Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Klub Miłośników Zegarków TAG HEUER

Rekomendowane odpowiedzi

+15 to dużo za dużo jak na ten mechanizm, jeśli zegar jest na gwarancji to śmiało z tego korzystaj! według mnie wymaga on zwykłej regulacji i będzie ok. Mój AR 500m przeleżał na witrynie sklepowej 3 lata zanim trafił w me ręce. Od 20.01.br (pierwsze "uruchomienie") odchyłka dobowa to -2s...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się przywitam w klubie z takim "maleństwem" na nadgarstku ;)

zwXtK3J.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+15 to dużo za dużo jak na ten mechanizm, jeśli zegar jest na gwarancji to śmiało z tego korzystaj! według mnie wymaga on zwykłej regulacji i będzie ok. Mój AR 500m przeleżał na witrynie sklepowej 3 lata zanim trafił w me ręce. Od 20.01.br (pierwsze "uruchomienie") odchyłka dobowa to -2s...

pewnie po świętach tak zrobię ale dam mu jeszcze szanse dziś ponownie zrobię test :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja 11 sekundowe odchyłki regulowałem u zegarmistrza za 35 PLN.

Teraz moja Carrera robi ok 1s i przestawiam tylko datę co miesiąc lub dwa :-).

Najlepsze że dokładnie taka samą odchyłkę miałem w obydwu zegarkach na vj7750, a po regulacji są mega dokładne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquaracer to Selitta sw 200. Wcześniej ten mechanizm miałem w  Tridencie od ChW i odchylenia na dobę były w granicach 15s. Odkładany zegarek w róznych pozycjach, szkłem do góry,  koronką do góry, koronką na dół. Zawsze odchylenia te -naście sekund na dobę. Odesłałem do UK na gwarancji do regulacji,  2-3s. Zdecydowana poprawa.


Vj 7750 bardzo dokładne, miałem ten mechanizm m.in. w ChW Typhon chrono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquaracer to Selitta sw 200. Wcześniej ten mechanizm miałem w  Tridencie od ChW i odchylenia na dobę były w granicach 15s. Odkładany zegarek w róznych pozycjach, szkłem do góry,  koronką do góry, koronką na dół. Zawsze odchylenia te -naście sekund na dobę. Odesłałem do UK na gwarancji do regulacji,  2-3s. Zdecydowana poprawa.

Vj 7750 bardzo dokładne, miałem ten mechanizm m.in. w ChW Typhon chrono.

to by się zgadzało z tymże myślałem ze tam siedzi eta bo niektóre tak miały

no nic jak się nie poprawi to do jubitomu i niech wysyłają serwisu bo gwarancja biegnie mi dopiero pól roku. Mam nadzieje że należycie potraktują zegarek podczas transportu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to by się zgadzało z tymże myślałem ze tam siedzi eta bo niektóre tak miały

no nic jak się nie poprawi to do jubitomu i niech wysyłają serwisu bo gwarancja biegnie mi dopiero pól roku. Mam nadzieje że należycie potraktują zegarek podczas transportu

Owszem  była też ETA, ale z tego co piszą  na uhrforum użytkownicy najnowszych Aquaracerów   to  będzie Selitta.  Nie chodzi o to, że to zły mechanizm, ale rzecz w tym, że były odchylenia, przy regulacji był otwierany i stąd wiadomo, że Sellita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem  była też ETA, ale z tego co piszą  na uhrforum użytkownicy najnowszych Aquaracerów   to  będzie Selitta.  Nie chodzi o to, że to zły mechanizm, ale rzecz w tym, że były odchylenia, przy regulacji był otwierany i stąd wiadomo, że Sellita.

 

Z tego co mi wiadomo zamiana z ETA na Selitte w wielu modelach TH miała miejsce w latach 2009/2010. 


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

zastanawiam się czy dawać mój do regulacji bo miał 15+ , czy jeszcze popróbować z innym położeniem zegarka

wiecie jak to jest wyśle to zaraz coś innego sknocą porysują itp.

Ile masz zegarków

 

 

...

Co myślicie ?? Jestem przewrażliwiony ??

...

 

I to bardzo. Przecież chodzi jakby miał COSC.

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile masz zegarków

 

 

W chwili obecnej 2 a czy to ma jakiś związek z tematem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, ze  przy jednym zegarku odchylenia kilkanascie sekunud  będą bardziej  uprzykrzające  niż przy kilku zegarkach/częstych zmianach  na nadgarstku.

 

 

 

Z tego co mi wiadomo zamiana z ETA na Selitte w wielu modelach TH miała miejsce w latach 2009/2010. 

 

TH miał wiec sporo czasu na dopracowanie. Potwierdza z róznych opinii, ze nie jest sam w sobie wadliwy, ale wymaga  regulacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W chwili obecnej 2 a czy to ma jakiś związek z tematem ?

Chodzi o to, ze przy jednym zegarku odchylenia kilkanascie sekunud będą bardziej uprzykrzające niż przy kilku zegarkach/częstych zmianach na nadgarstku.

...

Dokładnie. W takim razie możesz się zainteresować serwisem. Imo oczywiście.

Edytowane przez Dorian06

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak u was z rezerwą chodu słyszałem i czytałem ze ciężko jest uzyskać deklarowaną 38 h rezerwę

?

 calibre 5 to SW200-1? (w tych nowszych )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak u was z rezerwą chodu słyszałem i czytałem ze ciężko jest uzyskać deklarowaną 38 h rezerwę

dwa razy sprawdzałem, raz "pociągnął" 42h, kolejnym 44h... a co tam siedzi w moim WAK2110.FT6027 to niewiem - dowiem się przy przeglądzie zegarka... oby nie wcześniej ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak u was z rezerwą chodu słyszałem i czytałem ze ciężko jest uzyskać deklarowaną 38 h rezerwę

?

calibre 5 to SW200-1? (w tych nowszych )

Problem z niedokrecaniem przez wachnik, znany w Sellitach. Jak dokrecisz koronką lub wyślesz do serwisu to będziesz miał ok 40h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie umówiłem się ze po świętach przyniosę zegarek do jubitomu - nawet nie musiałem zbytnio tłumaczyć pracownik sam przyznał ze to częsty problem w sellitach  , i jeszcze dochodzi do tego rezerwa bez smarowania i przeglądu ponownego nagminnie rezerwa jest dużo poniżej przewidzianej przez producenta

 

taka ciekawostka kiedyś serwis był tylko u Pieśkiewicza a teraz podobno też jest w Krakowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwa razy sprawdzałem, raz "pociągnął" 42h, kolejnym 44h... a co tam siedzi w moim WAK2110.FT6027 to niewiem - dowiem się przy przeglądzie zegarka... oby nie wcześniej ;-)

500 na gumie bardzo fajna.

 Do tego guma bez wewnętrznej kolorowej części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500 na gumie bardzo fajna.

 

Do tego guma bez wewnętrznej kolorowej części.

true :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

taka ciekawostka kiedyś serwis był tylko u Pieśkiewicza a teraz podobno też jest w Krakowie.

A wiesz gdzie/kto

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Info z ich strony

"Pełny serwis modelu Monaco będzie kosztował 2400 zł, zaś przegląd manufakturowego werku w Carrerze 2700 zł. "

 

hmmm 2400zł za serwis Ety :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz gdzie/kto

Niestety nie

Info z ich strony

"Pełny serwis modelu Monaco będzie kosztował 2400 zł, zaś przegląd manufakturowego werku w Carrerze 2700 zł. "

hmmm 2400zł za serwis Ety :/

Bo to monaco -ikona :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Info z ich strony

"Pełny serwis modelu Monaco będzie kosztował 2400 zł, zaś przegląd manufakturowego werku w Carrerze 2700 zł. "

 

hmmm 2400zł za serwis Ety :/

 

Ile sobie liczą za otwarcie drzwi do ich salonu, nie ma gdzieś drobnym druczkiem na dole?


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

zaś przegląd manufakturowego werku w Carrerze 2700 zł. "

hmmm 2400zł za serwis Ety :/

Może chodzi o mechanizm Seiko

To wiesz, muszą odesłać do Japonii. :lol:


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.