Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
gcze

Casio-dział techniczny

Rekomendowane odpowiedzi

Kuba nie strasz :o

Liczę, że telefon jednak załatwił sprawę jak należy, a jak nie to spodziewajcie się betoniarki na bazarku ;)

Edytowane przez lemonln

GW-9400-1__GW-M5610-1__GD-X6900-1__GX-56BB-1__GW-M5610-1[MOD]__GW-6900BC-1__DW-6900NB-7[MOD]__GW-6900-1[MOD]__GXW-56-1B__GWN-Q1000-1A__GWG-1000-1A3__MTG-S1000D-1A4__GW-M5610-1__G-9300_1__GW-6900BC-1__GW-9300DC-1__GW-500U-1__GW-9430EJ-9__GW-5000-1__SBDC033__GW-9200-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze nic, do mojego kumpla z pracy przyszła paczka z zibi a nic nie zamawiał  :D

Nie odebrał, ciekawe co tam było  ^_^

Adres musieli mieć w systemie, bo z dwa lata wcześniej coś zamówił  ;)

W sumie to dobry patent na sprzedaż, wysyłając g-shockoholikom, np. ja bym odebrał z ciekawości co tam jest  :D

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że w Zibi źle się dzieje.
Zacząłem rozmowę w sprawie kilku części na początku grudnia, a do dnia dzisiejszego nie mogę dojść do porozumienia. W tym czasie były może 3 maile od nich, nawet dzwoniłem raz i nic, więc zrezygnowałem bo szkoda czasu i nerw.
Jakieś 2 lata temu dało się normalnie tam cokolwiek kupić, ale teraz już chyba nie.
Też kiedyś dostałem jakąś paczkę "widmo" o której nic wcześniej nie wiedziałem.
Nie pisałbym tego, gdyby to był 1-3x, ale taka lipa powtarzała się wiele razy i się wkur...

Edytowane przez kamilspider

"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co Wy chcecie, sami się do tego przyczyniliśmy. Masa mejli z zawracaniem d*py, a to jednak nie to, tylko to, a proszę o anulowanie, a proszę jeszcze o domówienie tego itd. itp. Musieliby zajmować się tylko nami, a co z dużymi odbiorcami, sklepami, punktami dealerskimi?

 

Przecież już jakiś czas temu pojawiło się info w sieci, że sprzedaż części będzie ograniczana z czasem.

To pewnie przykaz kogoś z góry, żeby nie zajmować się drobnicą, bo na tym nie ma wielkiego zarobku. Co innego sprzedaż zegarka z marżą 50-100% :D


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy dla drobnicy uruchomić sklep internetowy (w końcu bazę danych części mają elektroniczną, a nie na papierze) i cały bałagan się skończy...

 

No ale to pewnie też się nie opłaca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pewnie w myśl staropolskiej zasady, żeby zarobić, a się nie narobić ;)


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie

 

Sprowadza mnie tu mój irytujący GW-4000,mam nadzieję,że dobrze trafiłem.

Otóż kilka miesięcy temu coś mu sie odwidziało i przestał pokazywać datę,wskazówka a dniami tygodnia przesunęła się w ogóle poza zakres swojej pracy a godzina sama przestawiła. Ustawianie manualne nic nie dawało. Po wizycie w serwisie wszystko wróciło do normy na 1,5 miesiąca i znów wysiadła najpierw data a później zaczął co jakiś czas sam się przestawiać. Czasami blokuje się i w ogóle nie reaguje na nic. W serwisie byłem już trzy razy,ostatnio już nawet nic nie płaciłem,chyba się nade mną zlitowali.

 

Macie pojecie jak temu zaradzić,może ktoś miał podobny problem?

Zegarek oczywiście po gwarancji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na usterkę której raczej tu nie naprawimy. W serwisie też sobie widać nie radzą.

Chyba przy trzeciej wizycie w serwisie możesz domagać się wymiany na nowy ale rozumiem że nie zdążyłeś.

A nie przestawiasz w nim czegoś niechcący że tak świruje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam od blisko 2 miesięcy BEM-111d-7AVEF (2784) i problem z datownikiem. Otóż zegarek jest jakby ustawiony w niewłaściwym miesiącu. Wnioskuję to z tego że w pierwszych trzech dniach marca pokazywał daty odpowiednio 29-30-31 zamiast 1-2-3. Na początku zaraz po zakupie miałem jeszcze problem z datą która zmieniała się w południe i tamten problem rozwiązałem ale może sam coś rozregulowałem choć od początku starałem się działać zgodnie z opisem w instrukcji. Dzisiaj przekręciłem go na kolejny miesiąc do przodu za pomocą datownika z  nadzieją że minę Luty, ale ponownie minąłem 31 dzień. Tak wiec w sumie nie wiem czy można cokolwiek coś z tym zrobić, bo prawdopodobnie zegarek jest już maju (w sumie przesunięty o dwa miesiące do przodu) i nie mam zdaje się możliwości na cofnięcie mechanizmu aby mechanizm zmieniał daty od marca i kolejne miesiące. Podpowiedzcie co można jeszcze zrobić bo wydaje mi się że pozostaje tylko reklamacja, to trochę niewygodne żeby co miesiąc regulować datownik aby wskazywał poprawny dzień. Zegarek był zakupiony na Amazonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 99,9% ten zegarek nie wie jaki jest miesiąc, pokazuje tylko dni od 1 do 31. Jeżeli jest miesiąc krótszy lub dłuższy to musisz korygować wskazanie, innej opcji nie ma.


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś zbędny komplet gaci do GW-6900-1? :)

Jaka jest różnica między paskiem do GW-6900-1 a tymi z jedną harmonijką? Któryś jest elastyczniejszy, lepiej się układa czy tylko różnice wizualne?


GW-9400-1__GW-M5610-1__GD-X6900-1__GX-56BB-1__GW-M5610-1[MOD]__GW-6900BC-1__DW-6900NB-7[MOD]__GW-6900-1[MOD]__GXW-56-1B__GWN-Q1000-1A__GWG-1000-1A3__MTG-S1000D-1A4__GW-M5610-1__G-9300_1__GW-6900BC-1__GW-9300DC-1__GW-500U-1__GW-9430EJ-9__GW-5000-1__SBDC033__GW-9200-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam od blisko 2 miesięcy BEM-111d-7AVEF (2784) i problem z datownikiem. Otóż zegarek jest jakby ustawiony w niewłaściwym miesiącu. Wnioskuję to z tego że w pierwszych trzech dniach marca pokazywał daty odpowiednio 29-30-31 zamiast 1-2-3. Na początku zaraz po zakupie miałem jeszcze problem z datą która zmieniała się w południe i tamten problem rozwiązałem ale może sam coś rozregulowałem choć od początku starałem się działać zgodnie z opisem w instrukcji. Dzisiaj przekręciłem go na kolejny miesiąc do przodu za pomocą datownika z nadzieją że minę Luty, ale ponownie minąłem 31 dzień. Tak wiec w sumie nie wiem czy można cokolwiek coś z tym zrobić, bo prawdopodobnie zegarek jest już maju (w sumie przesunięty o dwa miesiące do przodu) i nie mam zdaje się możliwości na cofnięcie mechanizmu aby mechanizm zmieniał daty od marca i kolejne miesiące. Podpowiedzcie co można jeszcze zrobić bo wydaje mi się że pozostaje tylko reklamacja, to trochę niewygodne żeby co miesiąc regulować datownik aby wskazywał poprawny dzień. Zegarek był zakupiony na Amazonie.

To. Nie G. Jak masz krótszy miesiąc np . 30 dni to tak jak kolega napisał regulacja co dwa miesiące daty :)


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim starym niezniszczalnym G-shocku padła bateria, jako że nie miałem kiedy go zanieść na wymianę poprosiłem ojca aby w wolnej chwili zaniósł mi zegarek do zegarmistrza na wymianę bateryjki. Tato zaniósł tak jak go poprosiłem. Pan zajrzał wymienił, zamknął i oddał zegarek, tato zapłacił i wrócił do domu. Zegarek czekał ładnych kilka tygodni na mnie. Ku mojemu zdziwieniu zegarek po wymianie baterii, działa jak w zwolnionym tempie a dodatkowo żaden przycisk nie działa, wszystko jest jak nieaktywne... Teraz mam pytanie, czy pan zegarmistrz coś w nim uszkodził, a może źle poskładał ?? Trochę kiepsko iść z reklamacją tyle po czasie... :(

 

https://youtu.be/Pgiwl_FTu2A

Edytowane przez FatboyHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile ja bym dał żeby czas mi tak uplywał..  :rolleyes:

Do żeczy ciekawy objaw, trzeba by go otworzyć i zrobić reset lub wyjać i włożyć ponownie baterie może to.coś pomoże..


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o radę.
Kupiłem za granicą casio dw6630 z rozładowaną baterią.
Baterię wymieniłem zrobiłem reset złożyłem i wszystko jest ok oprócz tego że nie działa illuminator...

 

d6b0032f47e7f489gen.jpg

Uważałem na wszelkie sprężynki itp.
Proszę o rady...

Edytowane przez korass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy moduł zszedł na odpowiednią głebokość - czasem blaszki z boku haczą o przyciski boczne. #2 czy przy założonym deklu również nie świeci? Jak dekiel nie dopycha przez tą gumę modułu to przycisk podświetlenia nie dotyka styku. #3 rozebrać moduł i złożyć. Sprawdzić styki do iluminatora na płytce drukowanej.

 

Obstawiam #1 a potem #2. Nie trafiłem jeszcze na walnięty moduł

 

wysłane z SG Note 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduł siedzi jak powinien. Dla pewności jeszcze raz go wszadziłem. Wszystkie przyciski działają więc blaszki ok.

 

Po zakreceniu dekla nadal nie swieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wciskasz ta blaszke od przycisku podświetlenia na wyjętym module to tez nie świeci?

 

Jeśli nie to bardzo możliwe że ktoś w nim grzebał i nie ma w środku jednej lub dwóch sprężynek od podświetlenia lub są włożone w nieodpowiednim miejscu.


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wyjętym module podswietlenie nie świeci.

Na wyjętym module w sprawnym zegarku moze wogole swiecic?

 

Zegarek wygląda naprawdę dziewiczo i prawdopodobnie nikt przy nim nic nie robił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozłożenie zegarka i złożenie tak aby wygladal dalej jak z fabryki to dla niektórych żaden problem.  ;)

Czasem jednak ktoś coś źle poskłada i wychodzą takie kwiatki jak nie działające podświetlenie. 

Osobiście tylko raz się spotkalem z niedziałającym podświwtleniem pomimo tego że wszystko było złożone wlaściwie. Problem leżał po stronie płytki PCB.

 Być może u ciebie jest tak samo jednak to najgorszy scenariusz bo z tym nic już nie zrobisz dlatego warto sprawdzić czy w środku wszystko jest poprawnie złożone. 

Edytowane przez GitBit

SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał tak jak Ci pisałem na fb.

GitBit chcialem to samo napisać z tym grzebaniem bez zostawiania śladów


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, że nic się nie dzieje.
Urwane ucho, nie da rady założyć paska, z częściami ciężko, więc taki na biurko będzie.

post-78564-0-89654500-1490263477_thumb.jpg

post-78564-0-43157600-1490263479_thumb.jpg


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać koncepcję :P
 

Edytowane przez kamilspider

"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.