Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
sawcio68

Kieszonki i kieszonkowcy, czyli wszystko co na dewizce wisi.....

Rekomendowane odpowiedzi

No możesz tę "łabędzią szyję" zdemontować, ale Ci dziurrrrrki pozostaną... Możesz w te dziurrrrki wkręcić gwintowane mosiężne zaślepki i przy odrobinie talentu usunąć ten defekt.

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poważnie mówiąc, ktoś miał pomysł, aby zegarek był precyzyjny i po kilkudziesięciu latach efekt działa - chodzi bardzo dokładnie - więc "szyja" zostaje na swoim miejscu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poważnie mówiąc, ktoś miał pomysł, aby zegarek był precyzyjny i po kilkudziesięciu latach efekt działa - chodzi bardzo dokładnie - więc "szyja" zostaje na swoim miejscu :)

Łabędzia szyja nie podniosła precyzji zegarka, a tylko jego prestiż, jednak jej zdejmowanie to dla mnie byłby taki sam błąd obecnie, jak jej zakładanie przedtem. Jest to przecież również świadectwo tego co przeszedł zegarek, czyli jego historii.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Piotr ma racje.

W tej chwili zdjecie mechanizmu jest kompletnie nieracjonalne i niczym logicznym nie podyktowane.

To jest jego historia i trzeba ją zachować. :)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... i dodam zagadkowy czasomierz-składak:

 

- tarcza Speciosa

- werk Pawła Bure

- koperta ze stali, prawdopodobnie robiona na zamówienie.

 

ec52266a0a717047gen.jpg

 

3204e1f9888b28abgen.jpg

 

d15485debbb2d6b9gen.jpg

 

88627d19d3c20f05gen.jpg

 

80eae4c8e0015284gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm od Paul Buhre prawdopodobnie.

Edytowane przez Piotr Ratyński

Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę ruszę temat... na początku odszczekam (hauhau) to, że stwierdziłem, że na alledrogo można kupić tylko żwirek dla kota... jednak nie :rolleyes:

 

post-27317-0-59979900-1448048018_thumb.jpg

post-27317-0-11660500-1448048042_thumb.jpg

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-27317-0-33739600-1448048097_thumb.jpg

post-27317-0-01309900-1448048110_thumb.jpg


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-27317-0-81013300-1448048157_thumb.jpg

post-27317-0-22372400-1448048158_thumb.jpg

 

Stan jest idealny, wygląda na to, że nietknięty ręką hobbysty... aczkolwiek mam wątpliwości co do wskazówek. Sekundnik ma urwaną przeciwwagę. Były jeszcze produkowane z nazwą "Telegraph", koperta wykonana chyba w Rosji, mechanizm Lepine?

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętasz moje pudełko? Nie zrobię zdjęć, bo jestem jak wiesz poza domem, ale leży taki. Niestety, z małym ubytkiem emalii na tarczy. Troszkę większy, mechanizm taki sam. U mnie są też ludwikowskie wskazówki.

Edytowane przez fibo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaak, taaak do końca życia nie zapomnę traumy 2 stycznia... Godzinowa wygląda na nieoryginalną gdyż ma przeciętą i mocno rozgiętą piastę.

Koperta ma średnicę 60mm.

 

post-27317-0-24694700-1448050131_thumb.jpg

post-27317-0-76483300-1448050163_thumb.jpg

 

 

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny, chyba zacznę przeglądać Allegro.

 

ps. A co było 02 stycznia?

Drugiego stycznia kolega zabrał mnie do wielkiego sklepu z zabawkami... I mogłem kupić tylko trzy :( ... Ale było to wielkie przeżycie, takie którego się nie zapomina...nigdy :wub:


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TELEPHONE  bardzo fajny - miałem kiedys podobny też w 60mm kopercie było co trzymać w łapie Rosjanie nigdy się nie rozdrabniali jeśli chodziło o zdobnictwo kruszce czy w całości jakość wyrobów - uwielbiali piękne przedmioty i tak maja do dziś - przepych we wszystkim co kupują (większość jest na pokaz) 

 

U mnie dzisiaj coś już pokazywanego ale co tam 

 

Zegarek srebrny Perret & fils sygnowany na tarczy Dom Towarowy Ivan Pietrowicz Chlebnikow 

 

Trochę wyrobów tej firmy 

https://www.google.pl/search?q=Ivan+Khlebnikov&biw=1440&bih=785&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiJ3u_GhKLJAhUE3CwKHSxAByAQsAQIGw#

 

- Ivan Chlebnikow -  Znana rosyjska wytwórnia złotnicza i jubilerska , założona przez Iwana Pietrowicza Chlebnikowa, najpierw w Petersburgu, a od 1869/70 w Moskwie, następnie prowadzona przez jego synów, którzy używali tych samych znaków (monogramu ICh oraz znaku imiennego pisanych cyrylicą). Brała udział w licznych wystawach w kraju i zagranicą. Od 1881 r używała tytułu dostawcy dworu i miała prawo do wybijania godła państwowego. Wyroby firmy cieszyły się dużą popularnością i uznaniem, szczególnie za nawiązywanie do tzw. stylu rosyjskiego, zarówno formą naczyń, jak i dekoracją z wykorzystaniem typowych technik jak niello, filigran, emalia. Przedmioty emaliowane Chlebnikowa ceniono przede wszystkim za wyjątkowy dobór barw i bogatą kolorystykę, choć czasami krytykowano je za zbytnią matowość emalii i jej kruchość. Wytwórnia Chlebnikowa została znacjonalizowana w 1918 r. 

post-68206-0-23686300-1448131710_thumb.jpg

post-68206-0-88097400-1448131723_thumb.jpg

post-68206-0-47829700-1448131742_thumb.jpg

post-68206-0-71701400-1448131757_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhhhhhhh... Niektórzy to za nic ludzkie uczucia mają.

Edytowane przez ksawery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Bardzo ładny ten Bamber :)

 

Ale Perret wygrywa! :)

 

Cudne zegarki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.