Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

NIE PRZEPŁACAJCIE NA ALLEGRO

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wojciech1500

Na mój gust to sztuczne podbijanie ceny... przecież jaki normalny kolekcjoner dałby takie ceny za te czasomierze warte 60% wylicytowanej ceny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stan idealny z tarczą wydrukowaną na drukarce laserowej. Żeby chociaż była podobna do oryginału.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to taki boom ostatnimi czasy na te kraby? Pamiętam, że dawniej można było je za o wiele mniejszą kasę dostać. Oryginały w ładnych stanach, a nie takie przebierańce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie byłoby pół biedy gdyby sprzedawca nie wprowadzał w błąd. Ja czasami wolę zegarek z wymienioną tarczą, nawet nieoryginalną jeśli oryginalna była zmasakrowana. Byle tylko mieć tego świadomość i wiedzieć na co człowiek się decyduje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to taki boom ostatnimi czasy na te kraby? Pamiętam, że dawniej można było je za o wiele mniejszą kasę dostać. Oryginały w ładnych stanach, a nie takie przebierańce.

Panowie jaki boom ?? Popatrzcie na zakończone aukcje tego jegomościa i zwróćcie uwagę na nick osoby która najbardziej podbija cenę. Osoba ta bierze udział w każdej aukcji tego sprzedającego windując cenę. Przypadek?

http://allegro.pl/kirowski-krab-16-jew-idealny-stan-unikat-i3536772879.html#tabsAnchor na tej aukcji też ta sama osoba podbiła cenę do prawie 150 zł. Jak to się nazywało? A już wiem to taki chwyt marketingowy. :mellow:    


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukrycie nicków na Alledrogo to celowe i przemyślane zagranie ze strony serwisu. Przykryte płaszczykiem niespamowania i nie składania ofert poza serwisem, daje sprzedawcą furtkę do windowania aukcji. Allegro to nie interesuje, bo czy sprzeda, czy (nie) sprzeda prowizje i tak sprzedawca będzie musiał zapłacić. Za jakiś czas wystawi ponownie i co? Allegro zadowolone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Panowie jaki boom ?? Popatrzcie na zakończone aukcje tego jegomościa i zwróćcie uwagę na nick osoby która najbardziej podbija cenę. Osoba ta bierze udział w każdej aukcji tego sprzedającego windując cenę. Przypadek?

http://allegro.pl/kirowski-krab-16-jew-idealny-stan-unikat-i3536772879.html#tabsAnchor na tej aukcji też ta sama osoba podbiła cenę do prawie 150 zł. Jak to się nazywało? A już wiem to taki chwyt marketingowy. :mellow:    

W zakończonych aukcjach sprzedawcy jest taki tajemniczy t...7 (92)  - robi zawsze przełom w cenie ale biedak jeszcze nie wygrał widzę ;-P

Jaki pisze bahuone - Alle jest to na rękę, bo i prowizja fajniejsza wpadnie... Chamówa to już była w http://allegro.pl/plaski-wostok-18-jew-au20-super-stan-i3395966340.html#tabsAnchor gdzie ten kolo podbił z 10 na 150 pln  ;-) a nie przepraszam tu http://allegro.pl/poljot-29-jew-automatic-au20-rzadki-model-i3499136137.html#tabsAnchor też dobrze podbił...

Edytowane przez D@dik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu, albo u dziada nie kupować, albo licytować rozsądnie - do założonej przez siebie kwoty. Choć jeśli koleś kombinuje z podbijaniem, to ciekawe co kombinuje z zegarkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce podważać autentyczności tegoż jegomościa jednak dla mnie mało prawdopodobne, żeby zegarki nie były kombinowane. Przeca wszystkie są niemal w NOSowym stanie, a tarcze już na pewno. Może ładnie wyglądają, ale dla mnie nie mają żadnej wartości. Zegarki są już leciwe i powinno być na nim widać ślad czasu.

 

 

 

Czarna seria Kirowskich krabów na Allegro trwa. Ta tarcza mnie po prostu zmiażdżyła :wacko: (wskazówki też nie OK). A aktualna cena - 82zł!

http://allegro.pl/kirowski-krab-16-jew-idealny-stan-unikat-i3536772879.html#tabsAnchor

A wracając do tego okazu, to chyba "renowatorowi" tarczy się przez przypadek wcisnął przycisk pogrubienia czcionki :D

Edytowane przez bahuone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największą nauczką dla takiego sprzedawcy jest omijanie jego aukcji. Jeśli działa nie uczciwie to gdy odwróci się od niego spora część miłośników zegarków, skupionych chociażby na tym forum to koleś tylko może stracić.

 

CWANIAKOM i KOMBINATOROM mówię stanowcze NIE!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, tylko coś mi się wydaje, że jego grupą docelową są jelenie i łosie, a dla nich liczy się przede wszystkim ładny wygląd.

Edytowane przez waski123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Jestem zwolennikiem kombinowanej strategii zakupowej nawet w takich przypadkach. Czyli co pewien czas mogę licytować. Nie mniej zawsze w oparciu o posiadaną wiedzę i zdrowy rozsądek. Tak by oferta była bliska ceny równowagi. Jest to wprawdzie irytujące, że cena jest lewarowana ale skoro nic nie poradzę to nie poradzę. Dobrym rozwiązaniem jest rozmowa z solidnym zegarmistrzem o kosztach renowacji oraz tym do jakich zegarków posiada zapasy kopert, tarcz i reszty. Może się okazać, że cena chromowania, zakupu tarczy i reszty oraz przegląd mechanizmu zamknie się w kwocie niższej jak ta z allegro. Przy tym możemy pogrymasić zgodnie z gustem a nie kupować co wystawiono z dopiskiem NOS. Ten skrót często powinno się tłumaczyć jako Nonsensownie Odnowiona Staroć. 

Skoro sporo czytamy na dany temat to dlaczego nie spożytkować konstruktywnie posiadanej wiedzy miast się irytować tym co dzieje się na aukcjach.

 

p.s.

"Co to za kreatura"?!

To nie kreatura tylko dwa zespolone w całość mechanizmy.

Po czym to wnoszę? Na zaczepie wahnika są pozostałości po rdzy to i na przesuwkach mostka blansu by były czyli mamy już dwa mechanizmy. A skoro koperta jest zakręcana czyli szczelna a na dodatek niezniszczona tarcza oraz wskazówki to znaczy, że w środku wilgoć nie zagościła. Czyli mechanizm również nie powinien nosić śladów wilgoci. Jak dla mnie to zegarek po naprawie mechanizmu automatycznego naciągu.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce podważać autentyczności tegoż jegomościa jednak dla mnie mało prawdopodobne, żeby zegarki nie były kombinowane. Przeca wszystkie są niemal w NOSowym stanie, a tarcze już na pewno. Może ładnie wyglądają, ale dla mnie nie mają żadnej wartości. Zegarki są już leciwe i powinno być na nim widać ślad czasu.

 

 

Zbierajac zegarki ktore sa przedmiotem codziennego uzytku, najwyzszym celem jest posiadanie okazu w idealnym stanie. I takie sie trafiaja, tarcze nos tez sie trafiaja. Spojrz na moje posty i zobacz jak zegarek sie zmieni. Dlatego ze trudno dopasc sztuke w idealnym stanie, cena moze poszybowac. Takich leciwych ze sladami czasu nawet wyraznymi mam pare kilo i leza w kartonie jako dawcy czesci. 

 

A propo sprzedawcy, czasami wystawia piekne sztuki, nie kombinowane. W tym przypadku to przegiecie z tym Kirowskim.

Edytowane przez MamCzas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

:blink: Jak sobie pomyślę, że różne wersje tego modelu kupowałem dotychczas po 35-55zł....

- a tu jest po 125zł? Ktoś musi naprawdę chcieć skolekcjonować ten egzemplarz..

http://allegro.pl/piekna-pobeda-z-lat-60-tych-stan-idealny-i3522960557.html

Sen to czy jawa? Ta Pobieda zakończyła się na 158zł :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.