Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Montepulciano

Pierwszy rotomat

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, chciałem odświeżyć temat. Kwestii rotomatu nie brałem pod uwagę do momentu kiedy w mojej kolekcji pojawiła się Eterna z fazami księżyca. W związku z tym ponawiam pytanie czy macie jakieś doświadczenie z rotomatami Klarstein ? Jak awaryjność, stabilność i kultura pracy ?

 

Jakieś inne sugestie ?

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=6957593642

 

7fb862dfd89bbc6b388b93c1802fd0a0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He, he, wczoraj kupiłem Klarsteina CA1PM...chodzi cicho, działa, wykonany porządnie,ponoć ręcznie, estetycznie. Ma 4 programy:

1.6min. w prawo- 30 min. przerwy i tak w kółko;

2.6min. w lewo-30 min przerwy i tak w kółko;

3.20 min. w lewo-10 min. przerwy-20 min. w prawo-10 min. przerwy i tak nonstop;

4.cykl naprzemienny 3 godzinny (po 10 min. w każdą stronę), 9 godzin przerwy i tak w kółko:)

Tu ważne pytanie do znawców-który cykl wybrać do Seiko 4r36? Zakładam, że może spędzać w rotomacie kilka tygodni.

post-34655-0-16637400-1517907961_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 lub 4. Mechanizmy seiko nakręcają się w obydwie strony więc w sumie fajnie by było żeby nie kręcił się w kółko tylko w jednym kierunku 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rok temu kupiłem budżetowe Tutelary za ok 200PLN - nie jest głośny i "półkownikowi" (na razie mam 1, ale miejsce na 2 automaty) chyba w nim wygodnie. Obroty w lewo LUB prawo, bez regulacji prędkości. 

 

Edit: ma cykle trzygodzinne - kręci godzinę i dwie stoi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślałem, że może dzień w lewo, dzień w prawo( czyli 1+2), bo cykle ładowania nie będą zbyt przeładowywać mechanizmu? Jeden obrót trwa ok. 6.2-6.3 sekundy -sam mierzyłem;) i nie mam możliwości regulacji obrotów...

Dzięki za porady, chętnie przeczytam każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestroga:

być może mam pecha, ale proszę uważać lub dobrze się zastanowić nad kupnem Klarsteina...Jak widać z ostatniego postu, użytkowałem rotomat ok. 1.5 m-ca.Po ok. 2 tyg. delikatnie chrobotał. Dziś stanął. Pomagałem mu trochę ręcznie, wówczas kręcił, zaczynał drgać aby znów stanąć w tej samej pozycji...Szkoda słów...A lakier ma fortepianowy :rolleyes:  -exclusive :D  i taki ładny był, amerykanski ;) ...

Nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.