Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Banalny

Casio PRO TREK PRW-6000-1ER

Rekomendowane odpowiedzi

W Starym Browarze.


MTG - 520M-2A, GWF-1000-1C, GW-9200, PRW 6000-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji jest napisane, że automatyczna synchronizacja czasu odbywa się 6 razy w ciągu doby (od godziny 00:00 do 05:00) i jeśli się powiedzie to kolejne synchronizacje w tej dobie nie są przeprowadzane, U mnie zegarek próbuje się synchronizować za każdym razem w podanych godzinach niezależnie jaki był rezultat poprzedniej synchronizacji. Czy to znaczy, że w instrukcji jest błąd ?

 

Poniżej cytat z instrukcji:

"W przypadku automatycznego odbierania sygnału operacja obierania wykonywana jest do sześciu razy w ciągu dnia (5 razy w ciągu w przypadku sygnału z Chin). Operacja sygnału odbywa się pomiędzy północą a 5 rano. Jeśli odbiór sygnału zakończy się powodzeniem, to pozostałe operacje automatycznego odbierania nie są danego dnia wykonywane."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem i koledzy zresztą też synchronizacja 3:02 dzień w dzień. A po czym wnosisz że synchronizował wiele razy nawet jak złapał sygnał??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemożliwe aby przeprowadzał kolejne synchronizacje po wcześniejszej udanej próbie  -_-  .

Chyba musisz Kogoś poprosić aby naocznie (praktycznie) Ci wytłumaczył co i jak bo skończy się na tym że odeślesz sprawny zegarek do serwisu  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ależ możliwe bo specjalnie w nocy obserwowalem. Po północy się zsynchronizowal a potem były kolejne próby. Ostatnia poprawna synchronizacja była o 4:07. Moj stary Oceanus też synchronizuje się kilka razy tylko takie zachowanie jest zgodne z tym co jest w instrukcji a w instrukcji od protreka jest informacja ze po pomyślnym zsynchronizowaniu nie ma już kolejnych prób.

 

Szuwar, jeśli byloby tak jak myslisz (brak kolejnych synchronizacji) to znaczyloby to ze Twoj zegarek kazdej nocy ma problem z synchronizacja o godz. 0:00, 01:00, 02:00 i udaje mu się dopiero godzinie 03:02.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko z zegarkiem jest w porządku, jak miałem GW-M5610 to też się czasem tak zdarzało że po 24:00 było udane synchro a potem mimo wszystko zegarek próbował jeszcze w następnych godzinach do puki ponownie nie zsynchronizował się. Bodajże przy drugiej synchronizacji ikonka informująca o poprawnej wcześniejszej synchronizacji o godzinie 24:00 gasła i zegarek ponownie próbował się zsynchronizować. Kilka razy tak miałem i też mnie to dziwiło jednak to nic niepokojącego. ;)

 

 

Szuwar, jeśli byloby tak jak myslisz (brak kolejnych synchronizacji) to znaczyloby to ze Twoj zegarek kazdej nocy ma problem z synchronizacja o godz. 0:00, 01:00, 02:00 i udaje mu się dopiero godzinie 03:02.

 

 

Poprawna synchronizacja w czasie letnim następuje najczęściej o godzinie 3 z minutami to normalne. To że zegarek nie synchronizuje się wcześniej to nie znaczy ze ma z tym problem.


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostro mieszacie  :unsure: . Większość zegarków casio, tych na Europę synchronizuję się od godz. 2:00, po nieudanej próbie dalej o 3:00, 4:00 i 5:00 i koniec!

Jeśli w tych godzinach się nie uda to próbuję następnej doby ale już od godz. 0:00, dalej 1:00 i t.d.

A dlaczego Kolegom synchro udane jest dopiero o 3:00 ? a no bo mają ustawiony w tej chwili czas letni (DST ON lub Auto ON), godzinę do przodu a zegarek tak naprawdę ma godz 2:00 i jest to pierwsza próba  :) .

Jeśli jest suuuper sygnał to pierwsze możliwe synchro to 2:02 lub czas letni 3:02 a dlaczego 2 minuty?

Dlatego że zaczyna pobierać od pełnej godziny a sygnał musi trwać minimum pełną minutę, to za czym się połączy to już mija klika sek pierwszej minuty i liczy pełną minutę od 2:01.

To wszystko jest opisane w instrukcji ale nie tej tłumaczonej przez zibi  ;)

A dlaczego np. nie zaczyna od 1:59? - bo sygnał pełnej godziny rozłącza synchro, można spróbować wymuszając minutę przed pełną godziną  ^_^ .

Zegarek może, jeśli sygnał jest mocny ale niestabilny próbować synchronizować się nawet kilkanaście minut, najpóźniej miałem udane synchro o 3:17 ale jeśli jest słabe to już rozłącza o 3:03  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomaliusz opisałeś to chyba możliwie najlepiej jak można było i końcu rozwiałeś wszelkie wątpliwości   ;)

 

Można też ustawić DST na Auto i tez będzie git  ;)


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostro mieszacie  :unsure: . Większość zegarków casio, tych na Europę synchronizuję się od godz. 2:00, po nieudanej próbie dalej o 3:00, 4:00 i 5:00 i koniec!

Jeśli w tych godzinach się nie uda to próbuję następnej doby ale już od godz. 0:00, dalej 1:00 i t.d.

A dlaczego Kolegom synchro udane jest dopiero o 3:00 ? a no bo mają ustawiony w tej chwili czas letni (DST ON lub Auto ON), godzinę do przodu a zegarek tak naprawdę ma godz 2:00 i jest to pierwsza próba  :) .

Jeśli jest suuuper sygnał to pierwsze możliwe synchro to 2:02 lub czas letni 3:02 a dlaczego 2 minuty?

Dlatego że zaczyna pobierać od pełnej godziny a sygnał musi trwać minimum pełną minutę, to za czym się połączy to już mija klika sek pierwszej minuty i liczy pełną minutę od 2:01.

To wszystko jest opisane w instrukcji ale nie tej tłumaczonej przez zibi  ;)

A dlaczego np. nie zaczyna od 1:59? - bo sygnał pełnej godziny rozłącza synchro, można spróbować wymuszając minutę przed pełną godziną  ^_^ .

Zegarek może, jeśli sygnał jest mocny ale niestabilny próbować synchronizować się nawet kilkanaście minut, najpóźniej miałem udane synchro o 3:17 ale jeśli jest słabe to już rozłącza o 3:03  :)

A jak wytłumaczysz fakt, że zegarek synchronizuje się w tej samej dobie po uprzedniej pomyślnej synchronizacji.

Napisałeś, że wszystkie te szczegóły opisane są w instrukcji ale innej niż tej przetłumaczonej przez Zibi. Czy masz na myśli oryginalną instrukcję do PRW 6000 ? Mam oryginalną instrukcję i tam jest opisane dokładnie tak jak przetłumaczyło Zibi w swojej instrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wytłumaczysz fakt, że zegarek synchronizuje się w tej samej dobie po uprzedniej pomyślnej synchronizacji.

Napisałeś, że wszystkie te szczegóły opisane są w instrukcji ale innej niż tej przetłumaczonej przez Zibi. Czy masz na myśli oryginalną instrukcję do PRW 6000 ? Mam oryginalną instrukcję i tam jest opisane dokładnie tak jak przetłumaczyło Zibi w swojej instrukcji.

Nie ma takiej możliwości. Jeśli przykładowo pierwsze synchro się udało, np. o 2:02 to nie ma prawa uruchomić się ponownie o godz. 3:00, jeśli tak się dzieję to nie mogło się udać poprzednie lub ręcznie przestawiłeś godzinę, wystarczy na chwilę zmienić strefę czasową lub wł/wł. DST. Jak się pali ikona udanej synchronizacji ( GET ON może widnieć nawet po przestawieniu czasu ręcznie) to nie dojdzie do następnej ;) .

... ale

Jeśli synchronizacja nie przebiegła pomyślnie w godz. od 2-5 ( lato 3-6 ;)) to w tej samej dobie synchronizacji uruchamia się o 0:00 i tylko wtedy może połączyć się w tej samej dobie (czasowej) jeszcze raz, nawet po udanej próbie bo to nie jest ta sama doba synchronizacji (nie doba czasowa)   ;) .

Instrukcji do PRW-6000 nie mam a czytałem to w instrukcji Angielskiej Risemana.

Doba synchronizacji 2:00-2:00 -  teraz chyba wszystko jasne  :) .

Edit: sam zacząłem się miotać tłumacząc o tych dobach  :lol: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli uważasz ze jeśli zegarek zsynchronizował dzisiaj o 4:07 (czas polski) to dzisiaj o północy już nie powinien, tylko dopiero o 3 (czas polski), tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zegarek nie zsynchronizuje się między między 3cią a 5ą to podejmuje kolejne próby już o północy następnego dnia, a potem jeszcze dwa razy o pełnej godzinie, a następnie następne trzy razy od 3ciej włącznie. Zegarek będzie próbował się zsynchronizować od godziny 3, nawet jeśli godzinę wcześniej się już zsynchronizował. Taki jest terminarz jasno w postaci tabeli opisany w instrukcji. Osobiście uważam, że bez sensu, aby zegarek zsynchronizował się dwa razy w ciągu jednej nocy, ale jest to dość ograniczone urządzenie jeśli chodzi o ustawienia i nic na to nie poradzimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli uważasz ze jeśli zegarek zsynchronizował dzisiaj o 4:07 (czas polski) to dzisiaj o północy już nie powinien, tylko dopiero o 3 (czas polski), tak ?

Tak  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mogę poprosic o przesłanie instrukcji na [email protected], posiadam zegarek z zagranicznej dystrybucji, dołaczona instrukcja była z krzaczkami i po francusku :)

dzieki wielkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszła instrukcja. Pozdrawiam


MTG - 520M-2A, GWF-1000-1C, GW-9200, PRW 6000-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poszukiwaniu g-shocka trafiłem na taki filmik. Zobaczcie problem pokazany od 6:20". Dyskutowałem na ten temat na podforum g-shocka i nie jest to problem tego jednego modelu. Raczej wszystki tak mają. Sprawdziłem w moim protreku i wskazowka godzinowa ma tak samo znaczny luz. Nie potrzeba wprowadzac zegarka w inne tryby wystaczy popukać w koperte i zobaczcie co sie dzieje ze wskazowka godzinową. Dobrze to też widać w trybie zerowania wskazówek czyli ustawić wszystkie wskazówki na 12 i popukac w koperte. Nie potrzeba tak walić zegarkiem jak na filmika :) lekkie popukiwanie wystarczy. Zobaczcie z ciekawosci. Ja z tego powodu oddałem citizena bo tam wskazówka minutowa miała luz a tu to samo. Troszkę to irytujące....

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym G to nie jest żadna wada. Wyraźnie na filmiku widać, że jednak wskazówki wracają do właściwej pozycji po zerowaniu stopera. To wskazówkowy zegarek, a wskazówki mają swoją masę, a więc i bezwładność. Jest to celowo tak zaprojektowane aby przy wstrząsach m.in. nie uszkodzić silniczków, które tymi wskazówkami sterują. Po to właśnie jest tu zastosowana technologia Tough Movement, która samoczynnie koryguje położenie wskazówek. Dość pobieżnie, ale jednak, jest to opisane w tej (http://timeneeds.com/casio-gwa1000-1a-g-shock-analog-watch-review/) recenzji w akapicie dotyczącym TM (na samym początku).


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak  :)

Sprawdziłem dzisiaj w nocy czy faktycznie działa tak jak opisywałeś (poniżej podaję czasy polskie):

O godzinie 0:00, 01:00 oraz 02:00 zegarek nie uruchomił synchronizacji tak jak przewidywałeś. Co dziwne o godzinie 03:00 zegarek także nie uruchomił synchronizacji ale tu zastanawiająca jest jedna rzecz. Spojrzałem na zegarek kilka minut po godzinie trzeciej. Zegarek był w trybie uśpienia (włączone oszczędzanie energii) ale wystawienie zegarka na światło, ani poruszanie nim (tak jak w przypadku automatycznego podświetlenia) nie wybudzało go. Wybudziło dopiero naciśnięcie przycisku. Może coś się zawiesiło w zegarku i dlatego nie uruchomił synchronizacji o godzinie 3? Potem o godzinie 04:00 zegarek uruchomił synchronizację ale nie udało się jej przeprowadzić (nie widział sygnału).

Orientujecie się czy w przypadku gdy zegarek jest w trybie uśpienia i rozpoczyna synchronizację to wyświetlacz powinien się włączyć i pokazywać RC! czy może w tej sytuacji wyświetlacz nadal jest wygaszony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku tak zgadza się wskazowki wracaja na swoje miejsce ale.... w protreku jak popukasz w koperte i wskazowka zmieni swoje polozenie nie wroci sama. Ustawi się na miejsce np kiedy chcesz odczytac cisnienie a wskazowki przyslaniaja ekran to odchylą się i po chwili wroca na swoje juz pierwotne miejsce. Sam juz nie wiem czy faktycznie jest to zwiazane z jakims zabezpieczeniem i spełnia jakas funkcje czy po prostu brzydko mowiac casio robi buble :) bo dlaczego wskazowka minutowa tego nie ma??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w ProTreku, ale TM powinien działać tak samo. Pytanie odniosłeś do G z filmiku, którym obskakujesz już któryś z kolei temat, to odniosłem się do tego właśnie G. Ale TM nie działa w ten sposób, że natychmiast koryguje położenie wskazówek. To było gdzieś opisywane tu na forum, ale nie mogę tego teraz znaleźć. Korekcja następuje chyba, z tego co pamiętam, gdy wskazówki znajdują się koło indeksu '11' (55 minuta) lub, tak jak piszesz i jak było to na filmiku, gdy ich pozycja zostanie zmieniona poprzez wykorzystywanie innych funkcji to wraca do ostatnio zapamiętanego prawidłowego położenia.

 

Edit: Znalazłem: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/40823-casio-funkcjonalnosc/page-2?hl=%2Btough+%2Bmovement&do=findComment&comment=462570


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz. Filmik fakt umiescilem w dwoch tematach z tego wzgledu ze nosze się z zamiarem kupna tego G a w protreku jest tak samo więć wstawiłem i tu. Ale faktycznie wynika z tego ze tak ma byc i wszystko jest OK. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dzisiaj w nocy czy faktycznie działa tak jak opisywałeś (poniżej podaję czasy polskie):

O godzinie 0:00, 01:00 oraz 02:00 zegarek nie uruchomił synchronizacji tak jak przewidywałeś. Co dziwne o godzinie 03:00 zegarek także nie uruchomił synchronizacji ale tu zastanawiająca jest jedna rzecz. Spojrzałem na zegarek kilka minut po godzinie trzeciej. Zegarek był w trybie uśpienia (włączone oszczędzanie energii) ale wystawienie zegarka na światło, ani poruszanie nim (tak jak w przypadku automatycznego podświetlenia) nie wybudzało go. Wybudziło dopiero naciśnięcie przycisku. Może coś się zawiesiło w zegarku i dlatego nie uruchomił synchronizacji o godzinie 3? Potem o godzinie 04:00 zegarek uruchomił synchronizację ale nie udało się jej przeprowadzić (nie widział sygnału).

Orientujecie się czy w przypadku gdy zegarek jest w trybie uśpienia i rozpoczyna synchronizację to wyświetlacz powinien się włączyć i pokazywać RC! czy może w tej sytuacji wyświetlacz nadal jest wygaszony ?

Na pewno synchronizacja uruchomiła się o trzeciej  :)  . Zegarek będąc w trybie uśpienia podczas synchro się nie wybudza a wciskając przycisk tylko przerwałeś mu odbiór  ;) .

Nie wybudził się od światła ani ruchu bo właśnie pobierał sygnał. Podczas odbioru sygnału zegarek musi mieć "spokój", żadne alarmy, pełne godziny, naciskanie przycisków i t.d.

A tak jeszcze odnośnie uśpienia, jakby zegarek się wybudzał to bez sensu byłoby, ponieważ znów by musiał czekać 60-70 minut do zaśnięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomaliusz, skąd Ty to wszystko wiesz ? :-)

Czemu po wybudzeniu musiałby czekać do 23 ? czy on nie usypia po 60-70 minutach przebywania w ciemności w godz. 6-22?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam trochę się zagolopowałem o czym innym myślałem  :P  , rzeczywiście tryb uśpienia pracuje w godz. 22-6, będąc w ciemnościach min. 60 min. max 70 min. usypia "łocza" będąc w trybie home  :) . Poprawiłem poprzedniego posta  ^_^ .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.