.

 

Na zadnej warszawce nie znajdziecie napisu "made in"

Edytowane przez MamCzas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Mówiłem... też raz się kilka lat temu zmyliłem z ta tarczą, bo w sumie jest ich baaaardzo dużo.

Tylko niech mi ktoś powie... kto to licytuje?! I kto za kombinowaną pobiedą dałby 100zł?

Edytowane przez Wojciech1500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto licytuje?

Nie słyszałeś o sztucznym podbijaniu ceny? Na alle to częsta praktyka. Dziś podbito do 100zł jak się trafi "kupiec" co da więcej to bierze, jak nie to za tydzień znowu się pojawi z podbiciem do 80 zł.

To dość prosty mechanizm i znany. Wielu z nas widziało zegarki pojawiające się co jakiś czas mimo iż były "kupione"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie MamCzas i Wojciech1500. Człowiek uczy się każdego dnia. Na swoją obronę mogę powiedzieć, że oglądając zamieszczone zdjęcia z aukcji wpatrywałem się w tarczę, szukając kraju producenta. To że nic takiego nie dostrzegłem tłumaczyłem sobie niedoskonałością fotografii. W każdym razie jeszcze raz dzięki. Sam będę teraz uważał na takie przed ewentualnym zakupem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.