Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rysqut

Jaki pasek do mojego "ruska" ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Yakovlev

...

W Internecie jest wiele zdjęć takich Rakiet z szerszymi paskami.....

Też jakoś nie spotkałem.

I do tego typu koperty poszerzany pasek będzie źle wyglądał.

Uwierz, albo ucz się na błędach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, namówiliście. Klamka zapadła - właśnie zamówiłem pasek z podkładką, szerokość 18mm.

Wklejam fotkę poglądową modelu paska - taki sam kolor i wykończenie (przypadkowo na fotce inny multi calendar - Orient).

 

Czas oczekiwania wynosi około dwóch tygodni, ale jak już przyjdzie, to wrzucę fotkę.

 

Dziękuję wszystkim za sugestie i opinie.

 

post-30923-0-75174100-1507320544_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Na szczęście można używać paska bez podkładki ;)

 

Nie rozumiem tego pędu do wielkości. Przecież ten zegarek jest duży sam w sobie.

Po co "powiększać" go wizualnie podkładką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku tego modelu i egzemplarza podkładka ma uzasadnienie praktyczne:

1) koronka kalendarza stawia niewielki opór. Dzięki podkładce chyba zminimalizuję przypadkowe obroty dysku miesięcy/dni tygodnia.

2) koperta jest w rewelacyjnym stanie. Zegarek ma kilka dekad, a nie znalazłem na niej jeszcze żadnej rysy. Oczekuję, że szeroka podkładka pomoże w utrzymaniu jej dobrego stanu. Wiem - na podkładce zegarek bardziej wystaje, co może narażać kopertę na uszkodzenia. Koperta nie ma jednak bezpośredniego kontaktu ze skórą i mniej "pracuje". Tak to sobie wymyśliłem... ;-)

3) do tego dochodzi aspekt dotyczący wzornictwa - trudno mi wsadzić zegarek o tak nietypowym wzornictwie (szmaragdowy, metaliczny kolor + indeksy umieszczone niemal w połowie promienia) na zwykły pasek. Nie gra mi to... Zegarek na dzisiejsze czasy egzotyczny, dlatego chcę go mieć na nietypowym pasku.

 

No i na koniec

4) jestem raczej słusznej budowy (przedział 90kg-100kg) i na moim nadgarstku ów zegarek wcale nie jawi się jako szczególnie duży. Z podkładką też będzie raczej proporcjonalny.

A swoją drogą 40 mm bez koronki to niewielki rozmiar porównując nawet do współczesnych garniturowców. 

 

BTW:

@kchrapek, czy Ty nie masz własnie takiej zielonej Rakiety na dociętym pasku 22mm? Bo tak to wygląda na zdjęciach w Twojej galerii... Tak apropos docinania pasków ;-) 

Edytowane przez panwlodzimierz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

BTW:

@kchrapek, czy Ty nie masz własnie takiej zielonej Rakiety na dociętym pasku 22mm? Bo tak to wygląda na zdjęciach w Twojej galerii... Tak apropos docinania pasków ;-) 

No i wtopa :D Faktycznie z takim paskiem zrobiłem zdjęcie ale to przypadek. (Zdaje się że z takim kupiłem) Nie jestem zwolennikiem docinania :)

Ale powstrzymam się aż pokażesz na nowym pasku. Zrób też zdjęcie nadgarstkowe. Może akurat że u ciebie będzie to pasowało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

No i wtopa :D

:D :D :D

Ale to dowód, że nie wygląda to dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Na takim była kiedy kupiłem i taki dostałeś :) Gdyby miała zostać u mnie to na pewno nie na takim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przyszedł zamówiony pasek Pattini. Jestem zadowolony z efektu.

Jedyne co mi trochę nie pasuje, to sztywność paska na nakładce - nie leży i nie przylega optymalnie, lecz jestem przekonany, że to kwestia kilku pierwszych dni.

 

Moim zdaniem pasek trafiony co do koloru i faktury (świetnie współgra z kolorem tarczy i kolorem koperty). Sam zegarek wygląda na masywny... i nie przeszkadza mi to!   ;)

 

Przepraszam za jakość fotek. Nie posiadam umiejętności ani dobrego sprzętu. 

post-30923-0-76353800-1508508433_thumb.jpg

Edytowane przez panwlodzimierz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Wg mnie ta podkładka tu w ogóle nie pasuje.

Ale co kto lubi, co kto woli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie ta podkładka tu w ogóle nie pasuje.

Ale co kto lubi, co kto woli.

...jeżeli  właścicielowi pasuje, to tak zostanie. Osobiście też lubię szeroko na ręce. To takie z tamtych czasów...

Pewnie nie każdy zegarek ... ale co tam... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dam znać za jakiś czas jak pasek się nosi - o Pattini krążą nie tylko pochlebne opinie... 

Jeszcze nie miałem zegarka na szerokim pasku - sam jestem ciekaw czy na dłuższą metę będzie to wygodne rozwiązanie.

 

Widzę, że opinie co do samego paska są raczej negatywne, ale taki fikuśny pasek współgra mi z dziwacznym (współcześnie) wzornictwem tarczy i jestem zadowolony z efektu wizualnego. 

 

Pozdrawiam! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Skoro Tobie pasuje. to noś sobie co chcesz.

Chcę tylko zauważyć, że idea wszelakich pasków z podkładką jest zupełnie inna.

Ma służyć optycznemu powiększeniu zegarków o małej średnicy, a ta Rakieta do maluchów raczej nie należy.

 

Sam wzór tego paska też nawiązuje raczej do skórzanych opasek zapobiegających przeciążeniu nadgarstka.

Takie nosili dawniej kowale, drwale, murarze itp majstrowie, rzemieślnicy intensywnie pracujący ręcznymi narzędziami

I tu faktycznie ten pach może sie przydać, bo ta Rakieta to kawał klocka ;)

 

To tyle wyjaśnień ode mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój zegarmistrz twierdzi, że pach z podkładką stosowano do zegarków złotych i pozłacanych aby zapobiec utracie cennego kruszywa.


Nawet popsuty zegarek dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Mój zegarmistrz twierdzi, że pach z podkładką stosowano do zegarków złotych i pozłacanych aby zapobiec utracie cennego kruszywa.

Akurat skórzana podkładka działa w tym przypadku odwrotnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego odwrotnie? Z czego miałoby to wynikać? Jestem zaintrygowany.

Jakaś teoria spiskowa, o celowym stosowaniu przez producentów pasków materiałów negatywnie wpływających na stan kopert/powłoki?

 

Podkładka nie wydziela potu, a przez jej zastosowanie koperta jest mniej ruchoma i mniej się ociera o skórę (to tak na mój prosty, chłopski rozum).

Decyzja o pasku z podkładką wynikała właśnie między innymi z chęci zachowania świetnego stanu (skąpo) pozłacanej koperty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Czy chcesz, czy nie koperta na podkładce i tak minimalnie się przemieszcza. Nie unieruchomisz jej całkowicie.

Brud i kurz zbiera się a wilgoć lub pot kompensuje właśnie pomiędzy podkładką a kopertą.

Ile razy w ciągu roku zaglądniesz tam i wyczyścisz ten syf?

Poza tym skóra w zależności od stanu wyprawienia też ma swoją większą lub mniejszą ścieralność.

Nie bez powodu robione są z niej tarcze polerskie do metali szlachetnych. Zamsz (z pastą lub bez) znakomicie nadaje się do polerki szkiełek zegarków

 

Pooglądaj stare złote, złocone czy nawet stalowe dekle kopert naręcznych, zwłaszcza tych ze stałymi teleskopami.

Wiele z nich ma unikalny wzorek np. po jednoczęściowym pasku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarozlaw

Szczerze? To dobij parę ćwieków i pieszczocha jak się patrzy, zegarek zupełnie nie potrzebny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się jeszcze przypomnę o samym zegarku, ale tak mnie jakoś naszło na zabawę paskami. Może by tak na mesha wrzucić? Czy byłoby np. zbyt monotonnie? Może po prostu kupić zapięcie motylkowe i się cieszyć, że coś zmienłem? :-P

 

 

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.