Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
gcze

Casio-dział techniczny

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wyżej, też się spotkalem z takim nalotem w kilku swoich G z panelem solarnym. Żeby się go pozbyć to tak jak napisał Xray trzeba rozkrecić zegar, rozdzielić szybkę od panelu i umyć jedno i drugie i złożyćwszystko  do kupy bez pyłków. ;)


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem panaceum na naprawę dźwięku! Odpowiedź leżała tak blisko że bliżej już nie mogła


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teleskopy? A właściwie sprężyny z nich?

 

wysłane z SG Note 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawaj :D

Wiedzialem że bedziesz ciekawy

Teleskopy? A właściwie sprężyny z nich?

 

wysłane z SG Note 4

Dokładnie.

Znalazłem filmik jak facet wymontowuje sprężynkę z teleskopu, ale aby ją dopasować rozwierca plastik mocujący moduł. Mnie się udało idealnie dopasować sprężynki.

https://youtu.be/QGtz-xh3wcM

Zrobiłem test.

Rozkręciłem kwadrata. Sprężynka od dźwięku ma w nim 0,9 mm. Sprężynka z teleskopu 1,5 mm ma średnicę 1,1 mm i niestety nie pasuje bo otwór w module jest idealnie dopasowany do sprężynki bez najmniejszego luzu. Znalazłem zatem teleskop o średnicy 1,2 mm i jego sprężynka na średnice dokładnie 0,9 mm tak jak oryginalna sprężynka odpowiedzialna za dźwięk.

Podmieniłem sprężynki i wszystko ładnie działało i pikało

Ale sposób z rozwierceniem też jest wyjściem.

600ed77959f89f7ffb268972cf53c1d3.jpg

Edytowane przez Diego04

"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tu myślałem skąd wziąć sprężynkę:P genialne..na dniach poszukam odpowiedniego teleskopu i spróbuję z jednym Casio :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja delikatnie rozciągnąłem tą z teleskopu 1.5mm i wchodzi na wcisk bez rozwiercania. Ale twarde są te sprężyny... oryginalna jest świetna :) ale tamta działa równie dobrze :)

 

Aha - no i oglądałem ten sam filmik. Nie wrzucałem bo myślałem, że temat znany

 

wysłane z SG Note 4

Edytowane przez fesou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem rozciągnać tak jak Ty ale ciężko szło bo nierówno się rozprężała, więc odpuściłem.

Edytowane przez Diego04

"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany, równie dobrze wystarczyło by dociąć kawałek drucika o tej samej średnicy na wymiar i też by dało rade. ;)

Ale fakt rozwiercenie plastiku to dobry sposób również w przypadku zjechanych gwintów od śrub do mocowania dekla w kopercie by wkręcić większe śrubki. Można też zalać oryginalne dziurki z zajechanymi gwintami specjalnym klejem i wywiercić na nowo dziurki pod oryginalne śruby. ;)


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek a masz dostęp do takich cienkich drucików? Bo ja zastanawiałem się pare razy skąd wziąć i nic nie wymyśliłem.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie druciki są czasem w niektórych kabelkach od starego sprzętu RTV. Jakbym poszukał dobrze to coś bym i znalazł u siebie w domu zapewne.  ;)


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki to ten "specjalny klej" do zalewania otworów w kopercie? Szukałem informacji o tworzywie żeby dobrać odpowiedni klej ale nic nie znalazłem. Skończyło się na nowej kopercie do Ryśka. W poprzedniej był ukręcony gwint i nie trzymała szczelności. Tym sposobem będzie igła.

 

wysłane z SG Note 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja użylem do tego celu akurat kleju epoksydowego do metalu firmy "Dragon"

 

3e3d4a30cc06c79482906390f4c7a486.jpg

 

Schnie kilka godzin ale potem twardnieje jak kamień i można go latwo obrabiać oraz w nim wiercić. Jest o tyle dobry że po zmieszaniu nje twardnieje szybko i kest w miarę płynny nie jak poxylina przez co latwiej wpływa w otwory.

Żeby mu to jeszcze ulatwić wystarczy włożyć i wyjąć kilka razy igłę do otworu aby wyleciały pęcherzyki powietrza. 

 

Zapewne jeszcze jakieś inne kleje tej lub innej firmy też byly by dobre jednak ten mogę polecić gdyż osobiscie nim naprawiałem gwinty w DW-6900 kolegi Diego. 

Jak dotąd nie reklamował wiec chyba jest wpożądku. ;)


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ppwalczę z tym tematem. Jak oddzielić solar od szyby po wyjęciu szkła z gw9200? Czy po wyczyszczeniu sklejać to taśmą dwustronną?

 

wysłane z SG Note 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryśka nigdy nie rozbierałem więc nie wiem jak on tam w środku jest zmontowany i czy da się panel wyciagnąć od wewnatrz czy trzeba wypychać szkło żeby i on wyszedł. Kiedyś kolega Dingo wymieniał szkło w Ryśku ale niestety przestał sie udzielać na forum ale moż ktoś inny pomoże Ci w tej kwestii.

Edytowane przez GitBit

SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szło i panel muszą wyjść na zewnątrz.

Jak już wypchniesz to wszystko ładnie się rozdzieli.

Na panel trzeba uważać,bo jest cienki i łatwo go zniszczyć.

Edytowane przez X-Ray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie przypomniało mi się teraz że Dingo robił to w swoim Ryśku na niezłym patencie. :)

 

Zamraża się samą kopertę, następnie wpuszcza do niej gaz z zapalniczki tak do 1/3 koperty i szybko przykreca dekiel żeby gaz nie wyparował. Potem owija się delikatnie kolertę w jakaś szmatkę i czeka kilka minut aż gaz się rozpręży wytwarzająć jednocześnie na tyle duże ciśnienie które wypcha szkło z panelem. Gdy to nastąpi słychać specyficzny dźwięk jakbyśmy otwierali butelkę z piwem zapalniczką. :) 

Kopertę owijamy w delikatnie w szmatkę aby szkło z panelem nie odskoczyło nie wiadomo gdzie i się nie uszkodziło. 

Patent ten osobiście przetestowalem kilkukrotnie na GW-M5610 i działa.

Dla przyśpieszenia koncowego etapu kopertę po zalaniu gazem można delikatnke podgrzać na kaloryferze lub suszarką ale koniecznke przez szmatkę dla bezpieczenstwa. 

Jednocześnie odradzam wypychać szklo z panelem palcem gdyż nacisk jaki wytworzymy na panel sloneczny może być nie równomierny i punktowy co w efekcie może doprowadzić do pekniecia panelu slonecznego. Kiedyś dokladne w taki sposob mi się to przydarzyło nestety dlatego patent kolegi Dingo uważam za bezpieczniejszy. 

 

Szybki w kopertach bez panela słonecznego można oczywiście wypychać palcem tylko proponuje wpierw podgrzać koperte wtedy lepiej idzie. ;)


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z gazem mi chciało pójść, bo jeden gwint nie trzymał. 3 próby i zawsze uciekało pod deklem. Do wypchnięcia szkła użyłem gumowego tłoka o rozmiarze mieszczącym się w kopercie, mam go już na stole no i....

 

3c6f623a61376e40740d2a5b3ddf3bde.jpg

 

Sklejone na amen. Pewnie po obwodzie. Czytałem o patencie z nitką. Przetestuje wieczorem

 

wysłane z SG Note 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze wypycham dwoma kciukami i nigdy mi się nic nie uszkodziło.

U mnie nic nie było klejone.

Zawsze trzymały trochę resztki tej gumy,ale odchodziło pięknie bez przeszkód.

Na Twoim zdjęciu też widać trochę tej gumy/kleju.

Ostrożnie to zdrap i odejdzie samo.

Jak będziesz czyścił szkło to delikatnie żeby napisy nie zeszły .

Edytowane przez X-Ray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i brawo poradziłeś sobie. Żeby odkleić panel od szkła to jak najbardziej możesz użyć nitki. ;)


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem nową kopertę. mam spore wątpliwości. Porównam wieczorem, ale bezel wydaj się być bardziej plastikowy niż gumowy (może zimno na poczcie było), a na kopercie jest wytłoczone oznaczenie "DŁ1". Na oryginale widziałem "PF1" czy jakoś tak. Wygląda bardzo solidnie, tylko coś tanio.... pytałem o kopertę w Zibi - 300 a tu przysłane za 220 i to razem z bezelem, szkłem, solarem i przyciskami.... Musze porównać. Zawsze mam 14 dni na oddanie

Edytowane przez fesou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Zibi podają ceny mocno orientacyjne, to znaczy że jeśli podali 300 zł to finalnie może kosztować 200 zł, ale nie jest to regułą. Dziwi tylko, że na allegro maja taniej niż w Zibi bo biorą raczej z jednego źródła.

Edytowane przez Diego04

"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamawiałem na allegro w swiat_zegarkow. z ekranu do Ryśka w negatywie od nich jestem zadowolony. reszta również fajnie. Spróbuję uratować kopertę - jak się nie uda to przynajmniej się podszkolę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.