Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomaliusz

Casio do kwadratu

Rekomendowane odpowiedzi

V2 może mieć już nieco inną konstrukcję (ma np. odrobinę inną długość niż V1), przez co otwory na teleskop innej średnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę sprawdzić jak ktoś chce, bo mam oba i tekeskopy 1.8 i 2.0 ale ktoś musi chcieć 😂 chyba że dla potomnych hmmm 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już to przerabiałem do bransy najlepiej dać 1,8. 2,0 od paska wchodzą na siłę do maskownicy a upchnięcie tego w uszy wymaga siły Pudziana i są tak naprężone jak świnia na rodeo. Nie polecam. Duża możliwość porysowania i wyszczerbienia koperty jak plastikowa.

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, eddi87 napisał(-a):

Czyli b5600 też z odpowiednimi z v2 :) bo było nie za ciasno. A ja lubię jak jest ciasno 😂

Ja nie zawsze 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za odzew! Czyli lepiej od razu ciensze teleskopy dać. A jeszcze jak myślicie do tej podstawowej kostki to lepiej będzie pasować v1 czy v2? Czy jeden pies?

 

@eddi87

Miałem ale nie ściągałem :) sam zegar bez bransy to ciężko pogonić, wszystkim na bransie zależy


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie miałem kostki na bransie, ale też celowałbym w v1

Chyba ciężka do zdobycia, co?

 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Sol napisał(-a):

Ja jeszcze nie miałem kostki na bransie, ale też celowałbym w v1

Chyba ciężka do zdobycia, co?

 

no ciężko cięzko :D ale chyba cenę przeboleję.....

czyli teleskopy zamawiać 18mm i 1,8mm grubości?

 

Edytowane przez Funky_Koval

quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! a masz  może oink do jakiegoś sklepu z tymi teleskopami? U Pana Adama wyprzedane....

 

Edytowane przez Funky_Koval

quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Zielony ze świecącym paskiem

 


 

9D703C29-5593-4E33-BF25-DEF51FC5CBFC.jpeg
 

 

E0DF39E8-073B-4830-8E83-9F5908E19DE1.jpeg

 

 

FEBB810D-DC24-4895-9E33-09994BE22738.jpeg

Edytowane przez Louis Cypher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Funky_Koval napisał(-a):

Dzięki! a masz  może oink do jakiegoś sklepu z tymi teleskopami? U Pana Adama wyprzedane....

 

Na Allegro jest tego pełno.

Zapytaj w Świecie Zegarków, bo na ich stronie nie ma, ale na Allegro mają dostępne kilkanaście sztuk: https://allegro.pl/oferta/oryginalny-teleskop-casio-ef-540-16-mm-grubosc-1-8-8508640878. Tyle, że drożej.

 

Jeszcze dopiszę ku przestrodze, bo mi się przypomniało. Nie wiem jakiej jakości (chodzi mi o dokładność wykonania, ostre krawędzie na czubku teleskopu) są teleskopy nieoryginalne Casio i czy czasem różnica w cenie nie wynika właśnie z powyższego, Zdarzyło mi się bowiem zakładać pasek na niebrendowych teleskopach i nawet nie wiem kiedy wyszczerbiły się krawędzie otworów w plastikowej kopercie zegarka. Robiłem to bardzo delikatnie, a mimo to i tak udało mi się to spier... przyć. Tak teraz sobie myślę, że może to właśnie wynikać z faktu, że oryginalne teleskopy są lekko przeszlifowane/zaoblone na czubku i ryzyko uszkodzenia czegokolwiek jest mniejsze. Dlatego osobiście, pomimo że niecasiowe pasują, to jednak teraz zamawiałbym oryginały. Może niech się tutaj Tomasz @TomG80 wypowie w tej kwestii :)

 

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, clusca napisał(-a):

 

No właśnie cena mnie dotychczas powstrzymuje, a paski nie są znowu takie złe bym musiał zmieniać.

 

12 minut temu, Louis Cypher napisał(-a):


Zielony ze świecącym paskiem

 

Dalej jest fajny?

Mój zaginął w transporcie i chyba nie będę go miał.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Sol napisał(-a):

 

Dalej jest fajny?

Mój zaginął w transporcie i chyba nie będę go miał.


Nadal jest bardzo fajny. 
Zwrócili Ci kasę?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Sol napisał(-a):

No właśnie cena mnie dotychczas powstrzymuje, a paski nie są znowu takie złe bym musiał zmieniać.

 

Za pierwszą płaciłem 260 PLN, za druga już 300 PLN. Mówiąc szczerze, nie żałuję, bo jednak komfort, a w zasadzie nie komfort, a ogólne odczucia noszenia kostki na bransie jest zupełnie inne niż na pasku. A ja przecież nie lubię bransolet ;)

Jedyne wyjście na tanią bransę, to kupno GW-B5600 na bransolecie w jakiejś super hiper promocji, dokupienie paska, teleskopów i odsprzedaż GW-B5600 na pasku. Bransa wyniesie wtedy realnie jakieś 150 PLN. Tylko trzeba uważać, żeby czegoś nie spiętrolić, tak jak ja, co opisywałem wyżej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwrócili, bo zanim się ogarnęli, że zwrócą to wszystkie wyszły.

Nawet przypuszczam, że specjalnie na to czekali... ale to tylko przypuszczenie.

Straciłem tylko na przewalutowaniu.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak jeszcze Ci na nim zależy, to na Amazon.de jest w dobrej cenie: https://www.amazon.de/dp/B08LQRZBY6?m=A3JWKAKR8XB7XF&tag=idealode-am-pk-21&ascsubtag=2022-06-21_f200942dcc21dd071eef4440f82fa6d862502554fa4e96ca4bb969b72709927e&th=1&psc=1

Wychodzi po zastosowaniu bonu promocyjnego coś w okolicach 157 euro z przesyłką :)

 

image.thumb.png.fabdb1fbae6343cbf7e8dedc6390ce17.png

 

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@clusca 

Dobry Ziomek Maciek zawsze znajdzie dobry deal 👌🏻
Od siebie dodam, że nawet ten świecący pasek, który był na początku niewygodny, po czasie się ułożył i jest wygodnie. 
Za 720 z dodatkowym bezelem i paskiem - tylko brać, bo zaraz nie będzie. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjechała właśnie taka kosteczka, bo wszystkie ostatnio poszły precz ode mnie.

Fajna jest, ale limonkową do pudełka też bym ponownie przygarnął 😜

 

 

IMG_6691p.jpg


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Sol napisał(-a):

Ja jeszcze nie miałem kostki na bransie, ale też celowałbym w v1

Chyba ciężka do zdobycia, co?

 

 Jak coś, to pisz na priv - coś tam się chyba u mnie wala po szufladzie.

5 godzin temu, clusca napisał(-a):

(...) Jeszcze dopiszę ku przestrodze, bo mi się przypomniało. Nie wiem jakiej jakości (chodzi mi o dokładność wykonania, ostre krawędzie na czubku teleskopu) są teleskopy nieoryginalne Casio i czy czasem różnica w cenie nie wynika właśnie z powyższego, Zdarzyło mi się bowiem zakładać pasek na niebrendowych teleskopach i nawet nie wiem kiedy wyszczerbiły się krawędzie otworów w plastikowej kopercie zegarka. Robiłem to bardzo delikatnie, a mimo to i tak udało mi się to spier... przyć. Tak teraz sobie myślę, że może to właśnie wynikać z faktu, że oryginalne teleskopy są lekko przeszlifowane/zaoblone na czubku i ryzyko uszkodzenia czegokolwiek jest mniejsze. Dlatego osobiście, pomimo że niecasiowe pasują, to jednak teraz zamawiałbym oryginały. Może niech się tutaj Tomasz @TomG80 wypowie w tej kwestii :)

 

 

Ja zakładałem bransolety zarówno na teleskopach 1,8mm, jak i 2,0mm. Oczywiście 2,0mm wchodzi na wcisk, a 1,8mm wchodzi normalnie. Zawsze jednak korzystałem z oryginalnych teleskopów Casio. Nieoryginalnych może być mnóstwo rodzajów najróżniejszej jakości, więc wolę nie ryzykować. Najważniejsze przy montażu to aby wcisnąć płaskim wkrętakiem albo narzędziem do teleskopów końcówkę teleskopu tak, aby maksymalnie się schowała, potem opuścić końcówkę bransolety, aby wyrównała się z kopertą i dopiero wówczas puścić końcówkę teleskopu - wówczas nie porysujemy tyłu koperty. Mi kiedyś jak zmieniałem pasek na bransoletę w swoim AWG-M100B-1A, to chyba z pół godziny rzeźbiłem i dobrze, że mnie wtedy dziecko nie słyszało... Teraz montuję bransoletę w kilka - kilkanaście sekund. Jak się człowiek wprawi, to nawet na teleskopach 2,0mm idzie sprawnie.

 

Natomiast raczej odradzałbym montaż na teleskopach niewiadomego pochodzenia, bo kiedyś wymieniałem pasek w jakimś zegarku kogoś z rodziny (markowy, ale nie pamiętam, jaki), to jakość teleskopów pozostawiała wiele do życzenia: końcówki gibały się na boki tak, jakby lada moment miały wypaść. Także jeśli o mnie chodzi jeśli montuję coś do Casio, to tylko na oryginalnych elementach Casio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan Adam ze Świata zegarków napisał, że do tej bransy dorzuca teleskopy do jej zamocowania 1,8mm jak coś :)

 

Złamałem się i zamowiłem. Jak dojdzie założę bransę i dam tu znać :)

Edytowane przez Funky_Koval

quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To będzie dłuższy post.

 

Czekając na bransę zacząłem porównywać kostki i proszę poprawcie mnie jeżeli się mylę. Różnice między tymi modelami:

 

Screwback

Screenshot_20220622-070311_Chrome.thumb.jpg.afc56283423528060d251ae15cee8c7d.jpg

 

Klasyczna kostka (nowa wersja)

20220416_105455.thumb.jpg.05a9a395c9b4ff2b11a64e9057f6c2fd.jpg

 

są następujące:

- screw back ma stalową obudowę modułu, dekielek (ergo waży więcej)

- pasek w screw backu jest bardziej giętki i wygodniejszy

- podświetlenie  to elektroluminescencja w screwbacku vs led w klasycznej kostce

- różnice kosmetyczne w nadrukach na tarczy

 

To, co oba zegarki mają takie samo:

 

- plastikowy bezel

- moduł wraz z funkcjami

- mb6, tough solar

- identyczny wyświetlacz lcd 

- rozmiar

 

Wobec powyższych oraz tego, że na rynku mamy stalowce i tytany:

20210616_112408.thumb.jpg.633ead3845f90f8b453de02515147bb6.jpg

 

oferujące dodatkowo:

- bezel i bransoleta z metalu/tytanu

- większe przyciski

- wyświetlacz STN (o wiele lepsza czytelność, negatywów szczególnie)

- bluetooth

- szafir+antyrefleks w tytanach

 

To jaki jest obecnie sens kupowania screwbacków?? Płacić ×4 ile za klasyczną kostkę bo się podoba? Przecie za 1300 zeta to tytanu oczywiście nie, ale o metalowej i o wiele lepszej kości można spokojnie zacząć myśleć? Rozumiem, że przed erą metalowych kostek screw backi miały jakiś sens ale obecnie? Jak myślicie??

 

PS jestem w stanie zrozumieć, że komuś po prostu bardzo się screw back podoba. Za co podoba to nie mam pojęcia ale gusta są oczywiście różne

 

@tomaliusz @TomG80 @Sol @Burns @clusca @murcins @Louis Cypher

 

Wy tutaj jesteście kostko wymiataczami, jestem ciekaw co koledzy sądzicie na ten temat? :)


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GW5k rozmiarem jest jak standardowa DW a M5610 jest z tych nieco mniejszych (tak jak DW-D , GLX ,GLS). Podświetlanie jest w obu identyczne , zależne jedynie od tego czy to wersja dotychczasowa czy nowe U.

A co do screwbacka ... tu płacisz w głównej mierze za tradycję pierwszego G , dla tych co tego nie rozumieją i szukają ekonomi jest właśnie M5610. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.