Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TabaQ

Nasze nowe chińskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

Piękny i bardzo dobrze wykonany. Fajnie spakowany w transporcie, co też ważne. Zakręcana koronka, szafir i pasek pachnący skórą. Miyota.

Jestem pod wrażeniem bo to mój pierwszy chińczyk. I co najważniejsze ten homar nie kąsa mojej ręki i da się nosić158696aee4bfc2113eba1d166331a6d5.jpgf420b977139d92cfe6c9a649625145e3.jpg779b6fd16e4878f9b7dd5c6fb392a8be.jpg504a58e0feb1d6e967adb26752665bb0.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Mruk75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny i bardzo dobrze wykonany. Fajnie spakowany w transporcie, co też ważne. Zakręcana koronka, szafir i pasek pachnący skórą. Miyota.

Jestem pod wrażeniem bo to mój pierwszy chińczyk. I co najważniejsze ten homar nie kąsa mojej ręki i da się nosić

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Niezły. PVD kusi. Jak bym miał praskę do szkła, to kopertę telepałbym ze dwa dni z puszce z korundem. Ładna przecierka by wyszła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Parnis świeci w porównani do innych:

 

- Seiko - świeci do zimowego rana

- Parnis - świeci do wiosennego rana (mam go 2gi tydzień, więc nie wiem czy zimą da radę do rana), przy czym czytelnie świecą tylko indeksy - wskazówki umierają po jakiś 3 godzinach. Później widzę je tylko z kilku centymetrów.

- Yobokies-tarcza/Dagatz - wskazówki - świeci do zimowego rana i jeszcze dzień dłużej

- Vratislavia Conceptum Kosmonauta - hmmm...

- Citizen - świeci do zimowego rana

- Maranez Layan - świeci do wiosennego rana(mam tydzień, wiec w zimowych warunkach nie sprawdzany, ale powinno być dobrze), w dzień razi w oczy ;-)

 

https://www.fotosik.pl/zdjecie/fdc57f67715ee2eb

Edytowane przez nononame

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki Binger wczoraj do mnie dojechał. Expresowa dostawa. Niecałe 2 tygodnie

post-95779-0-03865800-1525159719_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zawitał do mnie nowy wynalazek - automat Cadisen (chociaż widziałem go także z logo QUANQIN czy BINGER). Całkiem miły zegarek - podobnież z szafirem i ciekawie dekorowanym mechanizmem. Solidnie wykonanym, zapewne wyląduje na jakimś kolorowym nato na lato. 

 

med_gallery_97447_3514_40773.jpg

 

med_gallery_97447_3514_189355.jpg

 

med_gallery_97447_3514_264174.jpg


Tanie zegarki są dobre, bo są dobre i tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzisiaj zawitał do mnie nowy wynalazek - automat Cadisen (chociaż widziałem go także z logo QUANQIN czy BINGER). Całkiem miły zegarek - podobnież z szafirem i ciekawie dekorowanym mechanizmem. Solidnie wykonanym, zapewne wyląduje na jakimś kolorowym nato na lato.

 

 

 

 

 

 

Faktycznie, całkiem sympatyczny. Jaki tam jest mechanizm?

 

Wysłane z mojego Z1 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mi wygląda na Hangzhou 2B00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak mówisz - to PTS Hangzhou 2B00/2BA0 (przynajmniej tak znalazłem w internetach). Znalazłem kilka recenzji na YT identycznego zegarka tylko oznakowanego Guanqin

https://www.youtube.com/watch?time_continue=9&v=_bQfxPa0xl8

https://www.youtube.com/watch?v=0bZREytA5nk

 

 

Niestety, przy okazji dowiedziałem się, że to model inspirowany Numos Lambda - szkoda :-( .


Tanie zegarki są dobre, bo są dobre i tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie. Co prawda jeszcze nie nabyłem żadnego chińskiego zegarka, ale intensywnie rozważam zakup. Chciałem was prosić o opinię nt. zegarkow Binger. Interesuje mnie skeleton. Cena 90$. Miał ktoś styczność? Czy te 90$ nie bedzie kwotą wyrzuconą w błoto? Cudow nie oczekuje po tym zegarku. Byle mierzył czas w miarę dokładnie i byl porzadnie wykonany. Ewentualnie może polecicie cos taniego. Parnis, Reef Tiger czy Sea-Gull z racji ceny na poczatek odpadają.

Link do Bingera http://s.aliexpress.com/mmAFrma2?fromSns=Copy to Clipboardeb905ef5244adef679f4afde644d24d0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie. Co prawda jeszcze nie nabyłem żadnego chińskiego zegarka, ale intensywnie rozważam zakup. Chciałem was prosić o opinię nt. zegarkow Binger. Interesuje mnie skeleton. Cena 90$. Miał ktoś styczność? Czy te 90$ nie bedzie kwotą wyrzuconą w błoto? Cudow nie oczekuje po tym zegarku. Byle mierzył czas w miarę dokładnie i byl porzadnie wykonany. Ewentualnie może polecicie cos taniego. Parnis, Reef Tiger czy Sea-Gull z racji ceny na poczatek odpadają.

Link do Bingera http://s.aliexpress.com/mmAFrma2?fromSns=Copy to Clipboard

 

Nie powinieneś być rozczarowany - miałem Bingera i to był bardzo przyzwoicie wykonany zegarek, bez niedoróbek. Spokojnie można je porównać do Parnisów czy Pagini Design. 


Tanie zegarki są dobre, bo są dobre i tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinieneś być rozczarowany - miałem Bingera i to był bardzo przyzwoicie wykonany zegarek, bez niedoróbek. Spokojnie można je porównać do Parnisów czy Pagini Design.

Pagani jednak trochę tanszy jest od Bingera, a Binger od Parnisa. Parnis, Reef Tiger czy tym bardziej Sea-Gul jakąś juz renome wsrod chińskich zegarkow mają, wiec nie taki strach je kupować. Natomiast zastanawiam sie czy te 90$ to adekwatna kwota, bo niby duzo to nie jest, ale moze sa marki blizniacze, ktore sprzedaja to samo za mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za te 90 dolarów sprzedam Ci Parnisa divera homara suba. Szafir Miyota szwajcarska luma testowane wr100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Za te 90 dolarów sprzedam Ci Parnisa divera homara suba. Szafir Miyota szwajcarska luma testowane wr100

Pokaż zdjęcie. Chodzi ci o taki? To zdaje sie nie jest skeleton. Ale fajny jest.

c0d54e46b1f1bb18ab942dff9f43dd61.jpg

Edytowane przez Dred81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pokaż zdjęcie. Chodzi ci o taki? To zdaje sie nie jest skeleton. Ale fajny jest.

 

Ten na zdjęciu akurat na Miyocie nie jest. Mechanizm chiński, nie pamiętam nazwy, ale nie Seagull. Lepsze nurki Parnisa bez GMT.

Cześć Panowie. Co prawda jeszcze nie nabyłem żadnego chińskiego zegarka, ale intensywnie rozważam zakup. Chciałem was prosić o opinię nt. zegarkow Binger. Interesuje mnie skeleton. Cena 90$. Miał ktoś styczność? Czy te 90$ nie bedzie kwotą wyrzuconą w błoto? Cudow nie oczekuje po tym zegarku. Byle mierzył czas w miarę dokładnie i byl porzadnie wykonany. Ewentualnie może polecicie cos taniego. Parnis, Reef Tiger czy Sea-Gull z racji ceny na poczatek odpadają.

Link do Bingera http://s.aliexpress.com/mmAFrma2?fromSns=Copy to Clipboard

Na ile wiem, to w tym przedziale cenowym, ze skeletonów nic lepszego nie znajdziesz. Ciekawie wygląda FIYTA, ale te są już chińczykami z wyższej półki.

Fiyta szczyci się tym, że jest trzecią kosmiczną firmą na świecie. Chińscy kosmonauci mieli ich zegarki na orbicie.

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Cześć Panowie. Co prawda jeszcze nie nabyłem żadnego chińskiego zegarka, ale intensywnie rozważam zakup. Chciałem was prosić o opinię nt. zegarkow Binger. Interesuje mnie skeleton. Cena 90$. Miał ktoś styczność? Czy te 90$ nie bedzie kwotą wyrzuconą w błoto? Cudow nie oczekuje po tym zegarku. Byle mierzył czas w miarę dokładnie i byl porzadnie wykonany. Ewentualnie może polecicie cos taniego. Parnis, Reef Tiger czy Sea-Gull z racji ceny na poczatek odpadają.

Link do Bingera http://s.aliexpress.com/mmAFrma2?fromSns=Copy to Clipboard

Zobacz jeszcze tu

https://www.alpha-1993.com/en/Skeleton/

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

2gwatchblog.com         facebook: 2gwatchblog.com             instagram: 2gwatchblog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Propozycje Alphy  z ręcznym napędem chyba spełnią Twoje oczekiwania, bo o ile pamiętam chciałeś coś dużego, a te 45 mm bez koronki... HoHo. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za sugestie. Fiyta poza moim zasięgiem. Alpha w kregu zainteresowań, ale nie znalazłem ich skeletonow na Aliexpress. Nie chciałbym kupować poza Ali, bo jednak 60-dniowa ochrona się przydaje.

Owszem, chcialbym cos wiekszego, kopertę powyzej 42mm, ale zauwazylem, że Chińczycy czasem podaja średnicę tarczy, a czasem calej koperty, w sumie robią to losowo i nie wiadomo czy pisza o tarczy czy o kopercie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za sugestie. Fiyta poza moim zasięgiem. Alpha w kregu zainteresowań, ale nie znalazłem ich skeletonow na Aliexpress. Nie chciałbym kupować poza Ali, bo jednak 60-dniowa ochrona się przydaje.

Owszem, chcialbym cos wiekszego, kopertę powyzej 42mm, ale zauwazylem, że Chińczycy czasem podaja średnicę tarczy, a czasem calej koperty, w sumie robią to losowo i nie wiadomo czy pisza o tarczy czy o kopercie.

Sklep z Alphą wydaje się wiarygodny. Popytaj o niego na forum, poszukaj w googlach informacji. Nie sprawdzałem, ale może na Gearbest, albo Banggood znajdziesz też Alphy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep z Alphą wydaje się wiarygodny. Popytaj o niego na forum, poszukaj w googlach informacji. Nie sprawdzałem, ale może na Gearbest, albo Banggood znajdziesz też Alphy?

Dzieki za sugestie. Sprawdzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wiem, że to nie do końca ten wątek się co byście polecili z chińczyków na szczupłą rękę w budżecie +-400? Chodzi o codzienny zegarek. Może być na bransolecie.

 

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.