Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

NIE PRZEPŁACAJCIE NA ALLEGRO

Rekomendowane odpowiedzi

Dla odzyskiwaczy złota liczą się tylko koperty ruskich zegarków i to przede wszystkim AU20. Środek nic dla nich nie znaczy. Szwajcarskie itp nie bardzo ich interesują bo tam kapitaliści tylko mazali złotem. Mają całe bandy naganiaczy, którzy obstrawiają bazary i wykupują wszystko co pozłacane. Zauważyliście jak na A........ sprzedający już w tytułach krzyczą "GRUBOZŁOCONY''

Niedługo dla nas nic nie zostanie, więc trzeba się spieszyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczęście w nieszczęściu, ze sporo z nas już wie, co jest rzadkie i ceny naprawde rzadkich, godnych zachowania dla potomności egzemplarzy przekraczają wartość samego złota i przetapiacze odpadają w przedbiegach ;) Oczywiście poza tym ten wzrost świadomości ma same wady, ale cho0ć jeden plus się oto znalazł :)

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem co nieco uratować z rąk "poszukiwacza złota", ale sprawa szła jak po grudzie. Mechanizmów chodliwych troszkę wyrwałem. Serce bolało jak wyjmował je z kopert, ale na temat całości nie szło się dogadać. Albo daj mu kupę kasy, albo górę kopert na wymianę :angry: Łatwiej coś sensownego na A..... czy targu upolować niż wyrwać od złomiarza. :( Parę ładnych dni kombinowałem i dałem sobie w końcu siana :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Nie będę się kłócił o 2g. złota z koperty :) . Szkoda czasu na rozważanie jak bardzo można się na tym wzbogacić. Wliczając to potrzebne odczynniki chemiczne do rafinacji a także najpiękniejsze w przyrodzie oparzenia chemiczne. Jak wiadomo złoto nie jest łatwe w obróbce chemicznej.

Trochę szkoda mechanizmów, które skończą zapewne jako złom mosiężny. Ale takie są czasy i jedynie można ubolewać nad tym, że tylko do tego mogą zostać zastosowane stare zegarki.

Tak na marginesie to przez Allegro raczej nie przecieka rzeka złotych kopert...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście tego byznesmena?

 

http://allegro.pl/poljot-de-luxe-29j-automatic-nowy-nos-po-serwisie-i2893332992.html

 

2 tygodnie temu kupił ten sikor za 320 zł :

 

http://allegro.pl/poljot-de-luxe-automatic-i2832186433.html

 

Chyba to pudełko (od innego modelu) jest takie drogie. I jeszcze ta mega atrakcyjna oferta na paczkę za tylko 43 zł. Normalnie kolo niedługo będzie milionerem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to będzie gorąco

 

Ridah ten byznesmen to Voli

Edytowane przez Treevill

Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co by nie mòwic kolega ridah jest spostrzegawczy, bbrawo tak trzymać


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze ta mega atrakcyjna oferta na paczkę za tylko 43 zł.

 

Pomijajać zegarek, ale paczka za 43zł? :blink::)

 

jeśli sprzedawca wyśle jako "paczka pocztowa z zadeklarowaną wartością" - 31,50 zl + mocne opakowanie i wypełnienie to wyjdzie to 43 złote wiec nie ma co wyśmiewać ceny wysyłki w końcu zegarek za 1100 zl musi być dobrze wysłany

Edytowane przez Treevill

Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się zdaje, że to kwestia zagrożenia hiperinflacją na Naszej Zielonej Wyspie :D Sprzedając ten zegarek za powiedzmy 500 zł jest ryzyko, że nim dojdzie przelew będzie to równowartość paczki... dropsów. Z przesyłką na to samo wychodzi, między dniem przelewu, a dniem nadania paczki złotówka może spaść na tyle, że 43 zł nie będzie starczyło na najtańszy znaczek :D Ale może lepiej było zrobić cenę w dolarach lub "ojro", bo nawet tak można się oszukać skalą inflacji jak w Republice Weimarskiej :D Swoją drogą ja moją Sekondę Chrono kupioną od warszaskiego zegarmistrza za 400 zł może niebawem sprzedam za cenę ładnej nowej Omesi (albo i dwóch nowego zegarka i przychadzanego Opla 3.2 V6 :D ).

 

ps. tak szczerze to lepiej od ceny 1000zł w treści aukcji, na dziś dzień wyglądała by lepiej jakaś klauzula waloryzacyjna oparta np. o cenę kwintala żyta, w razie kryzysu i głodu można by zyskać sporo więcej bo zapewne przy głodzie żyto podrożałoby bardziej niż zegarki. (ale nic straconego jeśli Szanowny Kolega Voli nie jest przedsiębiorcą lub jego przedsiębiorstwo nie zajmuje się sprzedażą zegarków, to sąd może to uwzględnić bez takiej klauzli w razie "istotnej zmiany siły nabywczej pieniądza" , więc nie ma lipy ;) )

Edytowane przez kwisatzhaderach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale się narobiło :)

 

Co do ceny przesyłki to jest to cena za opcję "na warunkach szczegolnych" przy deklarowanej wartości przesyłki zgodnej z aukcją. :) Tak ceni się poczta polska i do niej proszę kierować zażalenia :)

 

Co do ceny... nikt nikomu nie każe kupować, dobrze sfotografowane używki w ładnym stanie w licytacjach dochodzą nieraz do 600.... a, że zegarek wystawiony "dla swoich" na forum wisiał sporo taniej a nikt nie chciał... to po dodaniu przewidywanych kosztów kilkakrotnego wystawiania wisi na aukcji (a że "alledrogo" nie jest organizacją charytatywną to chyba powszechnie wiadomo).

 

Co do pudełka, to proszę o wskazanie od jakiego zegarka ono pochodzi, chętnie się czegoś nauczę (jeśli zdaniem autora nie z tego z którym jest sprzedawane).

 

Co do sądów to nie bardzo kumam, o co koledze chodzi (jesli chodzi o mój PIT to Kolega pozwoli, że jego szczegóły pozostaną pomiędzy płatnikiem a właściwym urzędem i nie będą szczegółowo omawiane na forum niezwiązanym tematycznie z księgowością).

 

P.S

Jesli ktoś ma dostęp do "29j" w stanie nos za 500 to ja uprzejmie poproszę o namiary, jeśli zegarki są dostepne w ilościach hurtowych to proszę o szacunkowe podanie ile tego jest - pobiegnę po kredyt obrotowy :P

 

P.S 2

"Sekondę Chrono" jesli to 3017 i jest w dobrym stanie i oryginale możesz "od ręki" sprzedać za 1000-1500pln(bo taka jest jej wartość rynkowa - ja swoją kupiłem za 150pln, tyle, że to był wielki fart i było to bardzo dawno temu :)

Edytowane przez Voli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam żebym musiał się z czegokolwiek tłumaczyć. Od tego mamy to forum i dział "nie przepłacajcie na allegro" żeby się przed takimi właśnie ofertami ostrzegać. Do ogłoszenia na bazarku się nie przyczepiłem bo byłoby to wbrew zasadom forum. Ja zbieram głównie de luxy w automacie na 29 kamieniach. Kupuję tylko zegarki w stanie idealnym lub bardzo zbliżonym bo każda skaza na zegarku doprawadza mnie do szału. 500 zł zapłaciłem tylko za 1 egzemplarz kupiony od montechristo1700. Jest to jeden z najrzadszych tego typu zegarków z datownikiem na 6 i dlatego jego cena była tak wysoka. Oczywiście był w stanie niemal idealnym. Ten egzemplarz, sprzedawany przez Voli jest raczej pospolity i nie widziałem żeby sprzedawały się one drożej niż wspomniane 500 zł. Za to wielokrotnie są takie zegarki wystawiane na kup teraz w cenie 350 - 400 zł. (Oczywiście cały czas mam na myśli sikory w doskonałym stanie bo takie z wyraźnymi śladami użytkowania to rzadko osiągają 300zł) Sam kupiłem jakieś 3 miesiące temu idealnego deluxa 29 j od użytkownika allegro Robbo za 350 zł. Jedyna różnica była taka, że nie miał metki ani pudełka. Oczywiście jest to wolny kraj i każdy może sprzedawać co chce i za ile chce. Nic mi do tego. Ale uznałem że należy ostrzec mniej doświadczonych forumowiczów przed pochopnymi zakupami bo taki zegarek można spokojnie kupić poniżej 500 zł i nie będzie to jakaś wielka okazja. Zresztą wystarczy zobaczyć jak się wszyscy rzucają na tę ofertę. A pudełko jest od zegarka o wiele starszego niż ten automat. Automatów 29j nie sygnowano 1MCzZ od KIROVA. Nie będę już wracał do tego tematu bo tu nie ma o czym dyskutować. Każdy może wystawiać na allegro co chce. Ale od tego jest to forum i ten dział żeby takie oferty wyławiać.

 

Życzę wszystkim forumowiczom zdrowych i spokojnych Świąt!!!!

Edytowane przez ridah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celem tego tematu jest wskazywanie ofert, które naszym zdaniem są przesadzone lub po prostu są przekrętami, szanuję cudze zdanie.

Cena jest wypadkową popytu i podaży - aukcja wskazana zgodnie z opinią wskazującego - o reszcie zdecyduje rynek - ok, tematu nie rozwijamy :)

 

 

Muszę się jednak odnieść do 2 kwestii:

a ) zegarek nigdy nieużywany a zegarek w bdb stanie to 2 różne sprawy

b ) pudełko - tak się składa, że ja dla odmiany jeszcze nie widziałem "de luxa" w pudełku sygnowanym inaczej niż 1MFZ.

Tu taka mała fotograficzna ciekawostka na temat zegarków w pudełkach których nigdy nie było:

Zegarek z tych samych lat (~ połowa '60), też z logo poljot, też de luxe, wraz z: dowodem zakupu, kartą gwarancyjną, paszportem, i co ciekawe fabrycznym, nigdy nie istniejącym pudełkiem z logo 1MFZ, zreszta popytaj kolegów, którzy siedzą tu od kilku lat, wielu z nich ma bądź miało całe kolekcje nosów (w tym "29j") wraz z kompletnymi przyległościami ;)

pdl2209kp02.jpg

pdl2209kp31.jpg

Edytowane przez Voli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co cała afera,nie chcesz to nie kupuj.

Toś mnie powalił na łopatki. Jak się piszę się tu o ludziach spoza forum którzy się zapewne nie znają i wystawiają zegarki za jakieś pieniądze z kosmosu to jest "pompa". Jak forumowicz z 2k postów robi to samo to już nie jest zabawne? Mnie to akurat bawi bardziej. Zresztą poza ostrzeganiem o zegarkach których nie warto kupić, ten dział od zawsze miał pewien "walor humorystyczny". Więc taki tekst "nie chcesz to nie kupuj" jakoś tu nie pasuje, bo to trochę nie na temat, chyba że potrafisz uzasadnić czemu to taka okazja? Kali kradnie krowę to dobrze, kradną krowę Kalemu to źle? :P

 

A co do PIT'ów to nie wiem o co Szanownemu Koledze chodzi, nic o urzędach skarbowych chyba nie pisałem. Wskazałem tylko skuteczne wyjście na wypadek gdyby za parę dni 1000 zł kosztował bochenek chleba, a zegarek jednak się sprzedał za tyle ;)

 

Wesołych Świąt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już napisałem, każdy ma prawo do oceny i ja ją uszanuję, prostował będę tylko błędy merytoryczne (np. pudełko czy różnica stanu NOS i bdb), resztę proszę oceniać wg własnych kryteriów - poluje na różne sowieckie ciekawostki od pewnego czasu (i myslę, że mogę się poszczycić kilkoma sukcesami) i ceny typu 10-15k pln za niektóre modele dawno przestały mnie szokować :) Ceny z w/w aukcji już nie komentuję, jest jaka jest, resztę zweryfikują potencjalni nabywcy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już ktoś napisał największy ubaw mają ci kolekcjonerzy świeżej daty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już ktoś napisał największy ubaw mają ci kolekcjonerzy świeżej daty.

Co to ma do tematu "nie przepłacajcie na allegro"? Nie wiem czy świeży kolekcjonerzy mają ubaw jakiś szczególny, ale z ich punktu widzenia celem tego tematu jest uchronienie się przed przepłaceniem za zegarek, bardziej niż pośmianie się.

 

ps. Ty jesteś kolekcjonerem starej daty, brak Ci poczucia humoru, czy nabijasz sobie posty pisząc drugi raz po pół linijki bez sensu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Voli kupił tanio i sprzedaje drożej - ma do tego prawo. Mógłby go wystawić za 10 tyś i ma do tego prawo, jego sprawa czy sprzeda czy nie. To że za niego dał 3 razy mniej niż chce teraz to również jego sprawa. Nie wiem przed czym tu ostrzegać? że chce tyle na nim zarobić? co w tym złego? jak ktoś nie ustrzelił tego Poljota w cenie 350pln to jego strata. Czy Voli napisał że kupił ten zegarek za 1100pln i za tyle chce go sprzedać?

Z mojego podwórka mogę powiedzieć też że kupiłem NOS 3133 za 14pln - i co z tego? Kupiłem NOS World Time za 11pln i sprzedałem za 650pln - co z tego? czy ktoś jest oszukany? kupującemu napisałem że to NOS, wysłałem zdjęcia, opisałem serwisowanie i był z tego powodu bardzo szczęśliwy.

 

PODSUMOWUJĄC:

Proszę o nie kontynuowanie tego wątku, jak ktoś chce jednak to ciągnąć, zapraszam na PM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś kwisatzhaderach wziął lupę do lewej łapy a klikając prawą mocno powiększył fotkę tej aukcji, to zapewne dostrzegłbyś oś centralnego sekundnika tej czajki :)


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej zobaczył by ośkę minutową zerknij na inne tego typu czajki nie mają sekundników


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta czajka to nieszczęsny model bez sekundnika i w dodatku mały jest. To jakiś badziew wypuszczony na rynek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

unisex :)


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.