Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
zasadas

Kryształowy Majak

Rekomendowane odpowiedzi

Sam ostatnio majaczka zanabyłem. Rok 65, nazwa w cyrylicy. Aż dziw bierze, jak to dokładnie i długo chodzi, mimo, że (zapewne) nigdy zegarmistrza nie widziało. I z racji tego, tylko zdobi półkę :).


Dobre, bo сделано в CCCP

Goral35: "arbuz do ubioru dojrzalego FACETA nijak mi nie pasuje !! chyba ze gosc sobie torebeczke jak teletubis od razu zafunduje ! arbuzy sie je albo wklada do skrzynek :)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo ciekawe. Gratuluję.

Jeśli to 1965 r. to bardzo proszę o zdjęcia, w szczególności mechanizm i sposób oznakowania. Czy jest numer czy tylko rok produkcji?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba będę zamykał zbiorek, bo kolory się kończą :D, mam jeszcze chrapkę na inny kształt w krysztale, ale ceny oszalały. Tym razem z 1972 roku, jak był nowy prawdopodobnie był turkusowy, teraz trudno określić. 

post-57210-0-43200500-1447275455_thumb.jpg

post-57210-0-03229000-1447275459_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze mechanizm. 

post-57210-0-13272900-1447275502_thumb.jpg

post-57210-0-51658500-1447275504_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę napisz, który otwór ulegał zużyciu czy otwór w płycie czy w bębnie sprężyny? Czy może stwierdziłeś uszkodzenia w tych dwóch miejscach?

 

Robię pewien odkop odpowiadając na post sprzed prawie dwóch miesięcy, ale jakoś wcześniej mi ten post umknął :) Otóż oprócz łożyska wałka sprężyny często nadmiernemu zużyciu ulegał otwór łożyskowy w przekładni chodu - chodzi o łożyskowanie tego małego koła, które zazębia się z zębnikiem koła wychwytowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć, myślałem, że narażone na wytarcie są łożyska w kolejności od wałka sprężyny kolejno tak jak przekazywana jest energia do balansu.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak działają firmy kurierskie. Pomimo tego, że zegar był solidnie zapakowany to i tak udało im się go zniszczyć.

post-57210-0-03782900-1448749717_thumb.jpg

post-57210-0-01953200-1448749723_thumb.jpg

post-57210-0-76353300-1448749770_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fankaDaktarina

Barbarzyńcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi zależało na kolorze tarczy, więc teraz szukam albo dawcy albo samego szkła, ale bez ciśnienia na już. ;)

Mechanizm umyty i nasmarowany, tarcza naprawiona, teraz popracuję trochę nad podstawą, później kryształ i kolejny Majak

post-57210-0-72489100-1448785439_thumb.jpg

post-57210-0-33427300-1448785450_thumb.jpg

post-57210-0-32446800-1448785457_thumb.jpg

post-57210-0-77167400-1448785465_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się dokupić brakującą część zegara i mogę teraz pokazać wszystkie przy nakręcaniu.

post-57210-0-49448200-1450549372_thumb.jpg

post-57210-0-94606000-1450549376_thumb.jpg

post-57210-0-98273100-1450549379_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje mi teraz szukać pozostałych kolorów i kształtów.

post-57210-0-56686900-1450549436_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, mam już taki żółty, ale może jak będzie tanio, to.... Szukam takiego z kryształową podstawą, może się uda gdzieś znaleźć. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do klubu.

Przywiozłem go z rodzinnego magazynu trochę przez przypadek razem ze starym FMSem. Posłużył za królika doświadczalnego (pierwszy czyszczony zegar) i przeżył. Miałem w planie pomysł na wsadzenie go w jakąś drewnianą obudowę (nie wiedziałem że Rosjanie też na to wpadli). Rocznik 1987.

 

https://www.dropbox.com/s/vmcrwx026mj1oo7/2016-01-16%2021.30.55.jpg?dl=0

Edytowane przez pawelll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny, cieszę się, że jeszcze ktoś interesuje się tymi zegarami. Może i wartość niewielka, ale radochy dużo z czyszczenia i ożywiania. Poza tym w dzieciństwie stal taki w moim rodzinnym domu. 

Gratuluję i zachęcam do pozostałych modeli lub kolorów.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę któryś kupić na części, bardziej się opłaca kupić taki niż szukać pojedynczych części. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że są wielbiciele i takich zegarów, to dla mnie znak, że są jeszcze na świecie prawdziwi pasjonaci  B)

 

Ja będąc parę dni temu u swojej babci natrafiłem u niej na kryształowego Majaka, aż się zdziwiłem... przypomniałem sobie wtedy o tym wątku 

Tutaj fotki: http://pokazywarka.pl/tuwkgl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę któryś kupić na części, bardziej się opłaca kupić taki niż szukać pojedynczych części. 

Teraz zobaczyłem temat majaków.Mam takie chyba dwa chodzące zostały mi z mieszkania po rodzicach-nie używali ich tylko leżały gdzieś na strychu i jakoś nie kojarzę tych zegarów z nimi - jednak nie chciałbym ich sprzedawać raczej oddać za koszt samej paczki.

Jak coś oferta dla Staszka w pierwszej kolejności bo wiem że u niego nie przepadną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informacja na pw.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No proszę, szukałem relacji z serwisu majaka i trafiłem na ten temat. A od wczoraj mam Majaka i ja. :)

 

Nabyłem go trochę przez przypadek. Byłem na bazarku w Spale. Akurat zaczęło popadywać, a ten Majak stał sobie na deszczu między różnymi rupieciami. Jakoś do mnie zagadał, bo wróciłem po niego po dwóch godzinach. Nadal siąpiło,.. ciekawe, ile takich wystawek czekał na tę adopcję. Co ciekawe, w domu, jak postawiłem go na komodę, to ruszył raźno i całkiem dobrze trzyma czas. :)

 

DSC_0424.JPG

 

Na zdjęciu brudasek - taki do mnie trafił. Jak tylko znajdę trochę czasu, to gruntownie wezmę się za niego. :)

 

Coś w sobie ma ten Majak. Jak go kupowałem, to żona fukała, że odpustowy i że w domu nie zostanie, bo nie pasuje do reszty wystroju (od początku planowałem wynieść go do pracy, zdobiłby mój office, obok kilku innych cykadełek), ale dziś już dała mu na imię (Maniek :blink:  ) i jak wspomnialem, że niebawem go wyniosę, to zrobiła minę pt. "czyżby?...". :D

Wiem jedno, jak mi się przy okazji trafi jeszcze jeden, to... przygarnę. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe - też miałem pomysł na zabranie mojego do  pracy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.