Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kchrapek

DYSKUSJE O WSZYSTKIM

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6474989455

 

Sputnik ok? Cena wydaje się w porządku, tylko tarczy nie potrafię ocenić. U tego sprzedającego jeszcze jeden złocony, niby nos.

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Wczoraj był po 300 zł. U tego sprzedającego to norma, że obniża. Poczekaj chwilę to złotego też opuści. W sumie to jaka tarcza nieistotne, bo już poszedł....

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj był po 300 zł. U tego sprzedającego to norma, że obniża. Poczekaj chwilę to złotego też opuści. W sumie to jaka tarcza nieistotne, bo już poszedł....

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Magia tego tematu... Złoty nie ma koronki od czapy?

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6474989455

 

Sputnik ok? Cena wydaje się w porządku, tylko tarczy nie potrafię ocenić. U tego sprzedającego jeszcze jeden złocony, niby nos.

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

tarcze współczesne, ale sekundnik miodzio, pozostał tylko w złotej kopercie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tarcze współczesne, ale sekundnik miodzio, pozostał tylko w złotej kopercie

Złocony ma srebrny sekundnik i chyba ułamany

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba 5 sputnik z takim sekundnikiem u niego w ciągu ostatniego miesiąca. Tarcze ma zamienniki i sekundniki też - gdzieś już ktoś je najwidoczniej robi, bo wczoraj mi się przyznał, że kupił je już drugi raz na ebayu. Póki co ponoć stamtąd zniknęły (sam nie znalazłem), ale jego źródło ma jeszcze coś mieć..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dawalem 30 :)

Wziąłem od niego wcześniej taki sam właśnie z takim samym opisem tylko w pieknym stanie. Jak odebrałem paczkę okazało się że faktycznie nie da się nakręcić... Chyba ktoś na siłę próbował nakręcić bez odkręcenia koronki bo urwany był kominek z gwintem... Smutne ale tak wyglądało. Zegarek odesłałem, dostałem pełen zwrot z kosztami przesyłki. Więc muszę pochwalić sprzedającego. Edytowane przez gekoniasty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tarcze współczesne, ale sekundnik miodzio, pozostał tylko w złotej kopercie 

Wczoraj przez chwilę myślałem, że na prawdę ktoś sprzedaje sputnika, dostałem nawet zadyszki. Tak jak i tarcze, sekundniki też są moim zdaniem współczesne. Ten, który był w chromowanym-sprzedanym, był do złudzenia bliski oryginału, ale kropka była za mała i nieproporcjonalna. W tych, które jeszcze są, czerwone kropki różnią się od siebie rozmiarem.

Mógłbym się założyć, że żadna z części zegarków nie miała nigdy do czynienia z oryginalnym sputnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6474989455

 

Sputnik ok? Cena wydaje się w porządku, tylko tarczy nie potrafię ocenić. U tego sprzedającego jeszcze jeden złocony, niby nos.

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Tarcza współczesna niestety - gdyby była oryginalna w takim stanie to bym go kliknął bez zastanowienia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza współczesna niestety - gdyby była oryginalna w takim stanie to bym go kliknął bez zastanowienia 

Cóż jest złego w wymianie zupełnie zniszczonej tarczy na przyzwoity  zamiennik ?

Albo w wymianie wskazówek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Cóż jest złego w wymianie zupełnie zniszczonej tarczy na przyzwoity  zamiennik ?

Albo w wymianie wskazówek ?

 

Akurat w tym zegarku tarcza robi robotę i cenę 

Nie mam nic do zegarków z nową tarczą ale wtedy nie ta cena - uważam że zamiennik obniża wartość ale nie wyklucza zegarka jako przedmiot użytkowy do gabloty jednak się nie nadaje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Cóż jest złego w wymianie zupełnie zniszczonej tarczy na przyzwoity  zamiennik ?

Albo w wymianie wskazówek ?

 

Celna uwaga. Ale w ogólności jest jednak różnica w wymianie np. tarczy w Strieli gdzie unikatowy jest 3017, a w sputniku, gdzie unikatowa jest właśnie tarcza. W tym przypadku zmiana tarczy to spekulacja i próba drukowania pieniędzy. W drugim - renowacja. (: Ale fakt - granica jest baaardzo płynna i jeśli chcieć uniknąć tej płynności to trzeba założyć, że dobre tylko to co z oryginalnej fabryki.

 

Tak w ogóle - temat zasługuje na własny temat (:

Edytowane przez Sill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celna uwaga. Ale w ogólności jest jednak różnica w wymianie np. tarczy w Strieli gdzie unikatowy jest 3017, a w sputniku, gdzie unikatowa jest właśnie tarcza. W tym przypadku zmiana tarczy to spekulacja i próba drukowania pieniędzy. W drugim - renowacja. (: Ale fakt - granica jest baaardzo płynna i jeśli chcieć uniknąć tej płynności to trzeba założyć, że dobre tylko to co z oryginalnej fabryki.

 

Tak w ogóle - temat zasługuje na własny temat (:

Uważasz że w Strieli warto wymienić tarczę? :huh: Jestem dokładnie odwrotnego zdania. Nowe tarcze do 3017 są totalnie odpustowe a biorąc pod uwagę że ten zegarek nie bardzo nadaje się do codziennego użytku tym bardziej to bez sensu, wręcz barbazyństwo w przypadku zegarka czysto kolekcjonerskiego. Wymianę tarczy jestem w stanie zaakceptować tylko w zegarku użytkowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To był przykład. Zresztą w sumie niezły. Striela ze zdezelowaną tarczą jest warta tyle ile jej werk i ewentualnie koperta, więc nadal sporo. Wkładając do niej ładną tarczę ani nie zmniejszę ani nie zwiększę jej wartości, ale będzie wyglądała ładniej. W sumie to jakiś zysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To był przykład. Zresztą w sumie niezły. Striela ze zdezelowaną tarczą jest warta tyle ile jej werk i ewentualnie koperta, więc nadal sporo. Wkładając do niej ładną tarczę ani nie zmniejszę ani nie zwiększę jej wartości, ale będzie wyglądała ładniej. W sumie to jakiś zysk.

Zdecydowanie zmniejszysz wartość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię malowanek, ale zrobienie prawdziwej rekonstrukcji takiej sputnikowej tarczy jest nierealne lub absurdalnie drogie. Kupowanie zapaskudzonego szrota też nie ma sensu.

Taki z nową tarczą do gabloty, jak najbardziej nie pasuje, ale na rękę już tak. Jak dotrze, pokaże Wam jak leży na moim delikatnym nadgarstku! :-)

 

 

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię malowanek, ale zrobienie prawdziwej rekonstrukcji takiej sputnikowej tarczy jest nierealne lub absurdalnie drogie. Kupowanie zapaskudzonego szrota też nie ma sensu.

Taki z nową tarczą do gabloty, jak najbardziej nie pasuje, ale na rękę już tak. Jak dotrze, pokaże Wam jak leży na moim delikatnym nadgarstku! :-)

 

 

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Ok, dlatego napisałem że jeśli do użytku to tak, do kolekcji bez sensu. Dlatego nie mam jeszcze Sputnika bo nie trafiłem takiego z ładną tarczą a malowanka jest dla mnie do kolekcji bezwartościowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lordzie pinki nie taniej byłoby kupić szrotka za 3-4 dyszki i tarczę za 25 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że dostać kopertę krab w dobrym stanie to już chyba od jakiegoś czasu nie jest 40 zł. Chyba że ja nie potrafię szukać.

Inna sprawa, że nie kupiłbym takiego sputnika z nową tarcza, z tych samych powodów o których piszą koledzy - ta tarcza 'robi robotę'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lordzie pinki nie taniej byłoby kupić szrotka za 3-4 dyszki i tarczę za 25 ?

Jeszcze wskazówki + dobra koperta.... no nie wiem. Poza tym zasłużyłem dziś na prezent za popularyzację radzieckiej horologii. Polecam w wolnej chwili: https://www.tygodnikpowszechny.pl/sikory-w-kosmosie-35353

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ot. Jest w papierowym wydaniu? ;)

Tak. Niestety bez finalnych poprawek, które są online. W necie jest za free, trzeba tylko konto założyć.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.