Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Audemars Piguet

Rekomendowane odpowiedzi

Gość The Lord

Wolę słuchać prostego hałasu, ze sprzężeniami, ale z pomyślunkiem i dobrze skomponowanego niż bezmyślnych technicznych popisów na przykład Malmsteena ;)

 

Są jeszcze większe "primadonny", na przykład Steve Vai. Ja lubię styl Kiko Loureiro. Tutaj masz przewodni temat muzyczny obudowany, zróżnicowany i pięknie rozwinięty. Bezmyślności brak, pajacowania na scenie też nie zauważyłem, bo Kiko to skromny gość.

 

Edytowane przez The Lord

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam a ja jestem koneserem i słucham satrianiego ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej czasem zagrać dwa odpowiednie dźwięki w odpowiednim momencie, niż miotać 400 nutek na sekundę ;)

Edytowane przez Admof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Jak powinno się grać ostrą muzę na gitarze pokazał zespół Megadeth. Modelowy przykład solidnej techniki...

 

Niezmiennie jest to jeden z najlepszych kawałków.

https://m.youtube.com/watch?v=4tzWc3Xl4B0


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Lepiej czasem zagrać dwa odpowiednie dźwięki w odpowiednim momencie, niż miotać 400 nutek na sekundę ;)

 

W czasach mody na grunge, Joe Satriani marudził, że gitarzyści odchodzą od technicznego grania i grają w sposób niechlujny. Miał rację. Moim zdaniem, dobra technika gry otwiera kreatywność oraz pozwala uzyskać lepszy efekt końcowy. Poza tym, z dobrą muzyką czas się łaskawiej obchodzi. Z perspektywy czasu, muzyka Nirvany mnie nudzi, a na przykład słuchając płyty Megadeth zatytułowanej "Youthanasia" mam wrażenie, jakby krążek został nagrany wczoraj, a jest to wydawnictwo z 1994 roku.

 

Niezmiennie jest to jeden z najlepszych kawałków.

https://m.youtube.com/watch?v=4tzWc3Xl4B0

 

Którego współautorem jest wspomniany przeze mnie Loureiro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

A i tak wszystko pozamiatał Tom Morello :)

 

 

Ciekawe ile zostałoby z techniki Toma, gdyby mu zabrać efekty gitarowe.  :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=qjUYmUYcb8s

 

https://www.youtube.com/watch?v=6bjYAVk-DCs

 

Najlepsi potrafią tak...

 

 

Powyższy utwór to dzieło Zakka Wylde'a z projektu Pride & Glory, który pokazał jak fenomenalnym i wszechstronnym gitarzystą jest Zakk. Szkoda, że zabawa skończyła się na jednej płycie.

 

Dobra, może już nie nadwyrężajmy cierpliwości moderatora.  :)

Edytowane przez The Lord

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

A ja bardzo proszę modów o nie edytowanie. Takie offtopy są wręcz wskazane i mile widziane niczym AP RO na ręku :-)

 

Skoro tak, to jeszcze jeden wymiatacz, którego grzechem byłoby nie wspomnieć, a mianowicie Chris Broderick. Ktoś mądry kiedyś powiedział, że jak chcesz odróżnić gitarzystę - chłopca od gitarzysty - mężczyzny, to daj mu gitarę klasyczną i niech pokaże co potrafi. No i Chris pokazał...

 

 

 

A tu w "elektrycznym" wydaniu...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://m.youtube.com/watch?v=Ddn4MGaS3N4

To ja na koniec , dopisuje Andiego Mckee ,kiedyś chciałem grać jak on

I utwór africa w jego wykonaniu

https://m.youtube.com/watch?v=s3k-FfI55_I

 

A tu młody chłopak którego czeka świetlana przyszłość

https://m.youtube.com/watch?v=YzgTMh21zhI

Edytowane przez rafio77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Warto wspomnieć też Jasona Beckera, który z powodu choroby zgasł stanowczo za szybko, ale technikiem był znakomitym. 

 

 

Całą armię gitarzystów jazzowych i bluesowych sobie odpuszczę, bo moderator mógłby tego nie wytrzymać. Wspomnę tylko Roberta Johnsona. 

 

 

Na zakończenie... Warto pamiętać, że wszystko czym się dzisiaj tak jaramy w kontekście gitary jest pochodną twórczości naszych czarnych braci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm Ktoś napisał ze cobain nie umiał grać a jest na 12 miejscu wśród najlepszych gitarzystów wg.mgazynu rolling stone w 2003 roku , choć pewnie wzięli pod uwagę twórczość ,

 

Mam nadzieje ze moderator jeszcze ma cierpliwość :))

Edytowane przez rafio77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajmy o panach Page, White i The Edge z U2 (chociaż ten ostatni do mnie nie przemawia)...Świetny dokument, zwróćcie uwagę na zachowanie Jacka White'a - on ciągle się uczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Cztery strefy czasowe

post-65162-0-20842400-1533664003_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylo, nudne, nie ten dzial - ale jako milosnik tej zacnej marki posmieje sie wraz z Toba :D:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm Ktoś napisał ze cobain nie umiał grać a jest na 12 miejscu wśród najlepszych gitarzystów wg.mgazynu rolling stone w 2003 roku , choć pewnie wzięli pod uwagę twórczość ,

 

Mam nadzieje ze moderator jeszcze ma cierpliwość :))

Powiem tak. Wiem o Kurcie dużo I dużo o Nirvanie. Znam wszystkie piosenki na pamięć, łącznie z demowkami I niepublikowanymi materiałami. Oglądalem godziny wywiadów I poświęciłem setki na słuchanie. Przeanalizowalem większość tekstów piosenek i obejrzałem wiele dokumentów. Nirvana to była moja furtka do Grunge jaki The Doors ;) Kurt był przeciętnym gitarzysta i sam tego nie krył. Grał proste, powtarzalne rzeczy i nigdy nie wydziwiał, bo był skromny. Czemu jest na tej liście? Bo ta lista nic nie mówi. To lista 100 gitarzystów, którzy osiągnęli największy komercyjny sukces (z czego Kurt nigdy dumny nie był), a nie gitarzystów, którzy mają ponadprzeciętne zdolności

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Wiem o Kurcie dużo I dużo o Nirvanie. Znam wszystkie piosenki na pamięć, łącznie z demowkami I niepublikowanymi materiałami. Oglądalem godziny wywiadów I poświęciłem setki na słuchanie. Przeanalizowalem większość tekstów piosenek i obejrzałem wiele dokumentów. Nirvana to była moja furtka do Grunge jaki The Doors ;) Kurt był przeciętnym gitarzysta i sam tego nie krył. Grał proste, powtarzalne rzeczy i nigdy nie wydziwiał, bo był skromny. Czemu jest na tej liście? Bo ta lista nic nie mówi. To lista 100 gitarzystów, którzy osiągnęli największy komercyjny sukces (z czego Kurt nigdy dumny nie był), a nie gitarzystów, którzy mają ponadprzeciętne zdolności

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Tez tak uważam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba sie nie zalaczylo - net na tej wyspie dziala tak sobie...- niestety :wacko:

post-25547-0-32136500-1534520840_thumb.jpg

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki :) - tak jak napisalem wczesniej - Tajlandia, tylko fotka sie nie zalaczyla  :angry:  :D  ;)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz... - czas opuscic Tajlandie :( , jednak przezycia i swietna praca mechanizmu, to wieeeelki plus, ktory po Rolkach spedzal sen z powiek B)

Bylo wygrzewanie, bieganie jak i kapiele morskie i...? Odchylka na cale 2 tyg., to...... +2s :blink::)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii bizuteryjnosci RO nie "swieci sie" wiecej niz np. GMT czy Daytona i ich polerowane ogniwa ;)

Uczciwie rzecz ujmujac, to jedynym "wrazliwym" elementem w RO jest bezel, ktorego rysy moga denerwowac, ale i tak sa widoczne tylko w konkretnym oswietleniu i pod konkretnym katem, cala reszta jak koperta czy bransoleta sa trwalsze na zarysowania niz np. zapiecie w subie na ktorym to rysy "biurkowe" wygladaly koszmarnie :unsure:

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.