Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

stolipl

Czy ten pasek/bransoletka będzie pasować ?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, postanowiłem założyć ten wątek byśmy sobie pomagali przy doborze paska bądź bransolety do naszych zegarków. Ktoś już pisał w innym temacie by założyć tego typu temat więc postanowiłem, że założę :)

Wrzucajcie też swoje już ubrane i nieubrane zegarki i doradzajcie w jakim pasku byście zegarek widzieli.

Przy okazji wrzucam swoje "ubrane" towarzyszki nadgarstka i pasek z epoki:

 

16751cdc4bab05bde2c5dea1d72b5fd8141.101.

 

 

"Jak cię widzą, tak cię piszą".  ^_^

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Bardzo ładnie pasuje ten przy Poljocie 55g. :)

Te krajowe a w szczególnosci z podkładką wyrzuć, bo nie wyglądają fajnie i do tego nie wygodnie się noszą, ale jako wersja budżetowa to czemu nie :) Też od takich zaczynałem. Teraz używam TYLKO Redy :) Najtańsza, za kilkanaście zł. jest piekny i dobrej jakości pasek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe podejście z tymi paskami. Ja specjalnie zbudowałem sobie kolekcję rzemieślniczych pasków z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych (nowych, leżaków magazynowych, głównie z podkładkami) uznając, że zegarki w pełni oryginalne będą tylko z paskami z epoki. Choć fakt, większość z nich rzeczywiście jest marnej jakości, przede wszystkim robiono je ze skóry dwoinowej i są po prostu za cienkie, jakoś wyprawienia i samej skóry też pozostawia sporo do życzenia. Sam bym ich nie nosił, ale do skrzynki/gablotki jak znalazł.


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam prośbę o poradę w sprawie tarczy ;)

Kilka dni temu pokazywanym nowy nabytek - amfibia uszata, niestety z całkiem zniszczoną tarczą.

cf0abf14691b0f6acfa68dae9987033f.jpg

 

Mam możliwość kupić tarczę nową, ale taką od beczki.

 

bb1f4cdedc8b7370fe55bbcbb50fe70b.jpg

Zegarek chcę nosić i mniej mi zależy na oryginalnisci. Możecie napisać co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten ring zewnętrzny daje się przełożyć? Bo bez niego to słabo...


Nawet popsuty zegarek dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Lepiej zostaw oryginał :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten ring zewnętrzny daje się przełożyć? Bo bez niego to słabo...

Da się :) też o tym myślałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie tarcza amfibii-sektorowej (którą pokazałeś) kojarzy się TYLKO i WYŁĄCZNIE z beczką... więc będzie się zwyczajnie gryzła, w tej kwestii popieram @Wojciecha1500

 

Poza tym akurat ten wzór tarczy jest chętnie wykorzystywany przez charkowskich producentów replik wostokowych cyferblatów, więc tym bardziej "skundliłbyś" swoją uszatą


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doskonale cię rozumiem, lecz w tym stanie nie nadaje się do noszenia, a mam wątpliwości, czy uda mi się nabyć tarczę do uszatej w dobrym stanie, widziałem tylko dwa wzory. Może ktoś ma do sprzedania lub wymiany??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak koledzy myślicie, będzie pasować ta bransoleta? Jest mniej więcej z lat 50-60 ubiegłego wieku.

post-66653-0-72160600-1423744375_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średnio mi to pasuje, osobiście założyłbym czarny gruby pasek z białym przeszyciem lub czarną grubą imitację krokodyla lub słonia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram kolegę @waski123 - skóra zdecydowanie lepiej tu pasuje.

Co prawda ja swoją ubrałem w tekstylny pasek;D


Nawet popsuty zegarek dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ujdzie w tłoku :D


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre, bo сделано в CCCP

Goral35: "arbuz do ubioru dojrzalego FACETA nijak mi nie pasuje !! chyba ze gosc sobie torebeczke jak teletubis od razu zafunduje ! arbuzy sie je albo wklada do skrzynek :)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ujrzałem paski w poście @andygp1 z dziurą niezabezpieczoną włazem... od razu napisałem maila z zamówieniem i ustawiłem się w kolejce :)

 

Czegoś genialniejszego do leciwej wołny cal.2809 nikt by nie wymyślił!

post-54348-0-59016800-1425469837_thumb.jpg

post-54348-0-38640300-1425469869_thumb.jpg


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i to co misie lubią najbardziej ->

post-54348-0-69101600-1425469950_thumb.jpg

post-54348-0-08717500-1425469962_thumb.jpg


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i to co misie lubią najbardziej ->

Jakbym miał w którymś ze swoich zegarków przeszklone dno to też bym tak z miłą chęcią nosił zegarek ^_^

 

Wysłane z mojego MEIZU MX4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez T Atomicus
      Czy jest w praktyce jakaś różnica między rubber a silicone?
      Znaczy pomiędzy kauczukiem a silikonem.
      Mam oczywiście na myśli zastosowanie w paskach do zegarków.
    • Przez Przmslwklt
      Cześć wszystkim!
       
      Jestem tutaj nowy, dlatego kłaniam się nisko. Mam na imię Przemek i jestem z Gliwic. Odkryłem forum jakiś czas temu, i trochę wkręciłem się w zegarki. 
       
      Dostałem od mojego dziadka niedawno zegarek, który chcę odrestaurować i doprowadzić do jak najlepszego stanu. Nie mam niestety pojęcia co to jest za model zegarka, nie ma nigdzie żadnych oznaczeń modelowych a i na necie nie udało mi mi się znaleźć tego czasomierza ani niczego co mogłoby mnie naprowadzić na jakieś oznaczenie modelowe. Sam dziadek też nie kojarzy takich detali, powiedział mi jedynie że dostał go jakieś 50 lat temu. Na boku zegarka widnieje oznaczenie "AU20.-". Wszystkie zdjęcia załączam to tego posta.
       
      Zegarek w środku wygląda jak nowy, co widać na zdjęciach, mimo to jednak nie działa - nie da się go nakręcić. Jak go dostałem to wskazówki (na zdjęciu już zdjęte) były mocno zagięte, przez co zablokowały się na jednym z indeksów i nie chciały iść dalej. W środku kręci się jakieś wahadełko (sorry, jeszcze uczę się nazewnictwa :D)
       
      Wymiary zegarka:
      Koperta:
      Wysokość/Szerokość (Bez koronki) - 34 mm
      Grubość - jakieś 3 - 4 mm.
      Szerokość Paska - 20 mm
       
      Bardzo proszę o pomoc we wskazaniu co to jest za zegarek, czy może być tak że jest on złocony?
       
      Poszukuję również części do tego zegarka:
      tarczy, dokładnie takiej samej jak na zdjęciu, szkiełka, oryginalnego albo zamiennika. Jeżeli ktoś ma, lub kojarzy kto może mieć, to proszę o kontakt
       
      Wszelkie rady, przemyślenia z Waszej strony jak najbardziej pożądane.




    • Przez Re.Al.
      Witam wszystkich !
      To jest moje trzecie przywitanie , poprzednie wpisy gdzieś zaginęły w "boju"😉
      Przedstawię się jeszcze raz , mam na imię Aleksander i od pewnego czasu mam sporo wolnego czasu.
      Źle znoszą bezczynność, więc szukałem jakiegoś kreatywnego zajęcia .
      Do zabawy z paskami natchnęło mnie poszukiwania jakiegoś fajnego paska do mojego zegarka , jako że z igłą i nitką miałem do czynienia całe życie ( jestem z zawodu technikiem odzieżowym ) postanowiłem spróbować zrobić pasek własnoręcznie i tak zrodziło się moje hobby.
      Oczywiście sporo pasków wylądowało w koszu ,ale w końcu wydaje mi się, że mogę pokazać to co zrobiłem szerszemu gronu.
       
      Poniżej kilka próbek pasków , które zrobiłem dla siebie.
       
      Będę wdzięczny za wszelkie komentarze , sugestie i konstruktywną krytykę od ludzi  bardziej doświadczonych i będących na tym forum od lat .












    • Przez zodiak7
      Witam. 
       
      Robienie pasków zegarkowych to jedno z moich wielu hobby.
      Pierwszy pasek  powstał parę lat  temu i od tego czasu powstają kolejne.
      Lubię robić paski w stylu vintage , które mają swój urok i charakter , choć klasyczne formy też nie są mi obce.
      Poniżej możecie zobaczyć moje własne projekty , jak i paski  wykonane na zamówienie.
       
       
       
      vintage , ciemny koniak , 22 mm

    • Przez d_box
      Postanowiłem uszyć swój pierwszy pasek do zegarka ze starego paska do spodni. Co do warsztatu to skromny nóż do tapet, szpikulec, igły, suwmiarka i linijka.
       
      Jak wam się podoba i co trzeba poprawić następnym razem.
       
       


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.