Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Audemars Piguet

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Passero

Dzis gitarowo... :)

 

 

Mariusz, mierzyłem ostatnio ten model i, bez względu na kolor tarczy, to bardzo piękny zegarek :)  Akurat ta referencja jest trochę grubsza od mojego Aquanauta, ale 15202 pod względem wizualnym kasuje, moim zdaniem, te wszystkie sportowe Patki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym zegarku jak w żadnym innym zachwycam się głównie bransoletą :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, mierzyłem ostatnio ten model i, bez względu na kolor tarczy, to bardzo piękny zegarek :)  Akurat ta referencja jest trochę grubsza od mojego Aquanauta, ale 15202 pod względem wizualnym kasuje, moim zdaniem, te wszystkie sportowe Patki ;)

Oho, Bartek walczy o bycie jedynym sportowym Patkiem na forum ( no w każdym razie tym ujawnionym ) ...ale co racja to racja ...RO jest spoko ale był fajniejszy jak był mniejszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Oho, Bartek walczy o bycie jedynym sportowym Patkiem na forum ( no w każdym razie tym ujawnionym )

Robert, dobre :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No...

Bez wątpienia "gra gitara" ;)

Gra, gra... ;)

W tym zegarku jak w żadnym innym zachwycam się głównie bransoletą :P

Bo jest jedyną recznie tak dopracowaną... jak dzielo sztuki ;)

Mariusz, mierzyłem ostatnio ten model i, bez względu na kolor tarczy, to bardzo piękny zegarek :)  Akurat ta referencja jest trochę grubsza od mojego Aquanauta, ale 15202 pod względem wizualnym kasuje, moim zdaniem, te wszystkie sportowe Patki ;)

Bez przesady - wszystko zalezy co sie komu podoba - ale dzieki ;)

A co do tarczy, to... ta nowa "szara" w ogole do mnie nie przemawia... brzydka i juz :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

@artme, @lort, nie smutno Wam tak samym tutaj? ;) Kupcie sobie jakieś Rolex'y, czy jakieś inne fajne zegarki... co tak będziecie tutaj sami siedzieć ;)  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Pepsi i Daytone caly czas czekamy, wiec RO musi wystarczyc do tego czasu :P - a czy smutno? :rolleyes: Pewnie, ze smutno - ale na szczescie radosc uzupelnia sam zegarek (cos jak w dziale PP z pieknym Aquanautem) ;)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@artme, @lort, nie smutno Wam tak samym tutaj? ;) Kupcie sobie jakieś Rolex'y, czy jakieś inne fajne zegarki... co tak będziecie tutaj sami siedzieć ;):D

Przekonałeś nas. Jako że nie ma "prawdziwych" kolejek na Rolexa to Daytonę i Pepsi odbieram jutro, wiadomo dziś poniedziałek wolny od handlu

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym zegarku jak w żadnym innym zachwycam się głównie bransoletą :P

Ja też ale zaledwie wizualnie. Użytkowo to gniot jakich mało - subiektywnie niewygodna i do tego, już całkowicie obiektywnie - żałosna jeśli chodzi o możliwość dopasowania.

 

Natomiast cały zegarek przepiękny.

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kruk czy aftermarket?

 

 

Przekonałeś nas. Jako że nie ma "prawdziwych" kolejek na Rolexa to Daytonę i Pepsi odbieram jutro, wiadomo dziś poniedziałek wolny od handlu

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użytkowo to gniot jakich mało....

Jestem ciekaw... <_< jesli uzytkowo bransoleta AP RO, to dla Ciebie "gniot jakich malo", to jakimi slowami bedziesz okreslac mniej wygodne niz ta... - az strach pomyslec :wacko:

Oczywiscie brak regulacji i dopasowania, to nie jest nic fajnego, jednak i drozsze oraz wyzej pozycjonowane marki tak maja - nic nadzwyczajnego - takie zycie :)

 

Dla mnie bransoleta z koperta tworza idealnie wywazony i bardzo wygodny zegarek, ktorego czasem nawet nie czuje, ze jest na nadgarstku (jak w subie) - pomimo braku regulacji B)

 

ps

caly czas idzie mi wierzyc, ze to forum milosnikow zegarmistrzostwa i ludzi kochajacych te rzeczy, dlatego nijak nie moge zrozumiec tych, co musza wyrazac swoje opinie czy zdanie na tym poziomie jak "gniot jakich malo" opisujac swoje jak zapewne doswiadczenia, ktore sa delikatnie mowiac... kontrowersyjne - ale szanuje to, bo to nie o mnie swiadczy...

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, to się nazywa trzeźwy i uczciwy osąd. Miałeś choćby Roleksy, których bransolety dopasowuje się z dokładnością do 3 mm a potem mamy jeszcze szybką regulację. Tak więc wiesz... :)


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są miłośnicy którym nie przeszkadza zwisający z nadgarstka zegarek są i tacy którzy bransoletę muszą mieć dopasowaną idealnie ( co zakłada także luzowanie w ciągu doby ) . Przy zegarku z tej półki w którym dodatkowo bransoleta wzorniczo stanowi integralny element legendy , wkurzałoby mnie jakiekolwiek „niedociągnięcie w tym departamencie”.

Fajnie Mariusz że Tobie udało się trafić z rozmiarem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak idealnej regulcji/dopasowania nie ma nic wspolnego z niewygodą samej bransolety. Kazda bransoleta, ktorej nie mozna dopasowac z dokladnoscia co do 2-3mm moze byc niewygodna a jest ich sporo na rynku i pisanie, ze to gniot jakich malo jest mocnym naduzyciem chocby dla ludzi, ktorzy beda to czytac a dopiero zaczynaja zabawe z zegarkami. Mysle, iz mozna (bedac na wyzszym poziomie wiedzy zegarkowej) trafniej dobierac slowa, bo takie okreslenia nie pasuja do Twojej wiedzy i doswiadczenia piszac o zegarku/bransolecie historii i ikonie, wykonanym na najwyzszym recznym poziomie jakich malo.

 

ps

jeszcze do niedawna praktycznie wszystkie bransolety nie mialy mikroregulacji - znaczy sie, ze wszystkie byly niewygodne i byly gniotami jakich malo? :rolleyes:

 

ps2

Robercie - mi sie udalo, choc w lecie wiadomo - mogloby byc jeszcze lepiej, jednak zegarek w calosci jest jak juz pisalem idealnie zrownowazony i wygodny jak chocby Sub B);)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kruk czy aftermarket?

 

 

 

Żartem odpowiedziałem na żart . do Rolexa przekonuję się od lat i ten proces nadal trwa.

Z AP Royal Oak nie było to natychmiastowe zauroczenie, ale mimo wszystko dość szybko wiedziałem że kiedyś u mnie zagości na nadgarstku

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim 18 cm nadgarstku 15400 całościowo wygodą nie umywał się do większości innych, podobnych grubością 41 mm zegarków. Być może zegarki tak zbudowane winno się dobierać mniejsze aby nie leżały jak żelazna obręcz- RO 37 mm był już względnie wygodny.

 

Co do samej bransolety - chyba ciężko zaprzeczyć, że ogniwo o szerokości całej bransolety nie jest w stanie się tak układać do nadgarstka jak ogniwo podzielone na 3 czy 5 części?


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak idealnej regulcji/dopasowania nie ma nic wspolnego z niewygodą samej bransolety. Kazda bransoleta, ktorej nie mozna dopasowac z dokladnoscia co do 2-3mm moze byc niewygodna a jest ich sporo na rynku i pisanie, ze to gniot jakich malo jest mocnym naduzyciem chocby dla ludzi, ktorzy beda to czytac a dopiero zaczynaja zabawe z zegarkami. Mysle, iz mozna (bedac na wyzszym poziomie wiedzy zegarkowej) trafniej dobierac slowa, bo takie okreslenia nie pasuja do Twojej wiedzy i doswiadczenia piszac o zegarku/bransolecie historii i ikonie, wykonanym na najwyzszym recznym poziomie jakich malo.

 

ps

jeszcze do niedawna praktycznie wszystkie bransolety nie mialy mikroregulacji - znaczy sie, ze wszystkie byly niewygodne i byly gniotami jakich malo? :rolleyes:

 

ps2

Robercie - mi sie udalo, choc w lecie wiadomo - mogloby byc jeszcze lepiej, jednak zegarek w calosci jest jak juz pisalem idealnie zrownowazony i wygodny jak chocby Sub B);)

Staram się nie wychodzić w tego typu dyskusje zaogniające wątek i dotychczas dobrze mi to wychodziło . Jednakże w tej sytuacji nie pozostaje mi nic innego jak zgodzić się w całej rozciągłości z kolegą artme w kwestii bransolet jako takich i bransolety RO.

Dodatkowo zgadzam się z opinią na temat....sposobu wyrażania opinii, tym bardziej tu na forum miłośników.

Równie dobrze mógłbym powiedzieć że opinia kolegi Gustawa to cyt. "gniot jakich mało".

No ale pełen luz... tym bardziej że w innych wątkach zdołałem zaznajomić się z tym sposobem wyrażania swoich racji przez Gustawa

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo zgadzam się z opinią na temat....sposobu wyrażania opinii, tym bardziej tu na forum miłośników.

 

Dokladnie o to mi chodzi. B)

Wiekszosc milosnikow zegarkow takich modeli nigdy nie miala (i moze nie bedzie miala) okazji nosic a czasem nie ma okazji nawet przymierzyc. Sam jak zaczynalem "zabawe" z zegarkami opinie o RO budowalem wylacznie o internetowe zdjecia i opinie Kolegow. I choc wtedy AP byl dostepny w Aparcie i mialem mozliwosc czasem go zalozyc na chwile na reke, to jednak najwiecej dowiadywalem sie od ludzi go posiadajacych i doslownie kazda opinia sie liczyla, gdyz i tak za wiele ich nie bylo, stad czytajac opinie Gustawa, ze niby bransoleta RO, to uzytkowo "gniot jakich malo", to posiadajac doswiadczenia z wieloma bransoletami od lat (Cyma, Omega, TH, Rolex, Tissot i kilka innych...) takie stwierdzenia sa mocno krzywdzace i zmieniajace rzeczywistosc dla ewentualnych zainteresowanych - ot i tyle :)  

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie nie podzielać mojej retoryki, jednakowoż nie da się nikogo pozbawiać prawa do takowej.

Jeśli założymy, że brak precyzyjnej regulacji bazowej oraz szybkiej regulacji to dwie wady bransolet RO - możecie to stwierdzenie kontestować, co nie przyprawiłoby mnie w sumie o wielkie zaskoczenie.

Ale niezależnie od retoryki, są to wady, w mojej opinii nie przystające do wielkiego zegarmistrzostwa.

Z czysto pragmatycznego punktu widzenia- im więcej krytyki a mniej, kolokwialnie mówiąc - cmokania i słodkopierdzenia - tym większa szansa na zmianę tego stanu rzeczy.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gustaw - jeszcze raz - brak mikroregulacji w kazdej bransolecie jest wada i fajnie byloby, aby wszystkie firmy to wprowadzily jako norme. Jednakowoz pisanie, ze brak tegoz elementu czyni ja uzytkowym gniotem jest zwykla przesada i bezsensowna "agresja". Chyba wyrazilem juz wszystko o co mi chodzilo, wiec nie bede wiecej bic piany.

 

ps

I zeby nie bylo - podzielam Twoja opinie a nie zgadzam sie wylacznie ze sposobem jej wyrazania - bez cmokania i slodkopierdzenia - EOT  ;)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia dizajnu i pięknego wykończenia, bransoleta RO to majstersztyk.

 

Ale z tym się zgadzam:

brak precyzyjnej regulacji bazowej oraz szybkiej regulacji to dwie wady bransolet RO...

są to wady, w mojej opinii nie przystające do wielkiego zegarmistrzostwa.

I z tym też się zgadzam:

Z czysto pragmatycznego punktu widzenia- im więcej krytyki a mniej, kolokwialnie mówiąc - cmokania i słodkopierdzenia - tym większa szansa na zmianę tego stanu rzeczy.

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.