Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość zegarkiclub

Zbieramy podróbki, kopie, repliki itp. Nagrody

Rekomendowane odpowiedzi

Adres koniecznie:) logo klubu wraz z adresem internetowym rowniez by sie przydalo umiescic. Wiecej chyba nie trzeba. Plakat musi pozostac przejrzysty.


...Dominic

_________________

Tempus Fugit jak jasna cholera!

_________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Zbieramy i niszczymy..." nie brzmi zachęcająco.

 

No i trochę za mało odlotowe jak na Ciebie Demon.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, moze w takim razie wspólnie ustalimy co powinno być napisane ?

 

EDIT: Klod, ja tu przekazuję idee a nie "wyrażam siebie" ;-) To musi być czytelne - przede wszystkim. Wyraz "niszczymy" powinien zastanowić "widza". Co niszczymy ? Dlaczego ? Jak to ? Tego proponuję nie ruszać. Za to informacje "organizacyjne" powinny zostać "dopracowane".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...szczerze to mi nie pasuje obrazek bo tylkok wiadać na nim zegarki - nie widać że to są podróbki

 

proponowałbym zrobic coś w kanwie:

 

kiedyś do kiosku przyszło dziecko z namalowanym tysiacem złotych na kartce i chciało lizaka....

 

tym tropem idac mozna by namalowac zegarkek np. ktory w produktach made in china jest dołaczany do cukiereczków dla dzieci ma tylko przesnaczenie zabawowo edukacyjne...

 

czyli wizja moja taka np. jeden centralnie pokazany zegarek z napisem ROLEKS wyraźnie pokazany jako zegarek tylko do nauki czytania godzin...

 

..dobrze pokazany plastik


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może tak

 

ZBIÓRKA PODRÓBEK CELEM ZNISZCZENIA - ODDAJ I POKAŻ ŻE COŚ SIĘ ZMIENIA

 

 

 

ZBIERAMY PODRÓBKI DO DUŻEJ GRUPKI - POTEM W STOLICY NA .... ULICY - WALEC PRZEJDZIE I PO NICH BEDZIE :)

 

 

BĄDZ W PORZĄDKU - PRAWDZIWA CYNA NIE OD PODRÓBKI SIĘ ZWYKLE ZACZYNA

 

 

ODDAJ NAM SWÓJ PODRABIANY ZEGAREK I OLEJ TANI Z NIMI BAZAREK

 

PRAWDZIWA PODRÓBA ZEPSUJE WYGLĄD TWOJEJ DŁONI A NIEPRAWDZIWA DODA PRESTIŻU

 

ITD.

 

POZNIEJ PODAM BO SNIADANIE STOI NA STOLE


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...szczerze to mi nie pasuje obrazek bo tylkok wiadać na nim zegarki - nie widać że to są podróbki

 

hmmm... co jak co ale to, ze to są podrobki widać doskonale ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czym się to uzewnętrznia - bo że sa poprzestawiane cyferki to chyba nie za bardzo - nie widziałem takiego czegoś w żadnym zegarku - nawet w podrabianym - to nawet tymbardziej


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ... ludzie a ja myślałem, że to bedzie dość czytelne ..

 

Chociaż bywają takie jajcarskie zegarki chodzące do tyłu itp. nie będące podrobami.

 

Ok, w sztuce nie ma demokracji - zostaje jak jest, proszę o podpowiedzi dotyczące npisów informacyjnych. Tzn. co ? gdzie ? kiedy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ale chcać nie chcą bedzie to nie spójne bo jak coś podrabiam to staram się by było to najbardziej zgodne z oryginałem - a skoro podrabiam znaną marke zegarkową to aż taki chyba niepiśmienny nie będę żeby pomylic kolejność cyfr od 1 do 12 na cyferblacie....

 

....wyciołem twoje napisy i pokazałem kolejno 5 osobom żona tylko wiedziała że chodzi o podróby bo czasem przeglada forum

 

3 osoby nie zauważyły wogole że tam są poprzestawiane cyferki i powiedziały że rysunek zegarków jak zegarków a ojciec powiedział że z pewnością chodzi o potężne zegarki z lat 70...


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moje doswiadczenia sazupelnie inne - wszyscy ktorym wysłałem twierdzili od razu, ze coś jest nie tak. Poza tym nie chodzi o to aby te podróby na palkacie byly ladne itp. ale o to aby je OSMIESZYĆ - dlatego te obwisłe wskazowki, dziecięcy wygląd, krzywe dziurki w paskach i poprzestawiane cyfry. To wszystko + napis powinno wyjasnić sprawę.

 

Więc ponawiam prośbę, może ktoś ma pomysl na jakis zgrabny tekst typu: "dnia 23.06.2007 w w-wie odbędzie się ..."

 

Ostrzegam ! Jeżeli nie to sam napiszę ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miejsce: WARSZAWA

 

czas: 23 CZERWCA

 

zdarzenie: PRZEJAZD WALCA

 

info: WWW.ZEGARKICLUB.PL


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do plakatu to mi sie podoba, ale gwoli ścisłości ten plakat do eleganckich wnętrz jest autorstwa żony Władka Katii. Mój jest szkic zamieszczony w temacie: "Organizacyjnie angażuje się każdy"

A właśnie, może ktoś chciałby go dopowadzić do wersji wyjściowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, za pomyłkę w imionach. Tak to jest jak się "po nocach" czytuje i pisuje :oops:

 

jeeves - pomysły na plakaty fajne ... ale prawa autorskie do zdjęć. Być może nikt się nie przys ... ale nie mozemy zwalczać podróbek balansując na granicy naruszenia własności intelektualnej ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, w innym wątku napisałam, że jeśli ktoś pomoże mi przygotować wersję wyjściową, nspiszę do przedstawiciela Rolexa w Polsce z prośbą o możliwość wykorzystania. Nie wiem jednak czy w takiej formie, w jakiej są teraz zrobią jakiekolwiek wrażenie, dlatego umieściłam je na forum w celu obróbki i późniejszego przesłania do akceptacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tam są nie tylko zdjęcia Rolexa ... należałoby zdobyć prawa do wszystkich fotek. A poza tym jak znam życie Rolex się nie zgodzi. Nacodzień mam do czynienia z "panami od wizerunków" firm - uzyskanie pozwolenia na cokolwiek graniczy z cudem. W pewnym sensie mają rację, bo ludzie potrafią wyczyniać te "cuda" - zmieniają kolory, proporcje logo, drukują, obklejają kombinują, że aż strach :-D

 

Sorry, że tak mnożę trudności - ale lepiej pomyśleć przed - niż potem najeść się wstydu. Jeżeli mimo wszystko uda ci się poradzić sobie z tymi sprawami - to mogę pomóc w złożeniu tego plakatu. Z tym, że obrazki muszą być odpowiednij wielkości - bo to co wystarczy na ekran absolutnie nie nadaje się do druku. Wielkość którą widzimy na ekranie uzyskuje się na plakacie przez 3-4 krotne "powiekszenie" pliku do druku - w dużym uproszczeniu mówiąc, o kolorach się nie wypowiadam bo prawdę mówiąc mam bardzo blade pojęcie - ale mam znajomego w drukarni ;-)

 

Czyli:

 

1. prawa do wszystkich fotek + fotki w dużej rozdzielczości

2. zezwolenie Rolexa

 

Pozdrawiam demon,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
miejsce: WARSZAWA

 

czas: 23 CZERWCA

 

zdarzenie: PRZEJAZD WALCA

 

info: WWW.ZEGARKICLUB.PL

 

proponowalbym inny adres, np.:

 

www.NiszczymyPodroby.pl albo www.podroby.pl. domena od reki moze byc do wziecia, grafika Demona i tyle. a jak ktos zobaczy plakat i wejdzie na zegarkiclub.pl to co zobaczy? bedzie doszukiwal sie na forum? mysle ze wiekszosc ludzi ktorzy tam zajza nie bedzie nic szukala skoro nie bedzie tego na wierzchu, a napewno juz nikt nie bedzie na forum zagladal zeby popytac co to za akcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:idea: :idea: :idea:

 

Kol. Gucio ;-) strzelił w 10 !

 

edit: Dokończę dzisiaj plakat - ale nie będę wpisywał informacji -zostawię miejsce. Poczekamy na końcowe ustalenia. Lepiej tak niż, potem kombinować z gotowymi plakatami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość seth11

A czy dozwolone jest wywieranie delikatnej perswazji do oddania podróbek?

 

Piszę tak bo przed chwilą był u mnie "akwizytor".

Miał całą reklamówkę Omeg i innych zegarków. Aż mnie korciło żeby

wziąść w rękę coś ciężkiego, i grzecznie poprosić o dobrowolne wsparcie

akcji. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahaha ... ale by były jaja gdyby okazało się, że to oryginały - że Omega wprowadziła taki nowy, innowacyjny, genialny kanał dystrybucji na Europe Wschodnią, że Sinn, Rado i IWC podpatrzyły i planują to samo. A Patek otworzyl swój firmowy stragan na Stadionie X-lecia :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, plakat gotowy. Jutro idę do znajomego "drukarza" zapytać o pewne subtelności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyobraźcie sobie, że dzisiaj mielismy w salonie gościa.

Przyniósł całkiem nowego (nieużywanego) "Vacherona C" i wrzucił go do baniaka.

Wczoraj wysłałem biuletyn sklepowy apelując o przynoszenie podrób, ale takiego, zupełnie nowego okazu się nie spodziewałem.

Jak nasz gość powiedział, czakał z nim, bo wiedział o akcji, ale nie było miejsca wrzutu.

Teraz u nas mamy już sztuk 4

Kto jeszcze zbiera ?

gdzie ?

pozdrawiam,

Władek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Władku sprawdź - czy dostałeś plakat.

 

Wysłałem na: zegarkiclub(at)zegarkiclub.pl z linkiem do hosta, bo niestety nie mogłem "przepchnąć" przez skrzynkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zegarkiclub

Tak oczywiście. Dostałem.

Jest już na stronie mały obrazek i link do ściągnięcia.

Czy mogę prosić kogoś o sprawdzenie poprawności działania linków do dużych zdjęć i tekstów ?

admin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zegarkiclub

Do akcji włączyła się Swatch Group.

Swatch Group wystosowała pisma do komisariatów policji, z którymi miała kontakt ze względu na poróbki. Jako nasz partner Swatch Group ufunduje nagrody dla tych komisariatów, które zbiorą najwięcej podróbek i dostarczą je do nas do zwalcowania.

pismo wysłano 26-go marca.

admin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Zbieramy i niszczymy..." nie brzmi zachęcająco.

 

No i trochę za mało odlotowe jak na Ciebie Demon.

 

Może "Niszczymy bo się o Was troszczymy"

 

:P


Mam muchy w nosie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.