Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
szwed

Klub Miłośników Zegarków TAG HEUER

Rekomendowane odpowiedzi

https://uploads.tapatalk-cdn.com/

 

Czy warto dokładać do któregoś z nich? Czy zegarki Taga z serii LINK to nie są takie trochę „damskie” ?

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jeśli nachodzą Cię takie wątpliwości, to Taga Linka nosił jeden z największych kinowych kozaków, Jason Bourne.

Chyba trudno posądzać go o zniewieściałość :D

7efec3fd90ca3c9819c223b43f95d60e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kejol
Napisano (edytowane)

.

Edytowane przez kejol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ROLMEGA

Jak już chcesz bateryjkę, to może zastanów się na tą F1 z kolorowym bezelem, IMO wygląda lepiej.

 Tag  kumpla na moim nadgarstku 19.5cm. 

post-93213-0-85962800-1525589670_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedział 40-42 mm to jest normalny męski rozmiar zegarka.

 

A bransoleta zwężająca się przy zapieciu jest bardzo wygodna i dużo ładniej wyglądająca. Imo oczywiście.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kejol
Napisano (edytowane)

.

Edytowane przez kejol
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dlatego podawanie obwodu nadgarstka i średnicy zegarka mija się z celem - więcej powie zestawienie L2L ( lug to lug ) z orientacyjnym wymiarem płaskiej części nadgarstka. A zdjęcie nadgarstkowe dla oceny proporcji zegarka powinno pokazywać większą część przedramienia. Takie zbliżenie optycznie powiększa zegarek ale tylko na zdjęciu - częsty zabieg sprzedających 33-34 mm vintydże jako “ duży męski rozmiar “ ;-) Ostatecznia weryfikacja to przymiarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ROLMEGA

bransoleta była ciasna ręka leżała na stole, dla mnie 43-45 to jest idealny rozmiar, sporo zależy jeszcze od wyprofilowania uszu, ten Tag ma uszy "dobrze zrobione", bez żadnych wygięć, dobrze toto leży na ręku, sam rozważałem kiedyś Aquaracera z białą tarczą, ale płacić tyle za ten caliber ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kejol
Napisano (edytowane)

.

Edytowane przez kejol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kejol
Napisano (edytowane)

.

Edytowane przez kejol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idę się przejść i pomyśle :)

to bardzo dobry pomysł jest! bez pośpiechu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ROLMEGA

pomóc może tylko spacer do sklepu na przymiarkę ;) bo dopasowanie do ręki to mocno indywidualna sprawa jest,

i można tam jeszcze inne zegarki pomacać, może jakieś samuraje itp. będą mieć

 

o mechanizmach i podejściu T-H do zegarków było kilka stron wcześniej, calibry bazowane na ETAch  (Satelitach) mają swoje wady i zalety, wszystko było w tym wątku.

 

TAGi na pewno mają "wygląd"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm jak w większości zegarków w tej cenie, więc już nie ma się nad tym co rozwodzić.

 

Ile masz cm w nadgarstku? Dla mnie wybrałeś jeden z lepszych modeli, do tego w dobrej cenie, wiec już bym nie kombinował. Moda na zegarki wielkości patelni już przemija.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

dodać należy również, że w zaproponowanym tu Linku odpada założenie skórzanego tudzież parcianego paska... to może przeszkadzać...

Edytowane przez Barry_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja mam aquqracera 40,5 zmierz sobie płaska powierzchnie nadgarstka ja mam 5cm i taki rozmiar pasuje jak ulał bo rozstaw l2l to jakieś 46mm ,jesli masz większy nadgarstek może być za mało ,mimo wszystko nie wydawałby tyle kasy na linka a zwłaszcza carrere w której oznaczenie dnia i data nie leżą w jednej linii na renderach tego nie widać ale na żywo mnie to wkurzało -kup sobie aquarecera w kopercie 43mm z ceramicznym bezelem zapłacisz jakieś 8k max.

 

 

Kwarca nie kupuj a formuła 1 ma kiepskie zapięcie jak w moim seiko 5 :))

Edytowane przez rafio77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodać należy również, że w zaproponowanym tu Linku odpada założenie skórzanego tudzież parcianego paska... to może przeszkadzać...

Dokładnie.

Sama bransoleta mi się podoba i jest moim zdaniem ciekawa. Może przez to, że jest zupełnie inna. Jednak jak ktoś lubi pobawić się dla sportu paskami, to pojawia się tu duży problem. Być może rozwiązaniem jest pasek robiony na miarę. Jednak nie jestem przekonany czy to dobrze będzie wyglądać na Linku. Dla mnie osobiście to największa wada tego modelu.

Natomiast w przypadku F1 to zupełnie nie przeszkadzają mi nawet modele kwarcowe. Bolączką Formuły, o ile nic się w ostatnim czasie nie zmieniło, jest mizerne zapięcie. Zwłaszcza ta cieniutka blaszka. To po prostu nie przystoi w zegarku takiej klasy.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o mocowaniu bransolety do koperty miałem na myśli niemożliwość zamiany na pasek. Czego brakuje w stosunku do poprzedniego Linka, który nawiasem mówiąc świetnie wyglądał na skórzanym, grubym pasku. Nie widziałem w realu tego Linka, ale gładki bezel na fotkach średnio wygląda. :(


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Kwarca nie kupuj a formuła 1 ma kiepskie zapięcie jak w moim seiko 5 :))

Potwierdzam, zapięcie jest beznadziejne. Aż byłem zaskoczony że coś takiego zastosowali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, zapięcie jest beznadziejne. Aż byłem zaskoczony że coś takiego zastosowali.

 

A cóż takiego beznadziejnego jest w zapięciu F1? Czy może chodzi o fakt, że jest wykonane z wytłoczonej blachy? Za to ma zabezpieczenie przed przypadkowym otwarciem, właściwie ma 2 otwarcia dla osób z grubą piąchą i dodatkowo mikroregulację długości bransolety. Innych beznadziejności jakoś nie stwierdziłem.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A cóż takiego beznadziejnego jest w zapięciu F1? Czy może chodzi o fakt, że jest wykonane z wytłoczonej blachy? Za to ma zabezpieczenie przed przypadkowym otwarciem, właściwie ma 2 otwarcia dla osób z grubą piąchą i dodatkowo mikroregulację długości bransolety. Innych beznadziejności jakoś nie stwierdziłem.

Chociażby to co na zdjęciu zaznaczyłem. Żeby otworzyć trzeba podważyć. Nie jest to zbyt wygodne. Panokciem,(jeden połamałem), nożem, porysuję.

I co akceptowałbym w zegarkach do 500 zł, to nie w tych z niby wyższej półki.

To był główny powód dlaczego się go pozbyłem.

post-57470-0-43487300-1525621035_thumb.jpg

Edytowane przez bumelant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w AR zdecydowanie lepiej to wygląda... nawet w gumowych paskach AR jest pożądane zapięcie a w Formula zwykła klamra... ot, widać taka polityka firmy związana z pozycjonowanowaniem modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kejol
Napisano (edytowane)

.

Edytowane przez kejol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Skoro masz 6cm to powiem Ci ze na 100% będzie jednak mały ja mam 5cm i nosiłem już większe zegarki niż ten aquarecer

,propozycja barrego jak najbardziej Ok ,

 

 

Założę się ze i na moim nadgarstku wersja 43 mm byłaby Ok ze względu na to iż te zegarki maja krótkie uszy

Edytowane przez rafio77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kejol
Napisano (edytowane)

.

Edytowane przez kejol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe, dobra baja z tą lupką.

 

G6


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.