Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
zasadas

Kryształowy Majak

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz mam do przeglądu Prima , z "plastikata" tarcza ( była snieżno biała, jest mleczno-biała-- UV tak działa... ( między innymi), bo w miejscu zasłonietym wskazówką budzenia , pozostało sniezno-białe :)

Jeżeli Majak ma też plastikata tarcze to może wyblakła ???

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, zasadas napisał:

Cieszę się bardzo, że kolejna osoba polubiła Majaki. Nie są to może arcydzieła zegarmistrzostwa, ale na pewno nie są też na końcu peletonu. Ja ostatnio dostałem kukułke Majaka. To jest dopiero arcydzieło że sklejki i plastiku. emoji15.png

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 

OOooo .... pokażesz ???? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taka : sklejkowa...

Zegar-kukułka Majak ZSRR Zabrze - Sprzedajemy.pl

 ale juz nie mam, bo kiedyś zapolowałem na kukułkę :) jak się pokazywała w drzwiczkach ...😜

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, zasadas napisał:

Cieszę się bardzo, że kolejna osoba polubiła Majaki. Nie są to może arcydzieła zegarmistrzostwa, ale na pewno nie są też na końcu peletonu. Ja ostatnio dostałem kukułke Majaka. To jest dopiero arcydzieło że sklejki i plastiku. emoji15.png

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 

 

Arcydzieła może nie ale mają naprawdę porządne mechanizmy, o.. 😄

10 minut temu, mkl1 napisał:

Ja miałem taka : sklejkowa...

Zegar-kukułka Majak ZSRR Zabrze - Sprzedajemy.pl

 ale juz nie mam, bo kiedyś zapolowałem na kukułkę :) jak się pokazywała w drzwiczkach ...😜

 

Też taka Kukuła mnie wychowywała 😝

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Yodek napisał:

Też taka Kukuła mnie wychowywała 😝

 No tak..

 Ty masz kotki w domciu..

 Nie miała prawa przeżyć :)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, mkl1 napisał:

 No tak..

 Ty masz kotki w domciu..

 Nie miała prawa przeżyć :)

 

Trochę włóknista była 😝

 

Moje Majaczysko z tarczą szpinakową, kolor ma nad wyraz soczysty. 

Twój najwyraźniej stal ze słońcem face to face... 🌞 Spiekł był znaczy się na blado

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze - sand ma tak samo jak u mojego Majaka - cyferblat „wyblaknięty”! Może taka ich uroda?!

... wykorzystałem fragment foto sand’a - bez jego zgody...

Tera zapewne wykreślą mnie z zegarkoklub.peel

E1A40550-9AB5-4BD0-B191-0B93000E1B07.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz to jak w banku ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, mkl1 napisał:

Ja miałem taka : sklejkowa...

 

Taka sama i tak samo tandetna.😉

 

5 godzin temu, andrewone napisał:

Kurcze - sand ma tak samo jak u mojego Majaka - cyferblat „wyblaknięty”! Może taka ich uroda?!

... wykorzystałem fragment foto sand’a - bez jego zgody...

Tera zapewne wykreślą mnie z zegarkoklub.peel

 

Ten typ tarczy był bardzo nietrwały, bardzo szybko traciły kolor, ale jak były trzymane w cieniu zachowywały fajnie barwę.

 

IMG_20201223_203739.jpg

IMG_20201223_203751.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasadas - to jest jednak Master! Wszystko mi wytłumaczył! Yodek - nie ukrywam - jako pierwszy mnie tym wpływem słońca na zyferblata - zasmucił...

zasadas - u ciebie to ten kolor tarczy - aż miło paczyć! W nocy śniło się mi, że w tym moim tak piknie okarsiłem i byłem jeszcze szczęśliwszym!

mkl1 - aż boję się zapytać (przez tarant’a!) - co to takiego ten „Prima”?!

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budzik PRIM = ПРИМ

 ten rzeczony PRIM ma plastikowe koło wychwytowe i kotwicę, więc daje mi popalić, to się wytarło i ktoś coś przestawiał, więc  zatapirował włos a i paletki  kotwicy powyginał..

 Ale już od wczoraj jest OK,

 Loczek na włosie zrobiłem ładnie okraągło

 Paletki poprawiłem , ustawiłem wysokość koła wychwytuwzględem kotwicy i działa...

 

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrewone - nie smuciłabym się nadto kolorem - wszakże ten wyblakły nie jest zły, a nawet fajny 😊.

Przy okazji pokaże swojego Majaka -"szpinaka". 

 

Wyharatałam starego Mira (no wreszcie). Żyje, tylko kuternoga - musiałam go natenczas podeprzeć jakąś nóżką. Ona chyba od Ruhli 🤭🥴

Może ktoś ma "nogę" od Mira? 😝

IMG_20201224_110602.jpg

IMG_20201224_110631.jpg

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świeetnie wygląda

 Naprawdę. widac, że to zegar z duszą :)

 

 

 

 

i to nie piszę uszczypliwie. NAPRAWDĘ mi się spodobał, bo zabawny ...

 

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, mkl1 napisał:

Świeetnie wygląda

 Naprawdę. widac, że to zegar z duszą nie piszę uszczypliwie. NAPRAWDĘ mi się spodobał, bo zabawny ...:)

 

 

A który..? 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten "kuternoga" :)

image.png.b7327a3f4b2e157a978f4992ca2eacbb.png


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, mkl1 napisał:

Ten "kuternoga" :)

image.png.b7327a3f4b2e157a978f4992ca2eacbb.png

 

Kupiłam go z sentymentu. Też z takim się wychowywałam, więc musi być 🤪

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yodek - chcę Ciebie przeprosić - nie zwrociłem uwagi, że jesteś pci żeńskiej a nie pci męskiej. Ale Yodek - jakoś z automatu - skojarzył się mi jako - łun. Raz jeszcze - sorry. Dziękuję również za „dobre słowa” co do mojego cyferblata wyblaknięcia! Merci Madame! No i w końcu zaprezentowałaś swojego „kryształa” - no - bajera! Первый сорт!  Moja Babcia posiadała takowy budzik «Мир» ale jako „Slava”! - identyko! Kiedyś pojade do Domu Rodzinnego - jeżeli nie wyrzucili tego po-Babcinego budzika - i jest gdzieś zawekowany - wtedy odezwę się i wyślę ci „Slave”! - Kiedy to będzie ten wyjazd?! - hmmmm.... - nie wiem jeszcze.

mkl1 - ten twój  «Прим» -to Czechosłowacja a niet russija ili Soviet Union! Chyba, że ten twój to jakiś jinny cykacz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, nie wiedziałem

 Prim to prim.

 Naprawiam dla forumowego Kolegi.

 Przysłał mi 3 budzidła i kieszonkę do SPA :)

 Będzie co grzebać

------ 👍

Jak skończę to zapodam krótką relację co było i co jest ...

 

Yodku

 zrób temu budzikowi narty, albo saneczki i będzie "jazzowo" albo "dżezowo" wyglądał.

 Ja bym tak zrobił :).......

i nikt takiego MIR'a nie będzie miał :)

(chcesz to Ci wystrugam  drzewniane narty...:) )

Wiesz , że ja lubię coś zmienic, gdy nie ma oryginalnych częći  ( vide, mój pierwszy (forumowy) Junghans w przeźroczystej obudowie, a'la szkieleciak"

 

ps.

 

 

Czekam na  Herr Leutnant Santa Klaus, któy ma mi dostarczyć kolejnego oficerka (chyba to będzie niemiecki, albo zdobyczny francuski???.

 Anonsował swoje przybycie dzisiaj.. :)

 

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, andrewone napisał:

Yodek - chcę Ciebie przeprosić - nie zwrociłem uwagi, że jesteś pci żeńskiej a nie pci męskiej. Ale Yodek - jakoś z automatu - skojarzył się mi jako - łun. Raz jeszcze - sorry. Dziękuję również za „dobre słowa” co do mojego cyferblata wyblaknięcia! Merci Madame! No i w końcu zaprezentowałaś swojego „kryształa” - no - bajera! Первый сорт!  Moja Babcia posiadała takowy budzik «Мир» ale jako „Slava”! - identyko! Kiedyś pojade do Domu Rodzinnego - jeżeli nie wyrzucili tego po-Babcinego budzika - i jest gdzieś zawekowany - wtedy odezwę się i wyślę ci „Slave”! - Kiedy to będzie ten wyjazd?! - hmmmm.... - nie wiem jeszcze.

mkl1 - ten twój  «Прим» -to Czechosłowacja a niet russija ili Soviet Union! Chyba, że ten twój to jakiś jinny cykacz...

 

Andre - nie masz najmniejszego powodu do przepraszania ☺️🖐️. Na początku wiele osób zmylił mój nick. Ba.. byłam podejrzewana nawet, iż jestem Markiem 🤭😝.

 

Słava to podobno siostrzany wzór/typ budzika. Jeśli naprawdę uda się Tobie Słavę tę odnaleźć - to byłoby super 👍.

To okaz z historią, a to co innego niż kupiony jako NN pochodzenia 😃.

 

Mkl - no miewam różne odlotowe pomysły ale Koledzy z forum skutecznie studzą moje nowatorskie zapędy. Już nawet przemyśliwałam czy z termo-modeliny nie zwałkować jakiejś nóżki ale poległam bo skąd wziąć odpowiedni "kapsel" ozdobny do nóżki, który nie odróżniałby się znacząco od oryginalnego...

 

Mój Herr Santa Klaus już był przyjechał 🎅.

Zwiózł to i owo pod 🎄 (ciepnę zdjęcia na swoim wątku bo Koledze Andre zrobimy mix'a tu)

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdrowych i wesołych Świąt 

 

 

 

ps. gnam  jeszcze do lasu na wigilijne spotkanie, by tradycji stało się zadość .........

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mkl1! Ja nie mialem zamiaru „wymundrzać się” w kwestii Prim’a! Nie jestem też zegarmistrzem. Po prostu - w gugle dałem i tak jak w przyp „oficyjerów” - poczytalem. Jestem pewien, że jak Koleżanka Yodek - nie  czujesz q mnie uraza!

Wzięło mnie na wspomnienia o Babci... bo ten budzik, co foto przypięła - Yodek..., jak „Slava” znajdzie się, to jest bankowo z nią druga - taka z chłopcem trabiącym; ten budzik jest szaro-stalowo-z czarną ruchomą podstawą; jest on (budzik ten) prostokątny; jak pamiętam ma malutki czerwony lub brązowy „guziczek” wył dzwonienia. Też Tobie go wyślę. Kurde..., jak ten czas ucieka. Pamiętam to wszystko bo ja te budziki pakowałem jak Rodzice zdawali mieszkanie po Babci... To było 41 lat temu. Szok!

 

... ten szaro-srebrno-z czarną podstawą - to o ile db pamiętam, miał „obwolutę” chromo-połysk, a chłopiec z trąbką na cyferblacie pod godz 12stą, to chyba napewno był tak z profilu przedstawiony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ten temat jest o Majakach, ale jakbyś chciał powspominać o Slavach, Mirach, Drożbach i podobnych im budzikach z byłego Związku Radzieckiego to tu znajdziesz dużo ciekawostek. O Pionierze z trąbka też.😉 Zostawmy ten wątek Majakom, tak chyba będzie przejrzyściej. 

 

 

 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda zasadas... tarant już wcześni mi „sygnała wysłał”! Ale - celowo wybrałeś foto - Slava globus/rakieta... eto mój praktycznie jedyny z Slava budzików - ulubieny... to był cios poniżej pasa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.03.2016 o 21:08, zasadas napisał:

Odkręć trzy nakrętki na tylnej pokrywie, umożliwi to wyjecie mechanizmu z kryształu. Podważ pierścień zewnętrzny (pomiędzy tarczą a pierścieniem od środka) a zejdzie właśnie ten pierścień ze szkłem i będziesz miał dostęp do tarczy i wskazówek. 

Próbowałem "wyrwać tarczę" z pierścienia osadczego szkła.

Ni chu.. nie idzie..

Wiem, że już to opisano, że nity po zewnętrznej stronie chromowanego pierścienia nie trzymają tarczy, ale u mnie tak to właśnie wygląda..

Jeśli te nity nie trzymają tarczy zegara, to po co tam są?

20210108_202719.thumb.jpg.3fedc143b0fa46b979eab0d9bc5b0ab6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.