Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kchrapek

DYSKUSJE O WSZYSTKIM

Rekomendowane odpowiedzi

To Vero VK-64 że stoperem mechanicznym. Zegarek forumowy na nim do konkursu.


były: Zaria, Vostok, Poljot, Orion, Timex, Orient, Strela

będzie : Ulysse Nordin - jak dopisze totolotek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Poszukaj innego (lepszego?) majstra.


...Będę pilnował odpowiedzi. ;)

Pilnujesz ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Tak. Widziałem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

No, a teraz takie foto porównawcze.

Rzekomo z lewej 1 MCzZ, z prawej ZIM

Inna czcionka napisu Pobieda, inna czcionka cyfr godzinowych, inna czcionka i rozmiar cyfr subtarczy sekundowej, inny wzór zewnętrznego okręgu minutowego, inny krój wskazówek.

 

Jednak pierwowzór jest na pewno ZIM-owski. Później to cholera wie kto, gdzie i kiedy składał.

 

4c8b887a749d7bff.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Właśnie dokładnie o to mi chodzi. Mam takie dwie u siebie. W jednej jest werk z ZiMa w drugiej z 1.MFZ i zwróciłem uwagę na te różnice o których napisałeś. Napisałem jeszcze pw do Endera. Jestem ciekawy co on o tym myśli. Najbardziej zdziwiło mnie że werk z 1.MFZ był z 1949 roku. Przełożę go do "12". :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Wbrew pozorom Pobieda to w wielu przypadkach najtrudniejsze do jednoznacznego zidentyfikowania zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Po odpowiedzi Pawła muszę się mocno zastanowić nad przełożeniem werku. Jeśli pozwoli to wkleję tutaj jego odpowiedź. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ten wostoczek jest ok ? i ma może ktoś foto jaka tarcza powinna być w tych stalowych kopertach bo nie mogę znależć

post-87697-0-47304600-1500116290_thumb.jpg

post-87697-0-36107400-1500116304_thumb.jpg

post-87697-0-20310000-1500116314_thumb.jpg

post-87697-0-82455500-1500116325_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ten wostoczek jest ok ? i ma może ktoś foto jaka tarcza powinna być w tych stalowych kopertach bo nie mogę znależć

Wostok jest ok.  Mam taki sam:

post-49869-0-67432900-1500119591_thumb.jpg

A co do stalowych to przeglądnij temat:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/99439-%D0%BD%D0%B5%D1%80%D0%B6%D0%B0%D0%B2%D0%B5%D1%8E%D1%89%D0%B0%D1%8F-%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BB%D1%8C/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

To jeszcze odnośnie Pobiedy 119-К odpowiedź Pawła.

"Cześć,
tak, jestem na 99% pewien, że 119-K była również produkowana w 1MFZ, już w 1949 roku. Od końca 1950 roku produkcję przeniesiona do ZIM i tych jest znacznie więcej. Jeśli masz dwa egzemplarze, porównaj np. tarcze. Znajdziesz na nich subtelne różnice. Te z 1MFZ różnią się m.in. - minimalnie - krojem indeksów i sekundnikiem."

W świetle tej wypowiedzi wydaje się że 119-K z 1.MFZ z roku 1949 jest dość rzadko występującą Pobiedą stąd moja decyzja o przekładce do "Czerwonej 12" zostaje odsunięta. Przy najmniej na czas dopóki nie znajdę innych wiarygodnych informacji odnośnie produkcji tego modelu. :)

Edytowane przez kchrapek
ort

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ten wostoczek jest ok ? i ma może ktoś foto jaka tarcza powinna być w tych stalowych kopertach bo nie mogę znależć

Np. taka 

DSCF2541-1.jpg

 

ps. chętnie kupię taką tarczę jak ktoś ma na zbyciu, ewentualnie każdą która występowała w stalowych Poljotach :)

Edytowane przez Qba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, a teraz takie foto porównawcze.

Rzekomo z lewej 1 MCzZ, z prawej ZIM

Inna czcionka napisu Pobieda, inna czcionka cyfr godzinowych, inna czcionka i rozmiar cyfr subtarczy sekundowej, inny wzór zewnętrznego okręgu minutowego, inny krój wskazówek.

 

Jednak pierwowzór jest na pewno ZIM-owski. Później to cholera wie kto, gdzie i kiedy składał.

 

 

Z tym pierwowzorem to nie tak.

Na przytoczonym zdjęciu, po lewej, jest Pobieda 119-K z 1MFZ i to ona jest pierwowzorem. Cztery najwcześniejsze modele Pobiedy to:

 

26-K

112-K

114-K

119-K

 

Wszystkie są zawarte w katalogu z 1953 roku: https://plus.google.com/photos/113098239036073221216/album/5731684474688982145/5731684609632616370

 

Modele 112-K, 114-K, 119-K weszły do produkcji w drugiej połowie 1949 roku i są najwcześniejszymi Pobiedami po "Czerwonej 12".

 

Jak widać na zdjęciu obie 119-K różnią się tarczą. Ta po lewej była stosowana w 1MFZ od 1949 do 4-50. W 4-50 produkcję przeniesiono do ZiM i od tego momentu mamy drugą tarczę. 119-K z ZiM było dużo, dużo więcej, niektórzy twierdzą z tego powodu, że była produkowana tylko tam, ale to nieprawda.

 

Odnośnie wskazówek - te po lewej to wg mnie przekładka. 119-K miała nietypowe wskazówki (widoczne z prawej strony), jeśli zaszła potrzeba wymiany, dobierało się coś pasującego kolorem. Takie jak z lewej widziałem w 2 innych 119-K, które były ewidentnymi składakami, np. złoty sekundnik do kompletu. Na aukcjach, w przypadku składaków, można spotkać również inne wzory w kolorze granatu.

 

Ciekawostka - znam dwie 119-K z 3-49, które miały wskazówki od "Czerwonej 12". To oczywiście zbyt mała próba, aby mieć pewność, ale można domniemywać, że zanim pojawiły się wskazówki dedykowane temu modelowi, pierwsza partia, mogła wyjść ze wskazówkami do "12".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Człowiek całe życie się uczy. Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Ender - "skarbnica wiedzy" o Pobiedach. :D Dzięki za wpis.

 

edyta1:

  Paweł z tego wynika że tarcza lub werk w mojej Pobiedzie jest przekładką. Chyba że był jakiś krótki okres gdzie wypuszczano taki zestaw. Ale... Napisałeś że 119-K weszła do produkcji w drugiej połowie 1949 roku czyli 3-ci i 4-ty kwartał, a mój werk jest z 2-giego kwartału więc podpada pod przekładkę. 

 Dobrze kombinuję? :)

 

 http://zegarkiclub.pl/forum/topic/7252-najnowsze-zakupy-nowe-nabytki/page-1902?do=findComment&comment=2046992

 

edyta2:

  Dodam jeszcze tylko że w drugim modelu 119-K mam tarczę z 1.MFZ (niestety w gorszym stanie), a werk tam włożony jest sygnowany fabryką ZiM.

Zdjęcie będę mógł wrzucić dopiero we wrześniu. Trzy moje stare Pobiedy-ZiM poszły do majstra.

Edytowane przez Rafał75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, w tej Pobiedzie tarcza jest późniejsza, ZIMowska, a werk masz z 1MFZ. Werk jest raczej z "Czerwonej 12", ja nigdy nie spotkałem się z tak wcześnie datowanym 119-K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Koledzy mam takie pytanie odnośnie bransolet do zegarków. Czy były tylko jakieś konkretne fabryki produkujące bransolety i rozprowadzały je np do producentów lub sklepów czy każdy producent zegarków miał swoją fabrykę produkującą bransolety? Pytanie nasunęło mi się po ostatnim zakupie Amfibii. Bransoleta jest sygnowana przez ZiM. Wiem że mógł ją założyć ktokolwiek, ale właśnie to spowodowało moją ciekawość. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma kontakt z użytkownikiem forum watchuseek - igorIV? Widzę, że robi on uszy do amfibii uszatej i chętnie bym takie zamówił ;). Wtedy potrzebowałbym jeszcze tylko mechanizmu i koronki :P.

 

ed. Znalazłem na ebay takie uszy, ale 35$ to trochę dużo :(.

Edytowane przez Mike S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma kontakt z użytkownikiem forum watchuseek - igorIV? Widzę, że robi on uszy do amfibii uszatej i chętnie bym takie zamówił ;). Wtedy potrzebowałbym jeszcze tylko mechanizmu i koronki :P.

 

ed. Znalazłem na ebay takie uszy, ale 35$ to trochę dużo :(.

Tu lepiej:

https://newauction.com.ua/offer/ushi_na_chasy_ushastaja_amfibija_novye_nerzhavejka-i62271691486515.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym wziął ze trzy pary. Jak ktoś już coś zamawia to się dołożę do zamówienia. Jak nie chętni na uszy niech piszą PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Jakby co to mnie też dopiszcie na 3 pary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Szybkie przejście w deszczu przez pchlą część Jarmarku Dominikańskiego i to co udało mi się zobaczyć. Niestety spora część zasłonięta przed deszczem i nie wszyscy jeszcze przybyli. W końcu dzisiaj pierwszy dzień.

Taki Szturman ( zdjęcia pozwoliłem sobie pożyczyć od Krzysztofa)

700 zł

https://get.google.com/albumarchive/107247623220063053982/album/AF1QipMu7cqJVCAX5L0PSZoGNUeVvh5Le4-ds1-ue3JR/AF1QipPo85Jp8naCRHEAyS6C63Qsyy_LMyWxFSllVbpO

 

Ural 350 zł

https://get.google.com/albumarchive/107247623220063053982/album/AF1QipPiwcjNPZS6yDxgNvTIyAbDQxgQkT9rucDnrkMS/AF1QipPZ1oL6a-sQTPfdUwMiwylVFf_XVTl1POvfrxWk

 

U jednego człowieka leżała siatka z Rakietami, Wostokami, Pobiedami, Kamą generalnie te popularniejsze w lepszym stanie po 50 zł od sztuki, gorsze po 20 zł.

 

Może coś się uda znaleźć w przyzwoitym stanie i cenie. Mam tylko problem że już pierwszego tracę kasę na umówione zegarki. :D Ciekawe co się jeszcze może pokazać na jarmarku i co w tedy, co na to żona powie. :D

 

To tak na szybko z pierwszego dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.