Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
gcze

Casio-dział techniczny

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

No w elektrycznym to chyba dobry sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myję kopertę i skręcam na drugi dzień to zostawiam tylko do wysuszenia. Jak tego samego dnia to susze suszarką. Ale nie zawsze. Na przykład w tym tygodniu myłem koperte i skręciłem po godzinie. Wczoraj wurzuciłem na 15 min na mróz -11 i nie zaparował.

Oczywiście zalecam osuszenie suszarką dla pewności przed zamknięviem koperty.

 

Szczelność sprawdzam w misce/wannie z wodą zanurzająć na 5 cm i poruszając energicznie zegarkiem żeby zwiększyć siłę wody, ciśnienia.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne te Wasze wannowe testy.

No bo jak będzie nieszczelny to może się skończyć żywot modułu a nie na tym test szczelności polega ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy obserwować czy nabiera wody i mieć dobry refleks :)


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zegarek włożycie do gorącej wody i będą lecieć bąble spod dekla tzn, że nieszczelny. Jest wtedy szansa, żeby go szybko wyjąć i uratować zanim się zaleje.
Taki mój test sobie kiedyś wymyśliłem i się sprawdza :)


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też właśnie obserwuję te bąble, a temperatura wody jest kąpielowa :D


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorąca woda jest lepsza bo nagrzewa powietrze w zegarku i wtedy się robi ciśnienie itd :)


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkaliście się z jakby pyłem pod wyświetlaczem? Podczas podświetlania wygląda jak gwiaździste niebo

Prawdopodobnie jest to pył od gładzi gipsowej który przedostał się przez otwory przycisków. Niedługo się o tym przekonam.

 

 

Widząc co było przy przyciskach sądziłem że mogło dostać sie na wyświetlacz.

W środku nie znalazłem ani jednej drobinki zanieczyszczenia. Rozebrałem moduł i okazało się że te kropeczki są już wewnątrz wyświetlacza, jakby wada fabryczna wyświetlacza, w co wątpię. Niemniej nie mam pojęcia od czego to mogło się stać.

 

Pare fotek z rozbiórki brudaska

 

ee3178819515850fd1f4ef669c7bb78c.jpg

 

Jeden przycisk nie działał przez nadmiar zanieczyszczeń remontowych.

 

91835693cb90be4673448940bccfa801.jpg

 

Takiego banana pierwszy raz widziałem

 

148e1cf9cff035116072f78b291b72e6.jpg

 

9a92d640d330f860227271e7acdd61bd.jpgde316a5dfeba04d0fc3a682007bdd888.jpg

 

e78bdffad46bdfe15be837f2f9f003a7.jpg

 

Chciałem usunąć zmywaczem do paznokci resztki farby z litery G na przycisku podświetlenia tak jak to robię z napisami na bezelu. Niestety zmywacz rozpuścił przycisk, ale nie mam fotek tej pożogi.

 

Ogólnie całkiem przyjemny zegarek. Dobrze leży na przegubie, choć znacznie większy od moich ulubionych kwadratów.

Jak na zwyklaka ma wibrację która dobrze się spisuje chociażby dyskretnie informując brzęczeniem o pełnej godzinie oraz automatyczne podświetlenie.

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomniał mi sie mój brudas którego reanimowałem w zeszłym roku.  :)

 

AsqgEj6.jpg

 

Dziwna sprawa z tym LCD..

A wibracja fajna sprawa, chyba sprawie sobie jakiegoś G z wibrą za jakiś czas, może GB-5600.  :rolleyes:


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twojego brudasa nic nie pobije

Nie wiedzialem że GB-5600 ma wibre, jestes pewien?


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... GB-5600.  :rolleyes:

Chcieć ja, gdzie to dajom:)

Twojego brudasa nic nie pobije

Nie wiedzialem że GB-5600 ma wibre, jestes pewien?

Jak byk napisane   :)

GB-5600AB-1DR.png

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Casio Polska 999pln sobie wołają a najlepsze jest to że pod spodem piszą cena producenta 1111pln. To jak Casio sprzedaje poniżej ceny producenta to kto to produkuje?  :D  :P


GW-9400-1DR(MOD), G-9100-1ER, GW-300A-1V, G-8900A-1, GWX-8900-1(MOD), G-100-1BV, GW-M5610-1ER(MOD), GW-M850-7, BG-141, DW6900MS(MOD), DW-5030D, GST-B100D1AER, G-9300-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie. A w polskich specyfikacjach nie wspominają o wibracji.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biały czy raczej szary jest na sizeer za 629 zł.

Hm chyba muszę się za nim rozejrzeć.

Za granicą idzie kupić poniżej 150$.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diego04 niezły tyfus był :D
Z tymi paprochami w środku dziwna sprawa, ale przyszło mi do głowy, że może spowodowały to przyciski... Nie wiem, może guma się starła, albo ten bolec szorował i coś się naprószyło.


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do składania G to zawsze suszę suszarką - mudman G-9000 nie zaparował od tego czasu ani razu, to samo parowar GA-100 :)

 

Diego04 - G-2900 miał tak dużo węgla pod przyciskami że tylko podświelenie działało - dobrze się musiałem naskrobać a i kominek się z tego ucieszył  ;)

co do lcd to może wibra od coś tarła i się narobiło syfu ?


obecnie: DW-5600C-9CV * DW-5300G-9V * DW-6600E-1V * G-2000BM-1MJF* G-3011F-1V   *  G-700-3AV  *   GW-9010-1 *  GW-9200-1 *  EF-535SP-1AV  * DW-5030-1
kiedyś : DW5600E-1 * DW-8150-1V * GT-000D-7 * DW-8030-1 * DW-8600J-8A * GX-56-1A * G-9000-8V * G-9000-3V * GW-9000A-1 * G-2900-1A  * G-7700-1 * G-3000LV-7 * GR-8900A-7 * GA-100-1A1 * GX-56-1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warte to coś?

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6588802996

2ec8b62b74995c5ec0a1b4e738f0febc.jpg

 

Polecicie jakiś dremelek do amatorskiego zastosowania?

Edytowane przez Diego04

"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam z biedronki takiego zielonego. Był już kilka razy, więc może jeszcze kiedyś go wystawią.
http://boungler.pl/forum/images/_boungler/narzedzia/multiszlifierka_biedronka/01.jpg
Ogólnie działa, żyje i robi to co ma robić :)
Cena 99zł.


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli używany sporadycznie i bez szaleństw to będzie służył długo. Jak się go pogoni przy robocie to wyzionie ducha w niedługim czasie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, też tak myślę :) Tylko do drobnych pierdół, cięcia precyzyjnego go używam, kiedyś coś tam w drewnie grawerowałem. Do polerowania raczej się nie nadaje.


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie do modelarstwa drobnych pierdółek jak najbardziej. Ja używam od 3 lat Dremela 300 i spisuje się bardzo dobrze. 


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.