Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
jan.b

Małe zegarki

Rekomendowane odpowiedzi

Lubię małe zegarki, mam Seiko 5, ale moim ulubieńcem jest taki oto kwarcowy maluch:

 

CERTINA DS TITANIUM ref. EOL 115.7030/7031.11

 

średnica koperty to jedyne 35 mm, a koperta ze szkiełkiem szafirowym jest bardzo płaska i lekka z racji zastosowania tytanu do budowy tego zegarka.

w ogóle nie czuć go na ręce i jest dzięki temu niesamowicie wygodny, co często trudno powiedzieć o wielu współczesnych kowadłach.

 

cYRvju1.jpg

 

Sercem zegarka jest kwarcowy mechanizm ETA 955.112 na siedmiu kamieniach.

Zegarek dostałem we wrześniu 2018 jako spóźniony prezent urodzinowy w stanie NOS - przywieszka, dokumenty z datą zakupu w W.Kruk w 1999 roku, pudełko.

Po wymianie baterii zegarek od razu ruszył. Chodzi dokładnie - spieszy się w przedziale 0,1-0,2 s na dobę.

 

mechanizm :

eta-955112-caliber-quartz-watch-movt.jpg

http://calibercorner.com/eta-caliber-955-112/

 

Jest to mój ulubiony kwarcyk, towarzyszył mi już podczas narodzin córki, tak więc będzie miał specjalne miejsce w moim kwarcowym serduszku.

 

Radzę wielu nieprzekonanym do małych zegarków samemu spróbować, bo komfort noszenia jest wyśmienity, dużo okazji za nieduże pieniądze w małych rozmiarach można znaleźć w linii Seiko 5.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze dołożę "minimalistycznego", superpłaskiego, kwarcowego "Skagena". Średnica tarczy zegarkowej ok. 34 mm. Zegarek był wypuszczony na rynek chiński w związku z chińskim "rokiem smoka", stąd smok na tarczy i napis "smok", oczywiście po chińsku. Leciutki, fajnie się nosi.

post-76160-0-79372200-1548629016_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

A jakie ten Wostoczek ma wymiary? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szer. jakieś 33-34mm. Dałem mu nakładkę pod pasek, aby optycznie go powiększyć :-)

Edytowane przez paul221

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Bo tu rozmiar ma znaczenie  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ciekawych "małych" zegarków, które kiedyś wpadły mi w oko należy też Oris Artix GT ze srebrną tarczą i datownikiem bez nazwy dnia tygodnia. Ma on 37 mm średnicy i długość od ucha do ucha wynoszącą 43 mm. Pozwalam sobie wkleić zdjęcie ze strony Orisa:

 

2cqxo35.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Stowa Marine ("rzymianka") - 36 mm średnicy  :)

post-34987-0-21192400-1549004225_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sobie kupiłem coś podobnego za małe pieniądze, niestety z inną, chyba brzydszą tarczą; tutaj daję zdjęcie kradzione z netu. Aż mi się nie chce wierzyć, ale średnicę bez koronki ma 32 mm (choć mierzyłem przezroczystą plastikową linijką, a nie suwmiarką). Na moim bardzo chudym nadgarstku prezentuje się bardzo męsko i solidnie. Chciałem Seiko 5 Military, ale jednak kukułka urzekła mnie rozmiarami.

post-105062-0-35165600-1549487756_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sobie kupiłem coś podobnego za małe pieniądze, niestety z inną, chyba brzydszą tarczą; tutaj daję zdjęcie kradzione z netu. Aż mi się nie chce wierzyć, ale średnicę bez koronki ma 32 mm (choć mierzyłem przezroczystą plastikową linijką, a nie suwmiarką). Na moim bardzo chudym nadgarstku prezentuje się bardzo męsko i solidnie. Chciałem Seiko 5 Military, ale jednak kukułka urzekła mnie rozmiarami.

attachicon.gifQQ1.jpg

Ach, i jeszcze to. Napisali, że damski, ale czy to widać? Średnica 34 mm, a taki podobny do mojego starego Poljota, że gdyby nie cena, to już bym go kupił. Kiedyś jeszcze wkleję zdjęcia damskich „Komandirskich” o podobnej średnicy. Nie widać, żeby były damskie, a była o nich dyskusja na amerykańskim forum, czy mężczyznom wypada je nosić; doszli do wniosku, że wypada.

post-105062-0-55200700-1549683840_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy jest posiadaczem takiego przeurokliwego zegarka w rozmiarze mini (mniej więcej 35mm może mniej). Śliczny, z alarmem. Co to jest w ogóle?

57d3b9acf3c9a8001f1a22e2caf95f5e.jpg

Edytowane przez Triptical

Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś stary Szwajcar z budzikiem — tyle wyczytałem na tarczy. Ładny, nie powiem. A ja szukałem po internetach czegoś na mój rachityczny nadgarstek 17,5 cm i stąd me zdjęcia. Skończyło się na Q & Q, ale do kompletu dołączam podobiznę damskich Komandirskich. Na pudełku jest pieczątka „женские”, a sam zegarek w sumie wygląda jak Seiko 5 Military, prawda?


Średnica 35 mm chyba. Może kiedyś i taki sobie kupię do tzw. ciorania. Nie jest automatyczny i kopertę ma z mosiądzu, ale też przekłada się to na cenę. I ten szpan, że ruski, a chodzi. Nie chwaląc się, od września 2007 roku posiadam kieszonkową Mołnię, która przez cały ten czas chodzi prawie bez przerwy (choć dwa razy była w naprawie) i nawet nie spóźnia się, tylko śpieszy. Bardzo mądra inwestycja.

post-105062-0-82688400-1549926792_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Dopisuję do listy Longinesa Legend Diver 36mm

Świetny zegarek

A gdzie zdjęcie? Bez niego się nie liczy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Longines Legend Diver jest ciekawy, ale moim faworytem w kategorii małych diverów w stylu retro jest Rado Tradition Captain Cook MkII. Jest to limitowana do 1962 sztuk reedycja zegarka z - a jakże - 1962 roku. Średnica koperty 37 mm, lug-to-lug niecałe 41mm. Gruby (ponad 14 mm), bo ma mocno wypukłe szkiełko. Wygląda tak: 

 

r33522153_s.png

 

Ciekawą opcją tej marki jest też Captain Cook Hyperchrome w wersji M (37/43 mm) tylko, że jak na typowego divera ma trochę słabszą wodoszczelność (100m). 

 

r32500305_s.png

Edytowane przez marazm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Też go lubię ;-)

post-34987-0-35265500-1550498027_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy jest posiadaczem takiego przeurokliwego zegarka w rozmiarze mini (mniej więcej 35mm może mniej). Śliczny, z alarmem. Co to jest w ogóle?

 

Śliczny! Poszperałem chwilę w sieci i ta marka robiła modele z budzikiem w latach 60-tych, choć nie znalazłem tego konkretnego modelu. Link do producenta (lub dystrybutora): http://beltime.com

Edytowane przez Staromodny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś więcej o tym Tissocie? Jako, że preferuje mniejsze zegarki przywykłem od razu dyskwalifikować wszelakie "kostki". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Coś więcej o tym Tissocie? Jako, że preferuje mniejsze zegarki przywykłem od razu dyskwalifikować wszelakie "kostki".

 

Do tematu zdecydowanie się nadaje :-) A po więcej szczegółów zapraszam do lektury mojej recenzji, którą jakiś czas temu "popełniłem":

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/170504-tissot-heritage-1952-cosc-le-zupełnie-nieobiektywnie/?hl=%2Btissot+%2Bheritage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.