Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
gcze

Casio-dział techniczny

Rekomendowane odpowiedzi

Wklej zdjecie samego modulu od strony dekla tak aby byla widoczna ta sprężynka. Być może ktoś włożył ją w nieodpowiednie miejsce. 


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wklej zdjecie samego modulu od strony dekla tak aby byla widoczna ta sprężynka. Być może ktoś włożył ją w nieodpowiednie miejsce. 

1c18cd4f7f11dc1c.jpg

626c8160c1a72afbmed.jpg

c59512347b12d083med.jpg

Edytowane przez colorumia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprężynka jest w dobrym miejscu.

Nie masz przypadkiem właczonej funkcji mute?

Jeśli ne to spróbuj  tą sprężynke ciut bardziej wepchnąć do środka modułu, ona z drugiej strony ma taki wystajacy bolec, moż gdzieś się on zaczepił o coś w środku i nie przylega do płytki PCB. Możesz też delikatnie przeczyścić miejsce styku sprężynki na glośniczku od dekla.  


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprężynka jest w dobrym miejscu.

Nie masz przypadkiem właczonej funkcji mute?

Jeśli ne to spróbuj  tą sprężynke ciut bardziej wepchnąć do środka modułu, ona z drugiej strony ma taki wystajacy bolec, moż gdzieś się on zaczepił o coś w środku i nie przylega do płytki PCB. Możesz też delikatnie przeczyścić miejsce styku sprężynki na glośniczku od dekla.  

Mute wyłączone .. Tak dokładnie sprężynka ma na końcu taki wąs, ale myślę ze on dolega (jeszcze raz sprawdzę). Kręciłem tez deklem żeby sprężynka dotykała w innym miejscu ale bez zmian. Ostatecznie będzie milczącym G :). Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mute wyłączone .. Tak dokładnie sprężynka ma na końcu taki wąs, ale myślę ze on dolega (jeszcze raz sprawdzę). Kręciłem tez deklem żeby sprężynka dotykała w innym miejscu ale bez zmian. Ostatecznie będzie milczącym G :). Dzięki za pomoc.

Przykładałem inne piezo do sprężynki i też nic. Jeszcze bym spróbował wstawić nową sprężynkę (patrzałem jak w innym zegarku każde nierówne dotkniecie powodowało brak dźwięku), bo ta jak by już ktoś kiedyś próbował prostować. Czy jestem w stanie zakupić?  Tylko nasuwa się pytanie po co ktoś go rozkręcał.... może właśnie dlatego ze mu dźwięk zniknął....

Edytowane przez colorumia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest akumulator czy bateria? CTL1616 powinno być włożone.
Może po prostu rozbierz cały moduł w drobny mak i złóż spowrotem, czasem pomaga na wszystko.


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest akumulator czy bateria? CTL1616 powinno być włożone.

Może po prostu rozbierz cały moduł w drobny mak i złóż spowrotem, czasem pomaga na wszystko.

Tez myślałem ze jest zły akumulator ale jest OK. Reset tez nie pomógł. Jeszcze zakup sprężynki tylko nie wiem czy dostane. W ostateczności rozbiorę go całego. Tylko zbytnio nie wiem gdzie szukać przyczyny dalej,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprężynke powinno się wkładać od drugiej strony, więc może nie dotyka miejsca na płytce. Spróbuj jeszcze podgiąć tą blaszkę do góry - przy baterii, moze ona też powinna dotykać dekla?

 

wysłane z SG Note 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprężynke powinno się wkładać od drugiej strony, więc może nie dotyka miejsca na płytce. Spróbuj jeszcze podgiąć tą blaszkę do góry - przy baterii, moze ona też powinna dotykać dekla?

 

wysłane z SG Note 4

Tez myślałem o tej blaszce ale ona chyba nie da aż tak się wygiąć (pewnie na siłę da :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem blaszka też musi dotykać dekla bez tego nie bedzie dzwięku. Trafne spostrzeżenie fesou. Z tego co widać na ostatnim zdjęciu ona w ogóle nie wystaje poza ten plastik. 

Podegnij ją śmiało do góry tak aby dotykała dekla i będziesz w domu ;)

Edytowane przez GitBit

SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, w ogóle nie zwróciłem uwagi na to ostatnie zdjęcie :/
Daj znać czy pomogło.


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i się stało (sprężynka mi wyskoczyła) .... prośba o informacje czy jestem w stanie kopić takową sprężynkę? Będe wdzięczny za informację. Obdzwoniłem pobliskie zakłady to jeden może mi pomóc ale dopiero po feriach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo z trupka pobrać należy, albo zrobić ze sprężynki w teleskopie, albo odkurzacz przez pończochę...

 

wysłane z SG Note 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozbierz teleskop 1,2 mm, przytnij sprężynke i będzie ok.

Ale chyba szybciej znajdziesz, ona nie jest znowu taka mała. Wytrzep dywan na podłogę, weź latarkę ew patent z pończocha.

Jakbyś zgubił segera to inna sprawa :)


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te sprężynki chyba są magnetyczne, znaczy ze zwykłej stali, więc magnes w dłoń.


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam zegarek g-shock ga-110 i mam problem. A mianowicie w zegarku co 3-4 dni resetują się wszystkie ustanienia, data, godzina itd, jaka może być tego przyczyna, czy da się ten problem rozwiązać w jakiś szybki i prosty sposób, czy muszę raczej wysyłać na gwarancję? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozbierz teleskop 1,2 mm, przytnij sprężynke i będzie ok.

Ale chyba szybciej znajdziesz, ona nie jest znowu taka mała. Wytrzep dywan na podłogę, weź latarkę ew patent z pończocha.

Jakbyś zgubił segera to inna sprawa :)

Wielkie dzięki dzisiaj nie miałem czasu jutro szukam teleskopu to jest myśl. Dzięki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem blaszka też musi dotykać dekla bez tego nie bedzie dzwięku. Trafne spostrzeżenie fesou. Z tego co widać na ostatnim zdjęciu ona w ogóle nie wystaje poza ten plastik. 

Podegnij ją śmiało do góry tak aby dotykała dekla i będziesz w domu ;)

Dziękuje wszystkim za podpowiedzi odnośnie naprawy... Faktycznie pomogło podgięcie tej blaszki oraz wsadzenie sprężynki z teleskopu. Dźwięk już jest. Jeszcze raz dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem sobie, że sprawdzę jaki jest wynik szczelności zegarka, który jescze wczoraj rozebrany był do koperty. Przyciski zdemontowane, sprężynki i podkładki odtłuszczone, podwójne uszczelki wykąpane w oleju silikonowym. Koperta wysuszona, gniazda przycisków nasmarowane smarem. Uszczelka dekla leżała w oleju chyba 2 tygodnie (brak czasu). Gniazdo głównej uszczelki dostało odrobinę smaru, dekiel na powierzchni styku odtłuszczony. Wszystko złożone.... no to siup, na godzinkę na basen.

 

Zegarek od pół godziny leży pod lampą - brak śladu parowania. Wcześniej spacer przy -1.

 

Działa. Metoda okazuje się prawidłowa!

 

98ea03a3ac876b757460bf69aeaf33bd.jpg

 

wysłane z SG Note 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jak rozbierałem i czyscilem G-7500, wyrzuciłem go na godzinkę na balkon na -15 stopni a pozniej od razu na rękę. Również nie zaparował. A nawet nie dosuszałem koperty po myciu suszarką.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie czy parowanie zegarka jest szkodliwe dla niego? Pytam bo mój giez zaczął parować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W październiku w salonie Time Trend w łódzkiej sukcesji zamówiłem kopertę i pasek do g-9300, pasek przyszedł na początku stycznia a odnośnie koperty wczoraj dostałem sms ,że jeszcze co najmniej 2 miesiące. Jest jakaś osoba w serwisie zibi do której mogę zadzwonić z pytaniami w czym problem bo panie w Time Trend rozkładają ręce ?

 

Ewentualnie może ktoś wie gdzie, poza zibi kupić niebieski bezel do g-9300 

Edytowane przez kompas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie czy parowanie zegarka jest szkodliwe dla niego? Pytam bo mój giez zaczął parować

Wg mnie jest szkodliwe. Elektronika dostaje, a poza tym może się pojawić smuga na szkle nawet jak zniknie para.

Odkręć dekiel, wysusz i skręć jak jest jeszcze gorący.

Najlepiej rozkręcać zegarki zimą podczas dużych mrozów za oknem bo jest mała wilgotność powietrza. Oczywiście rozkręcamy w pokoju i suszymy, a nie na dworze ;)

Edytowane przez kamilspider

"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jest szkodliwe. Elektronika dostaje, a poza tym może się pojawić smuga na szkle nawet jak zniknie para.

Odkręć dekiel, wysusz i skręć jak jest jeszcze gorący.

Najlepiej rozkręcać zegarki zimą podczas dużych mrozów za oknem bo jest mała wilgotność powietrza. Oczywiście rozkręcamy w pokoju i suszymy, a nie na dworze ;)

Zegarek oddany do serwisu za tydzień mają dać odpowiedź jaka diagnoza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam mały problem z moim DW-9800 mianowice zgubiłem gdzies jeden przycisk,(załączam fotke) i teraz pytane skąd moge go wyczarować i jak zamontowac?tak przy okazji planuje go sprzedac gdyz naszła mnie chęc posiadania Ragemana możliwa równiez zamian z moja dopłata oczywiście :)  :)

fotka:

http://www.fotosik.pl/zdjecie/e580e858223a5f90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.