Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Nightdream

Kraby z rodziny Kirowa

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj, na chwilę bez internetu, miałem moment na zabawę.

 

Wcześniej, podczas poszukiwań, niełatwo było wytłumaczyć handlarzom, szczególnie tym na Wschodzie - czym się różnią "dwie belki" od "trzech". Pomyślałem, że dobrze stworzyć taką infografikę.

 

f7ed45e3cf8083d9gen.jpg

Edytowane przez Krokodyl Tik-Tak

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak jak w tym dowcipie.

Wchodzi Polak do sklepu w Anglii i mówi: "Poproszę piłkę". Sprzedawca mówi: "Sorry, but I dont understand". No to nasz pokazuje rękami i nogami, że chciałby kupić piłkę - kopie, drybluje, itd. W końcu sprzedawca łapie o co chodzi: "Aaaaaaa, ball". Na to Polak: "To teraz uważaj - tak piłka, ale do drewna" :D :D


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj, na chwilę bez internetu, miałem moment na zabawę.

 

Wcześniej, podczas poszukiwań, niełatwo było wytłumaczyć handlarzom, szczególnie tym na Wschodzie - czym się różnią "dwie belki" od "trzech". Pomyślałem, że dobrze stworzyć taką infografikę.

 

 

 

A która tarcza rzadsza z dwoma belkami czy z trzema? Czy taka sama dostępność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A która tarcza rzadsza z dwoma belkami czy z trzema? Czy taka sama dostępność?

 

Zdecydowanie z trzema


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie z trzema

Z trzema jest rzadsza? Na dwie belki polowałem kilka lat, wcześniej myślałem, że tylko Kris ma taki wariant.

Ale w sumie jestem w stanie uwierzyć we wszystko, od kiedy pokazałeś Kirowskiego NOS. :)


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten z trzema belkami ma smuklejsze indeksy jest chyba przez to ładniejszy. Czy to  przekłamanie zdjęcia?

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z trzema jest rzadsza? Na dwie belki polowałem kilka lat, wcześniej myślałem, że tylko Kris ma taki wariant.

 

O kurcze, popatrzyłem na swój zegarek odwrotnie (a wiem, że mam ten zdecydowanie częściej występujący), a na dole są przecież dwie belki i wtopa. 

Przepraszam, że wprowadziłem w błąd.

 

W tej pozycji leżał w pudełku, a spojrzałem tylko na górne belki   :(

post-88672-0-08080000-1522420888_thumb.jpg

Edytowane przez mkoch

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Łukasz świetne kraby. Podziwiam Twoje samozaparcie w dążeniu do pełnej kolekcji Kirowskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Rafał, tym bardziej podziwiam i szanuję Twoją determinację. Kirowskich i to już w stylu na "upartego pedanta" jest ok. 70. Z tego co czytałem na rosyjskich forach, jest dwa razy tyle. 

Edytowane przez Krokodyl Tik-Tak

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne! Gratuluje kolekcji, 70 sztuk jednej marki WOW :wub::) Cyknij kiedyś foto całości :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Dzięki Rafał, tym bardziej podziwiam i szanuję Twoją determinację. Kirowskich i to już w stylu na "upartego pedanta" jest ok. 70. Z tego co czytałem na rosyjskich forach, jest dwa razy tyle. 

Czytałem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krabów Kirowskich, we wszystkich wariantach, łącznie ze Sputnikami jest ponad 50, ale to już ekstremalna liczba. Przy pewnym pedantyzmie można wyróżnić właśnie tyle wariacji, prawdopodobnie nadal w fabrycznych konfiguracjach. 

- chromowanych krabów z jedną tarczą jest około 20-25.

- krabów w złoconej kopercie jest 17 różnych wariacji. Sam mam 16. Na razie odrzucam od siebie myśl, że może być ich nawet 21. Przedwczoraj nasz kolega zwrócił uwagę na drobną różnicę w typografii jednej z popularnych wersji. Szczegół, ale się wyróżnia. 

- kolorowe kraby w chromie, obstawmy, że było ich 6 (ale biorąc choćby pod uwagę składaki, brązowe i to, że niektóre modele miały różne sygnatury, będzie ich więcej)

- złotych jest 6-7

- de luxe 6

- młodzieżowych 8 

- plus przepiękny "prototyp", którego widziałem w kolekcji gościa, który nazywa się Pasza.

 

Zależy jak na to patrzeć. Mam sporo dubli i składaków (kolorowe kraby) - jest mniej więcej tyle, co lat na medalu. Kolekcjonerskich egzemplarz trochę mniej.  ;)

 

0fd6a2ec4b3240a3gen.jpg


Wrzucę niedługo to, co uważam za już kompletne. 

Edytowane przez Krokodyl Tik-Tak

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie czy ten środek w chromowanej kopercie jest prawilny? Bo częściej po mojemu w złoconej go można spotkać.

post-76233-0-19377800-1523477499_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w złoconej. W chromie nie widziałem aż do teraz. Ale ja jeszcze mało widziałem...1c762c0adf2b5ac865ce3137f15ddeef.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien byc w złoconej wg mojej wiedzy. Chyba że masz jakis wyjątkowy egzemplarz z chromowanymi indeksami i wskazówkami  bo na zdjęciu jednoznacznie nie widać :) 

Ale to wielbicieli gatunków wprowadzi w stan eufori połaczonej z opętaniem  :D

Żartuję oczywiście  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem również występował tylko w złotej mimo, że osobiście mam wersję taką i taką. Chrom jednak do tej tarczy nie pasuje i bardzo rzadko się widuje w takiej konfiguracji, pewnie jako jedyny ratunek po przetopkach.

 

__________

https://www.instagram.com/prz.wil/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, tak czułem że pozłacana powinna być, choć na stronie kolekcjonera Mroatman jest taki w chromowanej. Ten mój niestety nie jest wyjątkowy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka kolorowa piątka się zebrała :)e2987534f45a5431775724b7e3d529ed.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję, ładny początek krabiastej kolekcji ;)

 

__________

https://www.instagram.com/prz.wil/

Dzięki - tak wypatruję tych krabów "zębatych" ;) ale ciężko o zadowalające stany - te 5 sztuk to roczny urobek sieciowy :)

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję. W końcu upolowałeś ;) gdzie leżał i czekał na Ciebie? A to mój nowy krabik.dc52471842df12f4ad8cc888808349fd.jpg

 

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.