Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
sawcio68

Kieszonki i kieszonkowcy, czyli wszystko co na dewizce wisi.....

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam prośbę czy mógłby ktoś z szanownych luknąć co to za mechanizm może być? Kotwica wychwytu jest wyoblona i wypolerowana i posiada taką przedłużkę z rozciętym kółkiem na końcu,z góry dziękuję za pomoc,acha ostatnie zdjęcie to moja praca -_-

Mechanizm Fontainemelon (FHF) kaliber bodajże 1 Lepine.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To o co? Co rozumiesz pod pojęciem  "sekwencja gongów"?

 

Chodzi Ci pewnie o repetycję minutową?

Być może ja to źle nazywam, ale oglądałem kieszonkę, która ma na obwodzie dźwignię. Po jej odciągnięciu do końca o ~90* słychać jak 2 gongi wybijają podobne dźwięki jak na yt, jednak po minutach, kwadransach, godzinach kieszonka nie wydaje gongów. Czy może być to przeróbka czy takie faktycznie były?

Edytowane przez pływak_wodnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie gongi ma wydawać?  Po godzinach kwadransach i minutach... Były zegarki "samobijące" ale to nie po odciągnięciu dźwigni i bardzo rzadko... Repetiery minutowe tak własnie biły i było to bicie zaawansowane. Kwadransowe są już mniej jazgoczące...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie, ta kieszonka wydaje gongo-dźwięki tylko po odciągnięciu dźwigni.

Szukałem długo w necie informacji na ten temat, lecz nic nie znalazłem, jedynie repetiery, lecz owa kieszonka takim nie jest. Czy mógłbyś przytoczyć jakiś przykład tych samobijących?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy do takiej omegi ktoś dysponuje sprawną sprężyną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm Fontainemelon (FHF) kaliber bodajże 1 Lepine.

Dziękuję za odpowiedź,całe szczęście że to nie Patek :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie, ta kieszonka wydaje gongo-dźwięki tylko po odciągnięciu dźwigni.

Szukałem długo w necie informacji na ten temat, lecz nic nie znalazłem, jedynie repetiery, lecz owa kieszonka takim nie jest. Czy mógłbyś przytoczyć jakiś przykład tych samobijących?

Chodzi, Tobie zapewne o tzw. samowyzwalacz. Przeważnie mamy taką komplikacje powiązaną z repetycją. Poszukaj grande sonnerie.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie, ta kieszonka wydaje gongo-dźwięki tylko po odciągnięciu dźwigni.

Szukałem długo w necie informacji na ten temat, lecz nic nie znalazłem, jedynie repetiery, lecz owa kieszonka takim nie jest. Czy mógłbyś przytoczyć jakiś przykład tych samobijących?

Kieszonka, która wybija na gongach godziny, kwadranse i minuty, po odciągnięciu dźwigni jest repetierem minutowym i nic tego nie zmieni. Pokaż zegarek wraz z mechanizmem to coś napiszemy... ;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi, Tobie zapewne o tzw. samowyzwalacz. Przeważnie mamy taką komplikacje powiązaną z repetycją. Poszukaj grande sonnerie.

Tak, taki wyzwalacz gongów. Dzięki, poszukam. Jak coś znajdę, to na pewno się pochwalę odkryciem ;)

 

 

Kieszonka, która wybija na gongach godziny, kwadranse i minuty, po odciągnięciu dźwigni jest repetierem minutowym i nic tego nie zmieni. Pokaż zegarek wraz z mechanizmem to coś napiszemy... ;)

Nie dysponuję tą kieszonką, ale postaram się wkrótce zrobić zdjęcia i pokazać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie toto wpadło:

 

post-2232-0-78856300-1544375915_thumb.jpg

 

post-2232-0-98828000-1544375976_thumb.jpg

 

Jako żywo wczesny Tavannes :)

 

post-2232-0-02626000-1544376047_thumb.jpg

 

Wrzucę rozbierane fotki, tylko muszę znaleźć wolną chwilę :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stan istotnie fajny, choć ma pewne mankamenty - po pierwsze uszkodzoną przekładnię wskazań, którą musiałem naprawić, a po drugie wytarte złocenie na deklach, zwłaszcza tylnym. I spore wgniecenie z boku koperty od upadku. Niemniej - istotnie stan jest przyzwoity.

Tak w sumie kupiłem - nie wiedząc do końca, co to - z braku innych opcji, żeby nie wracac z Gliwic z pustymi ręcami, a jednak zakup okazał się bardzo udany :)

 

EDIT:

 

nawet się cieszę, że nie sprawdziłem remontuaru przed zakupem, a dopiero w samochodzie - gdybym wiedział, ze nie działa, to bym nie kupił ;)

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli coś pomyliłem - dajcie znać, to poprawię:

 

Grande sonnerie: mechanizm wybija godziny i kwadranse, np. o 3:15 usłyszy się 3 dzwonki godzinowe "dong" i 1 dzwonek kwadransowy "ding-dong". O 3:30 pojawią się znowu 3 dzwonki godzinowe "dong" i 2 dzwonki kwadransowe "ding-dong". Funkcja bicia nie wymaga włączenia, po prostu jest, bije, dzwoni.

 

Petite sonnerie: mechanizm także wybija godziny i kwadranse, ale inaczej niż grande sonnerie, np. o 3:15 będzie tylko 1 bicie kwadransowe "ding-dong". O 3:30 usłyszy się 2 dzwonki kwadransowe "ding-dong", a o 4:00 - 4 dzwonki godzinowe "dong". Funkcja bicia nie wymaga włączenia, po prostu jest, bije, dzwoni.

 

Minute repeater: mechanizm wybija godziny, kwadranse i minuty, np. o 3:34 usłyszy się 3 dzwonki godzinowe "dong" i 2 dzwonki kwadransowe "ding-dong" i 4 dzwonki minutowe "ding". Rozróżnia się także inne rodzaje repetietów: 5-cio minutowe, kwadransowe, półgodzinne. Funkcja bicia wymaga włączenia przycisku/ dźwigni, więc to takie dzwonienie "na żądanie".

 

tzw. "Samowyzwalacz": mechanizm bije sekwencję gongów tylko po odciągnięciu przycisku/ dźwigni. Sekwencja ta jest zawsze taka sama i nie ma nic wspólnego z aktualną godziną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki cel ma "samowyzwalacz" opisany przez Ciebie?

Samowyzwalacz wybija daną godzinę lub kwadrans i godzinę bez Twojej ingerencji. Jak zegar domowy, powiedzmy ścienny...

Wiesz po co były repetiery? Kiedy nie było światła elektrycznego, w ciemności mogłeś sprawdzić, która jest godzina, bez zapalania świecy czy lampy naftowej. Przesuwałeś dźwignię, a on informował Ciebie, która jest godzina... To dobre też dla słabowidzących.

Sa też zegarki grające różne melodie...

Grande Sonnerie, czy Petite Sonnerie występują w zegarach. Rozróżniamy też Grande Sonnerie francuskie i wiedeńskie... ;)

Bardzo jestem ciekaw tego zegarka, który masz na myśli... może to jakiś zupełnie inny wynalazek i czegoś nowego się dowiemy... różne bywały patenty  :)

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki cel ma "samowyzwalacz" opisany przez Ciebie?

Po prostu wybija na zmianę ileś gongów po odciągnięciu dźwigni. Zawsze tyle samo i wcale nie wiąże się to z godziną. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu wybija na zmianę ileś gongów po odciągnięciu dźwigni. Zawsze tyle samo i wcale nie wiąże się to z godziną. 

Nie słyszałem o czymś takim...ale to nie znaczy, że takie coś nie istnieje...  :P  Pozytywka, to co innego...

 

To o czym piszesz może być uszkodzonym repetierem... o... ;)

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozytywka brzmi nieźle :) lecz wyraźnie słychać gongi, a nie cymbałki. Muszę się postarać o zdjęcie tego cudaka. Ono rozwieje nasze wątpliwości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj dla przykładu pokazuję repetiera kwadransowego, francuskiego... fakt, nie jest może całkiem sprawny, ale pracuję nad tym... :P

post-27317-0-57428700-1544384542_thumb.jpg

 

 

 

 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzw. "Samowyzwalacz": mechanizm bije sekwencję gongów tylko po odciągnięciu przycisku/ dźwigni. Sekwencja ta jest zawsze taka sama i nie ma nic wspólnego z aktualną godziną

:D To po co by ten samowyzwalacz był, jakby nie wybijał aktualnej godziny? 

Samowyzwalacz - jak nazwa wskazuje, zegarek sam wyzwala bicie aktualnego czasu, albo co półgodziny, albo co kwadrans, tak jak w zegarach.

Repetycja - to jest odpowiedź zegarka na naciągniecie jakiejś dźwigni albo przyduszenie przycisku, w zegarach najczesciej ciągniemy za sznurek.

 

https://www.google.com/search?q=Grande+sonnerie&client=firefox-b&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwimtfCN-JTfAhVLb1AKHcV3CEwQ_AUIDigB&biw=1680&bih=953

Edytowane przez Piotr Ratyński

Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) w takim razie muszę wrócić ze zdjęciem i szczegółami, bo może coś źle zrozumiałem albo o co innego chodzi.

 

 

Tutaj dla przykładu pokazuję repetiera kwadransowego, francuskiego... fakt, nie jest może całkiem sprawny, ale pracuję nad tym...  :P

attachicon.gif repetier.jpg

Myślę, że jak go poskładasz, to będziesz mega-zadowolony i dumny :)

Edytowane przez pływak_wodnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj dla przykładu pokazuję repetiera kwadransowego, francuskiego... fakt, nie jest może całkiem sprawny, ale pracuję nad tym... :P

attachicon.gifrepetier.jpg

 

:D (...)

 
:)
To był jednak repetier, coś pomyliłem. 
Dzięki
:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A focia w nagrodę?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstawiłbym jak pisałem, ale nie mam  <_<  teraz wiedząc więcej sam jestem ciekaw.

Najpierw, tydzień temu, usłyszałem, że to kieszonka z samym mechanizmem dzwoniącym, ale nie repetier (stąd cała nasza rozmowa), a później, że to jednak repetier, ale w końcu nie jest na sprzedaż i gościu go ze sobą nie wziął. No i masz... może innym razem albo od kogo innego...

Edytowane przez pływak_wodnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.