Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Audemars Piguet

Rekomendowane odpowiedzi

Bezel w RO jest z innego materiału niż koperta i kajdan


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie - ale na bransolecie jest o wiele wiecej wyciec, zalaman i mniejszych elementow i ryski sa, jednak praktycznie niewidoczne. Bezel zas jest plaski i swiatlo jak pada na niego prosto z gory, to wtedy na plasko wychodza. Calosc jak koperta i bransoleta sa bardzo ok pod wzgledem rys i ich widzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno - koperta DJ mojej zony rowniez jest wykonana z tego samego materialu co bransoleta (jubilee) i tak samo polerowana, jednak na "bezelu" dookola tarczy widac o wiele bardziej ryski niz na niej - tak samo jak w RO ;) To kwestia budowy i kata ekspozycji a nie materialu ;)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba gładki bezel DJa jest polerowany a w RO szczotkowany. W pierwszym wypadku wystarczy parę ruchów capecodem w drugim ... hmmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - ale nie o to mi chodzi. Moje porownanie mialo na celu uswiadomienie, ze choc bransoleta jak i bezel w RO sa wykonane z tego samego materialu i tak samo szcztotkowane, to na bransolecie zupenie inaczej widac ryski.

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - ale nie o to mi chodzi. Moje porownanie mialo na celu uswiadomienie, ze choc bransoleta jak i bezel w RO sa wykonane z tego samego materialu i tak samo szcztotkowane, to na bransolecie zupenie inaczej widac ryski.

Rysy na zapięciu od wewnętrznej nadgarstka w dodatku na polerowanej części to żaden problem ale jakakolwiek szczotkowana powierzchnia , zwłaszcza na widoku to już kłopot a żart na temat biżuteryjności AP nie odnosił się do rodzaju polerki. Sam mówiłeś że Twój AP zwraca uwagę nawet laików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko - rozumiem, a co do zwracania uwagi, to fakt - poziom GMT etc. czyli np. Rolkow z polerowana bransoleta.

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AP RO jest bardziej "widocznym" na nadgarstku zegarkiem niż GMT. Co nie przeszkadzało by mi wogóle. Dla mnie oczywiście.

Za to marką mniej znaną. A w zasadzie prawie wogóle nie znaną w przeciwieństwie do R.

To również byłoby na + .


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem... jak u kogos widze GMT, to swieci sie (mieni) jak... ;)

Jest wiele momentow w ktorych RO i jego "anonimowosc" wiele daje na plus, ale nie dla kazdego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie byłby to wielki + .

Z tej dwójki bez wahania wybrałbym AP.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak - w zasadzie, to zlapalem swojego gralla, ale... dla jednozegarkowca licza sie wszelkie "dodatki" i... tu sub jest wg mnie nie do pobicia pod wzgledem uzytkowym (wygrywa nad RO regulowana bransoleta, luma i wodoszczelnoscia). Kiedys jeszcze dokladnoscia chodu, ale jak widac po serwisie Mariusza i moim juz nowym modelu - poprawili to i to calkiem niezle :)

 

AP RO jednak daje cos, co jak sie faktycznie kocha zegarmistrzostwo a nie tylko "dojscie do drogiego/znanego zegarka", ktory podnosi nasza pozycje kiedy inni sie na niego patrza ;)  oddaje wiele wiecej z kazdej strony i pod kazdym wzgledem. :)

 

Wykonczenia tarczy, szlify bransilety/koperty czy przepiekny zloty wahnik, to tylko czesc tego, co przenosi nas na inny poziom tego, za co placimy takie pieniadze - ale w AP to witac a w Rolexie musi czesto wystarczac logo ;)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak złapałeś, to czas najwyższy znaleźć nowego. ;) Przynajmniej ja tak mam. :lol:

Z R wybrałbym GMT. Dużo bardziej mi się podoba od Suba. No chyba, że mówimy o Subie TT. Ale w tym budżecie jest GMT TT, który jest imo ładniejszy.

 

Z WR faktycznie w RO przesadzili. :( Ale na spektakularne mycie rąk w umywalce :D wystarczy.

A na indeksach i wskazówkach jest luma


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luma jest i swieci ok, ale... krotko :(

Jesli chodzi o WR, to tak jak odpisal mi serwis - spokojnie mozna w nim plywac co czynie wskakujac do basenu/oceany czy siedzac w jacuzzi. Powiedzialem sobie, ze skoro serwis zezwala, to bede cieszyc sie zegarkiem a nie go lezakowac B);)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli użytkowo jak GMT. :D

Za to ładniejszy. :)

Ale droższy. :(

...

bede cieszyc sie zegarkiem a nie go lezakowac B);)

Bardzo słusznie. Grzechem byłoby go trzymać w szufladzie.

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak... :(

Jest piekny, wygodny i... ma swoja historie, ktora nie jest "zmyslona" czy wymyslona na sile jak to potrafia wypisywac o modelach spod znaku R ;) Zwyczajnie mowiac - piekny zegar i mechanizm B)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Zwyczajnie mowiac - piekny zegar i mechanizm B)

Dokładnie.

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - podaj mi przyklad zegarka na tym poziomie, ktory ma tak pieknie wykonana bransolete/koperte oraz tak piekny wlasny mechanizm - ja nie znam... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory co widziałem w realu i necie zegarki to żaden nie ma takiej bransolety i koperty. I to nie tylko w tym przedziale cenowym.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luma jest i swieci ok, ale... krotko :(

Jesli chodzi o WR, to tak jak odpisal mi serwis - spokojnie mozna w nim plywac co czynie wskakujac do basenu/oceany czy siedzac w jacuzzi. Powiedzialem sobie, ze skoro serwis zezwala, to bede cieszyc sie zegarkiem a nie go lezakowac B);)

Ośmielony wpisem artme postanowiłem zrobić przerwę w "lezakowaniu" mojego RO. Nawet sportowy strój nie przeszkadza . Zdjęcia w cieniu i łapiąc trochę słońca

cde0a25380be55973b057cea7e349a25.jpge76aa1180d7fb85a601de276c11ccfbc.jpgad24a5c9037d2e32e418af31188c4e8e.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pieknie  :)

A z ciekawosci - dawales go juz kiedys do serwisu i jesli tak, to co robili i jaki byl kosz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pieknie  :)

A z ciekawosci - dawales go juz kiedys do serwisu i jesli tak, to co robili i jaki byl kosz?

kupiłem go tuż po pełnym serwisie. właściwie sam poleciałem do autoryzowanego punktu AP w Belgii gdzie był serwisowany i tam dokonałem zakupu.

pełen serwis: mechanizm, odświeżenie koperty i bransolety, uszczelki itd to był koszt 1330 EUR (końcówka 2015 roku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Nie wiem czy już była ta informacja, ale może dla kogoś interesująca.

 

AP otwiera 18.09 swój pierwszy salon w Niemczech, w Monachium ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Monobrandowy, tak. Całkiem przyjemne wnętrza, co widziałem ze zdjęć

 

Jestem ciekaw, jak to będzie z tymi używkami.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i super - wreszcie cos blizej... moze i do nas dojada :rolleyes: .......... :D;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.