Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
ledr

Klub Miłośników Zegarków Christopher Ward

Recommended Posts

Cześć wszystkim,

 

Mam problem ze zmianą płatności na GBP (dostawa do Polski). Wcześniej podobno bez problemu dało się zmienić walutę i zakupić w taki sposób (niższy koszt w porównaniu do EUR).

 

Obsługa Klienta napisała, że muszę zakupić w walucie danego regionu odbiorcy.

 

Spotkaliście się z czymś takim przy ostatnich zakupach ChW?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)
15 godzin temu, himerri napisał(-a):

Cześć wszystkim,

 

Mam problem ze zmianą płatności na GBP (dostawa do Polski). Wcześniej podobno bez problemu dało się zmienić walutę i zakupić w taki sposób (niższy koszt w porównaniu do EUR).

 

Obsługa Klienta napisała, że muszę zakupić w walucie danego regionu odbiorcy.

 

Spotkaliście się z czymś takim przy ostatnich zakupach ChW?

 

Wcześniej już ktoś o tym pisał. Najwyraźniej już nie można zmieniać waluty. 

 

EDIT: z ciekawości sprawdziłem. Mi zegarek w GBP dodał się do koszyka, mogłbym kupić. Proponuję założyć konto na stronie krzyśka, potem zmienić walutę na GBP i następnie dodać zegarek do koszyka

 

Screenshot_20260601_062623_Chrome.thumb.jpg.19985b76425b531e7db6efb169efe97f.jpg

Edited by Funky_Koval

quartz bandit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chialem zwrocic jeden z ostatnich zakupow do ChW, natomiast DHL uruchomil procedure celno-eksportowa, wraz z platnym pelnomocnictwem oraz oplatami celno-podatkowymi.

Dwa razy zwracalem poprzednio zegarki do nich i nigdy nie bylo takich numerow, czy ktos z Was ostatnio przerabiał ten temat?

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, Pawel.Sz napisał(-a):

Chialem zwrocic jeden z ostatnich zakupow do ChW, natomiast DHL uruchomil procedure celno-eksportowa, wraz z platnym pelnomocnictwem oraz oplatami celno-podatkowymi.

Dwa razy zwracalem poprzednio zegarki do nich i nigdy nie bylo takich numerow, czy ktos z Was ostatnio przerabiał ten temat?

Ja musiałem odesłać zegarek na serwis. Nie było takich cyrków. Chward dał mi etykietę zwrotną, paczka nadana. W mejlach deklarowałem tylko zawartość i podałem numer seryjny produktu dołączając zdjęcia. Za co chcą kasę od Ciebie?


quartz bandit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Agencja celna DHL, odpraca celna, oficjalnie w wiadomosci - trzeba wypelnic pelmomocnictwo do czynnosci odprawy oraz:
 

"Złożenie upoważnienia nakłada obowiązek uiszczenia opłaty skarbowej w kwocie 17 PLN. Zajmiemy się tym w Państwa imieniu, a kwotę doliczymy do faktury, wraz z należnościami celno-podatkowymi."

 

"Zapłaty na rzecz DHL równowartości należności celno-podatkowych wynikających z dokonywanych przez DHL zgłoszeń celnych, opłaty skarbowej, a także opłat wynikających z Cennika Usług Międzynarodowych DHL dostępnego na stronie: https://dhlexpress.pl (w tym prowizji wykładowej za korzystanie z zabezpieczenia DHL – oznaczonej jako „Obsługa należności celno-podatkowych” w kwocie 2,5% wartości opłat celno-podatkowych, min. 84,87 PLN*) * Kwota prowizji aktualna na rok 2026."

Zobcze jak sie dalej sprawy potocza :)
Tez nie mialem nigdy takich kombinacji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 minut temu, Pawel.Sz napisał(-a):

Agencja celna DHL, odpraca celna, oficjalnie w wiadomosci - trzeba wypelnic pelmomocnictwo do czynnosci odprawy oraz:
 

"Złożenie upoważnienia nakłada obowiązek uiszczenia opłaty skarbowej w kwocie 17 PLN. Zajmiemy się tym w Państwa imieniu, a kwotę doliczymy do faktury, wraz z należnościami celno-podatkowymi."

 

"Zapłaty na rzecz DHL równowartości należności celno-podatkowych wynikających z dokonywanych przez DHL zgłoszeń celnych, opłaty skarbowej, a także opłat wynikających z Cennika Usług Międzynarodowych DHL dostępnego na stronie: https://dhlexpress.pl (w tym prowizji wykładowej za korzystanie z zabezpieczenia DHL – oznaczonej jako „Obsługa należności celno-podatkowych” w kwocie 2,5% wartości opłat celno-podatkowych, min. 84,87 PLN*) * Kwota prowizji aktualna na rok 2026."

Zobcze jak sie dalej sprawy potocza :)
Tez nie mialem nigdy takich kombinacji.

Pierwszy raz coś takiego widzę


quartz bandit

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, Funky_Koval napisał(-a):

Pierwszy raz coś takiego widzę

 

Zapewne mam w tym tygodniu duze szczescie i jestem tym jednym przypadkiem na 100 ;)
Poki co, po kilku wymianach maili z DHL, przesylka poszla dalej.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
43 minuty temu, Pawel.Sz napisał(-a):

 

Zapewne mam w tym tygodniu duze szczescie i jestem tym jednym przypadkiem na 100 ;)
Poki co, po kilku wymianach maili z DHL, przesylka poszla dalej.

 

Powodzenia :)


quartz bandit

Share this post


Link to post
Share on other sites

2Aqv8tL.jpeg

 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Crafter Blue, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Oris, Sinn, Zelos

Share this post


Link to post
Share on other sites
W dniu 10.06.2026 o 17:47, Kubutek napisał(-a):

Dzisiaj na zielono :)

20260610_145326.jpg

Dobrze mu na tej gumie. 

 

jY76hwu.jpeg

Wf29Wh8.jpeg

 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Crafter Blue, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Oris, Sinn, Zelos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.