Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Audemars Piguet

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestes - jestes taki sam jak Omegowcy w dziale Rolexa a Rolexsiarze w dziale AP :D:P

Bartku - jak zawsze w zyciu bywa nie mozna miec wszystkiego (spodziewalem sie takich komentarzy ;) ), ale nie po to chcialem wejsc w troche inna polke/lige, zeby miec spokoj :) - wystarczy poczytac na forach o problemach z Patkiem/Nautilusami i ich serwisem etc. Jednak jak trzymam w obu rekach SD i RO i to sa to 2 rozne swiaty, choc pewnie bardziej nadawalby sie do porownania z RO SkyDweller, ale wtedy bez zastanowienia wybralbym RO B)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne Mario, ja to chyba dobrze nawet rozumiem bo byłem już na tej "półce" i świadomie wolę pozostać niżej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Poczatkowe problemy z datownikiem nadszarpnely pewnie troche wizerunek nowego wtedy mechanizmu. Teraz daja gwararancje na 3 lata, wiec mieli pewnie sporo czasu na dopracowanie wczesniejszych problemow - ale coz... jak bedzie, to zobaczymy - poczatki sa jednak obiecujace B)

Ludzie wypisują różne rzeczy w sieci, bo wydaje im się, że coś wiedzą. Mamy rok 2017. Pierwsze projekty kalibru 3120 powstały w roku 1998! Natomiast do produkcji (nazwijmy to) seryjnej werk wszedł w roku 2003. Faktem jest, że pierwsza wersja mechanizmu stwarzała problemy z datownikiem, a także cechowała się trudnymi do zaakceptowania niedokładnościami chodu. Jednakże usterki te już dawno temu zostały wyeliminowane.

 

Ale o co chodzi????, bo jak widac moj ang jest chyba nie do konca... :wacko:

Czy dobrze rozumiem, ze powinienem raz w miesiacu dokrecac zegarek recznie na maxa (min. 30 obrotow) nawet jak jest codziennie noszony?

Skąd ta informacja? W manualu tego nie znalazłem. Konstrukcja kalibru umożliwia wykorzystanie naciągu manualnego do nakręcenia zegarka i w takim przypadku należy ponad 30 razy przekręcić koronką, żeby nakręcić zegarek. Ja nigdy tak nie robię i nic złego się nie dzieje. Nawet po całkowitym wyczerpaniu rezerwy chodu, ustawiam tylko wskazówki, a samo dokręcanie koronki przez chwilę uaktywnia naciąg manualny. Wskazówki startują, a zegarek ląduje na ręku i nakręca się poprzez naciąg automatyczny. Wszystko w temacie.

 

[edit]

 

Może dodam jeszcze, że zastosowanie wyłącznika naciągu automatycznego stwarza możliwość do której odniosłem się wyżej. Jednakże moim zdaniem, nakręcanie koronką RO 15300/15400 należy traktować właśnie jak ewentualną możliwość, a nie stałą praktykę.

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają coś w sobie te AP. Różowe złoto na skórze jest zabójcze.. Ale piękna kombinacja miękkiego materiału z tak wyeksponowanymi powierzchniami i szlifem marszczy mi skórę na grzbiecie gdy pomyślę o rysach. Z drugiej strony mam kanciastego Inżyniera w tytanie i od wielu lat nic się nie dzieje.

Co do mechanizmu - info z manuala to imo uwaga natury ogólnej - każdy mechanizm powinien raz na kilka tygodni pochodzić. Noszony czy dokręcany. Nowy 3235 Rolexa wg manuala aby zapewnić precyzję chodu powinien po każdym zatrzymaniu być dokręcony min 25 razy. Ale mam wrażenie że dla Was jednozegarkowców nie ma to znaczenia.

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Mają coś w sobie te AP. Różowe złoto na skórze jest zabójcze.. Ale piękna kombinacja miękkiego materiału z tak wyeksponowanymi powierzchniami i szlifem marszczy mi skórę na grzbiecie gdy pomyślę o rysach. Z drugiej strony mam kanciastego Inżyniera w tytanie i od wielu lat nic się nie dzieje.

Co do mechanizmu - info z manuala to imo uwaga natury ogólnej - każdy mechanizm powinien raz na kilka tygodni pochodzić. Noszony czy dokręcany. Nowy 3235 Rolexa wg manuala aby zapewnić precyzję chodu powinien po każdym zatrzymaniu być dokręcony min 25 razy. Ale mam wrażenie że dla Was jednozegarkowców nie ma to znaczenia.

Faktycznie dla jednozegarkowców nie ma to znaczenia natomiast kolekcjonerzy zegarków nierzadko kupują rotomaty. Natomiast co do przebiegu wątku - dajcie już spokój z tym Roleksem. To jest temat o Audemars Piguet. To trochę tak, jakby ktoś założył temat o samochodach Rolls-Royce, a ktoś co chwila wyskakiwał z Volkswagenem Passatem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie denerwuj się Mariusz tak, to tylko żarty. Passat nigdy nie będzie Rolls-Roycem to wiadomo nie od dziś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- dajcie już spokój z tym Roleksem. To jest temat o Audemars Piguet. To trochę tak, jakby ktoś założył temat o samochodach Rolls-Royce, a ktoś co chwila wyskakiwał z Volkswagenem Passatem.

No ja tam nie miałem nić złego na myśli - uważam że to żadna ujma dla AP że jego MECHANIZM musi być nakręcany/ uruchamiany raz na kilka tygodni jak jakiś dajmy na to zwyczajny Rolex ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Nie denerwuj się Mariusz tak, to tylko żarty. Passat nigdy nie będzie Rolls-Roycem to wiadomo nie od dziś ;)

 

No ja tam nie miałem nić złego na myśli - uważam że to żadna ujma dla AP że jego MECHANIZM musi być nakręcany/ uruchamiany raz na kilka tygodni jak jakiś dajmy na to zwyczajny Rolex ;-)

 

 

To wynika z ograniczeń konstrukcyjnych większości zegarków mechanicznych chyba, że ktoś jest szczęśliwym posiadaczem JLC Extreme Lab. Nie rozumiem tylko jaki sens ma mieszanie do wątku o Audemars Piguet zegarków Roleksa. Czasem oczywiście można nawiązać, ale tu już się robi jazda prawie w każdym wpisie. Co za dużo, to niezdrowo  :).

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

To wynika ale chyba "tylko" z tego że Mariusz "musi" się na jednego zdecydować i nieuniknione jest tutaj porównanie.....tak mi się wydaje i przez to też ok.

 

Nie chodzi tu tylko o sam ozdobiony mechanizm ale o całokształt

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andreas - mysle, ze jak sie znajdzie ktos chetny na mojego SD, to pojdzie w dobre rece - decyzja spelnienia marzenia z kazdym dniem rosnie a powrot bedzie zawsze mozliwy - odwrotnie juz nie za bardzo ;)  Poza tym do tyrania jeszcze lepszy od R bedzie fajny G-Shock albo Seiko a piekna kazdego szlifu, wskazowek czy mechanizmu nie da sie niczym zastapic... - inna liga i tyle B)

 

A tymczasem... :)

 

post-25547-0-63733900-1508009930_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Rozumiem

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Jest piękny....po prostu....

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest - polecam  ;)  - wahnik szczegolnie... :wub:

post-25547-0-96286800-1508092319_thumb.jpg

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Faktycznie - rowniutko ustawiona koronka  B)

 

Pisałem o tym recenzując Royal Oak 15300ST  :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisales i faktycznie tak jest, tylko w przypadku takiego ksztaltu koronki, to cienko by wygladalo, jakby byla dokrecona "krzywo" (nie chodzi tylko o logo a o "kant" ustawiony pionowo - jesli wiesz o czym mowie). Ale mam nadzieje, ze jak wraca pozniej z serwisu, to zawsze tak ustawiaja a nie tylko jak wychodzi z fabryki ;)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Pisales i faktycznie tak jest, tylko w przypadku takiego ksztaltu koronki, to cienko by wygladalo, jakby byla dokrecona "krzywo" (nie chodzi tylko o logo a o "kant" ustawiony pionowo - jesli wiesz o czym mowie). Ale mam nadzieje, ze jak wraca pozniej z serwisu, to zawsze tak ustawiaja a nie tylko jak wychodzi z fabryki ;)

Po powrocie z serwisu bywa różnie  :). Czasem ustawią, a czasem nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Szkoda...

 

Tymczasem jakby kogos interesowalo - 10 rzeczy, ktore warto wiedziec o serwisie AP  :)

Punkt nr 9.  ;) 

 

http://www.apclub.pl/videovoices.html

 

Trzeba przewinąć do 11:55 filmu. To też w odniesieniu do wytrzymałości werków AP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1300 EUR za kompletny serwis: 2015 October, czyli 2 lata temu. Belgia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

5858 zł za kompletny serwis Royal Oak 15300ST. Rok 2017, Francja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Prawie PLN 6k za serwis?

 

No to faktycznie mając AP lepiej być jednozegarkowcem ...i tak co dwa lata?

To samo myślałem

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co 2 lata mozna sprawdzic wodoszczelnosc dla sw. spokoju, bo to tylko 50m i mozna to zrobic BEZPLATNIE, ale serwis co 5 lat nie jest niczym dziwnym, wiec nie przesadzajmy B)

 

Dla przypomnienia - serwis 2 razy tanszego Suba kosztuje 3.500pln - to juz bardziej akceptowalne? :rolleyes:

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.