Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Master Yoda

Kulinaria, co jeść, jak to zrobić.....? :)

Rekomendowane odpowiedzi

Przekąseczka przed obiadem :P

rh29ep.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli odebraliście to co napisałem na serio to mi przykro, bo zapomniałem na ;) końcu. Generalnie to jest dość śmieszne, że każde forum w internecie ma specjalistów prawie w każdej dziedzinie co jest w sumie dość fajne ale z drugiej strony często można przeczytać bardzo śmieszne teksty jak ekspert poczuje misję zbyt serio :D. Człowiek coś robi całe życie i jest zadowolony z efektu ale i tak ktoś w internecie się dowali o byle co. Chociaż 2 strony temu ktoś się dopierdo*** że do tatara ktoś inny sobie za dużo dodatków pokroił i chleb masłem posmarował to w sumie te uwagi o modrzewiu wydają się przy tym całkiem sensowne :D.

 

 

 

 

 

 Chociaż 2 strony temu ktoś się dopierdo*** że do tatara ktoś inny sobie za dużo dodatków pokroił i chleb masłem posmarował to w sumie te uwagi o modrzewiu wydają się przy tym całkiem sensowne  :D.

 

:lol:  :lol:

 

Ja to w trosce o Was wszystko - 99% ludzi nie rozpoznaje gatunków drewna i jest to dla nich nie istotne - zastanawiają się czasem dla czego ostatnio jak piekł sobie kiełbasę to była ładnie przypieczona i smaczna a teraz wyszła czarna a skóra jest jak z plastiku? kiełbasa pewnie do d*py 

Nie mam misji i naprawdę warto czasem posłuchać innych.

Na ognisko warto zaopatrzyć się w drewno dębowe, bukowe, brzozowe a nawet świerkowe - te ostatnie wprawdzie jest iglaste więc żywiczne ale tak bardzo tej żywicy nie wydziela za to sosna ma jej bardzo dużo i sprawi że wszystko będzie czerniało zamiast ładnie się przypiekało - wyjątkowo nie ogniskowe to modrzew i daglezja - z tym drewnie są pęcherze żywicy a żywica to składnik farb, lakierów - więc paląc nimi to tak jakbyście sobie piekli nad starymi meblami lub płonącą kanapą 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli odebraliście to co napisałem na serio to mi przykro, bo zapomniałem na ;) końcu. Generalnie to jest dość śmieszne, że każde forum w internecie ma specjalistów prawie w każdej dziedzinie co jest w sumie dość fajne ale z drugiej strony często można przeczytać bardzo śmieszne teksty jak ekspert poczuje misję zbyt serio :D. Człowiek coś robi całe życie i jest zadowolony z efektu ale i tak ktoś w internecie się dowali o byle co. Chociaż 2 strony temu ktoś się dopierdo*** że do tatara ktoś inny sobie za dużo dodatków pokroił i chleb masłem posmarował to w sumie te uwagi o modrzewiu wydają się przy tym całkiem sensowne :D.

 

Jakbyś nie zauważył przy tym jak się wyraziłeś dopierdo.........  dwie strony temu, był uśmieszek, Wyjaśnię - bo wygląda na to, że trzeba - oznacza on by tak zakończonej wypowiedzi nie brać na serio. Ale fajnie jest swoje dopierdo.... bez emotikonów tłumaczyć cudzym którego się nie zrozumiało. 

 

Na wszelki wypadek :)

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol:  :lol:

 .....więc paląc nimi to tak jakbyście sobie piekli nad starymi meblami lub płonącą kanapą

 

I tak powstaja wedliny bejcowane, ze starego kredensu .... i inne o rownie fantazyjnych nazwach :)

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa bo musiał Marcin (Kwiatek) wkleić to zdjęcie z tymi szczapami drewna  <_<

 

 

 

 

 

 

 

:lol:  :lol:  :lol:


Nie mogłem przejść obojętnie..... rozumicie nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Następnym razem, już zapowiedziałem, że jak będziemy robić ognisko to obalamy wiśnię w kumpla w sadzie do tych kiełbasek ;) A tamto ze zdjęć każę mu pociąć na trociny i dać chomikowi na podściółkę :D;) 

Z drugiej strony jak już piekliśmy tą kiełbasę to byliśmy w takim stanie, że nawet jakby była upieczona na papie to i tak byśmy ją zjedli :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby wisnie obalic, to nie trzeba wedzarni odpalac :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Najpierw obalimy wiśnię a później upieczemy kiełbasy w tym modrzewiu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ognisko warto zaopatrzyć się w drewno dębowe, bukowe, brzozowe a nawet świerkowe - te ostatnie wprawdzie jest iglaste więc żywiczne ale tak bardzo tej żywicy nie wydziela za to sosna ma jej bardzo dużo i sprawi że wszystko będzie czerniało zamiast ładnie się przypiekało - wyjątkowo nie ogniskowe to modrzew i daglezja - z tym drewnie są pęcherze żywicy a żywica to składnik farb, lakierów - więc paląc nimi to tak jakbyście sobie piekli nad starymi meblami lub płonącą kanapą 

Cały dowcip polega na tym, że kiełbaski nie pieczemy w ogniu i dymie płonącego ogniska, tylko w cieple, które ono wytwarza (czyli z boku), a najlepiej gdy ognisko sie już nie pali, a jedyne popiół się żarzy. Dlatego przy opiekaniu kiełbasek i innych tym podobnych, nie ma znaczenia drewno, które używamy do ogniska. Gdy kiełbaski pieczemy w ogniu, to zawsze są one spalone z zewnątrz, obojętnie jakiego drewna użyjemy. 


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też od dzisiaj palę, wędzę drewnem, nie drzewem. Ale i tak w dalszym ciągu bez licencji :-D

 

S7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekąseczka przed obiadem

rh29ep.jpg

Uwielbiam :)

 

U mnie dzis chyba naprosciej jak sie da makaron podać, algio olio z pecorino i podpuszczkowym długodojrzewającym. Zrobienie dobrego schabowego, to już gruba kombinacja przy tym daniu. Tak proste a tak smaczne :) Parę składników za parę złotych. Chili bez pestek. Lubimy ze starą ostro ale diabły mi się dziś na rynku trafiły. Mocniejsze niż suszone piri.

 

0rugyGF.jpg

 

G6


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....... Lubimy ze starą ostro ....

Rozumiem, ze piszesz o jedzeniu :)

Sporo czosnku do wszystkiego dodajesz :)

Edytowane przez 70'

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehehe oj tam oj tam Czy sporo?? Hmmm wydaję mi się, że to te wszechobecne przepisy podaja smieszna ilosc - zabek czy dwa, no bez jaj... Tu jest 4 albo 5. Mamy jesien czy tam zime, czosnek trzeba jesc !!! Zreszta mam same mocne przyprawy na tej desce, papryczka, sery, pietrucha swieeza. Gdybym mial dac 1 ząbek, to rownie dobrze mozna pominac ten skladnik.

 

G6


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana makaronu została zarządzona.

 

42HZVm9.jpg

01NFSTy.jpg

79UnnNS.jpg

TEZsgv4.jpg

2kEMvgg.jpg

 

Ehhh niepotrzebnie pestki z papryczek odrzuciłem.

 

G6


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pestki z papryczek są najlepsze, kiszka stolcowa tak potem swędzi, że nie wiadomo, czy już jesteśmy po honorowym oddaniu kupy czy jeszcze nie.:D


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dają po garach na wlocie i wylocie, czkowiek czuje ze zyje. Kapsaicyna poza tym bardzo zdrowa i spozywanie wskazane.

 

G6


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dają po garach na wlocie i wylocie, czkowiek czuje ze zyje. Kapsaicyna poza tym bardzo zdrowa i spozywanie wskazane.

G6

Ja tam nie jadam ostrych "rzeczy", bo w czasie sekcji mogli by pomyslec to i owo.... :)

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie jadam ostrych "rzeczy", bo w czasie sekcji mogli by pomyslec to i owo.... :)

Ogień :D Dziś poszły na 800g produktu 3 papryki, wszystkie z pestkami - w sam raz.

 

5zb1vAB.jpg

GYZdstE.jpg

Yhx9WIL.jpg

 

G6


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robisz smaka - uwielbiam krewety 

Moja robi je z dużą ilością pietruszki i czosnku - potem tylko pomidorki koktailowe i oliwa z oliwek mmmmm......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się od paru dni po prostu nie chce gotować, więc leci jajecznica albo kasza błyskawiczna kuskus + warzywa na patelnię, też gotowiec z mrożonek. Dożywiam się w międzyczasie kanapkami, tostami z awokado i mandarynkami  :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja smaze na masle i oliwie (nie zaluje) z poltorej minuty, potem ze 100ml bialego wina i soku z polowy cytrtyny i po 2 minutach z ognia. 800g krewet polezalo z 3 chili, 6 zabkow czosnku i 2 peczki natki. Smazone w dwoch partiach. Krewetki smacze ale ten sosik wybierany bagietką - petardaaaa.

 

oewud3o.jpg

mRaFtvq.jpg

 

Od jutra 3 tyg jedzenia tego co dostane w peacy, wiec dzis taka kolacyjka pyszna.

 

G6


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planujesz ciążę? ;)

Odpowiedzialne planowanie to podstawa dlugiego, bezstresowego i zdrowego zycia. Mamy po 30 lat, tak planujemy ciążę, plan w trakcie realizacji :)

 

G6


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.