Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kchrapek

DYSKUSJE O WSZYSTKIM

Rekomendowane odpowiedzi

To może ja jeszcze dwa słowa.

 

Jako sprzedawca nie powinienem tego pisać ale co tam ;). Fakty:

 

Zegarek wystawiony na alle na okres 7 dni ma w tym okresie odsłon na poziomie 100 - może czasami 150.   Liczba odsłon zegarka do którego został zamieszczony link na Forum wzrasta 3 a czasami nawet 4 krotnie.

 

Zamieszczając link do aukcji oczywiście robimy przysługę kolegom którzy z różnych powodów ( czas, małe doświadczenie  itd )  nie byli w stanie dojść do tej aukcji ale równocześnie szkodzimy tym kolegom którzy w domowym zaciszu zapisali sobie aukcję w obserwowanych, założyli cenę w snajperze i czekają na zakończenie aukcji licząc że licytujących będzie mało i cena będzie atrakcyjna.

 

Czyli: Jednym pomagamy ale innym szkodzimy.

 

Ostatnio faktycznie było wrzucanych w watek mnóstwo dziwnych linków, zegarków które okazjami nigdy nie są i nie były. Najwazniejsze jest zdrowy rozsądek i umiejetność  zadania sobie samemu pytania co da umieszczenie przeze mnie linka do aukcji? Czy ta okazja jest faktycznie okazją ?

 

Zgadzam się w 100% z tym co napisał Jacek na końcu. Dodam jeszcze że to w dużym stopniu Forum nakreca rynek. To na Forum kreuje się  modę na pewne zegarki. To Forum wywindowało w ostatnim czasie np. cenę na Sputniki. Gdyby nie Forum to myslicie że 55g kosztowałoby tyle?

O Arbuzach i lodówkach nie wspomnę :D

 

Jeszcze 3 lata temu beczki sprzedawane były po 70 zł. Dzisiaj jak nie masz 150 to do licytacji nie podchodz. Jak myslicie czyja to zasługa ?

 

Dla mnie może zostac w takiej formie jakiej jest ale może warto byłoby przygotowac jakąś mały dekalog czy też spis zasad zamieszczania linków w wątku.

 

Najwazniejszy jednak to zdrowy rozsądek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze mówisz, ja krótko "siedzę" w ruskich, ale wzrost cen w 55g i lodówkach widać przy każdym ogłoszeniu, i to sprzedawanym na forum i na popularnych serwisach aukcyjnych.

 

 

Wymacane na szkle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedź Krzysztofa wyjaśnia w zasadzie wszystko.

Ja tylko dodam jedna kwestię

 

Generalnie problem sprowadza się do tych samych wniosków  :)

Licytacja nie jest okazją i  nie powinna w ogóle znajdować się w tym wątku.

Licytujemy to co chcemy kupić, na czym nam zależy. Jeżeli na pewnym poziomie ceny,  oferta przestaje być dla nas atrakcyjna to odpuszczamy.

To czy zakup w licytacji był okazją czy nie to okazuje sie po zakończeniu licytacji a i tak jest to subiektywna ocena zwycięzcy ewentulanie tych którzy odpuscili.

 

 

I jeszcze jedno -  nie piszmy w dziale "okazje"  -  " link   - warto? "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Licytacja nie jest okazją i  nie powinna w ogóle znajdować się w tym wątku.

Może nią być jeśli mi wrzucisz link z licytacją rzadkiego zegarka na Ukrainie, ebay lub gdzie indziej, której to aukcji nigdy bym sam nie odnalazł... <_<

Nie można zdefiniować okazji bo dla każdego będzie inna. Uważam że jedyną zmianą powinien być zakaz linków do licytacji i tylko licytacji na allegro. Cała reszta dozwolona.

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być i na allegro tylko znowu sprowadzamy sie do pojecia "rzadki"

Przzykład

Dla Ciebie rzadki zegarek to Orbita. Dla mnie Kosmos. Dla Krisa oba te zegarki nie sa rzadkie. Dla kolegi X -  Poljot  29j będzie rzadki.

Który jest rzadki?

Albo inaczej - czy Poljot Kosmos w stanie dobrym w licytacji od 600 zl dac do okazji? Bez znaczenia czy bedzie na ebay, newauction, czy na allegro.

Albo piszemy o okazjach albo o licytacjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

'Okazja' to też fajny zegarek sam w sobie. Tytuł działu chyba nie jest 'okazje cenowe'? Dla mnie ten wątek pełnił tez rolę dydaktyczną, zobaczyłem i poznałem sporo fajnych zegarków. A okazje typowo cenowe to raczej Ukraina i Czechy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być i na allegro tylko znowu sprowadzamy sie do pojecia "rzadki"

Przzykład

Dla Ciebie rzadki zegarek to Orbita. Dla mnie Kosmos. Dla Krisa oba te zegarki nie sa rzadkie. Dla kolegi X -  Poljot  29j będzie rzadki.

Który jest rzadki?

Albo inaczej - czy Poljot Kosmos w stanie dobrym w licytacji od 600 zl dac do okazji? Bez znaczenia czy bedzie na ebay, newauction, czy na allegro.

Albo piszemy o okazjach albo o licytacjach.

Roman to co piszesz to przecież to samo co ja.

"Nie można zdefiniować okazji bo dla każdego będzie inna. Uważam że jedyną zmianą powinien być zakaz linków do licytacji i tylko licytacji na allegro. Cała reszta dozwolona."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Zbigniew z Rybnika OLX. Mówi Wam to coś? Zegarki na zdjęciach wyglądają mega. Kupował ktoś?

 

link do jednego z oferowanych zegarków

 

https://www.olx.pl/oferta/zegarek-cornavin-eksportowy-lucz-de-luxe-gwarancja-CID87-IDktq8S.html#ee2b36330d

Edytowane przez Lukazziano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie

przepraszam że jako świeżak śmiem się odezwać w temacie allegro...

nie łatwiej jest zrobić dwa tematy? 

1. "okazje allegro(czy też z inny aukcji)" gdzie dawane będą tylko oferty "kup teraz" - prawdopodobnie będą to typowe okazje cenowe. Cena pasuje jesteś zainteresowany kupujesz - nie pasuje może kupi ktoś inny.

 

2. temat "ciekawe Zegarki na allegro (aukcjach)" gdzie będzie można wklejać linki do licytacji z ciekawymi, unikalnymi zegarkami. Nie ważna tu będzie cena gdyż nikt nie zna końcowej ceny.

- Świeżaki będą mogli zapoznawać się z opiniami Starych Wyjadaczy które ich zdaniem zegarki są ciekawe, czy atrakcyjne cenowo? Tego nie wie nikt bo nikt nie zna ceny końcowej.

 

wiem że to może skomplikować pracę Moderatorom, lecz tym sposobem wszyscy uczestnicy Forum powinni być usatysfakcjonowani. oczywiście oprócz Panów Moderatorów :)  który mieli by na początku ręce pełne pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Obie propozycje działają na naszą, potencjalnych kupujących, niekorzyść.

Obie spowodują, zresztą już powodują, wzrost cen.

 

Uwierzcie, że sprzedawcy z Alle (również ci handlarze-cwaniaczki-naciągacze-holowniki) śledzą m.in.to forum i dział radzieckich.

Zresztą nie tylko radzieckich, całą resztę też, swiss made nie wyłączając.

 

Ile razy trafialiście w opisie aukcji na link-odnośnik do odpowiedniego tematu na forum ?

Nie tylko tym forum. Wielokrotnie spotykałem linki do CW, WUS, uhrforum, itp.

Wszystko to po to by uwiarygodnić dany zegarek i wysoką cenę.

Bo przecież skoro napisali na forum, że poszukiwany to Panie musi kosztować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę się wtrącę nie na aktualny temat, ale pragnę podzielić się dobrą zmianą, która mnie dotyczy. Mianowicie zamieniłem zbieranie / używanie demoludów na kupywanie / używanie bajecznie kolorowych skarpetek. Póki co jestem bardzo zadowolony. Skarpetki dają więcej okazji do ich wykorzystywania, są tańsze, totalskie no-problemskie, też cieszą oko, też zwracają życzliwą uwagę otoczenia, stwarzają mniejsze ryzyko nacięcia się, koszty serwisowania są znacząco niższe, nie ma podrób i składaków.

Co do zegarków to zostawiłem sobie do użytku najbardziej kręcące mnie rakietkę TV, primka televizie i jakiegoś kwarcyka na Góry. Starczy na kilka wcieleń.

Teraz sączę małe co nieco (świetne, a w smaku słabsze), słucham Anny Jantar i delektuję się mą słuszną decyzją.

Ufam, że nie wyklniecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Dopóki nie założysz białych frotte do mokasynów nie zostaniesz wyklęty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymi skarpetkami to chcą nas powyzabijać ., Żebyśmy podostawali buergera. Żeby nam, nogi, żyły uciskało, tamowało krwiobieg i w trzy miesiące, buerger. I kolejne amputacje, stopy, kolana, uda.itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę się wtrącę nie na aktualny temat, ale pragnę podzielić się dobrą zmianą, która mnie dotyczy. Mianowicie zamieniłem zbieranie / używanie demoludów na kupywanie / używanie bajecznie kolorowych skarpetek. Póki co jestem bardzo zadowolony. Skarpetki dają więcej okazji do ich wykorzystywania, są tańsze, totalskie no-problemskie, też cieszą oko, też zwracają życzliwą uwagę otoczenia, stwarzają mniejsze ryzyko nacięcia się, koszty serwisowania są znacząco niższe, nie ma podrób i składaków.

Co do zegarków to zostawiłem sobie do użytku najbardziej kręcące mnie rakietkę TV, primka televizie i jakiegoś kwarcyka na Góry. Starczy na kilka wcieleń.

Teraz sączę małe co nieco (świetne, a w smaku słabsze), słucham Anny Jantar i delektuję się mą słuszną decyzją.

Ufam, że nie wyklniecie.

 

Temat nadaje się do watku:  :D :D :D

CO NOSZĄ WIELBICIELE ZEGARKÓW RADZIECKICH JAK NIE NOSZĄ RADZIECKICH?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Temat nadaje się do watku:  :D :D :D

CO NOSZĄ WIELBICIELE ZEGARKÓW RADZIECKICH JAK NIE NOSZĄ RADZIECKICH?

 

:D

Fakticznie. Trzeba będzie fotkę zapodać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak już będziesz pokazywał to tylko w stanie NOS poprosimy.


I zero nadgarst  nakostkowych, Tylko w gablocie.


Panowie

przepraszam że jako świeżak śmiem się odezwać w temacie allegro...

nie łatwiej jest zrobić dwa tematy? 

1. "okazje allegro(czy też z inny aukcji)" gdzie dawane będą tylko oferty "kup teraz" - prawdopodobnie będą to typowe okazje cenowe. Cena pasuje jesteś zainteresowany kupujesz - nie pasuje może kupi ktoś inny.

 

2. temat "ciekawe Zegarki na allegro (aukcjach)" gdzie będzie można wklejać linki do licytacji z ciekawymi, unikalnymi zegarkami. Nie ważna tu będzie cena gdyż nikt nie zna końcowej ceny.

- Świeżaki będą mogli zapoznawać się z opiniami Starych Wyjadaczy które ich zdaniem zegarki są ciekawe, czy atrakcyjne cenowo? Tego nie wie nikt bo nikt nie zna ceny końcowej.

 

wiem że to może skomplikować pracę Moderatorom, lecz tym sposobem wszyscy uczestnicy Forum powinni być usatysfakcjonowani. oczywiście oprócz Panów Moderatorów :)  który mieli by na początku ręce pełne pracy.

Jaki jest sens umieszczać w dwóch wątkach cos co jest obecnie w jednym?

Edycja 

Moderatorzy to też użytkownicy forum i miłosnicy zegarków.

Określenie "świeżak" brzmi dumnie?  :)

Nowy forumowicz, nowe spojrzenie - to jest cenne. Ale  pytanie początkowe nadal pozostaje to samo  :D

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Zrobimy eksperyment naukowy ?

 

Wybieramy jakikolwiek bardzo popularny i możliwie najtańszy model zegarka. Niech to będzie jakaś Pobieda, Poljot a może damska Zaria, Łucz lub Czajka.

Tworzymy temat, w którym wychwalamy pod niebiosa wybrany zegarek. Piszemy jaki to on ma świetny, niezawodny mechanizm, jak jest dokładny i trwały.

Dodatkowo dziwimy się, że tak łatwo i tanio można go u nas kupić, bo jest tak unikatowy i poszukiwany na świecie, nawet uszkodzony.

Wstawiamy fotki "naszych" egzemplarzy, mogą być z netu byle się nie powtarzały i czekamy na reakcję "sprzedawców"

 

Gwarantuję, że w ciągu 2 tygodni nastąpi wysyp tych zegarków w cenach, które zaskoczą wszystkich.

Nie będzie to już 5-10 zł byle się pozbyć, a co najmniej 5-10 razy więcej.

 

To oczywiście żart, ale mechanizm forum właśnie podobnie działa.

Przychodzi moda na dany egzemplarz, zostaje kupionych x sztuk, wszystkie zostają pokazane na forum, inni też chcą kupić i jeśli wcześniej ktoś kupił za 5 zł to ja mogę przepłacić i dam 10 zł, ktoś inny zapłaci 15, jeszcze inny 20.

Moda przemija ale pułap cen zostaje, nie spada do 5 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale taki eksperyment naukowy niedawno był, przy okazji tematu pmwasa o rakiecie automatycznej. Na miesiąc ceny zegarków podkoczyły na allegro o ponad 100%, mimo że pojawiło się ich dużo więcej niż zazwyczaj. Teraz na allegro wisi ich jakieś pięć sztuk i nikt się nie kwapi. To samo było z Zarią amfibią kilka miesięcy temu, a jeszcze wcześniej z żółtymi łuczami.


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Tak, ale ceny skoczą z określonego niskiego poziomu do określonego wysokiego i na nim pozostaną.

Czasami ten skok jest ogromny, zupełnie nieadekwatny do danego zegarka.

Co bardziej niecierpliwi sprzedający opuszczą może 10% aby był ruch w interesie i tyle.

Wysoka cena pozostaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie rok temu może półtora boom na Slavy heksagon? Jakie ceny miały jak się o nich pisało na forum. Teraz mimo wszystko tanie choć rzadko je widać. Moda minęła... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Ale na Beczki i inne Amfibie nie, niektóre Komandiry również,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na Beczki i inne Amfibie nie, niektóre Komandiry również,

No tak. Komandira czołg szukam ponad pół roku w sensownym stanie i cenie bo nawet szroty chodzą w jakichś absurdalnych cenach. Kiedyś kosztował 50 zł i nikt ich nie chciał. Teraz wreszcie kupiłem i tylko stan wynagradza mi cenę ;)

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak fajnie można sobie mechanizm mołni wykończyć - oczywiście umiejętności trza mieć 

post-68206-0-30849400-1488120053_thumb.jpg

post-68206-0-91860400-1488120060_thumb.jpg

post-68206-0-21290000-1488120066_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.