Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

Jednemu bardziej podoba się BB drugiemu Ranger. Nie ma co się spierać bo to rzecz gustu  :) . Mi ostatnio wpadł w oko Nort Flag. Co myślicie o ty modelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mati7811 - obejrzyj go koniecznie na żywo. Tak, jak na zdjęciach mi się podoba, tak na żywo imo (i nie tylko moim zdaniem) traci...


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie rozczarowal, na zywo jakby z tytanu zrobiona tarcza i koperta. Tarcza fajna z super przydatna funkcja rezerwy chodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mati masz rację, Nort Flag na zdjęciach b.fajny, również bym go zobaczył live tak jak Pelagosa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby miał mikroregulację to byłby codzienny zegarek kompletny.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach ten RANGER mechanizm na którym pracuje to taki prawie na x lat ? Praktycznie bezawaryjnie ? Proszę nie odsyłajcie mnie do fachowych źródeł chcę znać Wasze zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jordan poczytaj na forum o babci ecie jest sporo info. jednym pasuje innym nie, każdy ma swoje racje.

Edytowane przez roberp1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak wrażenia i odczucia w stosunku do heritage chrono? ile warto dać za takiego kilkuletniego sikora? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli wchodzę w tematykę o babci ecie aż się boję ile będzie za a ile przeciw może wytrzymam. Przyznaję się bez bicia chciałem poznać bardzo szybko zdanie większości naszych fachowców a w zasadzie kilku z tego działu dot. Tudor.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czego tu się obawiać?

Eta to stary i dobrze zegarmistrzom znany mechanizm, więc nawet gdyby się coś działo po gwarancji to stosunkowo tanio się taki werk naprawi, czy wykona serwis.

Myślę, że jakieś 400zł to nie problem przy cenie zegarka :)


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość GCE

Dodasz pare zl i kupisz caly nowy mechanizm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie w wersji TOP jak to w Tudorach "lubieją" bywać.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele się pisze o o bezpieczeństwie pasków nato. Tymczasem mój bb na oryginalnym parciaku Tudora, który pod pewnym względem przypomina nato miał niemiłą przygodę. Wychodząc na balkon jakoś dziwnie zawadziłem o framugę drzwi. Zegarek wypiął się z 2 teleskopów i zaliczył glebę. Nie wyobrażacie sobie nawet mojej miny i słów, które wypowiedziałem widząc na nadgarstku sam pasek. Z zegarkiem na szczęście wszystko w porządku.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypadek bardzo dziwny i niefortunny, ale nie sądzę aby klasyczne nato miało w tym przypadku przewagę.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z klasycznym nato pewnie byłoby tak samo. Ale jak kurcze jest możliwa taka sytuacja? Zahaczenie było bardzo słabe. Przypadek jeden na tysiąc żeby kąty uderzenia były takie jakby się równocześnie zdejmowało obydwa teleskopy.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, miałeś pecha i to dużego, bo to "prawie" niemożliwe...

Tudor upadł na coś miękkiego ?


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spadł na panel podłogowy więc raczej na miękko. Działa i od wypadku trzyma czas. Sprawdzę z zegarem z kompa czy dobrze trzyma.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście, że nie na płytki, albo co gorsza z balkonu


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby zdjąć oryginalne teleskopy w BB trzeba mieć niezłą krzepę a co dopiero żeby się same wypięły. Dość dziwna sytuacja  :unsure: . Na szczęście szczęśliwie się skończyło  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szalejesz z tymi paskami. Ale bardzo ładnie, jeden po drugim. Byle nie oryginalna bransoleta.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.