Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Ślimak85

Który z garniaków wybrać? <FC/ML/Epos/Schaumburg>

Który zegarek byś wybrał?  

31 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Wizualnie najbardziej odpowiada mi prostota w takich zegarkach - dlatego zagłosowałem na nr 2 .

Haha, a ja akurat lubię Tila Schweigera :). Uwielbiam film Bandyta, gdzie grał główną (w sumie tytułową) rolę, z kolei u Tarantino grał nazistę - ale nawróconego ;)

Właśnie i tu jawi się pewien problem - nie wiem w którym z warszawskich salonów można którykolwiek przymierzyć. Kiedyś pytałem w kilku miejscach o Chopina, ale nie znalazłem (na rynku pierwotnym są pojedyncze egzemplarze, tak naprawdę od ręki znalazłem jedynie TUTAJ.

Schaumburga chyba w ogóle żadnego na żywo nie widziałem... :ph34r:

Nikt nie mówił, że będzie łatwo :P

W jakimś salonie w galerii handlowej widziałem kiedyś Chopina, myślałem, że to właśnie w Warszawie, ale koniec końców to był chyba Kraków. To była limitowana edycja, więc pewnie coraz rzadziej można ten model spotkać.

Szukaj, kombinuj :D

Kompletnie nie rozumiem, dlaczego, gdy firma stosuje różne strategie cenowe, jest krytykowana. Może przybliżysz swoje zdanie?

Holding DKSH pragnie zrestrukturyzować swój profil działalności, jeśli chodzi o dobra luksusowe i ich sprzedaż na rynku azjatyckim. Padła decyzja o sprzedaży ML, nie dlatego, że firma odnotowała pewien spadek sprzedaży, ale ponieważ następuje zmiana profilu holdingu. Takie rzeczy działy się i dziać będą w biznesie. Powiedz wobec tego, na jakiej podstawie twierdzisz, że trzeba uważać na ich produkty?

Dodajmy, że ML to spółka o szacowanej wartości 100 mln franków, z rocznymi przychodami 70 mln.*

*według artykułu Bloomberg

70 mln przychodów a ile z tego zysków .....

Biedronka ma 35 mld przychodów a zysków to ma 1,2 mld...

z zaproponowanych wybralbym Purista - sam bardzo bralem go ostatnio pod uwage. Kupilem jednak Aerowatch'a Les Grandes Automat.

Tak, Purist jest rewelacyjny, jednak stwierdziłem że 42mm to za dużo jak na garniturowca na mój nadgarstek.

Wkrótce napiszę, czym się skończyło... ;-)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By pilar123
      Witajcie, 
      Słyszeliście o takiej marce jak CHOPIN Watches,  https://chopinwatches.com?
      Ktoś może napisać cos więcej, jaki werk, czy to przerobiona ETA?
      W ogóle kto stoi za produkcją?
      I co sądzicie na ów temat?
    • By Mallujemy
      Witam.

Planuje zakup "uniwersalnego" zegarka na co dzień za maksymalnie 5000zł.

Styl bardziej sportowy niż elegancki. (jeasny,dresy, polo, czasami sweterki itd. -do koszul/garnituru mam jakiegoś Tissota)

Wymagania: (pogrubione must be)

-średnica 41-44 mm ( 18 cm obwodu nadgarstka)

-datownik (koniecznie bez nazwy dnia tygodnia)

-stalowa bransoleta

-oznaczenia minutowe (min co 15min)

-fajnie gdyby było oznaczenie godziny ( przynajmniej godz. 12)

-ciemna tarcza

-szafirowe szkło

-żadnych dodatkowych tarcz (bez chronografu)

-wysoka jakość wykonania

-jeśli będzie to diver to bezel musi być stalowy (niemalowany) lub ceramiczny

-WR min 100m ( chce w nim pływać)

- mechanizm automatyczny ( wyj. TH Formula 1)

Wstępnie wytypowałem 4 zegarki:

Epos 3441 diver wersja czarna - 4000zł

Podoba mi się wizualnie, obawiam się tylko grubości (14,5mm) i tego że jest może zbyt sportowy.

Epos 3401 czarny na bransolecie- 4000zł

Z wyglądu tak troszkę przypomina mój ideał czyli Omegę Aqua Terra       ale jest trochę zbyt elegancki

Victorinox Airboss 241508 - 3000zł

Nie jestem fanem pilotów ale ten zegarek ma w sobie to coś.. jest brzydki że aż ładny. Niestety bardzo mało wiadomości można o nim przeczytać.

Tag Heuer Formula 1 w kwarcu  - 4000zł /w automacie używany 5000zł

Wydaję się tak idealny że aż trochę nudny. Czytałem też że jakość wykonania najtańszej linii TG jest taka o.

Czy te zegarki są godne polecenia?

A może Koledzy mają jakieś inne pomysły?

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.