Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Banalny

Casio PRO TREK PRW-6000-1ER

Rekomendowane odpowiedzi

a ztym nie wybudzaniem z uspienia podczas synchronizacji jesteś pewny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak  :) . Jakby się wybudzał podczas synchronizacji to nigdy by nie wszedł w tryb uśpienia funkcji ( uśpienie całkowite po 6-7 dniach w ciemnościach ) i wtedy już synchronizacja nie będzie działać, wszystkie funkcje zostają zablokowane, zegarek tylko utrzymuje czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszej w nocy zegarek zsynchronizował się pomyślnie o 1:05, potem o godzinie 2 nie uruchomił synchronizacji a rano patrze i widzę, że dodatkowo zsynchronizował się o 03:02. Czyli z jakiegoś powodu powtórzył synchronizację mimo, że poprzednio już była przeprowadzona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystko jest dobrze, tak jak być powinno  :) . Przecież pisaliśmy wcześniej że jeśli zegarek się nie zsynchronizuje w godz. 2-4 (lato 3-5) to będzie próbował o godz. 0:00-1:00 (lato 1:00-2:00). 

O godzinie 2:00 (lato 3:00) - jest już kolejna doba synchronizacji!!! - dla zegarka kolejny dzień!  ^_^ .

Nawet wyraźnie też to napisał Kolega niżej  ;) . Nie będzie się łączył ponownie po udanej próbie w tej samej dobie synchro. od 2:00-2:00 (lato od 3:00-3:00). O 2:00 (lato 3:00) zaczyna od nowa cykl - termin.

 
Jeżeli zegarek nie zsynchronizuje się między między 3cią a 5ą to podejmuje kolejne próby już o północy następnego dnia, a potem jeszcze dwa razy o pełnej godzinie, a następnie następne trzy razy od 3ciej włącznie. Zegarek będzie próbował się zsynchronizować od godziny 3, nawet jeśli godzinę wcześniej się już zsynchronizował. Taki jest terminarz jasno w postaci tabeli opisany w instrukcji. Osobiście uważam, że bez sensu, aby zegarek zsynchronizował się dwa razy w ciągu jednej nocy, ale jest to dość ograniczone urządzenie jeśli chodzi o ustawienia i nic na to nie poradzimy.

Osobiście też uważam że te dodatkowe godz. 0:00/1:00 są bez sensu, skoro o 2:00 następuje nowy cykl  ;) .

To już lepiej jakby cykl zaczynał się od 0:00 równo z dobą czasową  :) , wtedy Kolega by nie miał niejasności  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wyjaśnienia. Trochę dziwnie to zaprojektowali bo jeśli zegarek zsynchronizował się dwie godziny wcześniej to nie ma potrzeby ponownej synchronizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, mogli dobę cyklu przesunąć od 0:00 albo zrezygnować z tych dodatkowych połączeń przed nową dobą  ^_^ .

A tak to jak oceniasz zegarek? Wygodnie się nosi?, nie rysuje bezel? Kupił byś raz jeszcze?

Za mną chodzi podobny ale g-shock gulfmaster, tylko dlaczego takie wielkie robią dash2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomaliusz co Ty masz ciągle z tą wielkością? ;) wszystkie G są dla Ciebie duże, ale w końcu byś się przyzwyczaił :P


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek jest super i gdybym teraz stał przed wyborem to kupiłbym go ponownie. Co do rysowania to na razie nie mogę się wypowiedzieć bo zegarek mam od tygodnia i na razie dbam o niego jak o jajko.

Też zastanawiałem się nad gulfmasterem ale wybrałem protreka z racji tego że jest mniejszy i bardziej uniwersalny w tym sensie, że można go nosić do koszuli. 

Jedyną rzeczą której mi brakuje to szafirowe szkło no ale nie można mieć wszystkiego. No i ten problem z odbiorem sygnału DCF. Wygląda na to, że antena w tym zegarku jest słabsza niż w moim leciwym Oceanusie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomaliusz co Ty masz ciągle z tą wielkością? ;) wszystkie G są dla Ciebie duże, ale w końcu byś się przyzwyczaił :P

Może i tak, chociaż do Romka nie mogę się przekonać po przymiarkach  <_< , dlatego został Rysiek  ;) .

Mój największy obecnie zegarek to DB ana-digi o średnicy 45 mm. i noszę go całkiem wygodnie i po nim jak wskoczył monster to trochę maławy mi się teraz wydaje  :P .

XGrzesX, szkoda że nie ma w nim wymiennego bezela  ;) . Szafir w protreku mógłby być ale w g-shocku mijał by się z celem z jakim zegarek został stworzony  ^_^ .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i bezel jest wysoko w G, że ciężko porysować :) 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzacie z deliberowaniem nad trwałością? Zegarek się porysuje, zniszczy, zepsuje itp. to będzie okazja do zakupu nowego... Casio, nawet w nieco droższym wydaniu, to nadal tzw popularna elektronika użytkowa, masowo produkowana. Na pewno to nie ekskluzywne modele zegarków o wartości nowego samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy jest możliwość wyzerowania wysokości pokazywanej na wyświetlaczu? Chcialbym sprawdzać różnicę w wysokosci i najwygodniej byłoby gdybym mógł wyzerowac wysokość pokazywaną na wyświetlaczu aby potem odczytać róznice wysokości. Wiem ze mozna zresetować wskazówkę sekundową i za jej pomocą odczytywać roznice ale czy jest mozliwosc ustawienia wysokosci "0" na wyswietlaczu bez uzywania koronki bo to trwa trochę długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taka możliwość, jak sam zauważyłeś za pomocą koronki. Ale jest to funkcja używana do kalibracji. Zegarek jest fabrycznie ustawiony tak aby przy ciśnieniu standardowym (około 1013 hpa) pokazywał wysokość zero i nie powinno się tego parametru zmieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest sens uzywania wysokosciomierza bez kalibracji skoro cisnienie sie zmienia w zależności od pogody ? Przeciez na ustawieniach fabrycznych rzadko pokaże prawidłową wysokość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysokościomierz barometryczny nie jest od pokazywania wysokości bezwzględnej. Od tego są urządzenia z GPSem...

 

Najlepiej poszukaj sobie Kolego opisu działania wysokościomierza barometrycznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to ze napisałeś ze nie powinno się zmieniać fabrycznego ustawienia wysokosciomierza a fabryczne ustawienie właśnie pokazuje wysokosc bezwzględną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem że fabryczne ustawienie zegarka powinno podać ci wysokość 0 m dla ciśnienia 1013 hpa i tak powinno być. To normalny stan i w zasadzie nie ma sensu go przestawiać. Jak będziesz się wtedy akurat opalał nad brzegiem morza, to można uznać że przypadkiem wskazania urządzenia są zgodne ze stanem faktycznym czyli pokazują wysokość bezwzględną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może do końca nie kumam tego zagadnienia. Cisnienie 1013 hPa to cisnienie "normalne" nad poziomem morza ale rozumiem, ze będąc nad morzem to cisnienie będzie się zmienialo w zaleznosci od pogody i w takich przypadkach wysokosciomierz bedzie pokazywał nieprawidlowa wysokosc, zgadza sie ? Chyba ze zmiany ciśnienia spowodowane zmianami pogody są pomijalnie niskie i nie wpływają na wskazania wysokosciomierza. Na razie uzywalem wysokosciomierza w taki sposób ze np. będąc w gorach i chcąc kontrolować przebytą wysokosc ustawiam wysokosciomierz na 0 a po dojściu do celu odczytywalem przebytą wysokość, wydawało mi się że jest to najbardziej typowe użycie wysokosciomierza w tego typu zegarku gdyż korzystam z wysokosciomierza do wyswietleniz wysokosci wzgledem jakiegos punktu bazowego (np. ustawienie wysokosci na 0 przed wyruszeniem na szczyt).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że wysokośc będzie się zmieniać w zależności od pogody i wskazania będą błedne, przebywanie nad brzegiem moża niema tu nic do rzeczy. Wysokościomierza w zegarku używa się dokładnie w taki sposób jak opisałeś Grzesiu, prze dokonaniem pomirau wpierw należy wykonać kalibrację na 0.  ;)


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za rada kolegi Banalny przywrocilem kalibracje do ustawień fabrycznych. Udalem się w miejsce ktore jest 838 m.n.p.m. i zegarek pokazał wysokość 784 czyli wychodzi na to, ze korzystanie z wysokosci bezwglednej przy ustawieniach fabrycznych jest zupełnie nieprzydatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

korzystanie z wysokosci bezwglednej przy ustawieniach fabrycznych jest zupełnie nieprzydatne.

Bo jak wcześniej ustaliliśmy, rodzaj wysokościomierza zastosowany w zegarku niezbyt się nadaje do pomiaru wysokości bezwzględnej. Generalnie służy do pomiaru wysokości względniej i jest przy tym dość precyzyjny.

 

Mówiąc obrazowo - gdybyś jeździł w wieżowcu windą to dokładnie będzie można sprawdzić jak wysoko wjechała/zjechała winda. Natomiast trudno będzie stwierdzić na jakiej wysokości znajduje się wieżowiec. Bo to wskazanie zależy od akuratnie istniejącego ciśnienia atmosferycznego. I owszem, można sobie tymczasowo skalibrować wskazanie wiedząc na jakiej wysokości znajduje się budynek, ale wystarczy jakakolwiek zmiana ciśnienia aby te wskazania się rozjechały. Praktycznie nalezałoby kalibrować wysokościomierz codziennie, albo nawet kilka razy dziennie! To syzyfowa praca i wątpię aby komukolwiek chciało się to robić (oprócz zdeterminowanych nowych właścicieli zegarka heh).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z kolegów mający PRW-6000 ma możliwość porównania go do PRW-3500 ?

Noszę się od jakiegoś czasu z zakupem takiego zegarka (najpierw miał być G-9400 ale jest za duży i za mało czytelny stąd rozpatruję PRW), zależy mi w nim na czytelności i dokładnym wskazywaniu temperatury i ciśnienia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę zachorowałem na ten zegarek. W zasadzie byłem już przekonany do zakupu któregoś z w pełni elektronicznych Protreków, ale przymiarka w sklepie namieszała mi w głowie ;-). Tamte ciągle się podobają, ale PRW-6000 dzięki wskazówkom jest hmmm prawdziwszym ;-) zegarkiem. 

 

Dołączam się prośby o przesłanie instrukcji: balcer-kiewicz<malpa>gazeta.pl

Może jej lektura mnie ostatecznie przekona, lub zniechęci do niego. Z góry dziękuję! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauważyłem, że na cyferblacie zegarka w kilku miejscach mam takie ciemniejsze linie. Jest to lepiej widoczne w świetle dziennym ale i tak trzeba się przypatrzeć. Zrobiłem zdjęcie zegarka i zaznaczyłem gdzie te ciemniejsze linie są widoczne ale i tak na zdjęciu ciężko je dostrzec. Chodzi o miejsce na poniżej napisu "Protrek" oraz po lewo od napisu "Protrek".

Możecie sprawdzić u siebie czy też widać coś takiego ?

 

 359n4oy.jpg

 

Edit:

Na jednym ze zdjęć znalezionych w internecie też widać coś podobnego:

 

zegarek-meski-casio-protrek-prw-6000y-1e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.