Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

stolipl

Czy ten pasek/bransoletka będzie pasować ?

Recommended Posts

Cześć, postanowiłem założyć ten wątek byśmy sobie pomagali przy doborze paska bądź bransolety do naszych zegarków. Ktoś już pisał w innym temacie by założyć tego typu temat więc postanowiłem, że założę :)

Wrzucajcie też swoje już ubrane i nieubrane zegarki i doradzajcie w jakim pasku byście zegarek widzieli.

Przy okazji wrzucam swoje "ubrane" towarzyszki nadgarstka i pasek z epoki:

16751cdc4bab05bde2c5dea1d72b5fd8141.101.

"Jak cię widzą, tak cię piszą".  ^_^

Guest Wojciech1500

Bardzo ładnie pasuje ten przy Poljocie 55g. :)

Te krajowe a w szczególnosci z podkładką wyrzuć, bo nie wyglądają fajnie i do tego nie wygodnie się noszą, ale jako wersja budżetowa to czemu nie :) Też od takich zaczynałem. Teraz używam TYLKO Redy :) Najtańsza, za kilkanaście zł. jest piekny i dobrej jakości pasek. 

A to ciekawe podejście z tymi paskami. Ja specjalnie zbudowałem sobie kolekcję rzemieślniczych pasków z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych (nowych, leżaków magazynowych, głównie z podkładkami) uznając, że zegarki w pełni oryginalne będą tylko z paskami z epoki. Choć fakt, większość z nich rzeczywiście jest marnej jakości, przede wszystkim robiono je ze skóry dwoinowej i są po prostu za cienkie, jakoś wyprawienia i samej skóry też pozostawia sporo do życzenia. Sam bym ich nie nosił, ale do skrzynki/gablotki jak znalazł.

Najlepszym paliwem jest makaron

A ja mam prośbę o poradę w sprawie tarczy ;)

Kilka dni temu pokazywanym nowy nabytek - amfibia uszata, niestety z całkiem zniszczoną tarczą.

cf0abf14691b0f6acfa68dae9987033f.jpg

Mam możliwość kupić tarczę nową, ale taką od beczki.

bb1f4cdedc8b7370fe55bbcbb50fe70b.jpg

Zegarek chcę nosić i mniej mi zależy na oryginalnisci. Możecie napisać co o tym myślicie?

A ten ring zewnętrzny daje się przełożyć? Bo bez niego to słabo...

Nawet popsuty zegarek dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę.

Guest Wojciech1500

Lepiej zostaw oryginał :) 

A ten ring zewnętrzny daje się przełożyć? Bo bez niego to słabo...

Da się :) też o tym myślałem...

jak dla mnie tarcza amfibii-sektorowej (którą pokazałeś) kojarzy się TYLKO i WYŁĄCZNIE z beczką... więc będzie się zwyczajnie gryzła, w tej kwestii popieram @Wojciecha1500

Poza tym akurat ten wzór tarczy jest chętnie wykorzystywany przez charkowskich producentów replik wostokowych cyferblatów, więc tym bardziej "skundliłbyś" swoją uszatą

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Doskonale cię rozumiem, lecz w tym stanie nie nadaje się do noszenia, a mam wątpliwości, czy uda mi się nabyć tarczę do uszatej w dobrym stanie, widziałem tylko dwa wzory. Może ktoś ma do sprzedania lub wymiany??

Jak koledzy myślicie, będzie pasować ta bransoleta? Jest mniej więcej z lat 50-60 ubiegłego wieku.

post-66653-0-72160600-1423744375_thumb.jpg

Średnio mi to pasuje, osobiście założyłbym czarny gruby pasek z białym przeszyciem lub czarną grubą imitację krokodyla lub słonia.

Popieram kolegę @waski123 - skóra zdecydowanie lepiej tu pasuje.

Co prawda ja swoją ubrałem w tekstylny pasek;D

Nawet popsuty zegarek dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę.

Ujdzie w tłoku :D

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Jak ujrzałem paski w poście @andygp1 z dziurą niezabezpieczoną włazem... od razu napisałem maila z zamówieniem i ustawiłem się w kolejce :)

Czegoś genialniejszego do leciwej wołny cal.2809 nikt by nie wymyślił!

post-54348-0-59016800-1425469837_thumb.jpg

post-54348-0-38640300-1425469869_thumb.jpg

i to co misie lubią najbardziej ->

post-54348-0-69101600-1425469950_thumb.jpg

post-54348-0-08717500-1425469962_thumb.jpg

i to co misie lubią najbardziej ->

Jakbym miał w którymś ze swoich zegarków przeszklone dno to też bym tak z miłą chęcią nosił zegarek ^_^

Wysłane z mojego MEIZU MX4 przy użyciu Tapatalka

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By zodiak7
      Witam. 

Robienie pasków zegarkowych to jedno z moich wielu hobby.
      Pierwszy pasek  powstał parę lat  temu i od tego czasu powstają kolejne.
      Lubię robić paski w stylu vintage , które mają swój urok i charakter , choć klasyczne formy też nie są mi obce.
      Poniżej możecie zobaczyć moje własne projekty , jak i paski  wykonane na zamówienie.

vintage , ciemny koniak , 22 mm

• By d_box
      Postanowiłem uszyć swój pierwszy pasek do zegarka ze starego paska do spodni. Co do warsztatu to skromny nóż do tapet, szpikulec, igły, suwmiarka i linijka.

Jak wam się podoba i co trzeba poprawić następnym razem.

• By Niusio30
      Witam, dostałam od dziadka zegarek kieszonkowy Cccp 1941-1945. Dziadek pochodzi z Ukrainy mówi że to oryginalny zegarek.
      Na internecie jest ich dużo, ale ponoć wzór z przodu na zegarze który ja posiadam jest bardzo rzadki.
      Może ktoś z was wie czy to prawda że ten model jest taki rzadki , czy jest to oryginalny zegarek?
      Nie mogę coś dodać zdjęć więc specjalnie wystawiłam go na "sprzedaż" ponieważ inaczej nie zobaczycie go.
      Wstawiam link do aukcji że zdjęciami

https://www.gumtree.pl/a-zegary/zielona-gora/rosyjski-zegarek-1941+1945/1006791597990911270368709
      Zdjęcia
    • By Rhotax
      Często przy szyciu paskach widzę, że poszczególne szwy są między sobą "oddzielone przestrzenią". Tzn. jest nic, przerwa, nic, przerwa, itd.
      Te przerwy są czarne, widoczne i wydaje się, że prawe tak długie jak sama jedna 'pętelka' nici.
      Tak jak np. tutaj

Ale jak ja szyję to zawsze mi wychodzi taka prawie jednolita, ciągła linia. Widać miejsce w którym te nitki się ze sobą stykają, ściskają. Widać, że jedna jest wyżej, a druga niżej :/
      Nie ma żadnej przestrzenii między nimi.
      Czyli wygląda to mniej więcej jak coś takiego:

Od czego to zależy?
      1. Trzeba mieć jak najszersze otwory i jak najcieńsze nici, bo gdy otwór jest ciasny, a nici grube to one się właśnie w tym otworze tak blisko cisną ze sobą?
      2. A może musi być gruba warstwa skóry, tak żeby otwór był głęboki i wtedy to miejsce 'styku nici' ze sobą, jest gdzieś tam głęboko i go tak nie widać na wierzchu?

PS.
      Na tym pierwszym pasku na krawędzi szlufki jest biały kolor ale to nie jest taka gładka, błyszcząca powierzchnia jak zawsze widuję w przypadku nałożenia farby — do krawędzi. Tu widać taką zwykłą, chropowatą, "włochatą" powierzchnię. Czy to kwestia TYPU farby do krawędzi i są też takie dające ten matowy, chropowaty efekt czy może to się uzyskuje zwykłą farbą do skóry, a nie konkretnie do krawędzi?
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.