Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TabaQ

Nasze nowe chińskie nabytki

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, nie znam się ale całe te szkiełko jest wypukłe. Czy to jest luma?

Luma to jest masa fluorescencyjna która świeci w nocy. Jest ona czasem nakładana na wskazówki lub indeksy. W tym zegarku wydaje mi się że jest na wskazówkach, dlatego o to spytałem

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak posiada. Chciałem fotkę strzelić ale nie da rady smartfonem a lustrzanki nie chce mi się wyciągać. Chyba że ktoś bardzo by chcial to się pofatyguje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie i mój przypłynął :) ładny jest na żywo. Szkło jest grube i wypukłe.

Wymień pasek na ładnego, czarnego krokodyla, to zegarek bardzo zyska. Chińczycy dają tragiczne paski w standardzie.

 

Wysłane z mojego SM-T715 przy użyciu Tapatalka


Tanie zegarki są dobre, bo są dobre i tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat do tych pagani paski nie są złe. Mam taki sam model tylko z czarną tarczą i minus, że ciut za cienkie są te paski ale ogólnie wyglądają ok i struktura tego paska idealnie gra z jego sterylnym wyglądem. Krokodyl jak dla mnie w ogóle tu nie pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat do tych pagani paski nie są złe. Mam taki sam model tylko z czarną tarczą i minus, że ciut za cienkie są te paski ale ogólnie wyglądają ok i struktura tego paska idealnie gra z jego sterylnym wyglądem. Krokodyl jak dla mnie w ogóle tu nie pasuje.

Wszystko oczywiście to kwestia gustu, jednak moim zdaniem oryginalne paski przysyłane przez friendsów są kiepskie. Po wymianie pasków w Parnisach zegarki zaczęły wyglądać jak milion dolarów (faktem jest, że nowe paski kosztowały tyle, co pół zegarka :-). Mam Ridera z podobną, jasną tarczą i z czarnym krokodylem wygląda rewelacyjnie.


Tanie zegarki są dobre, bo są dobre i tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś się zastanawiał nad ana-digi Megira (w stylu Aerospace), to minirecenzja:

Koperta całkiem nieźle wykonana, na pewno ze stali, raczej bez skaz.

Bezel jest nieruchomy, przyciski nie są wkręcane, dekiel wciskany. 

Jest wielki: 49mm średnicy, 59mm l2l, 16mm grubości, 24mm (silikonowy) pasek, 135g wagi.
To właściwie dwa kwarce jeden na drugim, czas ustawia się i upływa niezależnie jeden od drugiego. Funkcje digitala to data z miesiącem, dzień tygodnia, alarm, stoper.

Luma: jest, bez rewelacji, ekraniki mają swoje zielonkawe podświetlenie (też nie za jasne).

Przyszedł uszkodzony, tzn. część analogowa nie działa wogóle. Może to tylko bateria, jeszcze nie sprawdzałem.

 

Parę zdjęć (zwłaszcza wielkość, w porównaniu z Monsterem, który też jakiś mały nie jest, na nadgarstku 18,5cm):

 

ED1pcGs.jpg

 

lPvRBwU.jpg

 

nEgVgHw.jpg

 

VkzGklh.jpg

 

AHpWibc.jpg

 

K3rcZXo.jpg

 

Jak ktoś chce to go chętnie opylę za symboliczną opłatą, na mnie bezsensownie za duży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się nad nim zastanawiałem. Możesz zmierzyć ile on ma w uszach? Czy to jest 24mm? Bo wymiary ma podobne do mojego Paganiego, tylko tam bezel jest obrotowy. W tym też chyba powinien taki być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisałem przecież :)

 

Też się nad nim zastanawiałem. Możesz zmierzyć ile on ma w uszach? Czy to jest 24mm? Bo wymiary ma podobne do mojego Paganiego, tylko tam bezel jest obrotowy. W tym też chyba powinien taki być.

24mm (silikonowy) pasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym razem Chińczyk trochę niższej klasy od ostatniego Pagani z seikaczem.

Benyar By-5102M

 

- Koperta ze stali szlachetnej, polerowanej - bez zastrzeżeń, dobrze wykończona i obrobiona

- Szkło wypukłe

- pasek niby skóra, wygląda spoko, ale jakaś ta świnia lekko plastikowa mi się wydaje, choć może to tylko odczucia mylne

- mechanizm już niestety tylko Sunon PE90 - ponoć jak na chiński, tani to zły nie jest, no ale szału nie ma

 

Cena na ali w granicach 65-70zł - i to jest mega przy tak wykonanym zegarku, choć jak dla mnie do ostatniego nabytku od pagani to jednak brakuje, ale też i cena inna. Jestem zadowolony, nawet bardzo :)

 

158a78e190311620.jpg

 

371c66337714a5e8.jpg

4d7e431c689434f7.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest dość masywny:

- koperta 43mm bez koronki

- lug to lug 49mm

- grubosc 15mm z lekkim hakiem (licząc wypukłość szkła)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby tak, choć Vostok Europe z serii Expedition - North Pole-1 ma w kwarcu prawie 18mm grubości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie się doczekałem...od zamówienia dwa miesiące...ale - jest! 

 

post-94065-0-86375600-1521034737_thumb.jpg

 

Ciężki - solidny, masywny ,szafirowe szkiełko , ceramiczny bezel...jestem zadowolony :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem, sprzedałem, żałuję. Pewnie do niego wrócę jeszcze.  :P IMO wiele zyskuje na szarym albo oranżowym nato.  :wub:


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się podoba ten nurek,

będzie następny po portugalcu.

Napisz kolego jak bransoleta, pełne ogniwa, ciężka?

 

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5A przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek waży sporo - luuubię takie :

 

post-94065-0-40644100-1521047087_thumb.jpg

 

Bransoleta :

 

post-94065-0-27679400-1521047219_thumb.jpg

 

 

Mam trochę "chińczków"  ale ten naprawdę ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I o to chodziło!

Dla mnie też duża waga i przyzwoita bransoleta to jest to.

Dzięki

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5A przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem, sprzedałem, żałuję. Pewnie do niego wrócę jeszcze.  :P IMO wiele zyskuje na szarym albo oranżowym nato.  :wub:

 

Posłucham rady...pomarańczowy - zamówiony:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie być gołosłownym. :P

 

4be2f00ddf70ed56c6dba4257efb84b4.jpg

 

5b3cc81e47e2eb6469ba421484600041.jpg

Edytowane przez 4palce

Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.