Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Banalny

Casio PRO TREK PRW-6000-1ER

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, w jakiej pozycji kladziecie zegarek w celu synchronizacji? Podobno najlepiej tarczą do góry ale ten zegarek ciężko położyć w takiej pozycji. Kladziecie go na boku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zegarek do synchronizacji kładem różnie bo nawet podczas snu na łapie która układa mi się w różnych pozycjach zegarek łapał zawsze synchro bez problemu. Nie ma to większego znaczenia, teoretycznie najlepiej tarczą do góry ale w praktyce różnie z tym bywa i wszystko rozbija się o zasięg i jego moc w danym miejscu, czy są zakłócenia czy nie i tyle. 


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kładę na parapecie bokiem na koronce. 99% skuteczności.


MTG - 520M-2A, GWF-1000-1C, GW-9200, PRW 6000-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kładę wszystkie tarczą do dołu 12 na zachód.


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest dobry sygnał w szczególności w nocy, to miejsce odkładania a tym bardziej pozycji nie ma najmniejszego znaczenia  ;) .

Wszystko też zależy od samego modelu zegarka, najlepsze w tym zakresie u mnie były GW-7900 i GW-M850, łapały sygnał o każdej porze (synchro wymuszone) jak i w miejscu (nawet w pudełku w szafce  ;) ).

Riseman już za dnia ma małe problemy i trzeba szukać sygnału, chodź w nocy radzi sobie całkiem nieźle. Najgorszy to był GW-2310 ale w nocy przy oknie łapał bez problemu  :) .

Reszty radiowców w tej chwili nie pamiętam, jakie to modele były  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moich testów wynika, że jak zegarek leży na boku to synchronizacja nigdy się nie udaje. Udaje się zsynchronizować jak zegarek leży tarczą do góry. Nie byłoby to problemem gdyby sam zegarek dał się położyć w ten sposób, na czas testów radziłem sobie w ten sposób, ze pod zegarek podkładałem fabryczne pudełko żeby leżał tarczą do góry i się nie przewrócił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktoś był chętny to ja swojego sprzedam. Jednak g-shock bardziej do mnie przemawia. Zegarek 2 tygodniowy bez sladów użytkowania, polska dystrybucja i przedlużona gwarancja na 6lat.

Jak ktoś chętny pisać na PW. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już dawno mówiłem, że GWN1000 jest lepszy od tego PRW6000 :P


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już dawno mówiłem, że GWN1000 jest lepszy od tego PRW6000 :P

+100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co kto lubi, bo prw-6000 jest mniejszy i niższy oferując prawie te same funkcję. Za to nie ma shock resist i wymiennych bezeli.


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moich testów wynika, że jak zegarek leży na boku to synchronizacja nigdy się nie udaje. Udaje się zsynchronizować jak zegarek leży tarczą do góry. Nie byłoby to problemem gdyby sam zegarek dał się położyć w ten sposób, na czas testów radziłem sobie w ten sposób, ze pod zegarek podkładałem fabryczne pudełko żeby leżał tarczą do góry i się nie przewrócił.

Ja od kilku tygodni mam ustawioną auto synchronizację w moich G z WC. Kiedyś zakładałem, że synchronizują się tylko na parapecie ale, że jest ładna pogoda i nie szkoda mi baterii to sobie testuję. Wszystkie G leżą na prawym boku i synchronizują się nie przewidywalnie

Raz tylko gw-9230, innym razem tylko gw-6900. Dzisiaj zsynchronizowały się tylko dwa zegarki najdalej położone od okna: gwx-5600 i gwx-8900. Gulfmaster i rangeman złapały sygnał na tej półce dla odmiany wczoraj.


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DamianDe, może też tak być że jak są bardzo blisko siebie to mogą się wzajemnie zagłuszać  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tak, jak łapią odchyłke na + to są pierwsze do synchronizacji, zgłuszając inne i tak w kółko ;)


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam risemana i prw 6000. Leżą obok siebie w nocy i w 99% oby dwa są zsynchronizowane rano. 3:02 to najczęstsza godzina synchro.


MTG - 520M-2A, GWF-1000-1C, GW-9200, PRW 6000-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba będę musiał wysłać zegarek do serwisu z powodu opisanych wcześniej problemów z synchronizacją czasu. Szkoda tym bardziej, że zegarek nówka. Szkoda, że nie kupiłem go przez internet bo tak miałbym prawo do zwrotu a tak muszę naprawiać. Wiecie jak otwiera się ten zegarek ? Czy jest ryzyko, że po wizycie w serwisie będą jakieś ślady otwierania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A patrzyłes poza domem?? Wyjdz calkowicie na zewnatrz nie na balkon i sprawdz bo bez sensu wysyłac zegarek. Ja bym najpierw sprawdził. Moj na parapecie łapie sygnał co dzien 3.02 a nawet jak sprawdzałem to na stole w pokoju łapie...

Wymuś synchronizacje na zewnatrz i zobacz jaka masz moc sygnału zegarek to pokazuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem na zewnątrz tylko sprawdzałem w domu na parapecie oraz na balkonie. Sprawdzę jak będzie na zewnątrz tylko to i tak muszę w nocy bo w dzień to raczej nie wyjdzie.

Tak jak pisałem wcześniej, mój 15 letni Oceanus synchronizuje się codziennie w nocy leżąc na parapecie. PRW 6000 jak trzymam go tarczą do góry to miałem chyba, że 3 przypadki że się udało mu zsynchronizować, ale często jest tak, że pokazuje sygnał L2 lub L3 i po jakimś czasie pojawia się ERR. W przypadku jak położę zegarek bokiem na parapecie albo na balkonie to w ogóle nie łapie sygnału. Pojechałem dzisiaj do autoryzowanego serwisu ale jedyne co mi zaproponowali to odesłanie zegarka do serwisu centralnego (zegarka nawet nie otwierali).

 

Nawet jak okaże się, że poza domem się synchronizuje to co mi z takiej funkcji. Przecież nie będę wychodził w środku nocy na dwór na 15 minut w celu synchronizowania czasu.

 

Czy wiecie można czy ten zegarek można jakoś zresetować ? Może to pomoże...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wymusic synchronizacje możesz w każdej chwili po co w nocy?? Moj łapie za każdym razem i kazdej porze dnia tak samo miałem w citku i g shocku. Jak nie złapały w nocy to wymusiłem i po kłopocie. Ja nie twierdze że to nie wina zegarka ale lepiej sprawdzić wszystko zanim sie zegarek odeśle. Serwis sprawdzi zegarek u nich będzie się synchronizował i Ci odesla jak sprawny z opisem że instrukcja podaje że synchronizacja może być zakłocana rożnymi czynnikami i tyle.

 

Dlatego ja bym sprawdził na otwartej przestrzeni i juz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomasz Nowak

Jestem teraz w Krakowie i próbowałem zsynchronizować swojego Rangeman'a. Za trzecim razem dopiero mi się udało, ale jak widać i w dzień można złapać sygnał. W domu też miałem problem na początku ze złapaniem sygnału w nocy. Pomogło mi ułożenie zegarka przy łóżku skierowanego na zachód. Jak wystawialem go na parapet blisko okna to ani razu nie zsynchronizował się, a teraz przez dwie ściany co noc się pięknie synchronizuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o nocy chodziło mi o to, że w nocy sygnał jest najlepszy. W ciągu dnia żaden zegarek nie łapie sygnału w domu. Sprawdzałem teraz na zewnątrz i protrek trzymany tarczą do nieba łapał sygnał (l2-l3) i się synchronizował, natomiast trzymany bokiem (tak jakby leżał na boku) sygnału brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wchodzi na to ze zegarek sprawny jak złapał sygnał. W nocy jest najlepszy sygnał to się zgadza ale ja w dzień też nigdy nie miałem problemu zeby złapał sygnał. Jak dla mnie wysyłanie do serwisu nic nie da... ja bym próbował różnych miejsc może coś mu przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby coś mu przeszkadzało w odbiorze sygnału to nie łapał by sygnału w ogóle. Zastanawiające jest czemu jak jest tarczą do góry to pokazuje powiedzmy l3 a jak go przekręcę to sygnał całkowicie zanika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a teraz pytanie z innej beczki. Co sądzicie na temat zabezpieczenia szkiełka jakąś folią/szkłem ochronnym przeznaczonym do wyświetlaczy. w firmie 3mk (bardzo cenię ich produkty) można takie coś zamówić na wymiar. Mam wątpliwości tylko co do kwestii jak to się zachowa po zanurzeniu zegarka w wodzie. Z informacji jakie uzyskałem z 3mk wynika, że jeśli montaż będzie prawidłowy i folia będzie idealnie przylegała to zanurzenie w wodzie nie spowoduje, że folia się odklei - tak twierdzą, ale jakoś mam wątpliwości co do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam folie w Rysku 9200 i nic sie nie odkleja,ale czesc foli dociska bezel. Bardzo dobra rzecz. A folie mam zwykla przeznaczona dla smartfonow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oglądałem w Poznaniu tylko wersję czarną z pomarańczowym napisem.

Kolego możesz powiedzieć, w którym salonie oglądałeś ten zegarek bo chciałbym go przymierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.