Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Nightdream

Kraby z rodziny Kirowa

Rekomendowane odpowiedzi

nic się nie dzieje...jak w polskich filmach....???? taki oto zegarek pozyskałem za talony NBP

post-76233-0-43575800-1528831648_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ok ponieważ na obrzeżach tarczy mam wiekowy bród i paradoksalnie ten bród cieszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sputnik po koronacji ;)0458c410034c6bea2f9ed8a81f445ad3.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łałłł...stan tarczy zacny, rzadko widać glob w tak nasyconych barwach. Szacun !!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łałłł...stan tarczy zacny, rzadko widać glob w tak nasyconych barwach. Szacun !!! :)

Dzięki :) - ponad rok poszukiwań kombinacji fajnego stanu za akceptowalne pieniądze ;)

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nie została może któremuś z kolegów oryginalna koronka do zębatego oraz sekundnik? Może z jakichś operacji na trupkach ;) Kupiłem jakiś czas temu 2 sztuki, ale nawet tych dwóch nie udało się poskładać jednego całego... W Kupię/Sprzedam niestety cisza, więc może ktoś, coś tutaj?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sputnik po koronacji ;)

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Szczęka wbiła się w podłogę :D . Piękny stan!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i elegancko, jeszcze tylko ogarniesz poprawne wskazówki i będzie miodzio

 

__________

https://www.instagram.com/prz.wil/

Jak się trafią "po drodze" to nie omieszkam nabyć ale szukam i szukam od 3 tygodni i "ni ma" - chyba, że ktoś miałby .... to ja chętnie ;)

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdą się kiedyś same jak nie będziesz już ich szukał ;) zawsze tak miałem, jak już poziom determinacji i desperacji spadał, to nagle jak królik z kapelusza zawsze się coś trafiło. W każdym razie życzę kolego powodzenia, stan przedni i warto doprowadzić sprawę do końca ;)

 

__________

https://www.instagram.com/prz.wil/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdą się kiedyś same jak nie będziesz już ich szukał ;) zawsze tak miałem, jak już poziom determinacji i desperacji spadał, to nagle jak królik z kapelusza zawsze się coś trafiło. W każdym razie życzę kolego powodzenia, stan przedni i warto doprowadzić sprawę do końca ;)

 

__________

https://www.instagram.com/prz.wil/

Dzięki za wsparcie Kirowolfie ;)

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się zakupić kolejny nietypowy mechanizm ze złotego białego Kirowa, zapewne z początków produkcji, ale już bez 2 punc i numeru seryjnego bitego na mostku:

 

79f4447ac84a.jpg

 

08f6a05c61b6.jpg

 

Punca 1 MCzZ nie jest na środku, tylko przesunięta jak w Moskwach - pewnie na początku używali tego samego szablonu.

 

Na kole naciągu oznaczenie GC1MCz ( Государственный Cтандарт Первый Московский Часовой Завод - Państwowy Standard 1. Moskiewska Fabryka Zegarów), stosowane do 57 roku.

 

Na tarczy brak napisu 1 MCzZ im Kirova - większość miała

 

PS. Koronka robi robotę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się zakupić kolejny nietypowy mechanizm ze złotego białego Kirowa, zapewne z początków produkcji, ale już bez 2 punc i numeru seryjnego bitego na mostku:

 

 

Punca 1 MCzZ nie jest na środku, tylko przesunięta jak w Moskwach - pewnie na początku używali tego samego szablonu.

 

Na tarczy brak napisu 1 MCzZ im Kirova - większość miała

 

PS. Koronka robi robotę :)

Fajnie, nie widziałem takiej tarczy bez sygnatur fabryki Kirowa. Werk rzeczywiście wczesny, nie ma obowiązku, żeby były jakieś inne punce. Sądzę, że najstarsze, czyli z początku produkcji 1956, to te ze srebrnym kołem balansu. Dalej, opierając się na historii fabryki do 1957-8 te z kołem naciągu GCz.

Wczesne 2408 i 2415A były chyba wolną amerykanką, jeśli chodzi oznaczenia. 


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, nie widziałem takiej tarczy bez sygnatur fabryki Kirowa. Werk rzeczywiście wczesny, nie ma obowiązku, żeby były jakieś inne punce. Sądzę, że najstarsze, czyli z początku produkcji 1956, to te ze srebrnym kołem balansu. Dalej, opierając się na historii fabryki do 1957-8 te z kołem naciągu GCz.

Wczesne 2408 i 2415A były chyba wolną amerykanką, jeśli chodzi oznaczenia. 

 

Witaj Krokodylu, dawno Cię nie było z nami. Widziałem na wschodnich portalach chyba dwa złote egzemplarze z taką tarczą, wszystkie z 58 roku, później już była sygnatura fabryki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć i czołem. Cieszę się, że tu jestem.

Dużo wołali? Bo mnie się nie zdarzyło spotkać, a w sumie kto wie, może złotko warto kupić. Zaraz ponoć finansowy kryzys ma być.


Uważasz, że dokładnie 58?


Pytam z ciekawości, próbuję poukładać historię Kirowskich.


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katalog 1960,

I tu pojawia się pytanie: czy to o czym piszecie: sygnatury, punce .... jest podyktowane kolejnymi etapami rozwoju czy też może tak miało być???? :)

post-76233-0-19865600-1532470150_thumb.png

Edytowane przez Remo74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu stoi taki egzemplarz na Meshoku. Punca złotnicza  mówi, ze jest z 58. Wszystkie jakie widziałem to 58 rok.

 

 https://meshok.net/item/59682255_Часы_наручные_Золото_проба_583_Кировские_1310116

 

drugi też 58

 

https://meshok.net/item/27653001_Наручные_часы_Кировские_583_пробы_СССР_редкость

 

trzeci, w stanie szufladowym  był na Violity, ale już nie ma fotek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złote Kirowy dają dużo dobrych tropów - często są sprzedawane razem z dokumentacją fabryczną. Mimo to, nie wiem, według jakiego klucza klasyfikować tarcze Kirowskich ze względu na nadruk. 

Katalog nie nadąża za tym co było wypuszczane z linii produkcyjnej w 1960, nie obejmował też początku produkcji. 

W tym samym zbiorze jest murzynek Kirovskije w chromowanej kopercie. Na zdjęciu pokazany jest bez sygnatury fabryki na tarczy - nie mogłem takiego znaleźć przez kilka lat, za każdym razem był z podpisem. Ten bardzo rzadki wariant był produkowany na samym początku (bardzo niskie numery na mostku). Biorąc pod uwagę występowanie u kilku niezależnych sprzedawców, adres jest ten sam - dolny Kaukaz. Moim zdaniem duży, albo jedyny transport murzynków z czystą tarczą poszedł do Armeńskiej SSR.

Takie śledztwa to przyjemna rzecz, z tym, że trudno traktować je serio bez dokumentacji. Na przykład czerwono-czarne Kirovskije "rekiny". - Kris dopuszczał, że są oryginalne, ze względu na to, że widział ich wiele, skoncentrowanych w Czechach i na Słowacji. Uważam to za piękną herezję (w końcu kraj potomków husytów  :) ).
Można jednak dopuścić, że z Moskwy wyjechała paleta Kirovskich krabów czerwono-czarnych. W Fabryce Kirowa robiono już wtedy super zegarki, ale niespecjalnie przejmowano się wtedy zachowaniem spójnej konfiguracji, katalogami (znalazłem fenomenalną książkę z lat 30, opisującą w formie opowiadania pracę w 1GCzZ). Choćby dla umilenia sobie pracy, jednego dnia zegarmistrzowie z 1MCzZ mogli złożyć sobie taki dziwny wariant. 

Edytowane przez Krokodyl Tik-Tak

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czerwono czarny kirowski - masz na myśli tego z czarnym ringiem ze złotymi indeksami 3, 6, 9, 12? Zdaje się wczoraj pokazywałeś go w nowych nabytkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu stoi taki egzemplarz na Meshoku. Punca złotnicza  mówi, ze jest z 58. Wszystkie jakie widziałem to 58 rok.

O właśnie, punce złotnicze, zupełnie o nich nie pomyślałem. 

Czerwono czarny kirowski - masz na myśli tego z czarnym ringiem ze złotymi indeksami 3, 6, 9, 12? Zdaje się wczoraj pokazywałeś go w nowych nabytkach?

Tak, to jest nawet drugi, pierwszego złożyłem sobie sam, napatrzyłem się na Przemka i Wilka, tego z wczoraj kupiłem od znajomego na Podlasiu. Tak czy inaczej - bardzo ładne. Jednak dopiero kiedy zobaczę papier i pudełko to uwierzę. 


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O właśnie, punce złotnicze, zupełnie o nich nie pomyślałem. 

 

Właśnie punca dokładnie określa rok odlania koperty, obok papierów to jedyne wiarygodne źródło.Przy tej metodyce określania wieku sporego zamieszania mogą za to narobić przekładki - zamiany zniszczonych tarcz na lepsze z innych zegarków.

 

Ten bardzo rzadki wariant był produkowany na samym początku (bardzo niskie numery na mostku). Biorąc pod uwagę występowanie u kilku niezależnych sprzedawców, adres jest ten sam - dolny Kaukaz.

 

 

Mój z taką tarczą pochodzi z Nowej Soli, należał do repatrianta z ZSRR ale skąd konkretnie to nie wiem. W sumie mogłem zapytać - jak znajdę kontakt do byłego właściciela to może napiszę i spytam z ciekawości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.