Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Audemars Piguet

Rekomendowane odpowiedzi

Gość McIntosh

No ale o czym Wy w ogóle rozmawiacie? Royal Oak 15300/15400 to klasyczne zegarki o zacięciu sportowym. One są jak Aston Martin DB5. Jeżeli wodoszczelność i sportowy charakter czasomierza były kluczowe, to w wydaniu Audemars Piguet należało wybrać model z kolekcji Diverów. Moim zdaniem świetny jest ref. 15707CE.

 

https://www.audemarspiguet.com/en/watch-collection/royal-oak-offshore/15707CE.OO.A002CA.01/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie Mariusz o tym  :)

Do czasu jak nie mialem okazji ponosic dluzej (tylko przymierzanie w foliach albo na spotkaniach po ciemku w pubie ;) ), to wydawal mi sie taki "surowy" jak Sub, ale teraz (m.in. w swietle dziennym), to szczerze - ta bransoleta jest przepiekna, jednak na tyle sie mieni, iz bardziej pasuje mi do bialej koszuli niz do spodni dresowych - nic - trza zbierac jeszcze na divera  :D

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Przeglądając wątek zauważyłem, że jeszcze jedna rzecz wymaga sprostowania.

 

Poczatkowe problemy z datownikiem nadszarpnely pewnie troche wizerunek nowego wtedy mechanizmu. Teraz daja gwararancje na 3 lata, wiec mieli pewnie sporo czasu na dopracowanie wczesniejszych problemow - ale coz... jak bedzie, to zobaczymy - poczatki sa jednak obiecujace B)

Mylisz się. Audemars Piguet aktualnie daje 5 lat gwarancji. 2 lata gwarancji z automatu i dodatkowe 3 lata po zarejestrowaniu zegarka. Czyli razem 5 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - masz oczywiscie racje - oczywiscie zle to opisalem - to byl moj skrot myslowy a chodzilo daja DODATKOWE 3 lata czyli razem 5 lat  B)

Dzieki za sprostowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacyjnie wygląda z czarną tarczą.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Jak do dzis, to +3s/dobe - nie jest zle :)

 

Czy to jest stała niedokładność? +3 sekundy na dobę czyli sumarycznie po 9 dniach użytkowania zegarek spieszy się o 27 sekund. Dobrze rozumiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zartujesz Mariusz - to nie jest Rolex :P;)

 

Od poniedzialku notowalem z ciekawosci do dzis:

 

start  7:30    PN

 

+1s    23:00

+2s    7:20    WT

+1s    21:45

+1s    7:15    SR

+1s    23:25

+2s    7:40     CZ

+2s    23:00

+3s    7:30     PT

 

Wyszlo +13s od poniedzialku do piatku (4 dni), co daje +3,25s/dobe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Chyba zartujesz Mariusz - to nie jest Rolex :P;)

Oczywiście, że nie jest  :). W przeciwieństwie do Roleksa, to wielkie komplikacje określają DNA manufaktury z Le Brassus od początku istnienia.

 

Wyszlo +13s od poniedzialku do piatku (4 dni), co daje +3,25s/dobe :)

Bardzo dobry wynik. Ciekawi mnie jaka jest wielkość wychylenia koła balansowego od punktu równowagi do momentu, w którym naprężenie włosa wprawia balans w ruch powrotny do punktu równowagi, a energia kinetyczna pozwala poruszać się tak długo dopóki nie zmieni się w kolejne napięcie włosa wymuszające ruch powrotny balansu. Gdyby na poszczególnych odcinkach (pomiędzy punktami skrajnymi) udało się zachować równe czasy wahnięć, to wtedy wahnięcia balansu byłyby izochroniczne bez względu na wielkość kąta amplitudy. Natomiast wracając do wychylenia koła balansowego od punktu równowagi do punktu zwrotnego, ciekawi mnie jaka jest wielkość kąta amplitudy i idąc dalej jaki jest kąt wahania balansu (czyli dwukrotność amplitudy). Z teorii zegarmistrzostwa wynika, że najbardziej korzystna dla precyzji pomiaru czasu jest sytuacja, gdy balans "operuje" na dużych wahnięciach, a więc przekraczających 440 st. Czyli kąt amplitudy musiałby wynosić 220 st. lub więcej zachowując przy tym powtarzalność. Istotne znaczenie ma również moment bezwładności, który jest jednym z czynników wyznaczających okres wahania dla koła balansowego. No, bierze się też pod uwagę moment kierujący włosa. Następnie dzieli pierwiastek tych dwóch wartości czyli momentu bezwładności balansu i momentu kierującego włosa. 2 Pi rzeczonego pierwiastka daje wzór na okres wahania dla koła balansowego. No ale takie szczegóły, to chyba temat na inną dyskusję  :).

 

@Xpovoc,

producent nie deklaruje wartości na poziomie COSC ponieważ kaliber 3120 nie ma certyfikatu chronometru. Certyfikat chronometru ma kaliber 2908.

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacyjnie wygląda z czarną tarczą.

 

Dzieki - dokladnie - na zywo czad! Tak jak pisalem wczesniej - chcialem z biala ale jak porownalem na zywo obok siebie, to 15400 TYLKO w czarnej (15300 TYLKO z biala).

 

@Xpovoc - gdzies czytalem (chyba u nich na stronie), ze dopuszczalne jest jak w miesiac zrobi ok 50 sek. - ale poszukam i potwierdze. Tak jak napisal Mariusz - COSC nie ma, jednak jak widac popracowali, bo od nowosci calkiem niezle - przynajmniej mi starcza  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki - dokladnie - na zywo czad! Tak jak pisalem wczesniej - chcialem z biala ale jak porownalem na zywo obok siebie, to 15400 TYLKO w czarnej (15300 TYLKO z biala).

 

 

Możesz to rozwinąć? Bo przecież wizualnie różnia sie tylko rozmiarem i logo. Dlaczego TYLKO większy czarny a mniejszy biały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz to rozwinąć? Bo przecież wizualnie różnia sie tylko rozmiarem i logo. Dlaczego TYLKO większy czarny a mniejszy biały?

 

Mazik, nie sugeruj sie, Mariusz jest w trakcie radochy pozakupowej, nie jest miarodajny :D

 

Ja akurat bym wybral zdecydowanie białego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karol - nie moge sie z tym zgodzic, bo upodobanie czarnej nastapilo jeszcze sporo przed zakupem a nie, ze sie taki trafil ;) , wiec byl to swiadomy wybor. Jak ktos 15400 nie przymierzy/porowna bezposrednio z tymi dwiema tarczami, to moze tylko gdybac - wiem co pisze  B)

 

mazik77 - chetnie - choc to dluzszy wywod  :)

Roznica pomiedzy 15300 a 15400 tylko na papierze jest minimalna a faktycznie te dwa modele dla czlowieka zwracajacego uwage na szczegoly i fana RO jest znaczaca. Niektore rzeczy, ktore zaraz napisze sa oparte wylacznie o moj gust i moj nadgarstek, ale wiekszosc opisana bedzie podobnie na zagranicznych forach/porownaniach.

 

Po pierwsze wielkosc 15300 na moim reku wydawala sie idealnie dopasowana, jednak slowo idealnie w tym przypadku oznaczalo "mocno dopasowana" - moglaby byc ciut wieksza, ale nie musi. Dlatego w tym przypadku jasna tarcza jest super, gdyz optycznie powieksza calosc - to raz. Dwa - czarna tarcza w 15300 jest mniej ciekawa niz biala bo zwyczajnie dali tam bialy datownik - to troche zaburza calosc. Trzy - sekundnik w 15300 jest na koncu zaokraglony/splaszczony, co niektorym moze malo pasowac do kanciastego charakteru RO - w 15400 sekundnik jest prosto zakonczony.

 

Jestem do dzis zakochany w logo na indeksie 12 w modelu 15300 na jasnej tarczy, tak samo jak od dupki strony mechanizm wyglada zgrabniej, jednak jak popatrzec na czarna tarcze 15400, to widac, ze dopracowana jest pod kazdym wzgledem i jest lepiej "wywazona" przez ujednolicenie/uproszczenie wszystkich elementow - jest taka spokojna i mniej sie na niej dzieje a co za tym idzie - czytelna i klasyczna do bolu. Przedluzone indeksy z krotszym (ale jednak - w 15300 brak) na godz 3, czarna data, ostro zakonczony sekundnik i brak AP na 12 w tym wypadku daja na zywo niesamowicie przejrzyste wrazenie (zdjecie z netu ponizej - mozna samemu poogladac i porownac, choc na zywo to inna zabawa).

 

A konczac odpowiedz - czemu 15400 nie z biala? Dlatego, ze przy tej wielkosci koperty czarny jest zgrabniejszy (biala taka duza juz sie optycznie wydaje). Przy bialej rowniez gina tez indeksy na 12, ktore w 15300 byly logotypem . Wlasnie dlatego i troche bardziej sportowego charakteru, czarny w tym modelu wybralem bez zastanowienia  :)

post-25547-0-57337500-1508505891_thumb.png

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie Mariusz o tym  :)

Do czasu jak nie mialem okazji ponosic dluzej (tylko przymierzanie w foliach albo na spotkaniach po ciemku w pubie ;) ), to wydawal mi sie taki "surowy" jak Sub, ale teraz (m.in. w swietle dziennym), to szczerze - ta bransoleta jest przepiekna, jednak na tyle sie mieni, iz bardziej pasuje mi do bialej koszuli niz do spodni dresowych - nic - trza zbierac jeszcze na divera  :D

 

Oj mieni się, mieni, ale niektórym z dresami się nie gryzie :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Taaa, pasjonująca dyskusja na temat kolorków tarczy. Czy mógłbyś Mariusz przetestować zegarek na chronokomparatorze i wrzucić wynik na forum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj mieni się, mieni, ale niektórym z dresami się nie gryzie :)

Ale zwroc uwage, ze ma na sobie koszule, wiec to chyba taka moda na Londynskiego biznesmena (garnitur i plecak) :D

 

Mariusz - to jest forum dyskusyjne i ciesze sie, ze udalo mi sie rozruszac ten watek, ktory byl martwy (Ty rowniez powinienes ;)). Jest wiele osob, ktore sie zastanawiaja nad zakupem AP a nie moga ani poprzymierzac, ani zdjec poogladac ani tez wymienic sie pytaniami i to jest piekne - moze cos im w tym pomoze :) A ja zawsze chcialem gadac i gadac o AP, tylko nie mialem z kim a jak z Toba gadalismy, to sam widziales jak z 2 zdan/pytan zrobilo sie 45 minut rozmowy ;)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jaka jest wielkość wychylenia koła balansowego od punktu równowagi do momentu, w którym naprężenie włosa wprawia balans w ruch powrotny do punktu równowagi, a energia kinetyczna pozwala poruszać się tak długo dopóki nie zmieni się w kolejne napięcie włosa wymuszające ruch powrotny balansu....

:blink: :blink: :blink:

Mariusz - cos Ty palił??? :lol: :lol: :lol:;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

:blink: :blink: :blink:

Mariusz - cos Ty palił??? :lol: :lol: :lol:;)

 

Nic. To z czego się śmiejesz, to obrazowy opis amplitudy i kąta wahania balansu. Tak to działa w praktyce, ale rozumiem, że kolory tarcz i wodoszczelność to ciekawszy temat. Poza Tomkiem (TeJot) nie ma tu z kim o tym pogadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz - nie odpowiem juz wiecej na tego typu wpisy, choc bylo to zwyczajnie niesmaczne i przykre dla wielu z nas...

 

Nie czuje sie gorszy, ze nie znam sie na amplitudach i katach wahania balansu, ale jestem za to czlowiekiem, ktory kocha piekno (jestem grafikiem a nie informatykiem) jakie drzemie w kazdym detalu pieknych czasomierzy (nie tylko wewnatrz) i sprawia mi przyjemnosc rozmowa o tym i ciesze sie, ze sa tu nie tylko technicy, ale tez i artysci, jak chocby Filip spod ktorego to rak wychodzi wiele przepieknych paskow. Czy rozmowa o nich lub sprzaczkach to tez cos gorszego? Postawa jaka przyjales powyzej jest postawa chcaca tylko i wylacznie pokazac wyzszosc... wybacz, ale ja sobie odpuszcze, bo co jak co, to myslalem, ze jak czlowiek spelnia swoje marzenia i jest wsrod ludzi pasjonujacych sie tym samym, to raczej nie spotka sie z takim podsumowaniem jak Twoje... Przykro mi, ze nie masz tu z kim porozmawiac, bo to musi byc bardzo smutne i szczerze Ci wspolczuje, jednak nie jest to powod, aby wspanialych i pozytywnych ludzi (wielu z nich poznalem i znam) sprowadzac do "pustych" tylko dlatego, ze lubia rozmawiac o kolorach a nie o technice.

 

AP jest dla mnie ulubiona manufaktura najwyzszego zegarmistrzostwa, niestety ze wzgledow cenowych niewielu z nas moze sie nia cieszyc osobiscie (choc jakby posprzedawac kilka zegarkow, to uzbieralo by sie na jeden a ze stajni AP do czego wielu Kolegow bede namawiac :P - @mikolaj78 - sprzedawaj Rolki i Pamy i idziemy na Pilsudzkiego a pozniej na dobrego łychacza :D;) ). Mam nadzieje, ze takich wpisow bedzie w tym watku jak najmniej i nikt nie poczuje sie gorszy chcac porozmawiac o WSZYSTKIM - byleby to bylo zwiazane z zegarkami - osobiscie serdecznie zapraszam a ponizej...

 

nie mam pojecia jak na nadgastru kobiety moze dobrze lezec 15400, ale na zdjeciu wyglada ok :blink::wub:

post-25547-0-96216700-1508560123.png

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

 

nie mam pojecia jak na nadgastru kobiety moze dobrze lezec 15400, ale na zdjeciu wyglada ok :blink::wub:

Z tej perspektywy ciężko określić czy ok.

Cbyba, że każdy element (kobieta, zegarek) osobno. :D


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nic. To z czego się śmiejesz, to obrazowy opis amplitudy i kąta wahania balansu. Tak to działa w praktyce, ale rozumiem, że kolory tarcz i wodoszczelność to ciekawszy temat. Poza Tomkiem (TeJot) nie ma tu z kim o tym pogadać.

 

Chyba czas Mariusz na kolejne (74) odejście z tego smutnego forum ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... 

nie mam pojecia jak na nadgastru kobiety moze dobrze lezec 15400, ale na zdjeciu wyglada ok :blink::wub:

Mariusz, może dlatego tak dobrze leży, że to 15451 czyli średnica 37mm :)

 

Pozdrawiam,

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Marcin - jak milo :)

A jak u Ciebie - masz jeszcze RO czy zupelnie cos innego? :rolleyes:

 

ps

myslalem, ze to 15400... :unsure:

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Mariusz, na zdjęciu profilowym jak widać pozostał, tylko na zdjęciu :(


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.