Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Master Yoda

Kulinaria, co jeść, jak to zrobić.....? :)

Rekomendowane odpowiedzi

Ale polecam raz kupić i spróbować "Bone in Rib eye" steak, ale nie z mlecznej krowy.

To jest ten pierwszy "cut z tych co pokazałem "

 

 

 

Masło czosnkowe I mozzarella

 

985cb68972899f995cf722d354cac0b4.jpg

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się pochwale ostatnim specjałem. Zdjęcie na roboczo.

 

Wieprzowina al pastore.

 

Mięso najlepiej karczek łopatka lub inna z większa zawartością tłuszczu.

 

 

 

Moje siedzi właśnie w piekarniku. Tylko zamiast nadziewać na szpadę, której nie mam, poukładałam warstwowo i podlałam marynatą plus trochę wodą. Obawiam się, że zniknie szybciej niż zdążę zdjęcie zrobić, bo pachnie pysznie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było dokładnie tak jak piszesz. Mieszanka przypraw sprawia że język sam ucieka :)


pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem Liga Mistrzow, musialem Żonie posmarować i padło na łoka, dawnio nie robiłem.

 

Q4DufGv.jpg

gTW1R5T.jpg

9zXHdtK.jpg

Vk8WCpb.jpg

SHPcY9e.jpg

SyWB7y0.jpg

 

 

Tak, ryż z torebki :)

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgląda apetycznie, sądzę, że wyśmienicie smakuje. Tylko pozazdrościć umiejętności.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smaczne jest bardzo (czasem sam się dziwię :) ), przy tym zdrowe i tanie (co nie jest takie oczywiste) danie.

 

- 1 marchewka

- pół głowy brokuła

- jeden korzeń pietruszki

- pół papryki czerwonej

- 1 czerwona cebula

- kciuk imbiru

- suszona piri piri

- 5 ząbków czosnku

- łyżka oleju rzepakowego

- po łyżce sosu sojowego jasnego i ciemnego

- łyżka oleju sezamowego

- 200g ryżu

- 300g kury

- pół kubka ciepłej wody

- mąka kukurydziana

 

Poniżej 20 pln za posiłek dla 3 osób, przy czym posiłek bardzo wartościowy odżywczo. Nic nie jest wygotowane, bo produkty surowe lądują w łoku a nie gotują się we wrzątku. Pospolite składniki, jak czegoś nie masz, to kupisz w warzywniaku na osiedlu, czy najbliższym markecie. Co do umiejętności, to akurat tutaj ich nie trzeba za dużo :P W zasadzie najwięcej wprawy wymaga operowanie nożem, który bez problemu ściąga skórę z ręki. Ale za to pociachane wszystko w parę minut a przygotowanie dania to ok 15 min, o ile zaczniesz od wstawienia ryżu. Dziś niestety już się będę musiał bardziej wysilić, bo standardowo było wczoraj darcie ryja w czasie meczu. Będę musiał mocniej pokombinować, żeby klub kibica był dziś u mnie otwarty. Ale tak to jest, jak siądą 4 chłopy i karton piwa :D :D :D

Edytowane przez Kosma

Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarozlaw

Pantoflarz ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te chłopy co do mnie przychodzą na mecz, nie mogą do siebie zaprosić "bo stara sie burzy". Kto ma lepiej ? : P : P Poza tym lubię gotować i mam na to czas, drugie hobby oprócz zegarków.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarozlaw

Przecież się śmieje :)

Na szczęście u mnie z tym problemu nie ma, bo zamiast sportu, wolę sobie z żoną pogotowac i alko się napić ;):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio znajomy z pracy zrobił miłą niespodziankę na swoje imieniny. Zamiast (standardowo) ciasta postawił blachę dzika, jest myśliwym.

Normalnie miodzio

d5c8658092f5a75da1ab989a4b0b3f0d.jpg

b2d40b36d24844951736ff1b8db9f51c.jpg

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łoooo szacun dla kolegi :) Do dziczka coś czerwonego by się przydało w tym kubku :P 


Przecież się śmieje :)
Na szczęście u mnie z tym problemu nie ma, bo zamiast sportu, wolę sobie z żoną pogotowac i alko się napić ;):)

 

Piłka nożna to moja trzecia pasja, żona się z tym już dawno pogodziła (zakłada getry BVB jak grają hehehhe) ale jednak kibicowanie tylko w jej towarzystwie, to nie to samo co z moimi pobratyńcami. Czuję że emocjonuje ją to wszystko jak zeszłoroczny śnieg :) Piłka kopana to moja trzecia pasja, sam nie wiem która jest najistotniejsza. Tylko z piłką to odwrotnie niż z gotowaniem. Kiedyś się grało bardzo dużo, a teraz tylko ogląda. Kiedyś tylko konsumowałem, teraz czerpię wielką przyjemność i satysfakcję z gotowania innym. 


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, było by to dobre dopełnienie, ale i tak było dobrze :) .

Pierwszy raz w życiu jadłem dzika, pyszny był, paradoksalnie obżarłem się jak świnia  :D  :D  :D


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzik na skupie tańszy od świni takie czasy... ,myśliwym nie chce się zabierać bo trzeba "rozebrać" przebadać itp 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz nie mieszkasz w polsce ?

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz nie mieszkasz w polsce ?

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

Od 39 lat mieszkam w Polsce i nigdy nie jadłem dzika :rolleyes: ,

kiełbase tak ale ja wiem ile tam dzika było  :)


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie, poczułeś co traciłeś :) 


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w biedrze i mialem fart, byl czarny spagetti. W sumie to na tej kuchence i jej ogniu upiekę dwie pieczenie za jednym razem dziś - mikołajkowy obiadek dla żony, bo nie mam żadnego podarunku i zarazem łapówka za wieczór z 4 wariatami i Ligą Mistrzów. Makaronik będzie :D Wszystko potrzebne do przyrządzenia tego dania jest w jednym cudownym sklepie, co się Biedronka zowie. Tylko te szalotki jakoś podejrzanie wielkie.

 

QKOO3Fx.jpg

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarozlaw

U mnie dzisiaj skromnie, jako że mam juz przesyt mięsa i wątroba musi odpocząć, więc czas na zupy. Miso na bulionie dashi z wodorostami wakame, habanero dla ostrości i biały ser dla konsystencji. Do tego ryż z warzywami i pędami bambusa. Na popitkę oolong. Od razu jakoś lżej na wątrobie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna powiedziec ze FIT :) U mnie sie juz dzieje

 

 

sI8g4Rd.jpg

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wasze meczowe problemy to pikuś przy tym, że dwie moje przyjaciółki są za BVB, a jedna za Bayernem. W czasie meczów wychodzę z Internetów, żeby rykoszetem nie oberwać. Na szczęście nie zdarzyło nam się wszystkim razem derbów oglądać, bo Hannibal miał by wyżerkę ;)

 

 

A tak na serio to spisuje przepis na danie z woka. I mam pytanie o mieszankę mąk na pizzę bez glutenu. W jakim stacjonarnym markecie dostaną gotową mieszankę? Lub jakie mąki kupić i razem zmieszać, żeby nie wyszła podeszwa?

 

Tak przejrzałam przepisy w Internecie, ale co jeden to albo na gotówcu, albo każda mieszanka inna. A chodzi mi o pizzę w stylu La Cantiny, jeśli ktoś jest z Warszawy i wie o czym mówię ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piec jaki posiadasz jaką osiąga max temperaturę?

 

Niestety to jest zwykły piekarnik elektryczny, temperatura max 270 C, ma termoobieg, góra-dół itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

A tak na serio to spisuje przepis na danie z woka. I mam pytanie o mieszankę mąk na pizzę bez glutenu. W jakim stacjonarnym markecie dostaną gotową mieszankę? Lub jakie mąki kupić i razem zmieszać, żeby nie wyszła podeszwa?

;)

Masz celiakię czy to fanaberia modna aktualnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakość mąki jest oczywiście ważna, ale istotne też jest (bardziej) sposób przygotowania ciasta, okres garowania , oraz sposób pieczenia.

Pizza w "La Cantina" z tego co widzę na zdjęciach jest serwowana na cienkim cieście, te "najlepiej " udaje się w temperaturze około 350C, trzy do czterech minut wystarczy.

Oczywiście na szamocie.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bum. Spaghetti sepia z małżami duszonymi w sosie winno maślanaym z podmidorami paprykowymi. Do przyprawienia szalotka, czosnek, piri piri, żona poprosila o ser (o dziwo pasował podpuszczkowy długodojrzewający, dosłownie kapke starłem), natka świerzej pietruszki. Weszło gładziutko, jeszcze żeby Borussia rozjechała Real dzisiej

 

2f6j3NU.jpg

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.