Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

NIE PRZEPŁACAJCIE NA ALLEGRO

Rekomendowane odpowiedzi

Przy tych zdjęciach trudno cokolwiek osądzić. Może być tak, że faktycznie nadają się na tylko części. A może być też i tak, że po przeglądzie uda się je uruchomić. Jako przestrogę mogę podać swój przykład. Kupiłem okazyjnie takie chrono "na chodzie" za 50zł. W naprawę włożyłem około 200zł. Ale to i tak dobrze, bo mam fachowca, któremu się chcę, który potrafi i do tego nie zdziera ze mnie kasy.

 

Jasny wizualnie jest poszanowany. Jako dawca organów mógłby się przysłużyć. Czarny jest niekompletny. Brakuje mu wewnętrznego obrotowego ringu.

Edytowane przez buczo85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Przepraszam, ale o co chodzi...???!!!

 

Mój odnośnik

He he... chodzi o "malunek wojskowy" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga!!! ladny skladak Pobiedy

 

Mój odnośnik

 

Duze zainteresowanie, mechanizm stary ale reszta pochodzi z duzo pozniejszego okresu.

 

Sprzedawca nazywa sie kolekcjonerem, lecz wiedza nie grzeszy.

 

Rzeczywiscie unikat.

 

ps. Napisalem zreszta do goscia co jest nie tak.

Edytowane przez MamCzas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga!!! ladny skladak Pobiedy

 

Mój odnośnik

 

Duze zainteresowanie, mechanizm stary ale reszta pochodzi z duzo pozniejszego okresu.

 

Sprzedawca nazywa sie kolekcjonerem, lecz wiedza nie grzeszy.

 

Rzeczywiscie unikat.

 

ps. Napisalem zreszta do goscia co jest nie tak.

Dobre to było pobieda z lat 50-tych z tarczą z i kopertą z ZiM, a nawet incablock i 17 kamieni ciekawe skąd się mógły w pobiedzie wziąć... i ktoś to kupił ... no comment

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre to było pobieda z lat 50-tych z tarczą z i kopertą z ZiM, a nawet incablock i 17 kamieni ciekawe skąd się mógły w pobiedzie wziąć... i ktoś to kupił ... no comment

 

I jeszcze ta cena. Reklama dźwignią handlu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z serii kwieciste opisy

Mój odnośnik

 

Dobry ten opis, ubawiłem się nieźle. Szkoda pewnie Rumun kupił go jeszcze od Fidela Castro, co doda pikanterii temu opisowi.

HAHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre to było pobieda z lat 50-tych z tarczą z i kopertą z ZiM, a nawet incablock i 17 kamieni ciekawe skąd się mógły w pobiedzie wziąć... i ktoś to kupił ... no comment

Werku już nie widać,ale tarcza i koperta jak najbardziej ok(z fabryki ZIM-a ofkoz).Tu jest taka sama Mój odnośnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Werku już nie widać,ale tarcza i koperta jak najbardziej ok(z fabryki ZIM-a ofkoz).Tu jest taka sama Mój odnośnik

No właśnie zwykła pobieda z ZiM, a w opisie: 17 kamieni (ciekawe skąd) i całość z lat 50-tych, jak i ta fabryka jeszcze nie istniała wtedy... A nawet gdyby istniała to chyba żaden zegarek nigdy nie wyszedł stamtąd z incablockiem i więcej niz 15-oma kamieniami... A jak faktycznie ten zegarek miał taki mechanizm jak w opisie to nie był wbrew temu samemu opisowi oryginalny. Muszę kiedyś kupić od takiego fantasty zegarek i go pozwać, dla hecy. Rozumiem, że ktoś się nie zna i pisze, że sprzedaje cud, miód, super zegarek co go dziadek dostał od kadafiego czy kogoś tam, ale tu ktoś ewidentnie chciał oszukać kupującego, profesjonalnie i bezczelnie... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to czego ja się spodziewam po człowieku co sprzedaje "ULTRA CIEŃKI" zegarek? :)

 

http://allegro.pl/poljot-de-lux-ultra-cienki-pozlacany-au-ideal-i2508514924.html

 

 

de luxy są cieńkie, a "ultra cieńki" to pojęcie względne. Trochę się czepiasz

 

No właśnie zwykła pobieda z ZiMRozumiem, że ktoś się nie zna i pisze, że sprzedaje cud, miód, super zegarek co go dziadek dostał od kadafiego czy kogoś tam, ale tu ktoś ewidentnie chciał oszukać kupującego, profesjonalnie i bezczelnie... :(

 

jeśli ktoś temu sprzedawcy powiedział że to zegarek taki jak opisał to sprzedawca to napisał. Sam w sobie zegarek ma prawie 30 lat, więc część napisał prawdy ;)

tak na prawdę to wystarczy że ktoś chce sprzedać zegarek na allegro, zada pytanie na forum i odpisze mu jakiś "znawca". Taka osoba domniema że tu wszyscy się znają bardziej niż on i już wtopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Krzysiek,

 

Faktycznie trochę się przyczepiłem bo mnie wkurzył tym "unikat SZTURMANSKIE". Chętnie widziałbym taki zegarek u siebie a tu po raz kolejny oszust sprzedający dziadostwo jako Szturmański. A tak dla ścisłości to chodziło mi nie o "ultra" tylko o "cieńki". Takiego słowa w języku polskim nie ma. Błąd minimalny ale byłem wkurzony to się przyczepiłem. Tak mi się jakoś skojarzył z "cieńkim" Bolkiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 100% szturmańca to trzeba prawie że cudu, większość w sieci to niestety składaki - niektóre nawet nieźle wystylizowane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo szkoda. Myślałem że się uda wyłowić jakiegoś gagarina. Te podróbki jakoś mnie nie kręcą. Wolę zniszczony - ale oryginał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio był na aukro, za bodaj 300zł. Szturmaniec z '52 roku, oryginał, ale dość podniszczony. Nie brałem, bo już ich nie zbieram, ale korciło... no bardzo korciło. Następnego dnia już go nie było, a chyba jednak bym się złamał i wziął ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio był na aukro, za bodaj 300zł. Szturmaniec z '52 roku, oryginał, ale dość podniszczony. Nie brałem, bo już ich nie zbieram, ale korciło... no bardzo korciło. Następnego dnia już go nie było, a chyba jednak bym się złamał i wziął ;)

 

Cholerka, aukro też przeglądam regularnie ale jedynie przeróbki Mołni widziałem jako szturmańskie.

 

Np. http://aukro.ua/chasy-molniya-shturmanskie-i2475455662.html

 

Kupiłem już z aukro 4 zegarki. Wszystkie mają wspólną cechę - są to składaki :) A to koperta nie taka, a to tarcza lipna... No i ciężko tam trafić na bardzo dobry stan zachowania. O dziwo to właśnie na allegro częściej zdarzają się NOS-y. W każdym razie jakbyś jeszcze przyuważył gagarina to proszę daj znać. Ja go z chęcią chapnę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja licytowałem ale końcowa cena to trochę przegięcie. A i tak nie została osiągnięta cena minimalna... Ciekawe czy się dogadali poza alle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja licytowałem ale końcowa cena to trochę przegięcie. A i tak nie została osiągnięta cena minimalna... Ciekawe czy się dogadali poza alle.

Czego to ludzie nie zrobią dla paska i pokrowczyka z czołgiem :o Potem ponosi się go rok pasek zdziedzieje wyrzuci się go do śmieci, a wartość zegarka spadnie z 400zł do 40zł, chyba że pokrowczyk się uchowa to do 200zł... Choć w sumie zawsze można go nie nosić żeby leżał i patrzeć na niego ale po to można druknąć fotkę z allegro :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że takie zegarki (jak i wiele innych rzeczy i usług) jest warta tyle, ile ktoś jest za nią gotowy zapłacić. Ten zegarek, jest pewnie w tym momencie wart tyle ile metal i skóra potrzebne do jego wytwórzenia. Ale dla pasjonata, ma on nieporównywalnie większą wartość.

Co nie zmienia fakty, że patrząc na tą aukcję - cena ciut sporawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ulubiony sprzedawca znowu ma fajny zegarek: http://allegro.pl/kirow-k-43-7kam-1typ-oficerskie-moskwa-z-lat-30-i2510200223.html

Porównałem z tymi z poniższego tematu i oprócz innej liczby kamieni to dla mnie jest ok. Ale wiem, że facet sprzedaje składaki, dlatego proszę o opinię fachowców.

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/58547-k-43/

 

No i podoba mi się ten krab. Będę próbował go wyhaczyć. Czy widzicie w nim coś niepokojącego?

http://allegro.pl/kirowski-zegarek-grubo-pozlacany-17-kamieni-i2493018931.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ridah - na K43 się ni w ząb nie znam ale Krab ma mechanizm od nowszego zegarka, tj. dokładnie nowszy o 2 "gen'y". To jest mechanizm z pierwszego poljota z podwójnym incablockiem i 17 kamieniami, a powinien być na sztywnej osi z 16 kamieniami. Do tego jest jakiś dziwaczny bo ma koła od naciągu jakieś dziwne, na jednym nie ma gwiazdek, a drugie zwykle jest mniej płaskie tzn ma ładniejszy kształt. No i nie ma logo 1mfz, więc musi to chyba być jakaś całkiem ostatnia seria 2409, swoją drogą nigdy nawet na zdjęciu takiej wersji brzydkiej nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.