Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomaliusz

Casio do kwadratu

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Funky_Koval napisał(-a):

To będzie dłuższy post.

 

Czekając na bransę zacząłem porównywać kostki i proszę poprawcie mnie jeżeli się mylę. Różnice między tymi modelami:

 

Screwback

Screenshot_20220622-070311_Chrome.thumb.jpg.afc56283423528060d251ae15cee8c7d.jpg

 

Klasyczna kostka (nowa wersja)

20220416_105455.thumb.jpg.05a9a395c9b4ff2b11a64e9057f6c2fd.jpg

 

są następujące:

- screw back ma stalową obudowę modułu, dekielek (ergo waży więcej)

- pasek w screw backu jest bardziej giętki i wygodniejszy

- podświetlenie  to elektroluminescencja w screwbacku vs led w klasycznej kostce

- różnice kosmetyczne w nadrukach na tarczy

 

To, co oba zegarki mają takie samo:

 

- plastikowy bezel

- moduł wraz z funkcjami

- mb6, tough solar

- identyczny wyświetlacz lcd 

- rozmiar

 

Wobec powyższych oraz tego, że na rynku mamy stalowce i tytany:

20210616_112408.thumb.jpg.633ead3845f90f8b453de02515147bb6.jpg

 

oferujące dodatkowo:

- bezel i bransoleta z metalu/tytanu

- większe przyciski

- wyświetlacz STN (o wiele lepsza czytelność, negatywów szczególnie)

- bluetooth

- szafir+antyrefleks w tytanach

 

To jaki jest obecnie sens kupowania screwbacków?? Płacić ×4 ile za klasyczną kostkę bo się podoba? Przecie za 1300 zeta to tytanu oczywiście nie, ale o metalowej i o wiele lepszej kości można spokojnie zacząć myśleć? Rozumiem, że przed erą metalowych kostek screw backi miały jakiś sens ale obecnie? Jak myślicie??

 

PS jestem w stanie zrozumieć, że komuś po prostu bardzo się screw back podoba. Za co podoba to nie mam pojęcia ale gusta są oczywiście różne

 

@tomaliusz @TomG80 @Sol @Burns @clusca @murcins @Louis Cypher

 

Wy tutaj jesteście kostko wymiataczami, jestem ciekaw co koledzy sądzicie na ten temat? :)

A mnie to nie zapytał 😂😂😂 

 

Tylko screwback jeżeli czujesz kostki, jak nie to kupujesz 5610 i zapominasz 😂 jak napisał Tomek. A w ogóle to smucisz gdybyś był drugi dzień na forum. I raczej znasz odpowiedzi na wszystkie swoje pytania. 

 

A jaki jest sens kupowania divera za 15k skoro za 3k ma wszystkio to samo łącznie z werkiem i wykonaniem? 

 

Kupiłeś 5610 i kajdan teraz do niego i liczysz na słowa że 5610 i to jeszcze z u na kajdanie jest the best, otóż nie jest. Jest opłacalne i nic poza tym. 

 

123603552_20220622_082725_HDR3.thumb.jpg.2fcb2ff0bf2a02cf96b6b54c07b62b43.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie GW-5000 i GMW-B5000 to dwa różne zegarki. Pierwszy to świetny zegarek na każdą okazję (poza tymi "wyjściowymi" oczywiście), uniwersalny kompan do casualowego outfitu. Drugi - bardziej "wyjściowy". Rzecz jasna nie do garnituru, ale do mniej formalnej marynarki już się nada. Naturalnie pasuje podobnie jak GW-5k głównie do nieoficjalnego ubioru, ale jest jest nieco bardziej "poważny". To tyle jeśli chodzi o garderobę. A teraz najważniejsze - waga. GWM-B5000 na bransolecie jest wg. mnie ciężki, przez co mniej wygodny. Raczej nie zapomnisz, że masz go na nadgarstku, czego nie można powiedzieć o GW-5k, który mimo stalowej koperty jest nadal lekki i super wygodny, a uzbrojony w kompozytową bransoletę - bajecznie komfortowy. Dosłownie przed minutą zważyłem GWM-B5000GD i GW-5000, oba na bransoletach (ten drugi na kompozycie w wersji V2), bransy dopasowane do mojego nadgarstka (18,5cm). Pierwszy 162g, drugi 102g. Niby 60g różnicy, niewiele, ale po założeniu na nadgarstek na cały dzień to naprawdę sporo. Reasumując GW-5k to solidność GWM-B5000 i wygoda plastikowego GW-M6510 :)

 

Dla mnie GW-5k wygrywa w bezpośrednim starciu ze stalową kostką i piszę to nie będąc jakimś wielkim fanem tej pierwszej. Najbardziej lubię DW-5035D i DW-5030C na bransach ;)

 

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, eddi87 napisał(-a):

A mnie to nie zapytał 😂😂😂 

 

Tylko screwback jeżeli czujesz kostki, jak nie to kupujesz 5610 i zapominasz 😂 jak napisał Tomek. A w ogóle to smucisz gdybyś był drugi dzień na forum. I raczej znasz odpowiedzi na wszystkie swoje pytania. 

 

A jaki jest sens kupowania divera za 15k skoro za 3k ma wszystkio to samo łącznie z werkiem i wykonaniem? 

 

Kupiłeś 5610 i kajdan teraz do niego i liczysz na słowa że 5610 i to jeszcze z u na kajdanie jest the best, otóż nie jest. Jest opłacalne i nic poza tym. 

 

 

 

 

Nie zapytałem właśnie dlatego że tyle narzekasz :P I nie, nie liczę w ogóle że ktoś mi powie że 5610 jest "the best". Ja po prostu byłem ciekawy opinii innych. Ale nie, trzeba skrytykować

bo ktoś chce normalnie podyskutować. Napisałbyś za co Ci się screwback podoba to by było merytorycznie przynajmniej. 

 

@clusca

 

Spoko wląśnie o to mi chodziło :) Mam niedługo wyjściową okazję, same divery i dwie kostki w pudle więc może się pokuszę i założę czarną stalówę do marynary 

Edytowane przez Funky_Koval

quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Funky_Koval napisał(-a):

To jaki jest obecnie sens kupowania screwbacków?? Płacić ×4 ile za klasyczną kostkę bo się podoba? Przecie za 1300 zeta to tytanu oczywiście nie, ale o metalowej i o wiele lepszej kości można spokojnie zacząć myśleć? Rozumiem, że przed erą metalowych kostek screw backi miały jakiś sens ale obecnie? Jak myślicie??

 

Zwykły użytkownik - sensu nie ma

Maniak kostek - w tym jest cała zabawa i przyjemność. Dla tych, czasem innych nadruków, kolorów, zakręcanych dupek, itd.

 

Albo inaczej: a jaki jest sens posiadania dwóch i więcej kostek? (mam obecnie 5) ;)

 

Edytowane przez Sol

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dokonało się! Trzecia kostka już jest więc mogę z dumą stwierdzić, że jestem posiadaczek kostki 😉 

 

9BE8AF07-E4BB-4E97-9CE7-49E2C32305E5_1_201_a.thumb.jpeg.65e1b17b8cac95d9b79e946e941aa817.jpeg

 

5EDF4E57-D769-4FC9-9747-7F320D051B06_1_201_a.thumb.jpeg.efed2e1a714119e40f15551e6e562acd.jpeg

 

Różnorodność zapewniona: jest bransoleta, są paski, są różne wyświetlacze i jest okolicznościówka 😎

 

 9727DB16-401B-417D-BE28-3C49346F75F7_1_201_a.thumb.jpeg.fe5df4e495f2e212e0975d57c2643ffc.jpeg


"Mam całkiem prosty smak. Zawsze zadowala mnie to, co najlepsze" - O. Wilde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Mechon napisał(-a):

No i dokonało się! Trzecia kostka już jest więc mogę z dumą stwierdzić, że jestem posiadaczek kostki 😉 

 

9BE8AF07-E4BB-4E97-9CE7-49E2C32305E5_1_201_a.thumb.jpeg.65e1b17b8cac95d9b79e946e941aa817.jpeg

 

5EDF4E57-D769-4FC9-9747-7F320D051B06_1_201_a.thumb.jpeg.efed2e1a714119e40f15551e6e562acd.jpeg

 

Różnorodność zapewniona: jest bransoleta, są paski, są różne wyświetlacze i jest okolicznościówka 😎

 

 9727DB16-401B-417D-BE28-3C49346F75F7_1_201_a.thumb.jpeg.fe5df4e495f2e212e0975d57c2643ffc.jpeg

Grat! Jedna z ładniejszych kostek.


Jutro to dziś - tyle że jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pięknie, to najfajniejsza Twoja kostka default_wink.png Gratulacje, witaj w klubie :)

BTW, to ta z OLX/FB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dziękuję, dziękuję 😊

@clusca jedna z dwóch, które były na olx


"Mam całkiem prosty smak. Zawsze zadowala mnie to, co najlepsze" - O. Wilde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mechon napisał(-a):

No i dokonało się! Trzecia kostka już jest więc mogę z dumą stwierdzić, że jestem posiadaczek kostki 😉 

 

9BE8AF07-E4BB-4E97-9CE7-49E2C32305E5_1_201_a.thumb.jpeg.65e1b17b8cac95d9b79e946e941aa817.jpeg

 

5EDF4E57-D769-4FC9-9747-7F320D051B06_1_201_a.thumb.jpeg.efed2e1a714119e40f15551e6e562acd.jpeg

 

Różnorodność zapewniona: jest bransoleta, są paski, są różne wyświetlacze i jest okolicznościówka 😎

 

 9727DB16-401B-417D-BE28-3C49346F75F7_1_201_a.thumb.jpeg.fe5df4e495f2e212e0975d57c2643ffc.jpeg

Graty, to teraz pora na pierwszą sprzedaż kostki 😎💪. Do wylotu czarnuch po prawo i zakup 5k 🤗

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, eddi87 napisał(-a):

Graty, to teraz pora na pierwszą sprzedaż kostki 😎💪. Do wylotu czarnuch po prawo i zakup 5k 🤗

Hehe… pewnie i na takie ruchy przyjdzie czas 😉 Ale na razie muszę złapać oddech bo jeszcze czekam na przybycie GWG-1000 (powinien jutro dotrzeć). Tak że ten 😁


"Mam całkiem prosty smak. Zawsze zadowala mnie to, co najlepsze" - O. Wilde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Mechon napisał(-a):

Hehe… pewnie i na takie ruchy przyjdzie czas 😉 Ale na razie muszę złapać oddech bo jeszcze czekam na przybycie GWG-1000 (powinien jutro dotrzeć). Tak że ten 😁

Widzę że grubo się kręci 😎

Graty👌

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Funky_Koval napisał(-a):

są następujące:

- screw back ma stalową obudowę modułu, dekielek (ergo waży więcej)

- pasek w screw backu jest bardziej giętki i wygodniejszy

- podświetlenie  to elektroluminescencja w screwbacku vs led w klasycznej kostce

- różnice kosmetyczne w nadrukach na tarczy

Jako że się nie znam to się odezwę :D

Co do podświetlania wypowiedział się @GTB więc nie będę powielał - ale jako że sam wolę metalową kostkę od plastiku to pozwolę sobie napisać dlaczego, otóż moim zdaniem screw back'a czuć na ręce a plastik nie - dla mnie to "słodki ciężar" i dlatego wolę metalową kostkę - co do innych różnic to jak dla mnie mnie twardszy pasek bardziej pasuje bo nie lubię mieć ciasno zapiętego zegarka, miękki luźno zapięty powoduje że zegarek "lata" po łapie - w GW-5000 miałem pasek od DW-5600 i mi to pasowało. Jest jeszcze jedna różnica - moduły w metalowych kostkach są z reguły bardziej czytelne... kombinowałem dlaczego i wydaje mi się że różnica wynika z tego że zakręcany dekiel równomiernie i ciasno dociska podkładkę do modułu i dalej moduł do koperty, przy plastikach dekiel trzymają cztery śruby wkręcone w plastik, dodatkowo amortyzowany przez uszczelkę - wniosek taki "wpadł mi" po zamianie modułu z DW-5600 do DW-5030, kontrast zmienił się na plus.

Oczywiście to czysto subiektywne odczucia - a biorąc pod uwagę obecne ceny screw back'ów swobodnie można znaleźć jakąś bardziej oględną i technicznie bardziej zaawansowaną alternatywę albo jakiś automat... tak że jak pisałem na początku - ja się nie znam ;)

 

8 godzin temu, Funky_Koval napisał(-a):

Rozumiem, że przed erą metalowych kostek screw backi miały jakiś sens ale obecnie? J

Obecnie kupowanie żadnego zegarka nie ma sensu i nie ma co o sensie rozmawiać na forum zegarkowym... to trochę tak jakbyś chciał na forum samochodowym zapytać czy jest sens podkręcać moc silnika i pompować kasę w zmiany elektroniki skoro w mieście jest ograniczenie do 50km/h - pewnie że sensu nie ma ale to nie jest powód żeby tego nie robić :D


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mechon napisał(-a):

No i dokonało się! Trzecia kostka już jest więc mogę z dumą stwierdzić, że jestem posiadaczek kostki 😉

 

Gratulacje 👍

 

A w temacie "posiadania kostki", to mam następujące pytanie. Czy posiadanie tylko jednej kostki (screwback), ale za to tej samej od ponad 30 lat, to już "posiadanie kostki", czy jednak muszę dokupić jeszcze dwie 😉?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

 

Gratulacje 👍

 

Tałzend fankjus 😉

 

20 minut temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

A w temacie "posiadania kostki", to mam następujące pytanie. Czy posiadanie tylko jednej kostki (screwback), ale za to tej samej od ponad 30 lat, to już "posiadanie kostki", czy jednak muszę dokupić jeszcze dwie 😉?

 

Jestem nowy i kompletnie się nie znam więc tym chętniej się wypowiem: TAK! 😎


"Mam całkiem prosty smak. Zawsze zadowala mnie to, co najlepsze" - O. Wilde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

 

Gratulacje 👍

 

A w temacie "posiadania kostki", to mam następujące pytanie. Czy posiadanie tylko jednej kostki (screwback), ale za to tej samej od ponad 30 lat, to już "posiadanie kostki", czy jednak muszę dokupić jeszcze dwie 😉?

 

Tak, ale dokupić nie zaszkodzi, wtedy będzie TakTak 😎😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.