Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

NIE PRZEPŁACAJCIE NA ALLEGRO

Rekomendowane odpowiedzi

pytanie do znawców wostoczków: czy ten okaz -> http://allegro.pl/wostok-18-jewels-2214-krab-okazja-i2730246369.html jest składakiem?

 

Niby wostoczkowy wzór koperty, niby jest logo na tarczy i na mechanizmie (oryginalny 2214) ale wszystkie wostoczki, które dotąd spotykałem miały dekiel zakręcany pierścieniem... (no może z wyjątkiem wostoczka w litym złocie, o ile dobrze go pamiętam)


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta na pewno jest oryginalna tzn. pochodzi z zakładów, które Wostoka produkowały. Ale ten wzór koperty bardziej kojarzy mi się z zegarkami Mir, które były poprzednikami Wostoków 18j. i posiadały takie same mechanizmy (2209, 2214). To wzór tarczy może budzić podejrzenia, bo po prostu wygląda ona "za nowo" do takiego wzoru koperty. Ale ogólnie wszystko to zostało raczej wyprodukowane w jednej fabryce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu drogie...zegarek ładny ,dobrze przygotowany do obfocenia,ładnie zrobione fotki,paru chętnych do nabycia i po to są własnie aukcje żeby ludzi trochę poniosło,a 200zł za ładny zegarek do noszenia no nie ma co szat rozdzierać...... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yorki_man, za współczesną produkcję także trzeba dać parę groszy! kliknij np tutaj -> http://zegarek.pl/produkty/art,213,hublot-big-bang-tourbillon-bigger-bang-308-ci-134-rx.html

no i co brachu? ...już te dwie stówki wyglądają inaczej, prawda?? :)

 

sthool - dzięki! czyli prawdopodobnie to był jednak składak, ale z drugiej strony (jak piszesz) występują w przyrodzie wostoczki z wciskanym dekielkiem


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z Was mnie oświeci, co (jaka informacja) kryje się za skrótem "BCM", który pojawia się czasami w tytułach zegarkowych aukcji?


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez Ceny Minimalnej (BCM) - czyli aukcja zawsze zakończy się sprzedażą.

W odróżnieniu od aukcji z ceną minimalną, osiągnięcie której warunkuje sprzedaż.

Edytowane przez st_art

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o dzięki! ...bo już kombinowałem sobie, że moze to oznacza: Wielikaja Sowietskaja Maszina :))


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale napisane w aukcji że składak i do tego że popsuty.

ale chodzi mi o to z ilu zegarków zostało "TO" złożone


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

ale chodzi mi o to z ilu zegarków zostało "TO" złożone

W sensie że full eklektyczny?

A może założyć podtemat dla składaków na allegro, pt Sowiecki Frankesztajn?

 

Mógłby być edukacyjny i jeszcze quizowy na zgadywanie z jakich modeli został przywrócony do życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Sorki nie znam się na tyle żeby to ocenić jednoznacznie ale ze zdjęć wygląda mi to na podobieństwo do psełdo Sławy czyli chińskiej CJIABY

Popatrz na pierwszym zdjęciu na logo ponad zegarkiem - SOKOJI

Być może się mylę.

Pozdrawiam Roman

Edit

Ten zegarek jest chyba z za Buga ale i z za Amuru :)

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź, jak coś mało wiarygodnie wygląda (mam na myśli opis aukcji) to lepiej się upewnić.

 

A swoją drogą jak zegarek zza Amuru to czy nie powinienem pytać w dziale o Oriencie ;)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta koperta jest rekordzistką jeśli chodzi o ilość złota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Jakoś mi ta koperta nie współgra z kompletem mechanizm-tarcza. Jakaś tak nowsza. A to otarcie od góry na jej brzegu przy szkiełku wygląda jak ingerencja diaksem by można było włożyć szkiełko a pod spodem tarcza się zmieściła. Na rekord ilości złota też bym nie liczył. To raczej pokrycie klasy Au5. Ogólnie będę obserwował z niemałym rozbawieniem dalszy przebieg tej licytacji. Obecna cena wskazuje najprawdopodobniej na przedświąteczną gorączkę.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy sprawdzić w zakończonych które miry schodzą i po ile.A dlaczego chromy schodzą po 10 a złote po 100 to już chyba nie trudno zgadnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta koperta jest rekordzistką jeśli chodzi o ilość złota.

 

Faktycznie, mam bliźniaczego Wostoka i wygląda na to, ze jest grubo złocony :-) Zaskoczyło mnie to, bo nie jest to opisane na kopercie, ale "na oko" wygląda na jakieś Au 20. Wkurza mnie powrót mody na "odzysk złota", ale z ciekawości sprawdziłem ile teoretycznie możnaby odzyskać z takiej koperty zakładając że jest pokryta ze wszystkich stron, również od wewnątrz, warstwą złota 14K grubości 20 mikronów.

W pewnym uproszczeniu obliczeniowym łączna powierzchnia złocenia to ok. 18,5cm kw. (jestem zaskoczony, że wyszło tak dużo, ale liczyłem dość dokładnie, samo rozwinięcie czterech uszek to ok 2,6cm kw.)

Grubość złocenia na poziomie 0,002cm x powierzchnia 18,5cm kw. daje nam objętość złota 0,037cm3, czyli ok 0,73 grama złota. Zakładam, że jest to złoto 14-karatowe, czyli obecnie warte ok. 95zł jako złom daje man to teoretycznie wartość koperty na poziomie 70zł.

 

Dla mnie to zaskoczenie, zwracam honor licytującym, nie przepłacili aż tak bardzo, pod warunkiem, że faktycznie odzyskają złoto z koperty ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mi ta koperta nie współgra z kompletem mechanizm-tarcza. Jakaś tak nowsza. A to otarcie od góry na jej brzegu przy szkiełku wygląda jak ingerencja diaksem by można było włożyć szkiełko a pod spodem tarcza się zmieściła. Na rekord ilości złota też bym nie liczył. To raczej pokrycie klasy Au5. Ogólnie będę obserwował z niemałym rozbawieniem dalszy przebieg tej licytacji. Obecna cena wskazuje najprawdopodobniej na przedświąteczną gorączkę.

Jakoś mi ta koperta nie współgra z kompletem mechanizm-tarcza. Jakaś tak nowsza. A to otarcie od góry na jej brzegu przy szkiełku wygląda jak ingerencja diaksem by można było włożyć szkiełko a pod spodem tarcza się zmieściła. Na rekord ilości złota też bym nie liczył. To raczej pokrycie klasy Au5. Ogólnie będę obserwował z niemałym rozbawieniem dalszy przebieg tej licytacji. Obecna cena wskazuje najprawdopodobniej na przedświąteczną gorączkę.

 

Ten MIR to 100% oryginał, zgadzam się że z Mirów i Wostoków w tych samych kopertach zostaje najwięcej złota! Koperta po wykwaszeniu pozostaje w całości (nie rozpada się). Wszystkie były kryte ponad 20 mikronów, oznaczenie au20 lub samo au (to też w tym wypadku 20m.) jest bite na uszkach z boku! Wiem co mówię!


Sex, drags & rock-n-roll !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Też obserwowałem tego Mira, odzyskiwacze złota napewno o niego grali, bo raczej koperty nie przełoży do innego, bo u góry zdarta strasznie, tarcza syf - też nie wykorzysta, a mechanizm warty grosze.

Zegarek piekny i rzadko kiedy widywany w złocie w idealnym stanie.

Miry to fajne cykorki.

 

Pozdrawiam,

Robcyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.