Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Audemars Piguet

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego dla mnie pomimo całej zajebistosci szlifow w RO lepszym zegarkiem jest DJ.

 

Pozatym miałem RO dwa razy, również miałem overseas i nawet niedawno pisałem gdzieś indziej że wg mnie overseas jest "lepszym" zegarkiem

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek,

nie oczekuj ode mnie, że będę się odnosił do wszystkiego, co ktoś tutaj napisze. Nawet jeżeli nie zgadzam się z czyjąś opinią, to nie oznacza, że zaraz mam tę opinię negować. Namolnością można tylko zohydzić firmę o której tu rozmawiamy, a nie o to mi przecież chodzi.

 

 

Świetnie, gratuluję :). Też lubię Grand Seiko, szczególnie modele Spring Drive i HEQ. Co do reszty Twojej opinii, patrz wyżej. :)

 

 

Ciężkie życie musi mieć król Hiszpanii, książę z Kentu, Robert Lewandowski, Tom Brady. Szczególnie martwi mnie sytuacja Toma, bo jestem kibicem New England Patriots. Szkoda byłoby stracić tak świetnego quarterbacka. A jakie katorgi musi przeżywać Henry Kissinger, że się zadał z Audemars Piguet? Normalnie czarna rozpacz. :);)

To tylko taki " przytczek" bez znaczenia :)

 

 

 

GS mam nadzieję teraz dopiero rozwinie skrzydla jako samodzielny byt, jak dobrze przecież wiesz potrzeba tylko troche czasu.

 

 

 

Tu też " podpuszczalem" w pozytywnym tego slowa znaczeniu, fajnie że poza " elementem" zegarki AP zaczynaja gościć na nadgarstkach " normalnych" ludzi.

To dobra droga, co widac po zaangażowaniu marki w sponsoring ciekawych wydarzeń sportowych i kulturalnych, nie promocji poprzez bandytów ze slumsów " przy kasie" z rapowania czy prochów....

Piekne zegarki w najlepszym wydaniu, nawet bez mikroregulacji.

Szczerze to zegarki nosze od ponad 30 lat i.... jescze nie mialem takiego z tym udogodnieniem ;)

Trochę moim zdaniem " cudowanie" w tej kwestii przez kolegów.

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

@McIntosh - czy ty jesteś trochę wrażliwy na "krytykę" do AP, czy mi się tylko wydaje?

 

To bardzo fajny zegarek, ale nie dla każdego gralem. Ładne szlifu, ozdobiony, świetna bransoleta...ale nadal może być tu jakieś "ale" we funkcjonalności. Obojętnie z jakiej manufaktury zegarek by nie wyszedł.

 

Dla mnie wyglada to na to że AP jest bezbłędny...a tak nie jest...również nie PP. Sama historia i ozdoba nie oznacza że człowiek musi wszystko przyjąć.

 

Jakbym jednak był w błędzie i to źle zrozumiałem / interpretowałem, to przepraszam

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez awi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to zegarki nosze od ponad 30 lat i.... jescze nie mialem takiego z tym udogodnieniem ;)

Trochę moim zdaniem " cudowanie" w tej kwestii przez kolegów.

A mnie zdarzyło się już sprzedać fajny zegar bo nie dało się idealnie dopasować bransolety. Ja też przez lata sobie radziłem bez mikroregulacji ale odkąd ją mam - bardzo doceniam. Kiedyś jeździłem też samochodem bez klimatyzacji ;-)

A co do AP - ponieważ jest dość delikatny i lekki ewentualne problemy z dopasowaniem bransolety prawdopodobnie nie będą rzutować na komfort noszenia tak bardzo jakby miało to miejsce w cięższym zegarku.

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

A mnie zdarzyło się już sprzedać fajny zegar bo nie dało się idealnie dopasować bransolety. Ja też przez lata sobie radziłem bez mikroregulacji ale odkąd ją mam - bardzo doceniam.

Problem nie musi dotyczyć wyłącznie bransolety. Miałem kiedyś Breguet na pasku kauczukowym i też nie mogłem dopasować zapięcia. Albo zegarek był zbyt luźny na nadgarstku albo za ciasny. Przydałoby się coś pomiędzy dla obwodu mojego nadgarstka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobnie z guma na pamie 233 B)

 

Powiem szczerze, ze "rozkrecajac" ten watek myslalem, ze pojdzie w zupelnie innym kierunku... coz - rozumiem "rozgoryczenia" zwiazane z bransoleta czy tarcza rodem iście z zegarkow Seiko za 3x mniej, ale nie sadzilem, ze calosc pojdzie w kierunku watku Rolexowego i ci sami, ktorzy walczyli/walcza z hejterami odnosnie Rolexa teraz sami hejtuja w podobny sposob AP... Ale to tylko moje odczucia  :)

 

Chyba tak jak w watku Rolexowym slynnym stalo sie stwierdzenie, ze do Rolexa trzeba dorosnac, tak w tym powinno krolowac, ze z RO trzeba "poprzebywac" :)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Mialem podobnie z guma na pamie 233 B)

 

Powiem szczerze, ze "rozkrecajac" ten watek myslalem, ze pojdzie w zupelnie innym kierunku... coz - rozumiem "rozgoryczenia" zwiazane z bransoleta czy tarcza rodem iście z zegarkow Seiko za 3x mniej, ale nie sadzilem, ze calosc pojdzie w kierunku watku Rolexowego i ci sami, ktorzy walczyli/walcza z hejterami odnosnie Rolexa teraz sami hejtuja w podobny sposob AP... Ale to tylko moje odczucia :)

Nie tylko Twoje, ale uważam, że lepiej odpuścić.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewrażliwieni jesteście, obaj :)

Od kiedy rozmowa ktora porusza kwestie porównań do innych, mowiaca o wadach ( majac caly czas swiadomosc wyjątkowośc i wysoka jakosc produktu) to hejt?

 

 

Moim zdaniem konstruktywna krytyka nadaje tylko kolorytu, smaku, pozwala spojrzeć na temat z kilku perspektyw... Nie tylko oh ah.

Gdyby bylo inaczej to do wyrażenia swojej opinii wystatczyly by monosylaby.

 

P. S Inna sprawa ze takimi wpisami lekcewazycie innych uczestników rozmowy, a to juz nie jest na " poziomie".

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Mialem podobnie z guma na pamie 233 B)

 

Powiem szczerze, ze "rozkrecajac" ten watek myslalem, ze pojdzie w zupelnie innym kierunku... coz - rozumiem "rozgoryczenia" zwiazane z bransoleta czy tarcza rodem iście z zegarkow Seiko za 3x mniej, ale nie sadzilem, ze calosc pojdzie w kierunku watku Rolexowego i ci sami, ktorzy walczyli/walcza z hejterami odnosnie Rolexa teraz sami hejtuja w podobny sposob AP... Ale to tylko moje odczucia  :)

 

Chyba tak jak w watku Rolexowym slynnym stalo sie stwierdzenie, ze do Rolexa trzeba dorosnac, tak w tym powinno krolowac, ze z RO trzeba "poprzebywac" :)

 

Mariusz, jeśli Ty do jednego wora wrzucasz porównywanie Rolexa do jego perfidnych podrób, potocznie zwanych "homarami" i porównywanie AP do tego samego Rolexa i GS, to chyba nie do końca się rozumiemy ;)

Dla porządku przypominam, że to Ty "rozkręciłeś" temat: AP RO vs Rolex i reszta świata ;)  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artme, skoro sam nie zdecydowałeś jeszcze którego zostawisz i wrzucasz odniesienia do Rolexa w co drugim poście , także w tym wątku, to rozumiem że tym samym też " hejtujesz" AP....;-)

Co do obcowania z RO - ostatnio gdy miałem okazję - zauważyłem że czarna tarcza ukrywa więcej detali w porównaniu do jasnej. Nawet logo ginie na niej. Daje to bardziej stonowany efekt . Tarcza jasna dzięki innej grze światła daje bardziej efekt wielowymiarowości , choć nieco pobłyskuje. Mnie chyba najbardziej do gustu przypadła tarcza niebieska - obecnie w stali tylko w extra thin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Robert, 15400 również występuje z niebieską tarczą, ale dostępny jest wyłącznie w butikach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki - czy ja pisalem o Was? A uderzyliscie, jakby to do Was byly moje slowa... uderz w stol... :D:P;)

 

Bede bronic Rolexa tak samo jak AP w waznych dla nich kwestiach, bo wiem o czym pisze, gdyz mam mozliwosc tego testowania w zyciu codziennym, wiec moge powiedziec cos wiecej niz Ci, ktorzy przymierzali cos TYLKO w salonie czy u kolegow na spotkaniu... a to wlasnie ci maja jak widac najwiecej do powiedzenia :)

 

Passero - nic nie rozkrecam, tylko staram sie porownac i wywolac zdrowa dyskusje (lubie rozmawiac i sie sprzeczac ;) ) a nie wysmiewanie i porownywanie co mozna miec za 5 x taniej... - to nie ten watek wg mnie, ale ok - szanuje i to ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert, 15400 również występuje z niebieską tarczą, ale dostępny jest wyłącznie w butikach :)

Ups...to gdzie ja byłem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, przy czym jakże konstruktywnie i merytorycznie rozmawiać bez krytyki a tylko z eksponowaniem zalet?

 

I jakie znów wyśmiewanie???

 

Robert, biała tarcza RO wyrywa z bamboszy i wcale nie odbywa się to kosztem kontrastu z wskazówkami i indeksami.

 

Przyznam się Wam, że jak założyłem 41 mm to natychmiast wręcz skojarzyło mi się z nieszczęsnym Inżynierem 43 mm. Mając do wyboru 37 i 41 mm, biorąc pod uwagę fakt, że ten zegarek jest wizualnie większy przez konstrukcję bransolety + wybrałbym bez ogladania się na opinie innych tego pierwszego.

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Bede bronic Rolexa tak samo jak AP w waznych dla nich kwestiach, bo wiem o czym pisze, gdyz mam mozliwosc tego testowania w zyciu codziennym, wiec moge powiedziec cos wiecej niz Ci, ktorzy przymierzali cos TYLKO w salonie czy u kolegow na spotkaniu... a to wlasnie ci maja jak widac najwiecej do powiedzenia :)

 ....

Owszem, mozesz powiedziec wiecej, ale chyba temat nie dotyczy tylko dzielenia sie wrażeniami z przyjemnosci użytkowania, a wypowiadac sie mogą w temacie TYLKO właściciele zegarków AP?

Jesli jest inaczej prosze edytować tytuł tematu, bo jak widac " strach" wyrazić swoja opinię, nawet pochlebną.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesadzasz ;)

Lubie gadac, ale tak samo jak z subem i RO mozna "zjechac" za wszystko, wiec to wielkie pole do popisu domoroslych krytykow i szydercow ;)

 

ps

Gustaw - Ty dla mnie masz swoje zdanie z ktorym sie licze i sumiennie je uzasadniasz, wiec nie o to mi chodzilo ;)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takich bedziemy wykluczać z dyskusji, zaręczam Ci :)

 

 

A porównania tarczy GS i AP w dalszym ciagu uważam za zasadne :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natomiast czarny też przepiękny i wybór bardzo trudny.

Szkoda, że w Hermitage nie mieli 39 mm...


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem tkwi gdzie indziej.

Bezsprzecznym jest fakt, że AP tworzy precjoza sztuki zegarmistrzowskiej przy których Omega i Rolex mogą tylko stanąć i podziwiać z rozdziawioną paszczą.

Przy czym niespecjalnie zauważyłem rozprawki nt. ww dzieł a ustawiczne bicie piany nad modelami, wybaczcie szczerość, w skali możliwości marki AP - niskimi. I konfrontując je z wysokimi modelami niższych marek, niektórzy się bulwersują, że niski model AP zwyczajnie nie dotrzymuje technicznie kroku wysokiemu modelowi Omegi czy Roleksa.

 

Przekładając na tematykę moto:

Porównujemy Audi A1 do VW Phaetona i zaprzeczamy możliwości wystąpienia sytuacji, że to VW jest od Audi wygodniejszy, szybszy, lepiej wyposażony, słowem - lepszy.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pior, a do kogo porównać?, jak nie do najlepszych, do jakich AP zdecydowanie należy .

Wszystko zależy od formy dyskusji, ktora moim zdaniem w tym temacie nie odbiega od jakosci ww marki :)

 

 

Kierunki rozmowy mogą obierać rozne drogi, wazne by nie forsować swojej jako jedynie słusznej :)

Wtedy wytwarza sie tzw " atmosfera" , a nie jeden pisze, reszta " slucha i podziwia".


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobnie z guma na pamie 233 B)

 

 ale nie sadzilem, ze calosc pojdzie w kierunku watku Rolexowego i ci sami, ktorzy walczyli/walcza z hejterami odnosnie Rolexa teraz sami hejtuja w podobny sposob AP... Ale to tylko moje odczucia  :)

 

 

Uśmiechnąłem się tylko. A może w jednym i drugim przypadku ten cały folklor tworzą ci dla których Rolek to numer 1 i to bezdyskusyjnie , bo wystarczy tylko wziąć go do ręki , no i ta wygoda noszenia jeszcze..... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

 

Passero - nic nie rozkrecam, tylko staram sie porownac i wywolac zdrowa dyskusje (lubie rozmawiac i sie sprzeczac ;) ) a nie wysmiewanie i porownywanie co mozna miec za 5 x taniej... - to nie ten watek wg mnie, ale ok - szanuje i to ;)

Mariusz, ja tylko odnoszę się do Twoich porównań…i z całych sił staram się "zdrowo" dyskutować :)

 

Uśmiechnąłem się tylko. A może w jednym i drugim przypadku ten cały folklor tworzą ci dla których Rolek to numer 1 i to bezdyskusyjnie , bo wystarczy tylko wziąć go do ręki , no i ta wygoda noszenia jeszcze..... 

 

…no, w końcu jesteś i to jak zwykle w dobrej formie ;)

A porównania tarczy GS i AP w dalszym ciagu uważam za zasadne :)

 

Ja, jeśli można, również :)

 I konfrontując je z wysokimi modelami niższych marek, niektórzy się bulwersują, że niski model AP zwyczajnie nie dotrzymuje technicznie kroku wysokiemu modelowi Omegi czy Roleksa.

 

 

@gustaw, tylko ta cała konfrontacja została wywołana przez @artme, w kontekście Jego nowego zakupu, stąd porównania do RO ;)

Moim zdaniem bardzo dobrze się stało, że cała ta dyskusja została wywołana, bo temat zaczął żyć. Mariusz kupił zegarek, zaczął go konfrontować ze swoimi doświadczeniami, wielu wyraziło swoje opinie, sądzę, że w kulturalnej atmosferze…to chyba o to nam wszystkim chodzi :)  Jeśli to ma być towarzystwo wzajemnej adoracji, gdzie słychać tylko jęki zachwytu, to ja wysiadam...

Edytowane przez Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Passero - nie no - nie wysiadajcie - ale jeki zachwytu choc raz na strone wrzucac powinniscie i juz! :D;)

 

@desmo - decyzja zapadla juz na 100% - na bazarek przed swietami trafi SD - chcialem jeszcze na spotkaniu ludziom pokazac, ale jak jestes chetny, to wal smialo B):)

 

@gustaw - pierwszy raz nie moge sie zgodzic z porownaniem motoryzacyjnym. A1 zostal celowo stworzony dla ludzi z mniejszym portfelem ale lubiacych marke (ewentualnie jako drugi samochod w rodzinie). Celowo jest mniejszy, ma slabsze silniki i "gorsze" wyposazenie, aby z jednej strony nie robic konkurencji wyzszym modelom a z drugiej moc posiadac cos co kojarzy sie juz z czyms drozszym (bo przeciez to nie Toyota Yaris). W AP RO nic nie bylo i nie jest "okrajane". Mechanizm jest od poczatku zaprojektowany i wytwarzany w ich stajni oraz sluzy jeszcze w wielu innych drozszych modelach a jego jakosc wykonania stoi na najwyzszym poziomie. Bransoleta choc uzyta w tzw. entry levelu jest jedna z najlepiej i misterniej wykonanych porownujac do konkurencji, wiec nie ma tu mowy o wypuszczeniu najtanszego modelu, aby bylo kogos na niego stac i mogl se go kupic zamiast np. Rolexa czy Omegi ;) Dla mnie to zupelnie inna filozofia, ale moze sie myle.

 

ps

od przestawienia czasu (zeszla sobota czyli tydzien) zegarek w dzien normalnie noszony a na noc odkladany koronka do gory zrobil do dzis + 2s :blink:  No to lubie! :D

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Moim zdaniem konstruktywna krytyka nadaje tylko kolorytu, smaku, pozwala spojrzeć na temat z kilku perspektyw... Nie tylko oh ah.

Gdyby bylo inaczej to do wyrażenia swojej opinii wystatczyly by monosylaby.

 

A porównania tarczy GS i AP w dalszym ciagu uważam za zasadne :)

 

Tak samo zasadne jak porównania tarcz Grand Seiko z Patek Philippe, Vacheron Constantin, Lange, Breguet. Dlaczego do każdego z takich wątków nie wrzucasz tarcz Seiko i nie porównujesz? Życzę Ci Marku więcej konsekwencji.  :)

 

Przekładając na tematykę moto:

Porównujemy Audi A1 do VW Phaetona i zaprzeczamy możliwości wystąpienia sytuacji, że to VW jest od Audi wygodniejszy, szybszy, lepiej wyposażony, słowem - lepszy.

 

Padłem. Czy Ty Gustaw uważasz, że ludzie którzy kupują zegarki Audemars Piguet są debilami? Royal Oak 15400 to w Twoim przykładzie Audi A1 natomiast Rolex Submariner to Volkswagen Phaeton? Wolne żarty. Submariner przy Royal Oak 15400 wygląda jak Reno przy Las Vegas. Jeżeli Submariner ma robić za Phaeton więc Royal Oak 15400 to Rolls-Royce Wraith.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.