Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

NIE PRZEPŁACAJCIE NA ALLEGRO

Rekomendowane odpowiedzi

Mistrz przekrętu. Włożony mechanizm na 15 kamieniach od Pobiedy. Tarcza też wydaje mi się nie oryginalna, ale tego już nie jestem pewien.

 

START

Właściwie to napisał że mechanizm Pobiedy. A tarcza warszawska oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Swego czasu, parę miesięcy temu nabyłem Poljota De Luxe 29 kamieni za około stówkę. Teraz wiem, że delikatnie przepłaciłem, ponieważ stan nie jest jakiś super. Jednak uważam, że cena jest o niebo lepsza niż to ile chcą "sprzedawcy" u mnie na Białostockiej giełdzie staroci. Siedzą tacy starsi panowie, część to znawcy, a druga to zegarmistrzowie. Co podejdę i widzę jakiegoś fajnego Poljota lub Rakietę, a nawet Vostok Amfibia to cena zwala z nóg. 200 zł to minimum za samą kopertę w małym woreczku foliowym :) Co sądzicie o moim Poljocie? Szukam też rady w którą stronę się udać, jeżeli chciałbym kupić kolejny automat lub mechaniczny zegarek rosyjskiej myśli technicznej? Może polecicie jakiś przystępny cenowo model? 

 

22323280_1492486907471406_521633543_n.jp

 

 

P.S Od jakiegoś czasu poszukuję pewnego Poljota. Może ktoś widział taki model i orientuje się jaka mogłaby być jego cena? 

 

http://slavnyhans.pl/poljot-au-dwa-zlote-ringi-czarny/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ten, którego zdjęcie jest bez linka to mój Poljot, ale nie do końca ufam, że to De Luxe. Sprzedawca, który niby jest zegarmistrzem, twierdził, że to De Luxe, rzadki model etc. 

 

Poszukuję za to tego drugiego z dwoma pierścieniami. Bardzo mi się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ten, którego zdjęcie jest bez linka to mój Poljot, ale nie do końca ufam, że to De Luxe.

Przeczucia Cię nie mylą ;)


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten model poljota z de luxem na tylko wspólny mechanizm i w Twoim wskazówki sa raczej nie takie jak trzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ przed zakupem bardzo chciałem właśnie De Luxe kupić, który był na maksa kopertowym modelem, cienkim, wypukłym, a ten takim nie jest. Aczkolwiek nigdzie nie znalazłem jaki to zegarek. Zacząłem mieć po pewnym czasie obawy, że to Frankenstein, jakiś miks bóg wie czego, a tylko tarcza to Poljot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówki są ok. Cała reszta z tego co widać również.Ten model wychodził z dwoma rodzajami. Dwa górne po prawej: https://get.google.com/albumarchive/113098239036073221216/album/AF1QipMrE5b4e_sgYUi8V_2EaeUSqaMPOkVOjcg0cC66/AF1QipPspVCUUGrUGoibdTNMq4CIs_OxEJw1GKfafIw2

Nie dziwię się że sprzedawca opisał go jako de luxe bo ma ten sam mechanizm automatyczny 29 kamieni. Faktycznie jest to rzadki model.

Sam bym go opisał jako De Luxe....

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ulżyło mi, ponieważ bałem się, że noszę jakiś przekombinowany model. Widzę Kchrapek, że masz całkiem pokaźną kolekcję zegarków rosyjskich, co naprawdę podziwiam :) Ja sam jakoś chyba z sentymentu wychowania się w lekko radzieckiej Polsce, a może dlatego, że dziadek nosił takie zegarki. Chciałbym kupić któryś z zegarków dla nurków typu Amfibia. Oglądając twoją kolekcję jestem zaszokowany jakością/stanem tych czasomierzy. Skąd bierzesz takie cudeńka. To co oglądam na Allegro nie jest warte nawet połowy ceny, której żądają... 100 zł za Amfibie, która jest porysowana jak szalona, bez bransolety. OLX nawet mnie zawiódł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

... 100 zł za Amfibie, która jest porysowana jak szalona, bez bransolety. OLX nawet mnie zawiódł. 

Kiedy znajdziesz kolejną porysowana, bez bransolety za 100, to daj znać.

Skoro Ty wybrzydzasz, daj szansę innym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy znajdziesz kolejną porysowana, bez bransolety za 100, to daj znać.

Skoro Ty wybrzydzasz, daj szansę innym ;)

...Na koniec i tak wpadnie Krzysztof albo Roman i udowodnią, że można to był w lepszym stanie dostać za darmo... a my wszyscy jak tu jesteśmy będziemy musieli szukać od nowa. Ale szacun bo sęk w tym żeby gonić króliczka a nie go złapać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Na koniec i tak wpadnie Krzysztof albo Roman i udowodnią, że można to był w lepszym stanie dostać za darmo... a my wszyscy jak tu jesteśmy będziemy musieli szukać od nowa. Ale szacun bo sęk w tym żeby gonić króliczka a nie go złapać.

Bez obaw. To gra bez końca. Złapiesz jednego pojawia się kilka następnych :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj panowie to nie chodzi o pieniądze tylko o fakt, że można dostać coś lepszego za trochę większe pieniądze. A tych amfibii jest pełno obecnie na allegro. Nie wybrzydzam, jednak wole kupić zegarek, który nie wygląda jakby miał 200 lat i codziennie piłowany gwoździem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Moim zdaniem może to być składak, bo nijak ma się to do katalogu oraz przytoczonych na forum wesrsji... a wystawione jako rzadka wersja. Co o tym myślicie?

 

1. Tarcza srebrzysta - ring czarny

2. Tarcza srebrzysta - ring czerwony

3. Tarcza czerwona - ring ciemnoniebieski

4. Tarcza srebrzysta - ring zielony (seledynowy)

 

http://allegro.pl/rzadki-kirowskije-zielony-ring-16-kam-niezly-stan-i6993688301.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

To czy by napisał czy nie to kwestia gdybania :D

 

Bardzo proszę i merytoryczna odpowiedz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Znalazłem. :) Czwarty post, zbiorcze zdjęcie krabów. Też jest taki wariant. Jeszcze w innym miejcu widziałem tą kompilację ring+tarcza. Jak znajdę też tutaj wkleję. Może jednak nie składak. ;) Najlepiej jak by się sprzedający wypowiedział. On wie najlepiej. ;)

 

http://forums.watchuseek.com/f71/what-names-different-styles-lugs-1070786.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam że zostałem wywołany z lasu.

 

Moja zasada jest taka.  Jeżeli na 100% nie jestem pewny że coś jest albo i nie jest oryginałem albo składakiem to tak nie piszę ani tak nie uważam.

Tak samo jest w tym przypadku.

Mam zegarek w takim zestawieniu w swojej kolekcji. Widziałem też takie samo zestawienie na aukcjach i w niektórych kolekcjach.

 

Oczywiście nie ma tej wersji w powyższym zestawieniu , nie ma tez też wersji w katalogach co nie świadczy że takiej wersji nie było.

Sporo rzeczy jeszcze nie widzieliśmy i sporo rzeczy jeszcze odkryjemy ale to dobrze bo nasze "zbieractwo" poprzez tego typu niespodzianki staje się atrakcyjniejsze i ciekawsze.

 

Edit.  A na Watch.ru też jeszcze wszystkiego nie wiedzą i czasami też muszą wiedzę chłonąć od innych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem kiedyś taką zagwozdkę i w sumie dalej mam, a kirowskim poświęciłem naprawdę mnóstwo czasu. Nigdy nie udało mi się zweryfikować czy oryginalnie istniała konfiguracja czerwona (brązowa) tarcza i seledynowy ring. Moim zdaniem to raczej są przekładki, choć to bardziej moje przeczucie nieuargumentowane żadnym źródłem. Sam mam taki model i szczerze mówiąc nawet gdybym nie miał, to sam bym sobie złożył ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.