Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Master Yoda

Kulinaria, co jeść, jak to zrobić.....? :)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jarozlaw

masz mnie za głupca? jestem zawodowym kucharzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam Cie za glupca, nie masz ten nick'a "zawodowy kucharz".

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cale to modne ostatnio gotowanie w niskich temperaturach, nadaje pokarmom, a przedewszystkim miesu, smak.... Mielonki turystycznej.

Oczywiscie są ochy i achy jak przy kazdej modzie.

No i jakie "zdrowe"

Te nocne pieczenia mies po 6, 8 godzin, bo schab soczysty.... To samo uzyskuje w 180C w 90 minut:), i smak i soczystość.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarozlaw

spokojnie. zazwyczaj jak coś piszę, to opieram się na  doświadczeniu.

nikt mi nie powie, że stek SV jest lepszy od tradycyjnego. nie ma takiej możliwości.

no chyba że jest pasjonatem smaków towarzyszących, a nie czystego mięsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cale to modne ostatnio gotowanie w niskich temperaturach, nadaje pokarmom, a przedewszystkim miesu, smak.... Mielonki turystycznej.

Oczywiscie są ochy i achy jak przy kazdej modzie.

No i jakie "zdrowe"

Te nocne pieczenia mies po 6, 8 godzin, bo schab soczysty.... To samo uzyskuje w 180C w 90 minut:), i smak i soczystość.

 

Ja z gotowaniem mam tyle wspólnego, że umiem przeczytać przepis i go wykonać, ale zgadzam się.

 

Nie smakuje mi to całe gotowanie nie wiadomo ile w niskiej temperaturze i już. Rozumiem, że niektóre mięsa faktycznie trzeba piec kilka godzin i pilnować żeby wyszły soczyste. Ale jak mam zrobić zwykły schab to wybieram najszybszy i najprostszy przepis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarozlaw

@Master Yoda, dokładnie, to jest moda, tak samo jak kuchnia molekularna. Działanie określone na zysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie. zazwyczaj jak coś piszę, to opieram się na  doświadczeniu.

nikt mi nie powie, że stek SV jest lepszy od tradycyjnego. nie ma takiej możliwości.

no chyba że jest pasjonatem smaków towarzyszących, a nie czystego mięsa.

A to jakie sa te smaki "towarzyszące " gdy gotujesz praktycznie bez powietrza ?

rozumiem ,że jako smakosz i pasjonat tradycyjnego przygotowywania mnie oświecisz :)

Ja gotuję głównie tradycyjnie SV to taka lekka fanaberia ale twierdzę ,że produkt w ten sposób przygotowany jest b.soczysty i smaczniejszy

Marek tylko cymbał piecze schab 6 godzin w niskiej temperaturze , schab był i bedzie suchy

Ja tak piekę karkówkę lub dzika ew policzki wołowe i sa super

Karkówkę najpierw "zamykam " potem na 20 min do 200 stopni i następnie 4-5 h w 100 stopniach

A kuchnia molekularna czy to się komuś podoba czy nie na dobre już zagościła w restauracjach przynajmniej tych topowych

Jak kupiłem pierwsza komórkę w 1996 r to tez mi mówili ,że to fanaberia itp

a teraz co drugi 6-latek ze smartfonem lata

Edytowane przez seiken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarozlaw

mowimy tutaj stricte o steku, a nie o innych rodzajach miesa. zjadasz pozniej takiego gotowanego steka bez obrobki? czy go podsmazasz? na pewno podsmazasz, bo bez tego smakowal by jak marynowany we krwi i plynach ustrojowych kapec. powiedz mi, jak sens ma w tym momencie jego gotowanie? boisz sie bakterii? przeciez gotujac go ponizej 60 stopnii, powodujesz ich gargantuiczny rozrost, co za tym idzie narazasz swoje zdrowie.


co do smakow towarzyszacych, to chodzi mi o to, ze zazwyczaj nie gotuje sie bez dodatku ziol, czosnku etc, ktore wrzucach do woreczka.


temat sobie odpuszczam, bo o gustach sie nie dyskutuje, szczegolnie kulinarnych. co czlowiek to opinia, nie chce rozpetac burzy w szklance wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez obróbki był by kicha , po prostu SV 30 minut 55 stopni z dodatkami /rozmaryn sól , pieprz i masło/ potem na patelnię na 2 min na stronę

i piekarnik 10 min w temp 75 stopni

------------------------------------------------

Co tam takie SV jak takie technologie robią  :lol:  :lol:  :lol: /z ogłoszenia w dziale pozostałe/

 

 

W zestawie specjalne słuchawki HTC, które pozwalają skorzystać z technologii Usonic - słuchawki emitują wiązkę ultradźwiękową, która skanuje wnętrze ucha. Parametry dźwięku są następnie kalibrowane żeby użytkownik idealnie słyszał wszystkie pasma.

Edytowane przez seiken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarozlaw

no właśnie o tym piszę, dla ciebie ten kawalek steka to tylko nosnik dla maselka i rozmarynu. ja preferuje smak MIESA a nie ziol. sol, pieprz ewentualnie i wszystko. dlatego tak jak napisalem, co czlowiek to gust, nie dajmy sie zwariowac i jedzmy to co nam smakuje. jezeli kogos urazilem, to przepraszam. jedzenie to jest sprawa tak indywidualna, ze prawie az intymna :)

pozdrawiam i smacznego zycze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tatarek jak by smakował bez dodatków a feeee cebulka grzybek i ogóreczek musi być i o jajku nie wspominając

a sa i tacy co profanację robią dodając magi...... beee :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarozlaw

uwielbiam jest tatara w formie czystej, siekany niezbyt grubo i tylko sól, najlepiej w grubych płatkach, trochę pieprzu do tego.


jadłeś ceviche z wołowiny? polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A kuchnia molekularna czy to się komuś podoba czy nie na dobre już zagościła w restauracjach przynajmniej tych topowych

Jak kupiłem pierwsza komórkę w 1996 r to tez mi mówili ,że to fanaberia itp

a teraz co drugi 6-latek ze smartfonem lata

 

 

Bo komórka okazała się użyteczna i juz kilka lat później była czymś normalnym. Kuchnia molekularna istnieje nie od dziś - i nadal jest fanaberią. Tak już zostanie, bo nie ma sensu, uzasadnienia poza "byciem" w topowych restauracjach. Czymś się muszą wyróżnić skoro zwykłe dania można zjeść w o wiele lepszym wydaniu w dobrych knajpach niż w niejednej "topowej" ;)

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

steki  , orientuje sie w temacie :)   , tylko i wylacznie  na grilu czyli ogniu . 

Grubosc miesa 2.5cm robie 6min na strone  temp okolo 230-250C 

z zegarkiem w reku , do tego sol i pieprz . Sa rewelacyjne  , najwazniejsze - kwestia  rodzaju wolowiny .

Nie wiem jakie ceny sa u Was , ale   dobre steki u nas kosztuja od  $40 za kg  w gore 

Niestety z wujowego miesa bedzie wujowa potrawa 


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarozlaw

U nas na szczęście tylko 15$ za kg. A 6min na stronę, to dla mnie sucha podeszwa, nie stek. Ale jak już pisałem, co kto lubi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogień to nie patelnia.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarozlaw

Bez komentarza.

post-79616-0-40410600-1512205373.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wołowinę lubię i zajadam chętnie ( pokazywałem kilka dan w temacie, od tatarów po steki)

Ale kolejny raz napisze ze to kolejna moda, dzis mlodzi myślą ze ameryke odkryli, " tam są steki, burgery z prawdziwej wołowiny" głoszą...

A z jakiej maja byc?

30 lat temu to bylo najtańsze mięso, nawet za komuny zalegało po sklepach, kurczak w niedziele to bylo coś!!

Dzis odwrotnie, klonowane kurczaki są tansze od jabłek, a z wołowiny robi sie ósmy cud swiata.

 

Steki smażę w następujący sposób, tyle minut na kazda stronę jaka ma grubość steka.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Steki smażę w następujący sposób, tyle minut na kazda stronę jaka ma grubość steka.

Amen Marek, ja podobnie. Tez mozna foto krówek po mojej obróbce w tamcie spotkać. Lewa/prawa 4ever.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas na szczęście tylko 15$ za kg. A 6min na stronę, to dla mnie sucha podeszwa, nie stek. Ale jak już pisałem, co kto lubi.

A jakie steki kupujesz po $15? Bo to jest bardzo tanio, mieszkasz w Montanie lub Texasie?

 

te autocorrect mnie nerwowo wykonczy  :wacko:

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o cene polędwicy w Polsce, polskiej :)

T-bony, argentyńska wołowina... Itd, są u nas sporo droższe.

Moja produkcja,stek z polędwicy z sosem z octu balsamicznego i dodatkami-grilowane warzywa ,roszponka i masełko czosnkowe.

post-48316-0-62902400-1512229510.jpg

 

I jak mowa o stekach, to będzie zaraz stek z tuńczyka ;)

post-48316-0-02356000-1512229519.jpg


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aj si , roznica w rodzaju wolowiny jest zarabiascie duza , nie jestem kucharzem ale to wiem .

Ale gruby steak ( 2.5cm) robiony 2.5min na strone to dla mnie tatar :) ,ja musze miec midium no moze midium-rare , jak mi chodzi steak po talerzu to jednak nie jest to dla mnie ,chociarz tatara lubie :D

Praktycznie kupuje tylko te dwa rodzaje

 

a48c73db07ac9be848521a6601adef43.jpg9e4969b218634146bfe2683049411a5c.jpg

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten rodzaj jest zbyt przerośnięty. Ja wolę chudy antrykot, lub oczywiście polędwicę. Na grillu tak jak Marek pisał - tle minut na stronę ile grubości. Może potem dla poprawki po 30 sekund do minuty na stronę i po kilku minutach odpoczynku idealny.

Po 6 minutach moja chuda wołowina byłaby niejadalna. Tak przetłuszczona jak Twoja pewnie da się zjeść ;)

Ogólnie poza smakiem - zaletą wołowiny jest dla mnie mała zawartość tłuszczu. 

No i prawda jest - w latach 70 tych, 80 tych krówka to było marne mięso. Najłatwiejsze do kupienia, zdobycia i chyba najtańsze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba baranina byla najtansza ,

Często robię takiego barana, kurna jest extra, to jest chyba moje ulubione mięso z grilla 51d34291cfc49dc193528941d823c2cf.jpg

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amerykanskie przerośnięte , ja wole europejską formę, choc i tamte są smaczne...

T bone o ktorym pisałem, a ktory Irek pokazal jest super, jak każdy " kawal miecha z kością " :)

 

Polecam schabowe z kostką, inny smak....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.