Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
wocio19

Nowe nabytki szwajcarskie i niemieckie

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki,jeszcze poszperam.Jednak wydaje mi się jak dla mnie za mały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Titan? Powinno być raczej Titanium, jeżeli w ogóle marka na poziomie IWC chwaliłaby się tym na bezelu/tarczy/bransolecie zamiast opisać na deklu.

 

 

  :)

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedzę zaczerpnąłeś z kibla, czy masz inne żródło wiedzy zegarkowej? :)

Poczytaj inne moje posty na forum, żeby upewnić się że poziom mojej wiedzy pochodzi z tego miejsca i darujesz sobie ten rynsztokowy język kuchciku.

 

Titanium alloy oznacza po angielsku stop tytanu, ponieważ w czystej postaci tytanu się nie wykorzystuje. 

Dwa, Titanium  to tytan po łacinie, czyli tak jak występuje w tablicy Mendelejewa, którą znam już praktycznie na pamięć łącznie masami molowymi. 

 

Titan po prostu jest nielogiczne, chyba że nazwali tak ten model… 

 

Coś jeszcze masz do dodania? Może frytki do tego?

Edytowane przez Jakub Mróz

IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj inne moje posty na forum, żeby upewnić się że poziom mojej wiedzy pochodzi z tego miejsca i darujesz sobie ten rynsztokowy język kuchciku.

 

Titanium alloy oznacza po angielsku stop tytanu, ponieważ w czystej postaci tytanu się nie wykorzystuje. 

Dwa, Titanium  to tytan po łacinie, czyli tak jak występuje w tablicy Mendelejewa, którą znam już praktycznie na pamięć łącznie masami molowymi. 

 

Titan po prostu jest nielogiczne, chyba że nazwali tak ten model… 

 

Coś jeszcze masz do dodania? Może frytki do tego?

 

. ;):D:)

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog
Nie chodzi na ile mnie stać,ale ile orientacyjnie jest wart.Wiadomo że mozna przepłacić,albo zakupić w dobrej cenie.

Nie chodzi mi o podanie konkretnej ceny,ale rząd wartosci takiej maszyny.

Łapkę to ja mam raczej ,cienką,ale wole większe zegarki.

Kółko już dawno wyciąłem i dla tego wydaje mi się ciut za mały.

 

 

Daj ze 20.000. Bo na pewno tyle jest wart.

Tyle, że ja jestem sprzedającym, więc moja wycena może być subiektywna.

 

I co, nie boisz się takiego scenariusza? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walentynki! Dwie niespodzianki dla mojej żony. Po pierwsze, nie wiedziała, że dostanie Citizena Regent Eco Drive WR200 z diamencikami. Zadowolona :) Po drugie, nie wiedziała też, że sprawiła mi w prezencie Glycine Incursore ;) Tu już radość była odwrotnie proporcjonalna do ceny, ale na szczęście uwierzyła w ogromną promocję z forum ;)

Sorki za jakość, ale tylko jakiegoś compacta mam w pracy, który średnio sobie radzi z małymi odległościami:

DSC04157.JPG

 

 

DSC04155.JPG

 

 

DSC04156.JPG

Edytowane przez Kayman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@heckler

:) + :)(xylog) . Jak masz to daj 25k, to może i mi coś skapnie z tego torcika niewiedzy połączonego z pompowaniem tak często stosowanym na all... przez trochę zorganizowane, a nieraz nawet jednoosobowe wielo-nickowe "grupy" cwaniaków. Jeśli mogę cokolwiek doradzić. Nie spiesz się, nie kupuj jeśli nie znasz przybliżonej wartości zegarka, na pewno znajdziesz taki , wobec którego nie będziesz miał wątpliwości. Pięknych zegarków jest więcej niż chętnych by je kupować. Pozdrawiam i życzę szczęścia i rozsądku w zakupach.   


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 ... 2 ... 1... FIGHT !!! :)

Niestety większość postów kończy się w ten sposób :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kocha, zrozumie, wybaczy ;) Jest mi z tym zegarkiem całkiem dobrze, a rzeczywiście w ładnej cenie go wyrwałem na sklepowym bazarku na forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może zbyt dosadnie, ale wydźwięk wypowiedzi cooka jak dla mnie prawidłowy...

To, że ktoś w wieku 23 lat może sobie pozwolić na AP i zna na pamięć tablicę mendelejewa (wow!) nie upoważnia do wypowiedzi na temat, o którym nie ma się wystarczającej wiedzy...

W którym konkretnie miejscu wykazałem się brakiem wiedzy? 

Znam wiele modeli IWC, mam kilkanaście katalogów oraz książek o tej manufakturze i egzemplarzach kolekcjonerskich, a o tym czy mam wiedzę poczytaj z innych topiców, choćby ostatniego o nowym modelu AP RO w białej ceramice.

Napisałem, że umieszczenie napisu titan na bransolecie jest zwyczajnie nielogiczne, ponieważ jest to błędem. Nie wykorzystuje się tytanu w czystej postaci, lecz stopu, a dwa że nie ma w chemii czegoś takiego jak Titan, ani, zdaje się, nikt nie opatentował stopu o takiej nazwie. 

5 lat studiowania farmacji i 6 lat chemii wcześniej, sprawiło, że praktycznie ją pamiętam. 

Bardzo się cieszę, że ludziom na poziomie Michała(carlito1), McIntosha, chrono-craze czy wielu innych, nie przeszkadza mój wiek i traktują mnie na równi z sobą, z szacunkiem, z jakim ja odnoszę się do nich. Widać, że Tobie, podobnie jak(zapewne chwilowo i spowodowane jest to przemęczeniem) koledze cook'owi, tego czegoś brakuje.

Edytowane przez Jakub Mróz

IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niemieckiej chemii jest titan a ten model był przeznaczony na rynek niemiecki. Niestety z ledwością prawie ukończyłbym podstawówkę :(


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Napisałem, że umieszczenie napisu titan na bransolecie jest zwyczajnie nielogiczne, ponieważ jest to błędem. Nie wykorzystuje się tytanu w czystej postaci, lecz stopu, a dwa że nie ma w chemii czegoś takiego jak Titan, ani, zdaje się, nikt nie opatentował stopu o takiej nazwie. 

...

Hmn, ale z nich nieuki  B) 

 

Porsche-Design-Heritage-P6530-Watch-1.jp

 

The watch really resembles some of the Orfina or IWC Porsche Design watches of the 80's era.

Sorry, ale naprawdę nie widziałeś wcześniej zegarka z takim napisem?  :blink: Przecież to klasyk!!! I to jest przykład braku elementarej wiedzy w temacie.

Nawet w głupim katalogu Apartu są zdjęcia tego zegarka, nie trzeba czytać ton fachowej literatury. :P

Edytowane przez Pablos_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczyt rewolucji kwarcowej 81-88 w przeciwnym razie nie zrobiliby czegoś takiego.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmn, ale z nich nieuki  B) 

 

Porsche-Design-Heritage-P6530-Watch-1.jp

 

The watch really resembles some of the Orfina or IWC Porsche Design watches of the 80's era.

Sorry, ale naprawdę nie widziałeś wcześniej zegarka z takim napisem?  :blink: Przecież to klasyk!!! I to jest przykład braku elementarej wiedzy w temacie.

Nawet w głupim katalogu Apartu są zdjęcia tego zegarka, nie trzeba czytać ton fachowej literatury. :P

 

I dla mnie jest to dzisiejszy post dnia :) Gratulacje :) A prawie się pobili ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Titan jest ok. Nie chodzi o pierwiastek chemiczny, tylko o księżyc Saturna :). Wyczytałem to z gwiazd....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak na zakończenie,

byście Panowie może dali już se siana..... :D

 

Nie wskazane jest czytanie poważnej literatury w "kiblu",

bo czasem z niego trzeba wydobywać wiedzę,

gdy się "literatura" omsknie. ;)

Gazetową i owszem,

bowiem ta czasem może być przydatna

w zakończeniu oblucji :D

a i po stosownym zmiękczeniu,

by tyłka nie porysowała. :lol:

Ponadto nie zostaje w głowie. :P

 

Właścicielu owego TYTANA pokaż swego sikora nie tak enigmatycznie, tylko z detalami by można było oczy pastwić i się,

nad Twym nabytkiem. ;)  

Edytowane przez lec

<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W którym konkretnie miejscu wykazałem się brakiem wiedzy?

Znam wiele modeli IWC, mam kilkanaście katalogów oraz książek o tej manufakturze i egzemplarzach kolekcjonerskich, a o tym czy mam wiedzę poczytaj z innych topiców, choćby ostatniego o nowym modelu AP RO w białej ceramice.

Napisałem, że umieszczenie napisu titan na bransolecie jest zwyczajnie nielogiczne, ponieważ jest to błędem. Nie wykorzystuje się tytanu w czystej postaci, lecz stopu, a dwa że nie ma w chemii czegoś takiego jak Titan, ani, zdaje się, nikt nie opatentował stopu o takiej nazwie.

5 lat studiowania farmacji i 6 lat chemii wcześniej, sprawiło, że praktycznie ją pamiętam.

Bardzo się cieszę, że ludziom na poziomie Michała(carlito1), McIntosha, chrono-craze czy wielu innych, nie przeszkadza mój wiek i traktują mnie na równi z sobą, z szacunkiem, z jakim ja odnoszę się do nich. Widać, że Tobie, podobnie jak(zapewne chwilowo i spowodowane jest to przemęczeniem) koledze cook'owi, tego czegoś brakuje.

Myślę, że już wiesz gdzie pokazałeś niewystarczającą wiedzę. Nie przeszkadza mi Twój wiek, właściwie to mnie on nie obchodzi. No, może trochę zazdroszczę....;) kiedyś potrafiłem prawie z zamkniętymi oczami rozłożyć i złożyć kałasza. Czy czyni mnie to specjalistą od radzieckich zegarków? Nie sądzę...

Nie jestem też zestresowany ani przemęczony. Masz książki i katalogi to do nich zajrzyj zanim coś napiszesz... Tyle.


Cytryn i Gumiak naprawiają co kto nie umiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W którym konkretnie miejscu wykazałem się brakiem wiedzy? 

Znam wiele modeli IWC, mam kilkanaście katalogów oraz książek o tej manufakturze i egzemplarzach kolekcjonerskich, a o tym czy mam wiedzę poczytaj z innych topiców, choćby ostatniego o nowym modelu AP RO w białej ceramice.

Napisałem, że umieszczenie napisu titan na bransolecie jest zwyczajnie nielogiczne, ponieważ jest to błędem. Nie wykorzystuje się tytanu w czystej postaci, lecz stopu, a dwa że nie ma w chemii czegoś takiego jak Titan, ani, zdaje się, nikt nie opatentował stopu o takiej nazwie. 

5 lat studiowania farmacji i 6 lat chemii wcześniej, sprawiło, że praktycznie ją pamiętam. 

Bardzo się cieszę, że ludziom na poziomie Michała(carlito1), McIntosha, chrono-craze czy wielu innych, nie przeszkadza mój wiek i traktują mnie na równi z sobą, z szacunkiem, z jakim ja odnoszę się do nich. Widać, że Tobie, podobnie jak(zapewne chwilowo i spowodowane jest to przemęczeniem) koledze cook'owi, tego czegoś brakuje.

Hmn, ale z nich nieuki  B) 

 

Porsche-Design-Heritage-P6530-Watch-1.jp

 

The watch really resembles some of the Orfina or IWC Porsche Design watches of the 80's era.

Sorry, ale naprawdę nie widziałeś wcześniej zegarka z takim napisem?  :blink: Przecież to klasyk!!! I to jest przykład braku elementarej wiedzy w temacie.

Nawet w głupim katalogu Apartu są zdjęcia tego zegarka, nie trzeba czytać ton fachowej literatury. :P

:)

 

Myślę, że już wiesz gdzie pokazałeś niewystarczającą wiedzę. Nie przeszkadza mi Twój wiek, właściwie to mnie on nie obchodzi. No, może trochę zazdroszczę.... ;) kiedyś potrafiłem prawie z zamkniętymi oczami rozłożyć i złożyć kałasza. Czy czyni mnie to specjalistą od radzieckich zegarków? Nie sądzę...

Nie jestem też zestresowany ani przemęczony. Masz książki i katalogi to do nich zajrzyj zanim coś napiszesz... Tyle.

  :):D

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ,starczy tego policzkowania się,więcej merytoryki, KSW mamy w sobotnie wieczory :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się to się wypowiem ! A co nie mogę ? Wkońcu Polakiem jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zmienić nazwę tematu na "Argumentum ad personam" :)
 

Swoją drogą nawet mi się spodobał ten Porsche Design - ma w sobie coś ta jego surowość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 78 roku IWC współprac. z PD, w roku 80 ten( ref. 3700)  model był sprzedany w ilości większej niż wszystkie inne szwajcarskie chronografy mech. na świecie łącznie. Jest to pierwszy chrono auto w tytanowej kopercie z tytanową bransoletą.

Zmniejszenie masy było odpowiedzią i "modą ?" na lekkie kwarcowe zegarki i odniosło sukces.

 

 


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.