Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
sawcio68

Kieszonki i kieszonkowcy, czyli wszystko co na dewizce wisi.....

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba wszystko tutaj jest z innej bajki... Ale za Seelandem warto się rozglądać, bo to dobre zegarki - nie cylindrowe ;)

 

Z trochę innej beczki: 

Abraham Lincoln z 1909 r. ze Springfield czyli Illinois railroad :)

 

2d922879249d72begen.jpg

 

Edytowane przez Grigoris1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seeland... jaki jest każdy widzi... ;)

 

DSC_0537.JPG

DSC_0539.JPG

DSC_0540.JPG


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wywołać Seelanda z lasu... Ładna sztuka i takiż stan (może z wyjątkiem zaskakująco krótkiego sekundnika) :)

 

Dla urozmaicenia pokażę inny kaliber, mniej widywany (sorry za jakość zdjęcia):

 

0b9aaaa68aea9438med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sekundnik faktycznie trąci lewizną... ???? Ten Twój taki troszkę schaffhausenowaty...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś, kiedyś nad tym dyskutowano, ale wg mnie (niestety) nie ma to raczej konkretnego związku... No może jakaś inspiracja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta firma mocno się inspirowała - jak nie IWC to Omegą 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

proszę o pomoc. Nie mogę dokończyć projektu:)

 

Kupie wskazówki - godzinowa i sekundnik (może być bez przeciwwagi).
W typie jak po prawej stronie (oczywiście kolor złotawy).
Ewentualnie cały komplet. 

I do tego koronkę.

Wymiar zegarka - proszę zwrócić uwagę na papier metryczny.

 

kontakt: [email protected] lub 737 642 450

 

Pozdrawiam,
Bartosz

 

wskazowki.jpg

Edytowane przez onpoznan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale chyba  mieliśmy się spotkać, bo ja coś mam do tego zegarka... Musiałbyś do mnie podjechać... 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisalem na e-mail

Nie otrzymalem odpowiedzi, wiec uznalem, ze nie aktualne.

Ale jesli jest mozliwosc to oczywiscie 

skorzystam.  Z racji tego ze e-mail widocznie szwankuje to prosze o namiary na 737 642 450. Odddzwonie i omowimy szczegoly.

Pozdrawiam,

Krupka

Edytowane przez onpoznan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Sam do końca nie wiem czy to odpowiedni dział do zadawania pytań, ale jeśli fani kieszonek nie będą mogli mi pomóc to kto? ????

Niedawno stałem się posiadaczem zegarka kieszonkowego z dość niecodziennym wychwytem.

Czy ktoś z Was jest w stanie udzielić jakiś informacji na jego temat? Kiedy mógł zostać wykonany, czy spotkaliście się już z kieszonkami z wychwytem nożycowym itp.?

Poniżej zdjęcia

DSC05494.JPG

DSC05497.JPG

DSC05500.JPG

DSC05507.JPG

DSC05509.JPG

DSC05512.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O cholera - ale to piękne!


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli  to  pinwhell  escapment  to  baaaaaardzo  rzadki  egzemplarz

 

https://www.ashlandwatches.com/mm5/merchant.mvc?Screen=PROD&Product_Code=watch-VC1-037

Edytowane przez janekp

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo, szczerze zazdroszczę... Wychwyt Amanta... Ładna rzecz... Krajowy zakup, czy import? Lubię ten czas w zegarkach... Około 1810-1830...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyrwałem od zagranicznego kolekcjonera, ale nie było łatwo (czyt. tanio) ???? 

Też uwielbiam zegarki z końca XVIII i początku XIX wieku, wtedy chyba było stosowanych najwięcej rożnych rozwiązań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpoczęły się poszukiwania nowych rozwiązań i technologii, czego dowodem jest ten zegarek... Gratuluję zakupu... 

 

 

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

tak na szybko jedynego Georga  Metcalf-a działającego w Londynie znalazłem w 1863 roku.

 

Pozdrawiam

Roman

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale on nie jest angielski... To jest wyrób francuski lub szwajcarski wg. mnie... Sprzedany w Anglii. Też początki XIX wieku... 

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzi na moje pytania szukałem w różnych źródłach i najciekawszej udziel pewien angielski handlarz:

"Your duplex watch was sold by George Marmaduke Metcalfe who is listed in London between 1781 and 1825.
But the movement is not English, so I think that like many London makers in the 19th century, he was buying movements from Switzerland and using them in his watches.
So I think that this movement is probably Swiss, from about 1820."
Czyli jego zdanie pokrywa się z tym co mówi kiniol, czyli pokrywające się opinie dwóch niezależnych ekspertów mogę uznać za najbardziej prawdopodobne :)
No dobra kolejny okaz, tym razem najdziwniejszy za wszystkich, już kiedyś o niego pytałem, ale niedawno mu się przyjrzałem i zauważyłem, że oprócz bycia dziwnym samym w sobie ma jeszcze dziwny wychwyt :)

DSC05517.JPG

DSC05521.JPG

DSC05524.JPG

DSC05528.JPG

DSC05530.JPG

DSC05535.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie Ty takie cuda znajdujesz ?


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Szpindlakfan napisał:

Odpowiedzi na moje pytania szukałem w różnych źródłach i najciekawszej udziel pewien angielski handlarz:

"Your duplex watch was sold by George Marmaduke Metcalfe who is listed in London between 1781 and 1825.
But the movement is not English, so I think that like many London makers in the 19th century, he was buying movements from Switzerland and using them in his watches.
So I think that this movement is probably Swiss, from about 1820."
Czyli jego zdanie pokrywa się z tym co mówi kiniol, czyli pokrywające się opinie dwóch niezależnych ekspertów mogę uznać za najbardziej prawdopodobne :)
No dobra kolejny okaz, tym razem najdziwniejszy za wszystkich, już kiedyś o niego pytałem, ale niedawno mu się przyjrzałem i zauważyłem, że oprócz bycia dziwnym samym w sobie ma jeszcze dziwny wychwyt :)

 

A wiadomo już chociaż co ta time machine wskazuje? 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mkl1 napisał:

Gdzie Ty takie cuda znajdujesz ?

W szufladzie :P

 

37 minut temu, kiniol napisał:

A wiadomo już chociaż co ta time machine wskazuje? 

Właśnie nie, bo problem w tym, że ten zegarek nie działa, ma zerwaną sprężynę. Od razu nadmienię, że jeśli któryś fachman chciałby się podjąć naprawy to z chęcią go podeślę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Szpindlakfan napisał:

W szufladzie :P

 

Właśnie nie, bo problem w tym, że ten zegarek nie działa, ma zerwaną sprężynę. Od razu nadmienię, że jeśli któryś fachman chciałby się podjąć naprawy to z chęcią go podeślę :)

Mogę się tym zająć... 

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Szpindlakfan napisał:

W szufladzie :P

Masz cholernie pojemną i ciekawą szufladę  :)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Szpindlakfan napisał:

Odpowiedzi na moje pytania szukałem w różnych źródłach i najciekawszej udziel pewien angielski handlarz: ..........

Czyli jego zdanie pokrywa się z tym co mówi kiniol, czyli pokrywające się opinie dwóch niezależnych ekspertów mogę uznać za najbardziej prawdopodobne :) ........

 

No to zmusiłeś mnie do głębszego ;) sięgnięcia do moich źródeł :) 

Co prawda nie uważam się za eksperta ale w tych moich źródłach potwierdza się to co mówili poprzedni dwaj eksperci jeśli chodzi o datowanie tego zegarka w Anglii

 

20200611_081800.thumb.jpg.76f3084305f99ad5f827d5f485535faf.jpg

 

11 godzin temu, Szpindlakfan napisał:

....

No dobra kolejny okaz, tym razem najdziwniejszy za wszystkich, już kiedyś o niego pytałem, ale niedawno mu się przyjrzałem i zauważyłem, że oprócz bycia dziwnym samym w sobie ma jeszcze dziwny wychwyt

  

10 godzin temu, kiniol napisał:

A wiadomo już chociaż co ta time machine wskazuje? 

 

A nie jest to przypadkiem krokomierz ?

Gdzieś coś podobnego mam w swoich pudłach. Przestawienie skali przy balansie powodowało krotność wskazań głównej wskazówki.

 

Może być to też rodzaj stopera artyleryjskiego ?

 

Pozdrawiam

Roman

Edytowane przez Kieszonkowe
Zasugerowanie odpowiedzi na pytanie "kiniola"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.